ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΤΟΜΑΤΑ ΑΓΧΟΥΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    21

    ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΤΟΜΑΤΑ ΑΓΧΟΥΣ

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΑΓΝΩΣΤΕΙ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΓΩΓΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ ? ΕΠΙΣΗΣ ΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΑ ΕΧΕΤΕ(ΟΤΑΝ ΠΕΡΝΑΤΕ ΑΠΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΕ ΔΩΜΑΤΙΟ ΖΑΛΙΖΕΣΤΕ? ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΔΙΑΠΛΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙΤΕ ΤΗ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΑ ΧΟΡΟ?ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑΤΕ ΚΑΠΟΥ ΕΠΙΜΟΝΑ Η ΔΕΞΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ Η ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΖΑΛΙΖΕΣΤΕ?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    11
    Παρόλο που δεν είμαι ειδικός, δεν νομίζω πως ο λαβύρινθος είναι σύμπτωμα άγχους, αλλά κάτι το παθολογικό. Και εγώ έχω κάποιες μικροζαλάδες , ή την αίσθηση της κίνησης μερικές φορές χωρίς να κινούμαι, αλλά σε πολύ μικρό βαθμό. Βέβαια αυτά έχουν να κάνουν με το ότι είμαι πολύ αγχώδης.
    Αρχικά μου πέρασε και εμένα απο το μυαλό ο λαβύρινθος, και επισκεύτηκα ωρυλά, ο οποίος δεν μου βρήκε απολύτως τίποτα, παρά μόνο το ότι είμαι πολύ αγχώδης.

    Δεν ξέρω αν έχεις πάει σε ωρυλά, αν δεν έχεις πάει όμως, και σου έχει μπει η ιδέα για λαβύρινθο, καλό θα είναι να πας, τουλάχιστον για να σου φύγει η ιδέα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    ξέρω ότι αν έχεις πρόβλημα με τον λαβύρινθο όταν ξαπλώνεις στο κρεβάτι ζαλίζεσαι κάπως (το έχουν κάποια ατομα στην οικογένεια μου, αλλα δεν παίρνουν κάποιο φάρμακο, δεν είναι τόσο ανυπόφορο)

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    21
    [quote]Originally posted by claire
    ξέρω ότι αν έχεις πρόβλημα με τον λαβύρινθο όταν ξαπλώνεις στο κρεβάτι ζαλίζεσαι κάπως

    ακριβωσ το ιδιο δυμπτωμα εχω και εγω+μερικα αλλα.εχω κανει εξεταση και μου εχουνε βρε λαβυρινθο στο δεξι αυτι.ο ψυχοθεραπευτεισ μου λεει οτι με το αγχοσ που εχω το επιδεινώνω.ουτε εγω περνω καποιο φαρμακο ακομα,θα δουμε

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    ίσως λόγω άγχους (έχεις και αρρωστοφοβία?) του δίνεις μεγαλύτερη σημασία απ\'οτι πρέπει και το μεγαλοποιείς με αποτέλεσμα να νιώθεις πιο έντονη ζαλάδα. προσπάθησε να το αγνοήσεις όσο μπορείς, δεν παθαίνεις κάτι από τον λαβύρινθο

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    3
    αγαπητε μου χρηστο εκανα εγω χειρουργειο στο λαβυρινθο μαστοειδεκτομη με την ακριβεια.. εχω τα ειδια συπμτωματα με σενα κ εχουνε περασει ειδη αρκετη μηνες ειμαι μωλις 22 ετων κ απο οταν βγηκα απο το χειρουργειο ειμαι μεσα στο ανχος δεν ειμουνα ποτε ανχωτικος. τωρα ειμαι μεσα στο ανχος κ ολη μερα εχω τα συμπτωματα που εχεις.. δεν ξερω τι να κανω. εχω τρελαθει η διαθεση μου ειναι παντα αρνητικη απο το κακο στο χειροτερο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    ζαλη κι ασταθεια κι εγω..δεν μου εχουν βρει κατι αλλα νιωθω σαν να κουνιεμαι παντα.δεν αντεχω αλλο.τοσα χρονια αγχος?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    206
    Ειχα κ εγω το ιδιο προβλημα, πηγα σε ειδικευμενη ωρυλα κ μου εδωσε χαπια, σε ενα μηνα ημουνα ενταξει, μου ειπε οτι το επαθα απο αγχος

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •