Εκταφη - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 54 of 54

Thread: Εκταφη

  1. #46
    Λοιπόν...πήγα.
    Και δυστυχώς πάλι δεν τελείωσε.
    Άλλο έργο τώρα. Άλλο ένα χρονο σε άλλο μέρος.
    Με την αίσθηση πως γράφω στο ημερολόγιο μου, (καθώς πιστεύω πως αυτές οι πληροφορίες δεν είναι χρήσιμες για κανένα), νιώθω κάπως ανακουφισμένη. Σα να έφυγε ένα βάρος, αφού το σκεφτόμουν συνέχεια και το είχα αναγάγει στη μεγάλη μέρα που συμβολικά θα άλλαζε κάτι μέσα μου. Μπερδεμένα πράγματα, αλλα λυτρωτικά, που ελπίζω να μην ειναι της στιγμής και όταν καταλαγιάσουν μέσα μου γίνουν εφιάλτης.
    Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους με στηρίξατε, είτε στο θέμα είτε με προσωπικά μνμ.
    Να είστε πάντα καλά.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by Θεοφανία
    Σα να έφυγε ένα βάρος, αφού το σκεφτόμουν συνέχεια και το είχα αναγάγει στη μεγάλη μέρα που συμβολικά θα άλλαζε κάτι μέσα μου. Μπερδεμένα πράγματα, αλλα λυτρωτικά, που ελπίζω να μην ειναι της στιγμής και όταν καταλαγιάσουν μέσα μου γίνουν εφιάλτης.
    Και μόνο που έφυγαν οι σκέψεις Θεοφανία μου σχετικά με το τι θα γινόταν είναι μεγάλο ξελάφρωμα.
    Όσο για το αν προκύψει εφιάλτης προσωπικά δύσκολο το κόβω.
    Ο εφιάλτης φαίνεται απ\'την αρχή.Το πολύ να έχει ερεθιστεί ένα κομμάτι σου το οποίο θα βγει στην επιφάνεια για να το επεξεργαστείς αλλά θα είναι για καλό σου.
    Χαίρομαι που πήγε καλά το θέμα και προπάντως που τελείωσε,τουλάχιστον το ένα κομμάτι.

    Προσωπικά αυτό που τσακίζει την ψυχολογία μου αλλά το έχω δει κ σε άλλους είναι τα διλλήματα.
    Οι εσωτερικές συγκρούσεις για μια απόφαση κ απ\'ότι φαίνεται είχες καιρό που παιδευόσουν σχετικά με το τι θα κάνεις.

    Φιλιά,να\'σαι καλά.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Οπότε μάλλον εσύ του είχες προσδώσει μία σημασία-ορόσημο που δεν είχε στην πραγματικότητα.Χαίρομαι πάντως,έστω και αν ακόμη κάποια θέματα που σε προβληματίζουν παραμένουν,πέρασες άλλο ένα φράγμα(κι αυτό έχει τη σημασία του),προς έναν πιο \"ανάλαφρο\"εαυτό.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Eλα θεοφανία ελπίζω να είσαι πιο ανακουφισμένη αν και δεν τελείωσες αλλά το δυσκολο πέρασε.θα δείς πως σε μερες μέρες θα ανακουφιστείς και θα μπορέσεις να αντιμετωπίζεις το πρόβλημα διαφορετικά δίχως την άρνηση που σε ταλαιπωρούσαι

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,592
    μπραβο κοπελια!!
    το οτι δεν εληξε,θεωρω οτι ειναι πλεον μαλλον πρακτικο θεμα και τπτ αλλο, μιας και ολα αυτα που σκεφτοσουν,που φοβοσουν,που ηθελες και δεν ηθελες, ειχαν να κανουν με την σημερινη εμπειρια,και ο,τι ισως ακολουθησει καθως απομακρυνεσαι απο αυτην,εφοσον την εχεις εσυ αναγαγει σε καποιου ειδους σταθμο/κομβικο σημειο στην πορεια σου....

    ομολογω οτι αν και πολυ ταλαιπωρημενη απο την δουλεια σημερα, σ ειχα μια εγνοια τωρα που γυρισα σπιτι ..

    φιλακια

  6. #51
    Originally posted by RainAndWind
    Οπότε μάλλον εσύ του είχες προσδώσει μία σημασία-ορόσημο που δεν είχε στην πραγματικότητα.Χαίρομαι πάντως,έστω και αν ακόμη κάποια θέματα που σε προβληματίζουν παραμένουν,πέρασες άλλο ένα φράγμα(κι αυτό έχει τη σημασία του),προς έναν πιο \"ανάλαφρο\"εαυτό.
    Ναι ρειν. Ήταν \"οροσημο\" αλλά μόνο μέσα μου, γιατι η διαδικασία σαν διαδικασία δεν είχε τελικά κανένα διθυραμβικό εφιάλτη ή μη.
    Και όντως, νιωθω ανάλαφρη, χωρίς να ξέρω πραγματικά το λόγο.
    Ίσως γιατί επιβεβαίωσα αυτο που πίστευα τεσσερα χρόνια τώρα: πως σίγουρα δεν ήταν εκει η μαμά μου.

  7. #52
    Originally posted by Remedy
    μπραβο κοπελια!!
    το οτι δεν ελειξε,θεωρω οτι ειναι πλεον μαλλον πρακτικο θεμα και τπτ αλλο, μιας και ολα αυτα που σκεφτοσουν,που φοβοσουν,που ηθελες και δεν ηθελες, ειχαν να κανουν με την σημερινη εμπειρια,και ο,τι ισως ακολουθησει καθως απομακρυνεσαι απο αυτην,εφοσον την εχεις εσυ αναγαγει σε καποιου ειδους σταθμο/κομβικο σημειο στην πορεια σου....

    ομολογω οτι αν και πολυ ταλαιπωρημενη απο την δουλεια σημερα, σ ειχα μια εγνοια τωρα που γυρισα σπιτι ..

    φιλακια
    ρεμ....δεν θα το πιστέψεις, αλλά όλα αυτά που εξομολογήθηκα εδώ , (και όλα αυτά που μου δώσατε η κάθε μια με τα λόγια της πριν πάω σήμερα), δεν θα τολμούσα/άντεχα να τα πω ούτε να τα ακούσω απ τους δικούς μου ανθρώπους.
    Ήταν πολύ σημαντικά και με δυνάμωσαν.
    Σε ευχαριστώ για την έγνοια σου....αλήθεια.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Originally posted by Θεοφανία
    Ίσως γιατί επιβεβαίωσα αυτο που πίστευα τεσσερα χρόνια τώρα: πως σίγουρα δεν ήταν εκει η μαμά μου.

    Aχ Θεοφανία μου...Μπράβο σου, σε θαυμάζω, είσαι πολύ δυνατή...
    Ναι, η μαμά σου θα είναι για πάντα μέσα σου, στις αναμνήσεις των όσων ζήσατε, των όσων σου έμαθε, των όσων σου έχει περάσει, καλών και άσχημων, γιατί πάνω από όλα είναι και θα είναι η δική σου μαμά...

    Μετά από αυτό το \"τέλος\", σου εύχομαι μία νέα αρχή... Με τη μαμά σου στην καρδια σου, εκεί που είναι η θέση της.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  9. #54
    Originally posted by anwnimi
    Originally posted by Θεοφανία
    Ίσως γιατί επιβεβαίωσα αυτο που πίστευα τεσσερα χρόνια τώρα: πως σίγουρα δεν ήταν εκει η μαμά μου.

    Aχ Θεοφανία μου...Μπράβο σου, σε θαυμάζω, είσαι πολύ δυνατή...
    Ναι, η μαμά σου θα είναι για πάντα μέσα σου, στις αναμνήσεις των όσων ζήσατε, των όσων σου έμαθε, των όσων σου έχει περάσει, καλών και άσχημων, γιατί πάνω από όλα είναι και θα είναι η δική σου μαμά...

    Μετά από αυτό το \"τέλος\", σου εύχομαι μία νέα αρχή... Με τη μαμά σου στην καρδια σου, εκεί που είναι η θέση της.


    Σ ευχαριστω καλή μου. Σου εύχομαι δύναμη και σε σένα. Δύναμη να προχωρήσουμε οσο και αν νιώθουμε πως λείπει ένα κομματι απο πάνω μας, αλλά όχι από μέσα μας.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •