Τελειωμένες καταστάσεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    34

    Τελειωμένες καταστάσεις

    Όσοι διαβάζετε τα posts μου σίγουρα θα καταλάβετε:

    Ύστερα από αυτή τη δύσκολη περίοδο που πέρασα με την κοπέλα που πραγματικά αγαπώ και με τις αποτυχίες που είχα, μου ήρθαν όλα ανάποδα.

    Αρχικά έχω απομονωθεί τελείως και η κατάσταση μου χειροτερεύει μέρα με την μέρα.
    Δεν έχω όρεξη να κάνω πολλά πράγματα.
    Η παρέα μου απομακρύνθηκε από μένα, και μου είπαν χαρακτηριστικά ότι τους ρίχνω ψυχολογικά και πως η κατάσταση μου δεν τους αφορά.
    Προτιμούν κατι σαν μία απλή φιλική σχέση μαζί μου.
    Μετά από αυτό κόψαν τελείως οποιαδήποτε επαφή μαζί μου.

    Είχα καιρό να νιώσω τόσο μόνος και μάλιστα σε μία περίοδο που μόνο αυτό μου έλειπε.

    Δεν ξέρω αν αξίζει πλέον όλη αυτή η ιστορία, αλλά δεν ξέρω πως μπορώ να προχωρήσω / αν μπορώ να προχωρήσω.

    Δεν έχω να πω κάτι παραπάνω.
    Κοιτάω πίσω και μάλιστα με κατεβασμένο κεφάλι.Ίσως έπρεπε να την είχα ξεχάσει εδώ και καιρό και να γλίτωνα τα πάντα τώρα.

    Νιώθω ότι είμαι βυθισμένος και προσπαθώ να ανέβω στην επιφάνεια..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    προσωπικα δεν θυμαμαι τι αναφερεις στα προηγουμενα ποστ σου..
    μου εκανε εντυπωση ο τιτλος που εβαλες..τι ακριβως τελειωσε?γιατι επελεξες να γραψεις αυτον τον τιτλο?
    οσο για την παρεα σου..ειναι μια καλη ευκαιρια νομιζω να \'\'πεσουν οι μασκες\'\',τι λες?
    αντι να σε ενδιαφερει να τα εχεις καλα με τους αλλους κοιταξε να φτιαξεις τη σχεση με τον εαυτο σου γιατι οπως και να χει με αυτον θα εισαι 24 ωρες το 24ωρο και για ολη την υπολοιπη σου ζωη.προσπαθησε τωρα που εμεινες μονος να πεις οτι τ περναω καλα και με τον εαυτο μου.σιγουρα αυτο που περιγραφεις ειναι μια φαση,ποιος δεν τη εχει περασει αλλωστε?
    θελω να πω οτι αυτο που συνειδητοποιω εγω μετα απο μηνες ψυχοθεραπειας οτι ολες αυτες οι αναποδιες ειναι τελικα για καλο,εκμεταλευσου το!
    κοιτας πισω?γιατι αυτο?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    someone εχεις σβησει οτι εχει σχεση με αυτην απο τη ζωη σου;τηλεφωνα,φωτογραφιες,τ� � παντα....

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    34
    Άργησα πολύ να απαντήσω..
    Δεν ξέρω αν μπορώ να ανακαλύψω τον εαυτό μου καλύτερα.Μου λείπουν όλες εκείνες οι στιγμές με την πρώην μου και με την παρέα μου.

    Δεν τα έχω σβήσει όλα, όχι.Αλλά σκέφτομαι ότι καλό είναι να κρατάω αναμνήσεις..Είναι σωστό ότι κοιτάω τόσο πολύ προς τα πίσω?
    Δηλαδή μέχρι τώρα αυτό ψάχνω να κάνω.
    Να διατηρώ επαφή με το παρελθόν γιατί σε μεγάλο βαθμό με ευχαριστούσε.
    Πλέον όμως τα πράγματα αλλάζουν..

  5. #5
    Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    77
    Η ζωή προχωράει φίλε μου μόνο αυτό...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •