Ο νεος μου αρωτας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599

    Ο νεος μου αρωτας

    Δεν αντεξα θα το γραψω και πειτε οτι θελετε.
    νομιζω οτι ειμαι τσιμπημενη αρκετα με τον νεο δεσμο μου.μαλλον ο μονος δεσμος μου γιατι οι αλλοι ηταν μονο σεξ.
    γνωριστικαμε σε ενα σαιτ μενει 5 λεπτα αποσταση απο το σπιτι μου,ειναι υπεροχος,νομιζω οτι βλεπω τον αλλον μου εαυτο μου,χωρις τα ελλατωματα μου ομως.
    τα ιδια γουστα σε ολα,γελαμε με τις ωρες τα ιδια ονειρα.
    στο μονο που κολαω ειναι οτι εκτος μεσα ειναι και εξω θεος.
    ειναι γεροδεμενος με ππλατες,μοντερνος χψρις περιτο λιπος πανο του,εχει κουκλιστικο προσωπο και αποτρω τι μου βρηκε εμενα.
    ουτε τα ποαραπανω κιλα μου τον εμποδιζουν,η συμπεριφορα μου του φενετε τελεια ε μεχρι τωρα του φερομε καλα και με σεβασμο με επμνεει.
    νιωθω μειονεκτικα σε θεμα εμφανισεις.αυτος μοιαζει με μοντελο και δεν το ξερει και εχω βαλει σκοπο να χασω τα ριμαδια τα κιλα αλλα δεν χανοντε,για να μαστε ισοι.:P

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Είστε ίσοι panikoula.Μην το βλέπεις έτσι,δηλαδή\"πρέπει να γίνω ομορφότερη για να έρθουμε στα ίσα μας\".Ο τρόπος που βλέπουμε τον εαυτό μας παίζει ρόλο στο τι εκπέμπουμε,όχι τόσο η αντικειμενική μας ομορφιά.Πχ αν νιώθεις άνετα με τον εαυτό σου,που βελτιώνεται η συμπεριφορά σου,που αρχίζεις και κάνεις αλλαγές προς μία καλύτερη διαχείριση των δυνατοτήτων σου,που αρχίζεις και κάνεις επιλογές όχι μόνο βάση χημείας σαρκικής αλλά και μυαλού,και γούστων,και νοοτροπίας,αυτό μάνι μάνι θα σε κάνει να έχεις μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση,άρα και οι γύρω σου(και το νέο σου αμόρε)θα το καταλάβουν...Να σου πάνε όλα καλά.Αποδέξου την panikoula,αγκάλιασέ την έτσι όπως είναι,με τα κιλάκια της(σιγά τα ωά),και αυτό θα είναι αρκετό.Αλλά και να μη σταματήσεις να προσπαθείς να μην υποτιμάς τον εαυτό σου,να διεκδικείς την αλλαγή.Αυτό που λένε γίνε η αλλαγή που θέλεις να δεις,ε;
    Να προσέχεις επίσης στο δεσμό σου και τον παράγοντα του παιδιού σου,τσέκαρε δηλαδή τον σύντροφό σου πως φέρεται στο παιδί,μπορείς να καταλάβεις και από κει πολλά για τον χαρακτήρα του.Έχεις ακούσει που λένε όποιος φέρεται καλά σε παιδιά,ηλικιωμένους και ζώα,δείχνει δηλαδή ευαισθησία απέναντι σε πλάσματα που την έχουν ανάγκη,τότε αυτό αποτελεί καλό σημάδι για την ποιότητα του χαρακτήρα του.:)
    Την καλησπέρα μου έχεις.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    και στο παιδι φερεται καλα/λατρευει τα παιδια και θελει και να κανει δικα του οταν με το καλο παντρευτει (εμενα λολ).εγω πανω απο ολα ειδα τον ανθρωπο και ειναι πολυ ατοφιος ανθρωπος μεσα του και μετα το εξω.ειναι 31 και ειναι πολυ πιο ορημος απο κατι 40ριδες που εκανα σχεσεις.πρωτη φορα εχω συντροφο που να δακρυζω στα γελια ,εχει πολυ χιουμορ οπως και εγω.
    ειναι υπεροχος σε ολα!με πνιγει στα χαδια,στο ενδιαφερον και στα φιλια.κανενας δεν το εκανε εως τωρα,και ειναι αυτο που θελω απο τον συντροφο μου.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    επισης βρικα και δουλεια 8ωρη και τον ψυχολογο τον εκοψα γιατι οταν μ ειπε οτι θα αρχησω να του φερομαι σκατα και αυτουνου κ θα τον χασω με ξενερωσε.ειναι βλακας

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    panikoula καλως ηρθες!
    Ωραια τα νεα σου! καλη επιτυχια!

    Πες μου κ εμενα κανενα καλο τσατ......να προσπαθησω.....

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    tο zoo xexexe.
    αλλα στους 10 ο ενας βγενει νορμαλ:mad:

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Panikoula,κακώς-προσωπική μου άποψη-έκοψες τον ψυχολόγο.
    Γιατί δεν \"έκοψες\"αυτόν,\"έκοψες\"εσέ� �α.Προσπάθησε να σκεφτείς μήπως κινείσαι σε ένα συγκεκριμένο μοτίβο επιλογών,μην αναγνωρίζοντας το γεγονός πως χρειάζεται δουλειά και δέσμευση για να μάθουμε να διαβάζουμε τα λάθη που κάνουμε στη ζωή και στις σχέσεις μας.

    Δηλαδή να θεωρήσω πως αν έχανες δέκα κιλά θα έπειθες τον εαυτό σου πως όλα είναι οκ,ενώ για το θέμα του ψυχολόγου,είναι αυτός βλάκας οπότε το βρήκαμε ποιο είναι το θέμα μας;Ή το αφήσαμε να πάει παραπέρα,γιατί απλά με την αναβολή το μεταθέτουμε σε αορίστου χρόνου και έτσι νιώθουμε να μην απειλούμαστε;

    Αντέδρασες έτσι γιατί σου είπε την αλήθεια.Το ζήτημα είναι ποια αλήθεια θέλουμε να μας πει ένας ψυχολόγος,αυτή του χαιδολογήματος που θα μας επιβεβαιώσει,ή της γυμνής αλήθειας που μπορεί να μη μας συμφέρει αλλά μας οδηγεί στην αυτογνωσία;

    Δεν είναι δουλειά ενός ψυχολόγου να μας τρέφει τον εγωισμό λέγοντάς μας φούμαρα,δουλειά του είναι η παρακίνηση και καθοδήγηση στο να μάθουμε να είμαστε ενήλικες,να αναλάβουμε την ευθύνη της ζωής μας,να μάθουμε να ξεχωρίζουμε μέσω της αυτογνωσίας ποια είναι τα λάθη του παρελθόντος που μας οδήγησαν κάπου,ώστε να μην τα επαναλάβουμε.

    Έχω καταλάβει πως όταν νιώθεις πως σε κρίνει κάποιος,αντιδράς επιθετικά ή σφυρίζεις αδιάφορα,αλλά ούτε αυτή είναι η λύση ρε πανικούλα.Η λύση είναι να σκεφτείς \"μήπως;\"Αυτό το μήπως θα σε κάνει να μάθεις να λες ο ψυχολόγος σου.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    ησως να εχεις δικιο.αλλα ειναι πολυ αντηπαθιτικος και για αλλους λογους.
    δεν θελει π.χ μα μασαω τσιχλα εκεινη την ωρα,να τροω τα νυχια μου,να πειραζω τα μαλια μου.
    και εκτος αυτα μενει ακινητος και αμηλιτος την περισσοτερη ωρα, και καθαριζει τα αηδιαστικα δοντια του με την γλωσσα του κανοντας κλατς κλατς!
    επισης μαλλον καπνηζει και κανει κατι περιεργους ηχους με τον λαιμο του .σαν κουβος ενα πραγμα.
    δεν με ενοχλουνε ομως τοσο αυτα οσο τα ποροισματα του.
    οτι ειμαι ανωριμη,να σοβαρευτω οτι εχω μια εχθροτητα προς τους αντρες και παει λεγοντας.
    σαν να μου λεει δλδ να παω να πνιγω οτι ειμαι τελειωμενη.
    τον βαρεθηκα τον γελοιο.ουτε μια συμβουλη δεν μ εδωσε εως τωρα.μονο να κρινει.
    νιωθω ηλι8ια οταν ειμαι κοντα του.αρκετα τον ανεκτηκα τον συχαμενο.
    ας πηγενουν αλλοι να τους απογοητευει και να τους κανει αυτα τα αιδιαστικα με δοντια και λαιμο!


    υ.γ απο τοτε με τα φαρμακα ξεχναω συχνα και με εβγαλε και ψευτρα.οτι του λεω ψεματα γιατι ειμαι πονηρη και δεν ακουω οτι δεν με συνφερει.αυτο το ειπε γιατι ξεχναω να κοβω χαρτακι για τον ραντευου μας.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    εχω να δω 3 μερες τον καλο μου.το βραδυ θα σμιξουμε και το θελουμε τοσο πολυ.και ασε τον τρελοκουβο να λεει οτι θελει.οτι θα του φερθω σκατα κλπ κλπ.
    του φερομαι πολυ καλα και το εκτημαει.μου βγενει ο καλος μου εαυτος με αυτον τον αντρα,νιωθω οτι θελω να τον φροντησω να το αγαπησω.
    σιγα μην πηγενω στο τρελλοψυχολογο να με γκαντεμιαζει και να μου βαζει και λογια στο τελος.μαλλον αυτος χρειαζεται ψυχολογο.

    rain σε αυτο με τα κιλα δεν εχω αδικο.
    εχω 15 κιλα παραπανω εβαλα και αλλα και αυτος ειναι 90 με 1.77 υψος.να κυκλοφοραμε και να λενε τι της βρηκε αυτος ο παλικαρος?
    εγω ξερω βεβαια οτι του αρεσω και ετσι δεν βλεπει μονο τα εξω αλλα πολυ θα θελα να ειμαι πιο λεπτη και να μην νιωθω μειονεκτικα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Καλά,η ύπαρξη κάποιων συνηθειών του που σε ξένιζαν, ίσως να έκανε απωθητικό σε σένα το σκηνικό.Αλλά να ψάξεις για κάποιον που να σου ταιριάζει παρολαυτά,μην το αφήσεις πανικούλα.Θα μάθεις πολλά για σένα και θα βελτιώσεις όχι μόνο τον εαυτό σου,αλλά και τη σχέση με το παιδί σου.Κάποια πράγματα τα βλέπουμε με συγκεκριμένο τρόπο,όταν δεν ξέρουμε να τα δούμε αλλιώς.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    ειναι πολλα που κανει/λεει που τον κανουν αποθιτικο.
    μια μερα μ ειπε οτι παω και βρισκω μονο βλακες και οτι δεν βρησκω εναν σοβαρο σαν αυτον για παραδειγμα.θα βρω την κοπελα την αλλη π ηταν και πρωτη και ας εινια μια φορ α τον μηνα.στο κεντο ψυχικης υγειας.με το παιδι τα παμε πολυ καλα ολο αγαπες και χαδακια ειμαστε αλλα βριζει και με ενοχλει πολυ αυτο.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    λοιπον περνω το τεπον μου και παω να δουλεψω σαν το σκυλι παλι .σχολαω στις 9 καλο κουραγιο μου.λολ.σε ευχαρηστω βροχουλα :) ειμαι λιγο περιεργη τι να κανω?
    απορω πως ο καλος μου με βλεπει νορμαλ σε ολα.και χαρακτηρα και εμφανηση.η μοιοπια εχει η δεν παει στα καλα του λολ.χααχαχ
    οτι κιαν εχει εγω πανρως απολαμβανω αυτο που μ προσφερει και δεν με νοιαζει τπτ.απλα καλα θα ταν να αλλαζαν καπια πραγματα σε μενα.αυτα φιλακιαααααα

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    πωπω οσο σκευτομαι παλυ οτι θα δω τα ματια του παλυ το βραδυ....σαν αιλορος ειναι και κινητε με τρελενει.ο παλικαρος μου :P

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Πανικούλα,
    αν δεν ταιριάζει η χημεία σου με το θεραπευτή καλά έκανες και αποφάσισες να βρεις άλλον.
    Αλλά, πριν φύγεις, σκέφτηκες να κάνεις μια ειλικρινή συζήτηση μαζί του για ότι σε ενόχλησε ή δε σε βοήθησε στη θεραπεία;
    Μήπως, πρωτού φτάνεις στο σημείο να φύγεις, να κάνεις περισσότερο σαφές τι σε ενοχλεί/πληγώνει στη στάση αυτού που έχεις απέναντί σου;
    Αυτό ισχύει όχι μόνο για τις θεραπευτικές σχέσεις, αλλά για όλες τις σχέσεις.
    Γιατί πολλές φορές φεύγουμε από μια σχέση χωρίς να δώσουμε μια ευκαιρία, χωρίς να προσπαθήσουμε για αυτήν, χωρίς να κάνουμε στον άλλο σαφές ότι πρέπει κι εκείνος να προσπαθήσει.
    Αν δεν το έχεις κάνει, κράτα το στο μυαλό σου για να το κάνεις από εδώ και στο εξής.
    Από τον πρώτο θεραπευτή γιατί έφυγες αφού ήσουν ικανοποιημένη;
    Υπάρχει η δυνατότητα για εβδομαδιαίες συνεδρίες και όχι μια φορά το μήνα; (γιατί δεν επαρκεί, κι εγώ έτσι ήθελα αρχικά αλλά δυστυχώς δεν επαρκεί).

    Τώρα, για τη νέα σχέση σου να σου ευχηθώ ότι καλύτερο.
    Προσπάθησε να περνάς καλά αλλά να έχεις τα πόδια σου όσο πιο μπορείς σταθερά στη γη. Και να πιστεύεις στον εαυτό σου και όχι να αναρρωτιέσαι...αν έχει μυωπία:)
    Φιλικά:)
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Originally posted by anwnimi
    Πανικούλα,
    αν δεν ταιριάζει η χημεία σου με το θεραπευτή καλά έκανες και αποφάσισες να βρεις άλλον.
    Αλλά, πριν φύγεις, σκέφτηκες να κάνεις μια ειλικρινή συζήτηση μαζί του για ότι σε ενόχλησε ή δε σε βοήθησε στη θεραπεία;
    Μήπως, πρωτού φτάνεις στο σημείο να φύγεις, να κάνεις περισσότερο σαφές τι σε ενοχλεί/πληγώνει στη στάση αυτού που έχεις απέναντί σου;
    Αυτό ισχύει όχι μόνο για τις θεραπευτικές σχέσεις, αλλά για όλες τις σχέσεις.
    Γιατί πολλές φορές φεύγουμε από μια σχέση χωρίς να δώσουμε μια ευκαιρία, χωρίς να προσπαθήσουμε για αυτήν, χωρίς να κάνουμε στον άλλο σαφές ότι πρέπει κι εκείνος να προσπαθήσει.
    Αν δεν το έχεις κάνει, κράτα το στο μυαλό σου για να το κάνεις από εδώ και στο εξής.
    Από τον πρώτο θεραπευτή γιατί έφυγες αφού ήσουν ικανοποιημένη;
    Υπάρχει η δυνατότητα για εβδομαδιαίες συνεδρίες και όχι μια φορά το μήνα; (γιατί δεν επαρκεί, κι εγώ έτσι ήθελα αρχικά αλλά δυστυχώς δεν επαρκεί).

    Τώρα, για τη νέα σχέση σου να σου ευχηθώ ότι καλύτερο.
    Προσπάθησε να περνάς καλά αλλά να έχεις τα πόδια σου όσο πιο μπορείς σταθερά στη γη. Και να πιστεύεις στον εαυτό σου και όχι να αναρρωτιέσαι...αν έχει μυωπία:)
    Φιλικά:)
    anwnimh σε τι να προσπαθησει αυτος?Η δουλεια του ηταν να με βοηθησει και να μην μενει ωρες ακινητος καθαριζοντας τα δοντια του και να με καταδικαζει.δεν τον γουσταρω παει τελειωσε.με τον(την) αλλον θεραπευτη διεκοψα γιατι κλειναμε ραντευου μια φορα τον μηνα επειδη η κοπελα ηταν απο αγιο νικολαο μακρια δλδ.ηταν πολυ καλη ομως πραγματηκα ηθελε να οηθησει με ολο της το ειναι.αγαπουσε την δουλεια της και ηταν και μικρη.
    θα κρατησω λοιπον αυτην και την ψυχιατρο του βενιζελιου που ειναι πολυ καλη.

    με το αμορε μου τωρα παντα κραταω και πισινη ,αλλα μεχρι τωρα τα παμε απυστευτα καλα.να φανταστεις φιλιομαστε με τις ωρες.δεν χορτενουμε ο ενας τον αλλον.
    και η πλακα ειναι οτι με την δουλεια αρχηζω να χανω κιλα εγω και αυτος να περνει χιχχιχι.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •