ΚΙ ΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ??? - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast
Results 151 to 165 of 169
  1. #151
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by lucifer
    Πάδος την ορθολογική προσέγγισή δεν την βλέπω να πολιλειτουργει. Δεν ξερό αν οι ψυχολόγοι διαθέτουν άλλες τεχνικές για τέτοιες περιπτώσεις. Πιθανόν.

    εγω αυτο που λεω ειναι οτι τον τελευταιο λογο τον εχει ο ιδιος ο πανιτο.

    Εκτος αν δηλωσει οτι αμα ακουσει χοντρα μπινελικια μπορει να τον βοηθησει.
    Εγω δεν εχω αντίρρηση οταν συναινει ο αλλος,
    μεχρι και μαστιγωμα να τρωει αν πιστευει οτι αυτο ειναι για το καλο του.

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by krino
    Originally posted by lucifer
    Πάδος την ορθολογική προσέγγισή δεν την βλέπω να πολιλειτουργει. Δεν ξερό αν οι ψυχολόγοι διαθέτουν άλλες τεχνικές για τέτοιες περιπτώσεις. Πιθανόν.

    εγω αυτο που λεω ειναι οτι τον τελευταιο λογο τον εχει ο ιδιος ο πανιτο.

    Εκτος αν δηλωσει οτι αμα ακουσει χοντρα μπινελικια μπορει να τον βοηθησει.
    Εγω δεν εχω αντίρρηση οταν συναινει ο αλλος,
    μεχρι και μαστιγωμα να τρωει αν πιστευει οτι αυτο ειναι για το καλο του.
    δεν μπορω (ειλικρινα) να διαφωνησω σε κατι μαζι σου. αν ποτε γραψεις καποιο βιβλιο ψυχολογιας μαλλον θα μπω στον κοπο να σε διαβασω.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  3. #153
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1
    Παιδεία εχω κατι ασπρα στιγματα πανω στην γλωσσα μου εδς και μιαμιση βδομαδα......ειναι μικρα αλλα τσοθζοθν αρκετα και εχει και κατι σπυρακια......ειναι ασπρα μικρα ποθ ισωσ σχηματιζοθν και μια γραμμη μηπωσ ξερει κανεισ τι ειναι????

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    139
    Παιδια σημερα πηγα στον οδοντιατρο για ενα δοντι και επι τη ευκαιρια ειδε και τη γλωσσα μου..Την εξυνε με ενα γλωσσοπιεστρο,την κοιταγε απο εδω κι απο κει και τελικα κατεληξε στο συμπερασμα οτι ειναι καθαρα γεωγραφικη γλωσσα..Της λεω μηπως ειναι τριχωτη λευκοπλακια και μονο που δε με εβρισε..Μου ειπε οτι αν ειχα aids θα το ειχα καταλαβει απο αλλα πιο σοβαρα συμπτωματα κι οχι μονο απο τη γλωσσα..Ετσι θα ασπριζει και θα περναει καθε τοσο..Μου ειπε να βαζω χαμομηλι αν θελω και να ΜΗΝ ΞΝΑΜΠΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ!!!Που με καταλαβε κι αυτη..Παει κι αυτο..Ελπιζω να μη βρω καποιο αλλο συμπτωμα να ασχολουμαι..

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    139
    Ρε παιδια νιωθω το στομα μου πολυ στεγνο σαν να μην εχω σαλιο...Νιωθω οτι το σαλιο μου ειναι πηχτο και κολλαει!!!Ειδικα πανω στον ουρανισκο νιωθω σαν να εχει γλιτσα..Τι ειναι παλι αυτο???Γινεται απο το αγχος???Η απο μυκητιαση που δεν ειδε η οδοντιατρος???

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by Panito
    Ρε παιδια νιωθω το στομα μου πολυ στεγνο σαν να μην εχω σαλιο...Νιωθω οτι το σαλιο μου ειναι πηχτο και κολλαει!!!Ειδικα πανω στον ουρανισκο νιωθω σαν να εχει γλιτσα..Τι ειναι παλι αυτο???Γινεται απο το αγχος???Η απο μυκητιαση που δεν ειδε η οδοντιατρος???
    ε ναι! η οδοντίατρος δεν το είδε (μόνος σου στο από πάνω ποστ λες ότι σου κοιίταξε τη γλώσσα διεξοδικά) αλλά εμείς μέσω ίντερνετ και χωρίς οπτική επαφή θα κάνουμε τη διάγνωση! :P

    τσάμπα βασανίζεσαι να ξέρεις.

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    α και επίσης να πίνεις νερό για να μην στεγνώνει το στόμα σου και να μην αφυδατώνεσαι.

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    139
    Νερο πινω αλλα και παλι στεγνωνεει το στομα μου κι ο ουρανισκος μου..Γινεται να εχω τοση ξηροστομια αο το αγχος???Α και κατι αλλο επρεπε να πω στον οδοντιατρο οτι η γλωσσα μου με τσουζει η θα το εβλεπε αν ειχα μυκητες με την κλινικη εξεταση???

  9. #159
    Originally posted by Panito
    Νερο πινω αλλα και παλι στεγνωνεει το στομα μου κι ο ουρανισκος μου..Γινεται να εχω τοση ξηροστομια αο το αγχος???Α και κατι αλλο επρεπε να πω στον οδοντιατρο οτι η γλωσσα μου με τσουζει η θα το εβλεπε αν ειχα μυκητες με την κλινικη εξεταση???
    Ρε συ πανίτο έλεος!!!!

    Έχεις 111 μνμ όσοι και οι γιατροί που έχεις επισκεφτεί τόσο καιρό και οι αρώστειες που έχεις περάσει.
    Γιατί δεν πας στον κατάλληλο γιατρό, να γλιτώσεις μια και καλή?
    Οι δικοί σου τι λένε για όλα αυτά?

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Εγώ απορώ Πανίτο πως αντέχεις τόσο άγχος και δεν έχεις επισκεφτεί έναν ειδικό.Αυτό που βιώνεις είναι πολύ ψυχοφθόρο και αναλογίζομαι τι είναι αυτό που σε εμποδίζει να πας στον ειδικό.προσπαθείς να πιστέψεις ότι δεν υπάρχει λόγος;Μα αφού το βλέπεις ότι έχεις αρρωστοφοβία.Πήγαινε να ηρεμήσεις άνθρωπέ μου.Φυσικά και το σάλιο θα χαθεί και το στόμα θα στεγνώσει απο τον φόβο σου.Σου το λέω απο προσωπική εμπειρία καθώς είμαι αρρωστοφοβική και εχω ψυχοσωματικά συμπτώματα.

  11. #161
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    86
    Panito κι εγω περασα απο αυτο το σταδιο με την γλωσσα αλλα τελικα ειδα πως οταν ειμαι σε πολυ καλυτερη ψυχολογια η γλωσσα μου επανερχεται στα φυσιολογικα της.ειχα φτασει σε τετοιο σημειο που οταν μιλαγα με φιλους προσπαθουσα να δω την γλωσσα τους.με ειδαν και γιατροι γιατι εχω πολυ εντονα ψυχοσωματικα και ολοι μου ειπαν πως η γλωσσα επηρεαζεται και απο το ανχος αλλα και απο αφυδατωση..δεν θα σου πω ξεκολα και μην ασχολεισαι γιατι κι εμενα ολοι μου το ελεγαν αλλα εγω συνεχεια ασχολιομουν με αυτο..μονη μου το ξεπερασα αφου βρηκα αλλα να ασχολουμε.Γιωτα2 θα ηθελα σε παρακαλω να μας πεις τι ψυχοσωματικα εχεις περασει η περνας?πριν καιρο με ειχες βοηθησει παρα πολυ με τις λεγομενες εκτακτες συστολες,αλλα τωρα εχω καποια μουδιασματα στο σωμα που με τρομαζουν.εχω ανοιξει και θεμα με αυτο αλλα δεν μου εχει απαντησει καποιος που μπορει να ενιωθε τα ιδια.

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    139
    Κι εγω μερικες φορες προσπαθω να δω τις γλωσσες των φιλων μου..ΕΛΕΟΣ!!!Εσενα τι ειχε η γλωσσα σου bana?Στεγνωνε κ ετσουζε και σενα το στομα σου???Απο μουδιασματα εγω ειχα περασει πολλα..Συγκεκριμενα μουδιαζε το προσωπο μου αριστερα απο το φρυδι μεχρι το σαγονι,το αριστερο μου χερι και καμια φορα μεχρι και το ποδι μου!!!Οταν τα ξεχασα εφυγαν απο μονα τους..Δυστυχως ομως ηρθε κατι αλλο να εχω να τυρρανιεμαι!!!

  13. #163
    Originally posted by Panito
    Κι εγω μερικες φορες προσπαθω να δω τις γλωσσες των φιλων μου..ΕΛΕΟΣ!!!Εσενα τι ειχε η γλωσσα σου bana?Στεγνωνε κ ετσουζε και σενα το στομα σου???Απο μουδιασματα εγω ειχα περασει πολλα..Συγκεκριμενα μουδιαζε το προσωπο μου αριστερα απο το φρυδι μεχρι το σαγονι,το αριστερο μου χερι και καμια φορα μεχρι και το ποδι μου!!!Οταν τα ξεχασα εφυγαν απο μονα τους..Δυστυχως ομως ηρθε κατι αλλο να εχω να τυρρανιεμαι!!!
    Ρε συ πανιτο, αν δεν λυπασαι εμας, λυπησου τουλαχιστον τον εαυτο σου και πηγαινε παιδακι μου σε εναν γιατρο..........όχι γλωσσολογο, ψυχολογο.

  14. #164
    Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    86
    Δεν ειχα τσουξιμο απλα την ενιωθα και ακομα καποιες φορες την νιωθω τραχια και ειναι ασπρη.σαν να εχει στεγνωσει τελειως μαλιστα για 1 διαστημα ενιωθα πως δεν εχω σαλια και δεν μπορουσα να καταπιω.Αρνιοταν η γλωσσα μου να κανει κινηση μεχρι που πηγα και πηρα ενα σπρει που προκαλει σαλια κι ετσι συνηλθα βεβαια ακομα και τωρα αν το σκεφτω θα το παθω.απλα αφου εχεις παει σε τοσους γιατρους σταματα να ασχολεισαι δεν αξιζει να τυρρανιεσαι τοσο και στο λεω εγω που ειμαι η χειροτερη σε υποχονδριασμους.

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    139
    Πηγα σημερα σε στοματολογο οδοντιατρο για καθαρισμο και κατι σφραγισματακια και ειδε και τηγλωσσα μου..Μου ειπε οτι δεν εχω ουτε μυκητες ουτε τριχωτη λευκοπλακια..Πισω που ειναι ασπρη μου ειπε οτι ειναι επιχρισμα φυσιολογικο απο τις τροφες κ.α..Εχω καθαρα γεωγραφικη γλωσσα και γι αυτο βγαινουν καθε τοσο καποιες ασπριλες..Επισης μου ειπε για τη δερματολογο που μου εδωσε ντακταριν οτι οι δερματολογοι δεν ειναι εξειδικευμενοι για το στομα και πολλες φορες κανουν τετοια λαθακια!!!Ααα και για την ξηροστομια φταιει το αγχος μ ειπε..Τελικα ειχατε δικιο ολοι κι εγω αδικο..Ε του π....τη τοσοι γιατροι ειδαν τη γλωσσα μου δεν θα εκαναν ολοι λαθος..Αποφασισα να μην την ξανακοιταξω και να το ξεχασω..Ελπιζω να μη βρω κατι αλλο παλι!!!Ευχαριστω για την κατανοηση και συγνωμη αν σας κουρασα...

Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •