valdoxan
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 71

Thread: valdoxan

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    319

    valdoxan

    Ξερει κανείς κάτι για το συγκεκριμένο αντικαταθλιπτικό?το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος για θεραπεία?

    ευχαριστώ

  2. #2
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    48
    ΟΧΙ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΤΙ;;ΠΕΡΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΠΙ,ΣΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ;;;ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ,ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΨΥΧΑΝΑΛΥΣΗ;;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    319
    δεν το έχω πάρει,έχω ακούσει ότι είναι καινούργιο φάρμακο,δεν έχω πάει καν ακόμα σε γιατρό,ψάχνομαι για το αν θα πάω σε ψυχολόγο ή ψυχίατρο ακόμα...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    18
    Καλησπέρα!Πήγα χθές σε κάποιο γιατρό στο Υγεία και μου έδωσε valdoxan να παίρνω το βράδυ και ladose το πρωί.Το valdoxan μου το έδωσε γιατι έχω αυπνίες και το άλλο γιατί φαίνεται να πηγαίνω προς κατάθλιψη.Είναι καινούργιο φάρμακο άρα όχι πολύ δοκιμασμένο.Διάβασα το χαρτακι και γράφει λίγες παρενέργειες.Κι εγω θέλω καποιος να μου πει. Ακομα δεν το ξεκινάω περιμένω λίγο.Ξέρει κανείς να μου πει αν κάνει δύο αντικαταθλιπτικά μαζί και τι παρενέργειες μπορεί να έχω?

  5. #5
    Originally posted by silvia.197
    Καλησπέρα!Πήγα χθές σε κάποιο γιατρό στο Υγεία και μου έδωσε valdoxan να παίρνω το βράδυ και ladose το πρωί.Το valdoxan μου το έδωσε γιατι έχω αυπνίες και το άλλο γιατί φαίνεται να πηγαίνω προς κατάθλιψη.Είναι καινούργιο φάρμακο άρα όχι πολύ δοκιμασμένο.Διάβασα το χαρτακι και γράφει λίγες παρενέργειες.Κι εγω θέλω καποιος να μου πει. Ακομα δεν το ξεκινάω περιμένω λίγο.Ξέρει κανείς να μου πει αν κάνει δύο αντικαταθλιπτικά μαζί και τι παρενέργειες μπορεί να έχω?
    Σύλβια....αφού στο έδωσε ο γιατρός σου κάτι θα ήξερε.
    Ότι και να σου πούμε εμείς, δεν είμαστε γιατροί και όπως ξέρεις, τα φάρμακα έχουν διαφορετική αντίδραση στον καθένα.
    Υπάρχει φάρμακο που δεν γράφει παρενέργειες?
    Ακόμη και στο ντεπόν έχει.
    Για να σου είπε ο γιατρός πως πρέπει να ακολουθήσεις αγωγή, προφανώς πρέπει να το κάνεις, οπότε δεν βλέπω το λόγο να περιμένεις.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    εγω παντως που το δοκιμασα το παιρνω μαζι με geodon οντως δρα αμεσωσ βελτιωνει τον υπνο και γενικα σε κανει να νιωθεισ καλυτερα!!!!πολυ καλο φαρμακακι και ελαφρυ!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    σου γραψε δυο φαρμακα που γιατρεουν το ιδιο πραγμα και τα δυο ειναι για την καταθλιψη το ladose ειναι παλιοτερο και δρα σε αλλουσ υποδοχεισ στον εγκεφαλο και το valdoxan ειναι οτι πιο συγχρονο και δρα σε διαφορετικουσ υποδοχεισ κατ εμε παρε μονο το valdoxan που ειναι απειρωσ καλυτερο απο το αλλο και χωρισ παρενεργειεσ εχω δοκιμασει και τα δυο και σιγουρα σου λεω οτι το valdoxan ειναι καλυτερο και εγω προσωπικα καταλαβα και διαφορά απο την αρχη.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    18
    pad

    δεν ξερω εαν πρεπει να παιρνω δυο αντικαταθλιπτικα μαζι,εχεις παρει ποτε δυο μαζι? γιατι συνηθως ξερω οτι χορηγουν ενα αντικαταθλιπτικο και αν χρειαζεται ενα ηρεμιστικο τυπου lexotanil \'η κατι παρομοιο. Μηπως βλαπτουν δυο μαζι ?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    3
    Είμαι η Γιώτα αλλά \'εκανα νέα εγγραφή για τεχνικούς λόγους και τώρα ΄είμαι γιώτα2
    Λοπόν και εγώ πίνω δυο διαφορετικά αντικαταθλιπτικά μαζί.Ο γιατρός ξέρει γιατί τα έδωσε.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    18
    Exεις αρκετες παρενέργειες? πόσο καιρο τα παιρνεις?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    για να κανω την αλλαγη απο το ενα στο αλλο τα παιρνα μαζι δεν ειχα παρενεργειεσ αλλα ειδα διαφορα με το valdoxan απο το πρωτο χαπι ουτε υπνηλια ουτε ζαλαδεσ ουτε τιποτα βεβαια εγω ειμαι και συνιθησμενοσ παιρνω φαρμακα εδω και 2 χρονια ή μπορει απλα να μου ταιριαξε το συγκεκριμενο εγω παλι σου λεω να αρχισεισ απο το valdoxan που εχει γενικα λιγοτερεσ παρενεργειεσ για καμια εβδομαδα πρωτον αν σε κανει καλα να μην παρεισ το αλλο και δευτερον αν εχεισ παρενεργειεσ να ξερεισ ποιο απο τα δυο σου φταιει γιατι ετσι αν τα παρεισ και τα δυο μαζι μετα θα ψαχνεσαι χωρισ λογο το πιο πιθανο αν εχεισ παρενεργειεσ ειναι να του λεσ εχω αυτο και να σου λεει αυτο ειναι απο το ενα χαπι το αλλο απο το αλλο και θα μπλεξεισ χωρισ λογο

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    18
    Exεις δικαιο δεν το σκεφτηκα αυτο θα κανω. Mετα απο ποσες μερες πιθανο να δω διαφορα εστω στις αυπνιες γιατι τωρα χρειαζομαι lexotanil για να κοιμαμαι ?

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    18
    Για τοladose τι εχεις να μου πεις?Σε τι βοηθαει και τι παρενεργειες μπορει να βγαλει?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Συγννώμη που επεμβαίνω, αλλά δεν έχω καταλάβει τί ακριβώς κάνετε. Ανταλλάσσετε αγωγές; Για φάρμακα μιλάτε παιδιά και μ\' όλο το θάρρος. Η κατάθλιψη δεν είναι ίδια σε όλους. Αν δε σας κάνει η αγωγή του γιατρού σας - και πώς γίνεται να μη σας κάνει εφόσον δε δοκιμάσατε ακόμη - και η δοσολογία που σας προτείνει, τότε γιατί πήγατε σε γιατρό; Είναι δυνατόν να ρωτάτε ο ένας τον άλλο τί χρειάζεται ο καθένας και πόσο; Αν μη τί άλλο, ενημερώστε το γιατρό σας, εκφράστε του την οποιαδήποτε ανησυχία σας, αλλά όχι αυτό που κάνετε.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    15
    Pad ελεγξε τα u2u σου

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •