valdoxan - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 71

Thread: valdoxan

  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    18
    Εχεις δοκιμασει ποτε αντικαταθλιπτικο που δε φερνει εθισμο, και ξερω οτι υπαρχουν αντικαταθλιπτικα που βοηθανε σε διαφορες φοβιες;κι εγω που παθαινα κρισεις πανικου με βοηθησαν.Για το valdoxan δε μπορω να σου πω ακομα αλλα ειναι αντικαταθλιπτικο που απ οτι εμαθα βοηθαει και στο αγχος.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    εχω δοκιμασει ladose entact vespar valdoxan tavor lexotanil κατα καιρουσ απο αυτα τα 2 τελευταια μονο για μια βδομαδα το πολυ γιατι ειναι εθιστικα τα αλλα ολα υποτιθεται βοηθαν στο αγχοσ αλλα σε μενα δεν εκαναν τιποτα

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    18
    εγω ξερω οτι το λεξοτανιλ για να φερει εξαρτηση πρεπει να το παιρνεις για μηνες καθε μερα και σε αρκετη ποσοτητα. και παλι εξαρταται απο τον οργανισμο. ο γιατρος τι σου ειπε υπαρχει κατι να σε βοηθησει?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    δεν ξερω ποτε κανει εξαρτηση αλλα τα φοβαμαι αυτα μη μπλεξουμε χειροτερα οσο για το αγχοσ τα δοκιμασα αυτα που ειναι τα ενδεδειγμενα αλλα δε μου φευγει με τιποτε αστα να πανε καμια αλλη ιδεα;

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    18
    το αγχος σου βγαινει και σε αλλες μορφες εκτος απο κοινωνικη φοβια ? πχ υπερενταση , αυπνια η κατι αλλο? με ψυχολογο εχεις μιλησει?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    οχι απλα αγχωνομαι να κανω και τα πιο απλα πραγματα δηλαδη να παραγγειλω ενα καφε σε ενα μαγαζι αλλα κατα τα αλλα τιποτα ουτε αυπνιεσ ουτε τιποτα μονο αγχοσ που με τον καιρο το χω συνηθισει και ετσι προσπαθω να το καλυπτω παω σε ψυχιατρο που μιλασ κι ολασ οχι μονο σου δινει φαρμακα αυτοσ τι βρηκε την κοινωνικη φοβια

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    319
    γειά σας,χθες ξεκίνησα το valdoxan αλλά δυστηχώς αντί να με βοηθήσει στον ύπνο μου προκάλεσε αυπνία...είδα στις παρενέργειες και αναφέρει αυπνίες....έχει πάθει κανείς κάτι τέτοιο? ελπίζω τις επόμενες μέρες αυτο να αλλάξει γιατί έχω ακούσει καλά λόγια για το συγκεκριμένο φάρμακο

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    12
    Originally posted by kriti28
    γειά σας,χθες ξεκίνησα το valdoxan αλλά δυστηχώς αντί να με βοηθήσει στον ύπνο μου προκάλεσε αυπνία...είδα στις παρενέργειες και αναφέρει αυπνίες....έχει πάθει κανείς κάτι τέτοιο? ελπίζω τις επόμενες μέρες αυτο να αλλάξει γιατί έχω ακούσει καλά λόγια για το συγκεκριμένο φάρμακο
    Γειά χαρά φίλε, εγώ το παίρνω εδώ και 20 μέρες και έχω αϋπνίες πήγα στην γιατρό μου και μου το αύξησε σε 2 χάπια το βράδυ που θα τα ξεκινήσω από αύριο ότι θα δώ θα σε ενημερώσω, πάντως φαίνεται να είναι καλό φάρμακο, όσο για σένα είναι ακόμα νωρίς για να δράση.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    319
    Ελα φίλε,το valdoxan το παίρνω τώρα 7 μερες,έχω δει και από τωρα αλλάγες στη διάθεση προς το καλό αλλά έχω πρόβλημα με τον ύπνο,(προβλήματα με τον ύπνο είχα και πριν ξεκινήσω το valdoxan) χθές πηγα στο γιατρό και μου είπε να περιμένω καμιά βδομάδα ακόμα για να πιάσει το φάρμακο και μου έγραψε stilnox 10 mg,μου είπε να το πάρω για 3 μέρες και να τον πάρω τηλέφωνο να του πω πως πάει,χθες το βράδυ κατέβασα stilnox αλλά δεν...,κοιμήθηκα στις 12 κομμάτια από κούραση και στις 4 ξημερώματα ξύπνιος

    Εσύ φίλε είχες και πριν προβλήματα με τον ύπνο?η\' λόγο valdoxan παρουσιάστηκε?

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    12
    Originally posted by kriti28
    Ελα φίλε,το valdoxan το παίρνω τώρα 7 μερες,έχω δει και από τωρα αλλάγες στη διάθεση προς το καλό αλλά έχω πρόβλημα με τον ύπνο,(προβλήματα με τον ύπνο είχα και πριν ξεκινήσω το valdoxan) χθές πηγα στο γιατρό και μου είπε να περιμένω καμιά βδομάδα ακόμα για να πιάσει το φάρμακο και μου έγραψε stilnox 10 mg,μου είπε να το πάρω για 3 μέρες και να τον πάρω τηλέφωνο να του πω πως πάει,χθες το βράδυ κατέβασα stilnox αλλά δεν...,κοιμήθηκα στις 12 κομμάτια από κούραση και στις 4 ξημερώματα ξύπνιος

    Εσύ φίλε είχες και πριν προβλήματα με τον ύπνο?η\' λόγο valdoxan παρουσιάστηκε?
    To παίρνω για 35 περίπου ημέρες και μπορώ να σας πω ότι για μένα είναι και Το φάρμακο και είναι ακόμα η αρχή, έχω αυπνίες και η γιατρός μου μου είπε σήμερα να πάρω μισό stilnox βράδυ και αυτό θα γίνει έχε υπομονή και θα δεις, όλα θα πάνε καλά.

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Posts
    1
    geia se olous!!!!pasxo kai ego apo kata8lipsi sxedon 10 xronia alla to katalava prin ena xrono peripou me tin boi8ia enos filou o opoios me pige se psixologo...stin arxi o psixologos mou edose ta remeron gia tin dia8esi kai ton ypno gia sxedon eksi mines ta eperna alla den eixa poli megala apotelesmata mono ston ypno eixa apotelesmata ....tora mou proteine ta valdoxan!!!!an kapoios pisteyei oti drane apotelesmatika as mou apantisei...sas eyxaristo....epeigei....

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Ξέθαμα!!! Γνωρίζει κανείς τίποτα για τα valdoxan; Αυτά μου πρότεινε και η ψυχίατρος, επειδή ανησυχώ πολύ για τον ύπνο μου και κατά συνέπεια ξυπνάω πιο συχνά, τελευταία αργεί και να έρθει και γενικώς τον "καταπιέζω" πολύ.Anyway, μου είπε ότι βοηθούν στον ύπνο (εγείρουν μια ουσία που προκαλεί αύξηση της ορμόνης μελατονίνης, αλλά αυτά περί αϋπνίας που γράφτηκαν με τρόμαξαν, δε θέλω να βάλω και άλλες σκέψεις στο κεφάλι μου αλλιώς δώρον άδωρον η αγωγή) και στο θέμα της διάθεσης. Το seropram μου προκάλεσε ανησυχία (2 μέρες τα πήρα) και δικοί μου άνθρωποι μου πρότειναν τα cipralex για το άγχος, αλλά δε θέλω να πάρω τίποτα, γιατί φοβάμαι μήπως μου φέρουν ανησυχία και αϋπνία αντί για το αντίθετο. Η ψυχίατρός μου μου είπε ότι μπορώ να το προσπεράσω και χωρίς αγωγή, ουσιαστικά δεν έχω κατάθλιψη απλά είμαι σε υπερβολικό βαθμό αγχωμένη, νοσοφοβική, έως και υποχόνδρια θα έλεγα, και απαθής.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τοχω παρει το valdoxan , ειναι οντως μελατονεργικο , δλδ κανει αυτο που λες , υπνηλια , υπαρχει μελατονινη σε συμπληρωμα , εγω την χρησιμοποιοω , ειναι συμπληρωμα υπναγωγο , 10-12 ευρω τα 60 των 3mg , αλλα στην κτθλψη δεν εκανε τιποτα απολυτως ( το βαλντοξαν ) . Για αγχωδη καταθλιψη , χρησιμοποιω σεροξατ των 20 , ταχω δοκιμασει ολα πρακτικα , to seropram οντως προκαλει αγχος τις 3 πρωτες βδομαδες , το cipralex δεν μεπιασε , οποτε μονο το σεροξατ κανει και αγχολυση . Αλλα την μελατονινη την χρησιμοποιω καμμια 20αρια χρονια , 'οποτε εχω αυπνια , καμμια παρενεργεια ...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Τοχω παρει το valdoxan , ειναι οντως μελατονεργικο , δλδ κανει αυτο που λες , υπνηλια , υπαρχει μελατονινη σε συμπληρωμα , εγω την χρησιμοποιοω , ειναι συμπληρωμα υπναγωγο , 10-12 ευρω τα 60 των 3mg , αλλα στην κτθλψη δεν εκανε τιποτα απολυτως ( το βαλντοξαν ) . Για αγχωδη καταθλιψη , χρησιμοποιω σεροξατ των 20 , ταχω δοκιμασει ολα πρακτικα , to seropram οντως προκαλει αγχος τις 3 πρωτες βδομαδες , το cipralex δεν μεπιασε , οποτε μονο το σεροξατ κανει και αγχολυση . Αλλα την μελατονινη την χρησιμοποιω καμμια 20αρια χρονια , 'οποτε εχω αυπνια , καμμια παρενεργεια ...
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν έχω δει μεγάλη διαφορά στον ύπνο, απλά έχω φοβία με τον ύπνο και μήπως δεν καταφέρω να κοιμηθώ. :P Χαζό, αλλά αληθινό.
    Ως εκ τούτου θα ήθελα κάτι που να με χαλαρώνει και ταυτόχρονα να με διευκολύνει στον ύπνο υπό αυτή την έννοια. Οι ώρες που κοιμάμαι σαν ώρες είναι ok.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by Gallowdance View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δεν έχω δει μεγάλη διαφορά στον ύπνο, απλά έχω φοβία με τον ύπνο και μήπως δεν καταφέρω να κοιμηθώ. :P Χαζό, αλλά αληθινό.
    Ως εκ τούτου θα ήθελα κάτι που να με χαλαρώνει και ταυτόχρονα να με διευκολύνει στον ύπνο υπό αυτή την έννοια. Οι ώρες που κοιμάμαι σαν ώρες είναι ok.
    Γεια σου κοριτσακι μου τι κανεις? Το καλλιτερο χαπι για τον υπνο ειναι το trittico και δεν ειναι βαρυ τελευταια μου το αλλαξε ο γιατρος μου και μου εδωσε το seroquel αυτος ξερει αλλα και με αυτο μετα απο 1,30 ωρα αφου το παρω χανω τα λογια μου απι την νυστα

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •