ΚΙ ΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ??? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 169
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    139
    Σ ευχαριστω για την προσπαθεια!!!Καλες γιορτες!!!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Χρόνια πολλά Panito,με ηρεμία και χαρά σου εύχομαι.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    139
    Ρε παιδια πειτε μου εχει παθει κανεις σας ποτε στοματιτιδα???Συνδεεται με το αγχος???Και κατι τελευταιο ολες οι γλωσσες πισω πισω ειναι φυσιολογικα καπως ασπρες???Απαντηστε μου...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    Ναι Πανίτο γιατί να μην συνδέεται η στοματίτιδα με το άγχος;όταν ΄πέφτει η άμυνα του οργανισμού μας;οσο για τις γλώσσες ισως μερικές μαμάδες θα γνωρίζουν.ια παράδειγμα τα δικά μου παιδιά και ειδικά το ενα στην παιδική τους ηλικία είχαν διάφορα σχήματα άσπρα στην γλώσσα τους ειδικά οταν αρρώσταιναν.Οταν ρώτησα την παιδιάτρο μου είπε πως ονομάζεται γεωγραφική γλώσσα.Ενα απο τα περίεργα που ευτυχώς μεγαλωνοντας εξαφαίστηκε.Εαν λοιπον εχεις στοματίτιδα λογικό να παρουσιασεις και ασπρίλες και κοκκινίλες.Το άγχος εκρίνει δηλητηριώδης ουσίες το λέω για να το ακούω πρώτα εγώ.Η κατάσταση της υγείας μου γενικά στα 50 μου κατά 99% εχει διαμορφωθεί έτσι και η αιτία είναι το ρημάδι το άγχος.Κάνε τις μπούκες σου και ότι σου πεί ο γιατρός και μην ψάχνεσαι γιατί όλο κάτι θα βρίσκεις.Καλύτερα πήγαινε σ\'ενα ειδικο να πάρεις βοήθεια είναι κρίμα να βασανίζεσαι και να χάνεις την ποιότητα της ζωής σου

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    139
    Ναι αλλα διαβασα οτι η στοματιτιδα πιανει μονο μικρες ηλικιες οχι ενηλικες..Εκτος κι αν δεν ειναι υγιεις..Ξερει κανεις αν το aids φαινεται απο αντιβιογραμμα σπερματος..Το λεω γιατι ο γιατρος μου ειπε οτι εκει ζει και υπαρχει ο ιος κι εγω που ειχα κανει βγηκε πεντακαθαρο..Εμαενα η γλωσσα μου ειναι ακομα σε μερικα σημεια ασπρη ειδικα οταν ξυπναω το πρωι..Δηλαδη με το αγχος πεφτει η αμυνα του οργανισμου σε τετοιο σημειο?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Panito,ούτε αυτή τη φορά θα έχεις δίκιο.Σε βασανίζεις άδικα.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    139
    ρε παιδια δεν ειμαι καλα..Θλω να κανω το τεστ για aids αλλα φοβαμαι..Αν βγει θετικο τι θα κανω?Τι θα πω στην κοπελα μου???ποιος απο τους φιλους μου θα με κανει παρεα???Κανεις!!!ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    Panito σταμάτα να λες ότι σου έρχεται.Το πρωϊ καλά κάνει και είναι άσπρη η γλώσσα σου.Και φυσικά στοματίτιδα δεν παθαίνουν μόνο τα παιδιά.Επειδή και εγώ είχα κάποτε αρρωστοφοβία τοκαλύτερο είναι να μην κοιτάς τίποτε και να μην ψάχνεσαι.Αν δεν τα καταφέρνεις θα πρέπει να πας σε ειδικό να σου δώσει κάποια θεραπεία κρίμα βρε πανίτο να βασανίζεσαι

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    17
    Panito μην τρελαίνεσαι. Και εγώ κάπως έτσι κάνω και έχω λαλήσει. Αντί να περνάω καλά τις στιγμές μου κάθομαι και αγχώνομαι μήπως έχω κάποια κρυφή αρρώστια. Έχω έμμονες ιδέες και όταν ακούσω μια ιατρική λέξη την σκέφτομαι συνέχεια ή κάποια αρρώστια είμαι σίγουρη ότι θα την πάθω. Τελικά όμως όλοι οι άλλοι περνάνε καλά και εγώ είμαι σαν να είμαι σε ένα κουκούλι που έχω φτιάξει μόνη μου γεμάτο με τις σκέψεις μου και τις κατα φαντασία αρρώστιες μου. Τι καταλαβαίνω από αυτό? Τίποτα. Απλά χαλάω τις μέρες μου. Κάποια στιγμή όλοι θα αρρωστήσουμε και θα πεθάνουμε. Ας πεθάνουμε όμως μία φορά.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    139
    Μα ειναι ασπρη μονο σε καποια σημεια..Εκανα τη βλακεια και δεν εκανα μπουκωματα με αυτο που μου εδωσε ο γιατρος και τωρα εχω φαρυγγιτιδα..Λετε να προχωρησε εκει το μικροβιο???

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    17
    Και μένα έτσι είναι η γλώσσα μου. Είναι άσπρη προς τα μέσα. Εγώ πέρισυ έτρεχα στον γιατρό γιατί έβλεπα κάτι σαν γρομπουλάκια στη βάση της γλώσσας. Ήμουν σίγουρη ότι είναι κάτι σοβαρό και ο γιατρός γέλασε και μου είπε ότι έτσι είναι η κατασκευή της γλώσσας. Οι γευστικοί κάλυκες. Panito ηρέμησε. Η φαρυγγίτιδα δεν είναι κάτι σοβαρό. Κάνε τα μπουκώματά σου, κάνε και καμια γαργάρα με Hexalen φάε και καμιά καραμελίτσα για το λαιμό και όλα θα πάνε καλά.

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    17
    Και Panito... είσαι πολύ μικρός για να ασχολείσαι με αυτά τα πράγματα. Μην χαλιέσαι. Η ζωή είναι μπροστά σου. Βγες να διασκεδάσεις και άσε τη νοσοφοβία. Ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο αυτό που σου λέω αλλά το λέω γιατί και εγώ το περνάω και έχω φάει πολλές ώρες διαβάσματος και ψαξίματος και είναι μεγάλη βλακεία να χαραμίζουμε έστω και μία ώρα με τέτοιες σκέψεις.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    139
    Ναι αλλα η δερματολογος μου εδωσε αντιμυκητσιακο..Αρα ειδε κατιντιαση..Κατι που εχουν οσοι εχουν aids..

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    17
    Panito δεν χαλαρώνεις με τίποτα. Κατιντίαση μπορεί να έχουν και όλοι είναι λίγο κρυωμένοι ή όσοι έχουν πάρε αντιβίωση και δεν έφαγαν γιαούρτια ή όσοι έκαναν εισπνοές για το βήχα και δεν ξέπλεναν καλά το στόμα τους και όσοι έχουν άγχος και και και... Γιατί πάει το μυαλό σου κατευθείαν στο aids? Μήπως έκανες τίποτα παράνομο χωρίς προφυλακτικό και φοβάσαι? Αν όχι τότε τι φοβάσαι?

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    139
    Ειχα παει με μια κοπελα πριν απο τεσσερα περιπου χρονια που γνωρισα σε ενα κλαμπ..Εννοειται οτι εβαλα προφυλακτικο απλα πριν γινει οτι γινει ακουμπησα με το χερι μου..... και μετα ακουμπησα και εμενα...Κολλαει τοοοσο ευκολα???Αυτο που λες με το αγχος ισχυει???Συνδεεται η καντιντιαση με το αγχος???

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •