ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    εμενα θα μου πειτε ενα ατομο που δεν βαριεται να διαβασει?ε..?το διαβασμα ειναι η μητηρ της ανιας και βαριεστημαρας χε-χε πλακα κανω.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    παντως να σου πω κατι πιστευω οτι το διαβασμα κανει καλο στο μυαλο και στην φαση σου.πιστευω οπως και εγω με την δουλεια μου οτι οτα διαβαζεις δεν σκευτεσαι ετσι δεν ειναι?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    σιγα σιγα ειναι το καλυτερο

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Δεν πειραζει Δαναη μου,μην αγχωνεσαι απλα σιγα σιγα φροντισε να ενταξεις λιγο και το διαβασμα στις ασχολιες σου,δηλαδη εστω και 1 φορα τη βδομαδα να διαβαζεις λιγο τις σημειωσεις σου.Φιλακια!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    αμα θες μπορουμε να σε βοηθησουμε...μπορουμε να τις διαβασουμε εμεις για σενα!!!τι κανειςςςςςςςςςςς?:P

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    δεν μπορω να διαβασω και να δωσω για σενα...και χαιρομαι γιυτο!!!χε-χε.μην απελπιζεσαι...αν και το διαβασμα απο μονο του απελπισια ειναι.φαντασου οτι εδωσα 20 ευρω και αγορασα ενε βιβλιο του stephen king to \"insomnia\" εδω και ενα μηνα και ακομα δεν το εχω ανοιξει...κλαψ...δεν επαιρνα ο χαζος το dvd να το δω,το βιβλιο με μαρανε!!!φιλλακια

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    αφου ειμαστε τα καλυτερα παιδια βρε...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Το οτι σου αρεσει κατι αλλο ισως περισσοτερο απο τη σχολη που εισαι τωρα ειναι κ αυτο ενας παραγοντας που σε κανει να βαριεσαι να διαβασεις κλπ Σκεψου ομως οτι κ η σχολη που εισαι τωρα ειναι αρκετα καλη κ ετσι ειναι καλο να προσπαθησεις να την τελειωσεις και μετα βλεπεις τι αλλο θα κανεις.
    Θα πρεπει να σταματησεις να κανεις τετοιου ειδους σκεψεις,οτι δε θα προσπαθησεις για σενα κλπ γιατι αλλωστε αν δεν κανεις εσυ ο,τι καλυτερο μπορεις για τον ευατο σου,τοτε ποιος θα το κανει?
    Γιατι δε δοκιμαζεις αν εχεις χρονο να βρεις μια δουλεια τα Σαββατοκυριακα?Πιστευω θα σε βοηθησει να αισθανθεις καλυτερα..
    Οσο για το οτι θες να εισαι με την παρεα σου και να χαλαρωνεις δεν ειναι κακο απλα προσπαθησε καπου μεσα στη βδομαδα να βρισκεις εστω μιση-μια ωρα να διαβαζεις τις σημειωσεις σου..
    Δεν εισαι αχρηστη,εισαι μια χαρα κοπελα.στο εχω ξαναπει!!
    Μην αγχωνεσαι!!φιλακια πολλα!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    ειναι το καλυτερο πραγμα στην φαση σου να εισαι με τους φιλους σου...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Δεν πειραζει,ειναι καλο να εισαι με φιλους,αλλωστε μεχρι την εξεταστικη εχεις ακομα καιρο.Το να βαριεσαι να διαβασεις ειναι φυσιολογικο,ιδιαιτερα αν δε σου αρεσει και πολυ αυτο που πρεπει να διαβασεις.Για τη δουλεια ενταξει πηρες το βιογραφικο δεν το συμπληρωσες,αλλα αυτο δε σε εμποδιζει αν θες να κοιταξεις για κατι αλλο που να σ\'ευχαριστει και να περνας την ωρα σου.Μην το ψαχνεις τοσο γιατι δεν κανεις το ενα ή γιατι κανεις το αλλο κλπ γιατι το μονο που θα καταφερεις ειναι να στεναχωριεσαι..
    Φιλακια πολλα και οτι θες εδω ειμαστε..!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    ναι αυτο εννοω

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Αλλο αχρηστη και αλλο τεμπελα..αν και πιστευω δεν εισαι τιποτα απο τα δυο.
    Ενταξει απλα βαριεσαι λιγο παραπανω..δε χαθηκε και ο κοσμος!!Φιλακια

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    7
    Μην υποτιμάς τον εαυτό σου.
    Θα μπορούσες να κάνεις ένα ΄καθημερινό πρόγραμμα με όλες τις ευχάριστες δραστηριότητες και να συμπεριλαβεις 2-3 ώρες διαβάσματος.

    ...και όπου ναναι έρχεται και το καλοκαίρι. ΄Πίεσε \"φιλικα\" τον εαυτό σου τώρα, να μην έχεις και το καλοκαίρι διαβασμα , Δαναη μου.

    Υπομονή !!! Φιλάκια!!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    124
    Μήπως, σου αρέσει μεν το επάγγελμα αλλά όχι η διαδικασία μέχρι να μπορείς να το εξασκήσεις; :P Αν ναι δεν είναι και παράξενο. Ειδικά άμα στις πανελλήνιες είχες πιεστεί υπερβολικά, είναι σύνηθες φαινόμενο μόλις περνάς στην σχολή να θες να χαλαρώσεις λίγο. Μην σε ανησυχεί, είναι κάτι που συμβαίνει στους περισσότερους μάλλον.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    124
    Ακόμα και αν είναι έτσι τα πράγματα, τι σε νοιάζει; Νομίζω έχεις μείνει ακόμα στη νοοτροπία του σχολείου χεχε. Οκ θα σου πω πως λειτουργούν εδώ τα πράγματα

    Όταν είσαι στο σχολείο, πρέπει να διαβάσεις και αυτό είναι φυσιολογικό. Αυτό κάνουν όλοι.
    Όταν είσαι σε σχόλη μπορείς να μην διαβάσεις και αυτό είναι φυσιολογικό.

    Είναι φυσιολογικό ως τώρα να διάβαζες ή ακόμα και αν δεν διάβασες να ήσουν πιεσμένη. Αλλά είχες ένα σκοπό, να περάσεις στην σχολή. Εξάλλου όλοι αυτό έκαναν.

    Τώρα ακόμα και αν δεν διαβάσεις, μικρό το κακό. Απλά θα καθυστερήσεις λίγο να τελιώσεις ή θα πιεστείς κάπως προς το τέλος. Αλλά νομίζω το στάδιο της ξεκούρασης είναι απαραίτητο να το περάσεις. Το περνάνε αν όχι όλοι οι περισσότεροι κατά τη γνώμη μου.

    Τώρα το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να εξισορροπήσεις την διασκέδαση με τα μαθήματα, ή να διαβάζεις στην εξεταστική όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος:P Τεσπα θα την βρεις εσύ τη λύση.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •