Ψυχολογία και καιρός!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Ψυχολογία και καιρός!

    Ο καιρός επηρεάζει την καθημερινή σας ψυχολογία; Αισθάνεστε ωραία όταν ξέρετε ότι θα έχει καλό καιρό για αρκετό διάστημα ή σας αφήνει τελείως αδιάφορους;

    Εμένα με εκνευρίζει αφάνταστα ο καλός καιρός τον χειμώνα, γι αυτο και γράφω αυτό το πονεμένο θέμα επειδή δεν προβλέπεται αλλαγή του καιρού για τουλάχιστον 10 ημέρες!:(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    εδω επιρρεαζει τα κατοικιδια μας εμας θα αφηνε ανεπηρεαστους?Ενταξει ερχεται κακοκαιρια αλλα παντα μετα την βροχη ερχεται το ουρανιο τοξο...εχε τα ματια σου ανοιχτα!!

  3. #3
    Originally posted by panamar
    εδω επιρρεαζει τα κατοικιδια μας εμας θα αφηνε ανεπηρεαστους?Ενταξει ερχεται κακοκαιρια αλλα παντα μετα την βροχη ερχεται το ουρανιο τοξο...εχε τα ματια σου ανοιχτα!!
    Και ποια η διαφορά μας με τα κατοικίδια ως προς το θέμα;:P

    Καλοκαιρία έρχεται μακάρι να ερχόταν κακοκαιρία θα ήμουν στα προγνωστικά μοντέλα και θα ανέλυα τα δεδομένα, τώρα ουτε 2 λεπτά δεν μου παίρνει!:cool:

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    καλοκαιρια ε?ειμαι εντελως ανενημερωτη οπως καταλαβες:Pεγω προσωπικα εχω διαφορες απο το τεριε μου...εκεινος ειναι αραχτος και γω στην μπριζα:D

  5. #5
    ευτυχώς στο βάθος των προγνωστικών μοντέλων φαίνεται πιο χειμωνιάτικο σκηνικό αλλά ακόμα ειναι επισφαλείς τέτοιες προγνώσεις! :(

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    396
    ε που θα παει θα χειμωνιασει......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Eμενα με μελαγχολει η βροχη, ο χειμωνας μου αρεσει ομως, να χουχουλιαζω κατω απο τις κουβερτες με τις ωρες και εξω να χιονιζει... ειναι οτι καλυτερο :)
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  8. #8
    Το χιόνι είναι το αγαπημένο μου καιρικό φαινόμενο! Δύσκολο στην πρόγνωση, συναρπαστικό, μαγευτικό, ανακατεύει τους μεγαλοδημοσιογράφους, παγώνει τους απλούς ρεπόρτερ και εμένα, και στολίζει τη φωτογραφική μου μηχανή με εξαιρετικά τοπία, εμένα μου αρέσει να είμαι έξω όταν χιονίζει!!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    κι εμένα με εκνευρίζει κάπως όταν έχει πολύ καλό καιρό τον χειμώνα και ζέστη-κυριώς γιατί τότε αρπάζω κρύωμα :)

  10. #10
    Originally posted by claire
    κι εμένα με εκνευρίζει κάπως όταν έχει πολύ καλό καιρό τον χειμώνα και ζέστη-κυριώς γιατί τότε αρπάζω κρύωμα :)
    Δηλαδή μας λες ότι είσαι εγωίστρια και δεν σε ενδιαφέρει γενικότερα το κλίμα, αρκεί να μην αρπάζεις κρυώματα!!Χαχα!

    Πέρα από την πλάκα, από όποια πλευρά και να το δεις είναι εκνευριστική η καλοκαιρία τον χειμώνα!:)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Kαι είναι και σημάδι ενδεικτικό του πόσο ο ανθρώπινος παράγοντας έχει επηρεάσει το κλίμα στον πλανήτη.Φαίνεται πια η επίδρασή μας στο περιβάλλον μέσω των αφύσικων θερμοκρασιών για την εποχή.Ζεστότεροι χειμώνες,καυτότερα καλοκαίρια,αλλά και πιο ακραία καιρικά φαινόμενα.Παρατηρούσα σήμερα έξω τον κόσμο,καλοκαιρινά μπλουζάκια το πρωί φόραγαν πολλοί και βαδίζουμε προς το τέλος του Νοέμβρη...
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  12. #12
    Όχι, δεν είμαι αυτής της άποψης. Παρόμοιες θερμοκρασίες σε ανάλογη εποχή γίνεται να εμφανιστούν οποιαδήποτε στιγμή χωρίς να είναι ένδειξη ότι το κλίμα το έχει επηρεάσει ο άνθρωπος. Είναι μία σειρά άλλων παραγόντων που μας οδηγούν σ αυτό, αν και σίγουρα συμβάλουν και φυσικά αίτια στην αλλαγή του κλίματος.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •