συστασεις??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    12

    συστασεις??

    θελω να απευθυνθω σε ενα ψυχολογο αλλα δεν ξερω πως να ψαξω και ποιον να εμπιστευτω...
    ψαχνοντας στο ιντερνετ επεσα πανω σε αυτη την ιστοσελιδα και σκεφτηκα να ζητησω καποια βοηθεια...αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα ημουν ευγνωμων...:)

  2. #2
    Γιουλη...καταρχήν καλώς ήρθες....:)

    Μηπως θα ηθελες να μας πεις λίγα πράγματα για σένα?
    Όσον αφορά στον ψυχολόγο, ανέφερε περίπου σε ποια πόλη της Ελλάδας βρίσκεσαι και φαντάζομαι πως κάποιος θα σου στείλει προσωπικό μνμ με κάποιον που εμπιστεύεται...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    12
    γεια σου Θεοφανια..

    οταν λες καποια πραγματα για μενα?πως ας πουμε σκεφτηκα να ψαξω για ψυχολογο?
    απο πειραια ειμαι αλλα αν καποιος γνωριζει γενικοτερα στην αθηνα καποιον καλο ψυχολογο θα με βοηθουσε..

  4. #4
    Ναι...κάτι τέτοιο εννοούσα. Αν ήθελες να μας πεις πιο πολλά για σένα μήπως μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε.
    Απο κει και πέρα, όσοι ξέρουν για κάποιον ειδικό στον Πειραιά που να έχουν μείνει ευχαριστημένοι, φαντάζομαι πως θα σου στείλουν πμ.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    12
    γενικα τον τελευταιο καιρο δεν ειμαι καθολου καλα...εχω μαζεψει πολλα μεσα μου(δεν ειμαι κ ανοιχτη σαν ανθρωπος)που δε συμβαινουν μονο τωρα αλλα κ απο οταν ημουνα μικρη..παραπονα,πικρια....νι� �θω σαν να εχω σηκωσει ενα μεγαλο βαρος(οικογενειακο) που απο την μια ηθελα να βοηθησω αλλα απο την αλλη με εξαντλει ψυχικα....
    μερικες φορες βλεπω οτι δε συμπεριφερομαι εγω καλα στον περιγυρο μου..σε ανθρωπους που εχω διπλα μου απο επιλογη..κ αυτο με σκοτωνει γιατι δεν μπορω καν να καταλαβω τον λογο....ειναι 2 βδομαδες σχεδον που οποιο συναισθημα κ να χω..λυπη,στεναχωρια,χαρα,αγ� �πη....κλαιω!!εχω κλαψει τοσο κ με λυγμους που απορω πως δε στερευει...
    ε οταν σημερα ξυπνησα κ περασε απ το μυαλο μου να παρω κανενα ηρεμιστικο μπας κ κοιμηθω καλυτερα..μπας κ ξεχαστω για λιγο απο τις σκεψεις μου..εκει ειπα οτι δεν παει αλλο...

  6. #6
    Πολύ καλά σκέφτηκες και όντως έτσι όπως τα λες σίγουρα θα σε βοηθήσει να πας σε έναν ειδικό.
    Το ότι δεν είσαι ανοιχτή σνα άνθρωπος, θα σε συμβούλευα να το διαπραγματευτείς λίγο με τον εαυτό σου. Ξέρεις, όσα πιο πολλά βγάοζυμε από μέσα μας, τόσο πιο πολύ νιώθουμε πως τα μοιραζόμαστε.
    Όσο μεγάλο και αν είναι ένα βάρος, όταν καταφέρνουμε, (όχι να το μετατοπίσουμε), αλλά να το μοιραστούμε, μας φαίνεται πιο ελαφρύ.
    Αν νιώσεις κάποια στιγμή πως θες να βγάλεις πράγματα από μέσα σου, εμείς είμαστε εδώ για να τα μοιραστείς.

    ΥΓ. Ελπίζω να ανταποκριθούν γρήγορα μέλη που ξέρουν κάποιον ειδικό απ τον Πειραια.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    yiuli μονο απο περιοχη πειραια ψαχνεις?αν σου ελεγα για κεντρο τι θα λεγες?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    12
    ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση σου Θεοφανια..
    melene δεν εχω θεμα οπως ειπα κ πριν..δεν με ενδιαφερει η περιοχη οσο να βρω καποιον καλο απο οποια περιοχη κ αν ειναι..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    οκ!
    να σου στειλω σε καμια ωριτσα το πολυ τοτε τα στοιχεια ενος που εμπιστευομαι παρα πολυ!

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    12
    οκ!!
    σε ευχαριστω:)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •