σεξουαλικο προβλημα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599

    σεξουαλικο προβλημα

    απο τοτε που εκανα σχεση με τον συντροφο μου,ενω με θελει τον θελω και περναμε φανταστικα μαζι στο σεξ δεν με διεγειρει καθολου..
    και αν συνβει αυτο συνβενει στυγμιεα και μου φευγει μετα.
    πυστευω φτενε τα σεροξατ.δεν μπορω να τελειωσω μαζι του και καλα καλα δεν ερεθιζομαι κιολας αλλα προσποιουμε οτι ερεθιζομαι πολυ μαζι του.
    του εχω πει βεβαια για α φαρμακα και το καταλαβενει και περιμενουμε να τα κοψω για να εχουμε καλυτερη ερωτικη ζωη.
    και επισης δεν τον εχω ερωτευτει ακομα οπως συνβενει τις περισσοτερες φορες που ερωτευομαι σφοδρα και εντονα.
    τιδιαολο μου συνβενει ελεος πια.
    ειναι ωραιος με θελει με τρελλενει στην φροντιδα.
    οποιαδηποτε αλλη γυναικα στην θεση μου επρεπε να σπαρταραει στα χερια του ,εγω τι εχω παθει?
    ειναι μια ηγειης και ομορφη σχεση που δεν ειχα ποτε γιατι δεν μπορω να το απολαυσω σαν γυναικα?
    :(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    εχεις μαθει πως επηρεαζουν τα χαπια που παιρνεις τη σεξουαλικοτητα σου?
    Αν οχι,φροντισε να μαθεις απο τον γιατρο τι γινεται και πως θα λυθει το προβλημα.
    Μη το αφησεις στη τυχη κ μη σκεφτεσαι αμεσως οτι δεν ταιριαζετε σεξουαλικα κ απογοητευεσαι γιατι μπορει να φταινε τα χαπια!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Πεστου να σε λιώσει στο φίλημα και τα προκαταρκτικά προτού μπει μέσα σου. Η ακόμα και να μην μπει καθόλου αλλά σου δίνει έστω και μια ελάχιστη ελπίδα ότι θα μπει. Ακόμα καλύτερα αν δεν μπει καθόλου μέσα σου. Πίστεψε με, πιάνει 100%, και θα φτάσεις σε οργασμό, θα το απολαύσεις αφάνταστα, και θα αποφύγεις πιθανές εγκυμοσύνες.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Originally posted by vince
    Πεστου να σε λιώσει στο φίλημα και τα προκαταρκτικά προτού μπει μέσα σου. Η ακόμα και να μην μπει καθόλου αλλά σου δίνει έστω και μια ελάχιστη ελπίδα ότι θα μπει. Ακόμα καλύτερα αν δεν μπει καθόλου μέσα σου. Πίστεψε με, πιάνει 100%, και θα φτάσεις σε οργασμό, θα το απολαύσεις αφάνταστα, και θα αποφύγεις πιθανές εγκυμοσύνες.
    Τωρα ναχα ενα (αρσενικο) θα του ταλεγα και ειμαι σιγουρη οτι θα λειτουργουσα.Ταντρα γιογκα,εχω κανει στο παρελθον κ το σεχ ηταν ονειρικο...τωρα ομως ....zero...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Originally posted by vince
    Πεστου να σε λιώσει στο φίλημα και τα προκαταρκτικά προτού μπει μέσα σου. Η ακόμα και να μην μπει καθόλου αλλά σου δίνει έστω και μια ελάχιστη ελπίδα ότι θα μπει. Ακόμα καλύτερα αν δεν μπει καθόλου μέσα σου. Πίστεψε με, πιάνει 100%, και θα φτάσεις σε οργασμό, θα το απολαύσεις αφάνταστα, και θα αποφύγεις πιθανές εγκυμοσύνες.
    μα με λιωνει στο φιλιμα στα χαδια.φιλιομαστε με γλωσσα επι μισαωρα με χαιδευει αναμεσα στα ποδια με ρουχα.ειναι υπεροχος απο καθε αποψη αλλα εμενα δεν μ ρχετε διαθεση.η γιατρος λεει δεν φτιανε τα φαρμακα αλλα ειμαι σιγουρη οτι φτενε.
    και ο σιντροφοσ μου επισης εχει παθε ψυχολογικο.ενα βραδι καναμε ερωτα και μας επιασε στα πρασα το μικρο αλλα ειμασταν σκεπασμενοι δεν ειδε τπτ ιδιαιτερο.αλλα απο τοτε ο καλος μου ενω κανουμε μια ωρα προκαταρτηκα πριν μπει μεσα μου του εχει μαραθει γιατι σκευτεται μην μπει παλι ο μικρος.στην αρχη ειμασταν πολυ καλα τωρα και αυτος εχει προβλημα.μπορει να καταλαβενει κιολας οτι προσποιουμε οτι ερεθιζομαι και να του πευτει ξαφνικα του καημενουλη.
    εγω ομως τον στηριξα και του φερθηκα ομορφα λεγοντας του οτι αυτα συμβενουν και οτι εγω συνεχιζω να τον θελω πολυ κιας εγινε αυτη η φαση.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    επισης πριν καν συναντιθουμε ανταλασουμε πολυ καυτα sms ειναι μερος των προκαταρτηκων και αυτο χεχε.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    1)με θέλει,τον θέλω και περνάμε φανταστικά μαζί,στο σεξ δε με διεγείρει καθόλου.

    Άρα δεν είναι και τόσο φανταστικά.

    2)καλά καλά δεν ερεθίζομαι κιόλας αλλά προσποιούμαι ότι ερεθίζομαι πολύ μαζί του.

    Γιατί προσποιείσαι;Και μάλιστα πολύ;

    3)γιατί σκέφτεται μη μπει πάλι ο μικρός.

    Κλειδαριές δεν έχετε;

    panikoula,γιατί τη ρώτησες τη γιατρό,αφού δεν είχες σκοπό να την πιστέψεις,παρά να συνεχίσεις να πιστεύεις αυτό που νομίζεις εσύ πως ισχύει;Για να στο λέει σαν γιατρός,φαντάζομαι πως κάτι ξέρει παραπάνω,ε;
    Mετά,υπάρχουν αρκετές αντιφάσεις σε όσα αναφέρεις,όπως η πρώτη που ξεχώρισα,αυτή που έγραψα πάνω.Μην εξιδανικεύεις βιαστικά τη σχέση σου πριν προλάβεις να συγκεντρώσεις όλα τα δεδομένα.
    Και κλειδώνετε την πόρτα,δεν ξέρω αν το έχεις συνειδητοποιήσει,αλλά ένα παιδάκι βλέποντας τη μαμά του στο κρεβάτι με έναν άγνωστο(γιατί άγνωστος του είναι,άσχετα αν τον έχει δει κάνα δυό φορές)δεν είναι και ό,τι καλύτερο γι αυτό,για τη σχέση σας και την ισορροπία του.

    Λέμε λοιπόν,εμπιστέψου λιγάκι και τη γιατρό σου.
    Μην προσποιείσαι,δεν υπάρχει λόγος.Ναι,το καταλαβαίνει,εκτός κι αν είναι άβγαλτος ή έρχεται από τον Άρη.
    Η ιδιωτική σου ζωή,ιδιωτική,μη βάζεις το παιδί σε διαδικασίες που ακόμη δεν το αφορούν.

    Άσε επίσης αυτές τις σκέψεις,πχ άλλη γυναίκα στη θέση μου...κλπ
    Κι εμένα άλλος άντρας στη θέση μου,λολ
    Άσχετο πανικούλα,τι σημαίνει άλλη στη θέση μου,εσύ είσαι εσύ,εσύ είσαι εκεί και όχι άλλη,οπότε μη βάζεις τέτοια κριτήρια.

    :)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    ναι αλλα οι αλλοι γιατροι λεγανε οτι τα φαρμακα αυτα κοβουν την ερωτικη διαθεση.
    οσο για τις αντηφασεις μου η αληθεια ειναι οτι περναω τελεια μαζι του.απλα μερικες φορες οχι παντα δεν διεγιρομαι οπως πρωτα.γεραματα δεν ξερω.ισως ειναι νωρις ακομα και ακομα δεν τον εχω ερωτευτει αλλα οτι εχω συναισθηματα εχω και πολα μαλιστα.μπορει επισης και να φταιει που δουλευω σαν σκυλι αυτο το διαστημα και να ειμαι πολυ κουρασμενη.αλλα θελω συνεχεια να ειμαι κοντα του.
    ενταξει δεν ειμαστε και εφηβοι να κανουμε ολη την ωρα σεξ.
    υπαρχουν παρα πολλα αλλα που μας απασχολουν και σηζηταμε.
    αυτο που βλεπω και μου αρεσει ειναι οτι εχουμε μια ομορφη σχεση και πυστευω να μου φυγει αυτην η αδιαθεσια η ερωτικη.
    οσο για τον μικρο εχεις δικιο.εκεινη την μερα ξεχασα να κλειδοσω την πορτα και με θλυβη πολυ το γεγονος που μας ειδε μαζι.σπανια ξυπναει τα βραδια να ερθει στο δωματιο μου,δεν το περημενα πραγματικα .

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Εγω θα σου προτεινα να μη φερνεις καν τους συντροφους στο σπιτι σου , δεν ειναι και οτι ωραιο ενα παιδακι να βλεπει τη μαμα του με καποιον στο κρεβατι.

    Αμα θες να με ακουσεις, βρες ενα μερος εκτος σπιτιου, και εκει να εχετε την ερωτικη σας ζωη.

    Και κατι ακομα, τα παιδια δεν ειναι χαζα, καταλαβαινουν και πολλα πραγματα.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    μαρια δεν ειναι μονο ερωτικη ζωη.ειναι σχεση οχι μονο σεξ.και εγω ζητησα βοηθεια για το προβλημα που εχω οχι για να μου τα ψαλετε παλυ οτι δεν ειμαι σωστη μαμα.
    απο την στιγμη π χωρησα ειναι επομενο να με δει με αλλον το παιδι.αυτο ειναι το φυσιολογικο.το κακο θα ταν να με δει με αλλη.αχχα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Εγώ θα στα ψέλνω και δε θέλω να με παρεξηγείς κιόλας.λολ
    Γιατί βρε χαζό αμέσως μπαίνεις σε άμυνα;Δε σημαίνει ότι σε απορρίπτει κάποιος όταν σου λέει την αλήθεια όπως αυτός την αντιλαμβάνεται.Ούτε ότι σε υποτιμά,μην το εισπράττεις έτσι.Είπαμε,να μιλάμε ειλικρινά,να μην κάνουμε κόνξες.Εξάλλου,είπες συγκεκριμένα πράγματα και σκέψεις σου,άρα πάνω σε αυτά θα βασιστώ για να σου απαντήσω.Έλα λοιπόν άθλια μάνα να συζητήσουμε,λολ.Μπορεί κάποια πράγματα να μην μπορούμε να τα αντιληφθούμε γιατί μας αφορούν,δεν μάθαμε να αντιλαμβανόμαστε όσα μας αφορούν και μη νομίζεις ότι αφήνω τον εαυτό μου απέξω.;)

    Λοιπόν,εγώ θα έλεγα να ξεκινήσεις να προσπαθείς να μην προσποιείσαι στο σεξ.Άκου τι συμβαίνει.Όταν εμείς οι γυναίκες βογκάμε και είμαστε όλο αχ και βαχ,νομίζουμε πως τονώνουμε τον ανδρικό εγωισμό.Στην πραγματικότητα αυτό που κάνουμε είναι να του δίνουμε λάθος δεδομένα και να τον κάνουμε να μην μπορεί να αντιληφθεί πότε πραγματικά το απολαμβάνουμε και πότε όχι.Το μπερδεύουμε το αρσενικό και δεν ξέρει πότε κερδίζει με το σπαθί του την ηδονή που μας παρέχει και πότε όχι.Θα στο πω ωμά,ένας άντρας μπορεί να προσποιηθεί οργασμό;Ή στύση;Aκριβώς γιατί οι λειτουργίες του αυτές είναι εμφανείς,δεν μπορεί να προσποιηθεί εκεί.Εμείς,επειδή αυτές δεν είναι και τόσο φανερές,το κάνουμε όταν μας παίρνει,αλλά δεν είναι στην ουσία ούτε το καλύτερο για εμάς,ούτε για εκείνον.Τον αποπροσανατολίζουμε και δεν του δίνουμε την ευκαιρία να πάρει τη βαθιά ικανοποίηση που μπορεί από τον πραγματικό μας οργασμό.Και μαθαίνουμε λοιπόν τον άντρα να μένει ανολοκλήρωτος σε εκπαίδευση,λολ.

    Αν σου είναι δύσκολο για αρχή να το κάνεις,δοκίμασε να το κάνεις σιγά σιγά.Την ώρα λοιπόν που θα έβγαζες το αααχ το φοβερό,να το κάνεις σκέτο μμμ,(κατάλαβες τι εννοώ,να το κόψεις σταδιακά,ώστε να \"εκπαιδεύσεις\"τον εαυτό σου να ΑΠΑΙΤΕΙ.Να ΔΙΕΚΔΙΚΕΙ.Ορίστε στα έγραψα και κεφαλαία.Επίσης,αφού το αγόρι σου έχει κάποια συστολή αυτόν τον καιρό,πηγαίντε κάνα ραντεβουδάκι εκτός,σε ξενοδοχείο πολύ καλύτερα(και προστατεύεις έτσι και το παιδί,δύο σ\'ένα).
    Και μίλησέ του για το θέμα του γιόκα σου,πως πρέπει να το πάτε χαλαρά,γιατί είναι μικρός και δε θέλεις να ζηλεύει τη μαμά του(γιατί ζηλεύει όταν σε βλέπει με άντρες,να το ξέρεις).Αργά βήματα και σταθερά.

    Μην αγχώνεστε,όλα θα λυθούν.Και κράτα την ψυχολόγο σου με κάθε τρόπο.Να μπει ένας άνθρωπος με γνώση στη ζωή σου και να είσαι τακτική στις επισκέψεις σου εκεί.Προτεραιότητες είπαμεεεε.:)Έλα,μουτς,καλημ� �ρα!
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Eγω Μαρια αν ειχα ενα παιδι θα κρατουσα την ερωτικη μου ζωη μακρια απο το παιδι. Δεν μου φταιει το παιδι να με βλεπει συνεχεια να αλλαζω συντροφους ουτε να με βλεπει στο κρεβατι με τον εκαστοτε συντροφο μου.

    Σκεψου αν εσυ ησουν παιδι, αν θα σου αρεσε να δεις την μαμα σου στο κρεβατι με καποιον ανδρα.

    Φιλικα.

    Μαρια
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    ρε μαρια δεν με εχει ξαναδει με πολλους.το λες λες και ειμαι καμια κοινη.
    ρειν δεν προσποιουμε οτι τελειομω αλλα οτι ερεθιζομαι.ξερει οτι δεν εχω τελειωσει ακομα μαζι του και το θελει πολυ να με βλεπει να τελειωνω.αυτα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Τότε με υπομονή θα το καταφέρετε κι αυτό.:)
    Επικεντρώσου στα σημαντικά,με τρόπο θετικό,με σταθερότητα,χωρίς βιασύνη.Ξέρεις πανικούλα,οι περισσότεροι δε μάθαμε πως δεν αρκούν οι ευχές για να αλλάξουν πράγματα στη ζωή μας,πρέπει να πατήσουμε και λίγη δουλειά για να καταφέρουμε να αλλάξουμε.
    Ίσως θα ήταν καλύτερα να μην το πάτε επί τούτου για λίγες μέρες,ξέρεις τι εννοώ,μην πιέζετε τις καταστάσεις,μην αισθάνεται \"υποχρεωμένος\" να αποδώσει,προφανώς μπλοκάρεται.Από τη μία το δικό σου θεματάκι,από τη μία το δικό του,ε,του ήρθαν λίγο βαριά.Ένα γλυκό πειραγματάκι,μία τρυφερή κουβέντα,λίγα φιλάκια,μία βολτίτσα χωρίς να έχει άλλον έναν \"γολγοθά απόδοσης\"στο πίσω μέρος του μυαλού του,θα βοηθήσουν να ξεχαστείτε κι οι δυο σας.Να σου πω την αλήθεια,εμένα σε τέτοιες περιπτώσεις με βοήθαγε λίγο το χιούμορ μου,έκανα πλακίτσα και αποφορτιζόταν λίγο η κατάσταση.Πρόσεξε,δε λέω χοντροσχόλια,ούτε άκομψα,ούτε υποτίμηση,μην το κάνεις χειρότερο.Αλλά ένα καλαμπουράκι θα του δώσει να καταλάβει πως δεν το μεγαλοποιείς και ότι για σένα σημασία έχει που είστε μαζί και μαζί θα το περάσετε...:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    το εχει καταλαβει οτι ειμαι μαζι του οτι κιαν συνβενει μεταξυ μας στο σεξ.
    μιλαμε πολυ ομορφα μεταξυ μας ουτε ειρωνια ουτε ασχημα λογια και κουβεντες.φερομαστε με μεγαλο σεβασμο αναμεταξυ μας.
    και κανουμε απιστευτα γελια γιατι εχει και αυτος οσο και εγω το ιδιο χιουμορ.:D

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •