κολαση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70

Thread: κολαση

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119

    κολαση


  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    του δαντη?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    lola, καλώς όρισες.περιμένουμε να μας πεις.
    http://www.mazi.org.gr/

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    γειας σας παιδια...εδω και πολλους μηνες η ζωη μου εχει γινει κολαση εξαιτιας ενος παπα......ειμαι παντρεμενη και τον γνωριζω χρονια...φετος δεν ξερω πως.. τον ερωτευτικα τρελα..απ\' την πρωτη στιγμη του το εδειξα με διαφορες κινησεις και αυτος το καταλαβε...δεν το σταματουσε αλλα το συνεχιζε με δικες του κινησεις,για την ακριβεια μπροστα στον κοσμο το παιζε παπας και απο πισω άλλα...με εκανε να πιστεψω οτι και εκεινος μ\'αγαπαει..με λογια,κινησεις,ματιες κτλ οταν καποια στιγμη ζητησα παραπανω απο παιχνιδι αρχισε τα κουλα...\'\'δεν σε ξερω\'\',\'\'ελα να τα πουμε\'\' και μετα να πηγαινω και να μου φερνει το 100,να του λεω \'\'μην με ξαναενοχλησεις\'\' και να μου στελνει μν μονο και μονο για να με ενοχλησει,να του λεω \'\'τελιωσαμε ,καλη τυχη\'\' και να μου λεει \'\'οχι πριν γινει διωξη \'\'..εε τοτε μου γυρισε η βιδα τελιως....αρχισα να τον τρελαινω σε τηλ και να το κλεινω,να τον απειλω με δικες και οτι θα χασει το ρασο, να του κανω χειρονομιες ...αυτος να με προκαλει ..εγω να ορμαω και να ερχεται το 100....σταματησα ενα βημα πριν την φυλακη ...δεν μπορουσα να ελενξω καθολου τον εαυτο μου...και φυσικα αυτος πατησε σε αυτο και αρχισε να με λεει μουρλη να βαζει δικηγορους να με παιρνουν τηλ και να οργανωσει ολοκληρο στρατο....ειχα και εγω μαρτυρες και μπορουσα να αποδειξω το παιχνιδι του αλλα καποια στιγμη εχασα την μπαλα και βγηκε αποπανω. Το θεμα ειναι οτι ολη αυτη η ιστορια με εχει σημαδεψει...νιωθω αξιες οπως αγαπη,θρησκεια κτλ να μου τις εχει γκρεμισει..βραζω απο μισος και δεν μπορω να ησυχασω...θελω να εκδικηθω με οποιοδηποτε\'\' ασφαλη\'\' τροπο μπορω...οχι για τιποτα αλλο για το κλαμα που εχω ριξει πιστευοντας οτι αυτος ο ανθρωπος ειναι καλος αλλα κολλαει στο να προχωρησει λογω αξιων....ευτυχως ο αντρας μου παρολο που τα εμαθε ολα με στηριζει...και το πιο κουλο απο ολα ειναι οτι εμαθα απ\'τον κοσμο οτι αυτος ο ανθρωπος ειναι gay...το γιατι τα εκανε ολα αυτα δεν θα το μαθω ποτε....εχω φτασει στα ορια της τρελας για το τιποτα στην κυριολεξεια...μεσα μου ειμαι μαλλια κουβαρια..βοηθεια

  5. #5
    Λολα....να σε ρωτησω κάτι?
    Υπάρχει τίποτα απτο που να διαβεβαιώνει μέσα σου πως αυτος ο άνθρωπος ήθελε κάτι παραπάνω μαζί σου?
    Κάτι που να σε έπεισε πως απ τη μερια του υπήρξε κατι ερωτικό μεταξύ σας?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    θεοφανια γεια σου και σε ευχαριστω...θα σου πω περιπου τι εγινε και κρινε ....οπως ειπα ξεκινησα με ματιες...καποια στιγμη τον επιασα να τον ρωτησω κατι ασχετο για να δω περιπου τι παιζει και μου ειπε οτι θα μου απαντουσε μια συγκεκριμμενη μερα...εκεινη την μερα δεν πηγα και το επομενο πρωι εκεινος ηρθε στη δουλεια μου να μου απαντησει (δουλευω σε μαγαζι και ειχε να ερθει σχεδον 5 μηνες)... σιγουρη οτι ειχε καταλαβει το θεωρησα καλο σημαδι οποτε αρχισα να πηγαινω πιο τακτικα...μια μερα σχεδον θολωμενη τον επιασα και του ειπα οτι τον αγαπω ετυχε να ειναι καποιος μπροστα και εκεινος εκανε σαν ταυρος,οταν ομως κατσαμε μονοι εγινε αρνι αρχισε να ρωταει πως και ποτε κτλ την αλλη μερα πηγα και το εκοψα φιλικα...γυρναει και μου λεει αα γιατι εγω σαγαπω..το προσπερναω και φευγω και αρχιζει τοτε κατι κουλα...να πηγαινω να πινω καφε στην πλατεια να με βλεπει,να φευγει και την ωρα που γυρναγα σπιτι να τον βλεπω να περναει απο μπροστα μου με το αμαξι αυτο το πραγμα καθημερινα επι 2 μηνες ενω δεν τον εβλεπα ποτε(σε αλλο δρομο μακρια απ την περιοχη του)...ξαναρθε στην δουλεια,εβαζε αλλους να ερχονται και να μου λενε να παω στην εκκλησια και οτι δεν τρεχει τιποτα και οταν το εκανα(πανω στον γυναικονητη εγω) παλι να με κοιταει...καποια στιγμη μπηκα μεσα και του εκανα νοημα..γελαγαν και τα αυτια του ..το αλλο πρωι μεχρι να φτασω στο σπιτι ειχε κανει 5 φορες το γυρο του τετραγωνου...και αλλα πολλα... καποια στιγμη τον πηρα τηλ μου λεει \'\'τελιωσαμε\'\' του λεω πες μου οτι δεν μαγαπας και να το κλεινει...να ξαναπαιρνω να μου απανταει ο πατερας του και να μου λεει δεν ηταν αυτος ηταν κατι εργατες ακου κουφα και να πας να εξομολογηθεις να τα πειτε...μετα να πηγαινει αυτος στον αντρα μου και να του λεει οτι εχω καποιο προβλημα και οτι δεν μπορει να με βοηθησει...να περνω να του λεω μην με ενοχλησεις ξανα και να μου στελνει μν απο αλλα κινητα να τον παρω τηλ και οταν παιρνω να το σηκωνουν αλλοι....τα αλλα τα ξερεις...εσυ πως τα βλεπεις ολα αυτα?πως θα τα επερνες δηλ?για ποιο λογο τα εκανε?υπαρχει λογικη σε ολη αυτη την συμπεριφορα?κατα ποσο φταιω που εχω βγει απ\' τα ρουχα μου?

  7. #7
    Ναι...έτσι όπως τα λες, το κούνησε πολύ το ράσο του και σίγουρα σου έδωσε αφορμή να σκεφτείς κάτι παραπάνω, εσύ είχες ακριβώς αυτή την ανάγκη και τη συνέχεια την ξέρουμε, ή μάλλον σχεδον την ξέρουμε απ τα λίγα που μας είπες.
    Δεν ξέρω από που να το πιάσω αυτό το θέμα. Έχει τόσα παρακλάδια που μπορούμε να μιλάμε μέρες.
    Για τους \"εκπρόσωπους του Θεού\"?
    Για το ότι μπορεί να είχε σεξουαλικές βλέψεις αλλα του τις χαλασες με τον παρορμητισμό σου?
    Για το ότι μπορεί να είχε-το πιθανότερο-οικονομικές βλέψεις αλλα δεν μετρησε σωστά τις αντιδράσεις σου και εκτέθηκε?
    Η οικογένεια σου λες πως σε στηρίζει. Ποιος υπέγραψε για να νοσηλευτείς?
    Είχες ιστορικό, ή όλο αυτο ξέσπασε με την ιστορια με τον ...\"ιερωμένο\"?
    Φυσικά ότι θες απο αυτά συζητάμε....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Γεια σου Λόλα.Γιατί σε απασχολεί τόσο αν αυτός σου έδωσε κίνητρα και όχι το κομμάτι της δικής σου συμπεριφοράς;Έχεις σκεφτεί τι σε έκανε να θεωρήσεις πως αγαπούσες κάποιον στηριγμένη σε μία επαφή χαμόγελων,μισόλογων και υπονοούμενων;Τι σημαίνει αγάπη για σένα,θα ήθελες να δώσεις έναν ορισμό της;Mε λόγια κινήσεις ματιές,δεν στοιχειοθετείται έγκλημα.Αν λοιπόν αυτός είχε την ευθύνη πως ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα,δεν με ενδιαφέρει τόσο να ρωτήσω το γιατί,αλλά το γιατί το δικό σου,αφού εσύ άνοιξες το thread.Ποιες ανάγκες θα μπορούσε να σου καλύψει ο άνθρωπος αυτός και ποια προσόντα \"αγάπησες\"και ένιωθες να σε ελκύουν;O άντρας σου όταν λες σε στηρίζει,με ποιον τρόπο;Θα ήθελες να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες και για το κομμάτι του γάμου σου;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    http://www.youtube.com/watch?v=TmjdZKfumEI




    \"There lived a certain man in Russia long ago
    He was big and strong, in his eyes a flaming glow
    Most people looked at him with terror and with fear
    But to Moscow chicks he was such a lovely dear
    He could preach the bible like a preacher
    Full of ecstacy and fire
    But he also was the kind of teacher
    Women would desire...\"



    lol(-a) δεν μπορούσα να αντέξω...σορρυ! :P:D

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ρε Πετράν,χαχαχααα:P:P:D:D
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    lola, όλο αυτό σε στενοχωρεί τελικά γιατί ήθελες να κάνεις σχέση μαζί του και σε απέρριψε ή γιατί σου γκρέμισε την εικόνα που είχες για την εκκλησία?
    http://www.mazi.org.gr/

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Όχι,το ότι ήταν ομοφυλόφιλος.:D:DΑλλά κολλούσε να προχωρήσει λόγω αξιών.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    γειας παιδια ....εσεις γελατε αλλα εγω υποφερω...ναι καποιες στιγμες γελαω και γω οταν σκεφτομαι ολο αυτο...τι ειναι αγαπη για μενα?Δεν ξερω... ισως να ειμαι πολυ ρομαντικη \'ή μαλακω....προφανως υπηρχε κενο μεσα μου που προσπαθησα να καλυψω...η ρουτινα του γαμου,τα δυσκολα παιδικα μου χρονια που εχουν συνδεθει αμμεσα με την εκκλησια ως καταφυγιο,η εικονα που ειχα στο μυαλλο μου οτι στους ιερεις μπορεις να βρεις ανακουφιση..ολα αυτα...οταν λεω οτι ο αντρας μου με στηριζει εννοω οτι παρολο που εμαθε οτι εγω αυτον τον ανθρωπο τον αγαπουσα και ημουν ετοιμη να δυαλισω την οικογενεια αν το ηθελε...με περιμενε και με δεχτηκε πισω...το γιατι με απασχολουν τα δικα του κινητρα?Δεν ειναι λογικο να ψαχνω απαντησεις σε αυτο?τα δικα μου τα ηξερα πολυ καλα...ειμαι γυναικα...ερωτευτικα καποιον που νομιζα οτι ηταν αντρας και του εδειξα..αυτος που ηξερε οτι ηταν γυναικα τι σκατα ηθελε απο μενα?Λες σε καποιον οτι τον αγαπας...το γιατι θα πρεπει να το αναρρωτηθουμε ολοι και περιμενεις απο αυτον μια απαντηση...ενα ναι ή οχι...εμενα η απαντηση μου ηταν ενα σκωτσεζικο ντους..που ναι θα το περιμενα απο καποιον μπαζμενο στα κολπα αλλα οχι απο εναν παπα.Εσας δεν σας εχει τυχει ποτε να ερωτευτητε καποιον με την πρωτη ματια?το αν αξιζει \'η οχι θα φανει στην πορεια ομως συμβαινει ετσι δεν ειναι...υπαρχουν γυναικες που ενω ξερουν οτι οι αντρες τους τις απατουν παραμενουν μεσα στο γαμο γιατι τους αγαπουν και οχι για αλλους λογους...ποιος μπορει να αναλυσει το μυστηριο της αγαπης? τα εγκληματα παθους για αυτο το λογο δεν γινονται?αγαπη που δεν βρισκει διεξοδο και γινεται μισος.....Rainandwind...για μενα εγινε εγκλημα...το τι εχω τραβηξει..ποσο εχω πονεσει το ξερω μονο εγω...οσο κατι το τρεφεις με ελπιδα το μεγαλωνεις....αν ειχε σταματησει απ\'την πρωτη στιγμη και οχι μετα απο 7 μηνες και με τον τροπο που σταματησε...τωρα δεν θα συζηταγα καν για αυτο θεμα....δεν εχω νοσηλευτει πουθενα θεοφανια μου...πηγα ομως σε ψυχολο ο οποιος μου ειπε οτι ολα τα συναισθηματα μου ειναι στο κοκκινο..οτι εχω παθει εμμονη κτλ..ελπιζω να απαντησα σε καποιες ερρωτησεις σας παιδια...σας ευχαριστω ολους

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    lola, δεν γέλασα με την ιστορία σου.η συμπεριφορά αυτού του ανθρώπου ήταν γενικά παράξενη.είσαι ακόμη ερωτευμένη μαζί του?
    http://www.mazi.org.gr/

  15. #15
    Originally posted by lola
    γειας παιδια ....εσεις γελατε αλλα εγω υποφερω...ναι καποιες στιγμες γελαω και γω οταν σκεφτομαι ολο αυτο...


    λόλα....κανείς δεν γελάει εδω μέσα κακοπροαίρετα μαζί σου.
    Είμαστε μια μεγάλη παρέα και μη παίρνεις στραβά τίποτε....




    τι ειναι αγαπη για μενα?Δεν ξερω... ισως να ειμαι πολυ ρομαντικη \'ή μαλακω....προφανως υπηρχε κενο μεσα μου που προσπαθησα να καλυψω...η ρουτινα του γαμου,τα δυσκολα παιδικα μου χρονια που εχουν συνδεθει αμμεσα με την εκκλησια ως καταφυγιο,η εικονα που ειχα στο μυαλλο μου οτι στους ιερεις μπορεις να βρεις ανακουφιση..ολα αυτα...




    δεν ήσουν μαλάκο, απλά μια γυναίκα με απωθημένα που προφανώς δεν είχε που να φορτώσει και πήγε στην πιο \"ασφαλή\" φιγούρα, έναν ιερωμένο.
    Απο κει και πέρα, πέραν της συναισθηματικής έλλειψης, καραδοκούσε και η σεξουαλική/ερωτική που έφτιαξε ένα πακέτο στα μάτια σου γι αυτόν τον άνθρωπο.
    Η λέξη κλειδί ήταν η \"έλλειψη\"



    οταν λεω οτι ο αντρας μου με στηριζει εννοω οτι παρολο που εμαθε οτι εγω αυτον τον ανθρωπο τον αγαπουσα και ημουν ετοιμη να δυαλισω την οικογενεια αν το ηθελε...με περιμενε και με δεχτηκε πισω...το γιατι με απασχολουν τα δικα του κινητρα?Δεν ειναι λογικο να ψαχνω απαντησεις σε αυτο?


    Όντως, είναι περίεργο που το \"κατάπιε\" τόσο εύκολα. Σίγουρα κάτι κρύβεται από πίσω και σταμάτα να τα ρίχνεις όλα στην αγάπη. Μπορεί να είναι εγωισμός, μπορεί να καραδοκεί για να σε σκίσει μόλις έρθει στα ίσια σου, μπορεί απλά να αδιαφορεί, ή να μην θέλει να δώσει και άλλα δικαιώματα στην ευρύτερη κοινωνία.
    Πάντως αγάπη δεν έιναι, εκτός και αν του έχεις κάνει λοβοτομή.



    τα δικα μου τα ηξερα πολυ καλα...ειμαι γυναικα...ερωτευτικα καποιον που νομιζα οτι ηταν αντρας και του εδειξα..αυτος που ηξερε οτι ηταν γυναικα τι σκατα ηθελε απο μενα?Λες σε καποιον οτι τον αγαπας...το γιατι θα πρεπει να το αναρρωτηθουμε ολοι και περιμενεις απο αυτον μια απαντηση...ενα ναι ή οχι...εμενα η απαντηση μου ηταν ενα σκωτσεζικο ντους..που ναι θα το περιμενα απο καποιον μπαζμενο στα κολπα αλλα οχι απο εναν παπα.


    Μισό λεπτό. Στο μέρος που ζεις έχει έρθει το ρεύμα? Αν ναι, έχετε και τηλεόραση. Είναι μια δεκαετία τώρα που βοάν τα μέσα για τη σήψη στην εκκλησία, για σκάνδαλα όχι μόνο οικονομικά, αλλά και ερωτικά, ομοφυλοφυλίας/παιδεραστίας και ότι βάζει ο νους μας.
    Σε ελληνική ταινία του 60 ζούσες όταν έγινε αυτό?



    Εσας δεν σας εχει τυχει ποτε να ερωτευτητε καποιον με την πρωτη ματια?το αν αξιζει \'η οχι θα φανει στην πορεια ομως συμβαινει ετσι δεν ειναι...


    Ναι, αυτό όμως λέγεται ουαν ναιτ σταντ και μπορεί να καταλήξει από το πουθενά μέχρι σε γάμο.
    Το να κοιτάζεσαι με έναν άνθρωπο, να σου δίνει σημάδια, αλλά να μην έχετε προχωρήσει ούτε στο ελάχιστο, πίστεψε με, δεν έχει καμια σχέση με έρωτα.

    υπαρχουν γυναικες που ενω ξερουν οτι οι αντρες τους τις απατουν παραμενουν μεσα στο γαμο γιατι τους αγαπουν και οχι για αλλους λογους...


    Όχι. Παραμένουν στο γάμο γιατί δεν έχουν τα εφόδια, (οικονομικά/ψυχολογικά/κοινωνικά), να φύγουν.
    Ούτε αυτό έχει σχέση με την αγάπη, αλλά με την ανάγκη.
    Διαφορετικές έννοιες, διαφορετικές λέξεις.


    ποιος μπορει να αναλυσει το μυστηριο της αγαπης?
    τα εγκληματα παθους για αυτο το λογο δεν γινονται?αγαπη που δεν βρισκει διεξοδο και γινεται μισος.....


    Μπορεί να γίνει μίσος, γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει ανταπόκριση. Σε αυτό όμως μπορεί να μην φταίει ο ένας απ τους δύο ξέρεις γιατί? Γιατί μπορεί να έχουμε πάρει λάθος μνμ. Στην περίπτωση τη δική σου, και στο έχω ξαναπεί, ο άνθρωπος αυτός το πιθανότερο που θα ήθελε, ήταν οικονομική ενίσχυση.


    Rainandwind...για μενα εγινε εγκλημα...το τι εχω τραβηξει..ποσο εχω πονεσει το ξερω μονο εγω...οσο κατι το τρεφεις με ελπιδα το μεγαλωνεις....αν ειχε σταματησει απ\'την πρωτη στιγμη και οχι μετα απο 7 μηνες και με τον τροπο που σταματησε...τωρα δεν θα συζηταγα καν για αυτο θεμα....


    Το λες μόνη σου. Έτρεφες την ελπίδα. Εσύ. Δεν σε κατηγορώ. Στην αρχή του ποστ μου σου μίλησα για έλλειψη και ανάγκη. Δες τι μπορείς να κάνεις για να βγάλεις αυτές τις δυο λέξεις απ την ψυχή και την πραγματικότητα σου.



    δεν εχω νοσηλευτει πουθενα θεοφανια μου...πηγα ομως σε ψυχολο ο οποιος μου ειπε οτι ολα τα συναισθηματα μου ειναι στο κοκκινο..οτι εχω παθει εμμονη κτλ..ελπιζω να απαντησα σε καποιες ερρωτησεις σας παιδια...σας ευχαριστω ολους


    Στο θέμα της αφρούλας μίλησες για συγγενείς που υπέγραψαν για να νοσηλευτεί και είπες πως έχεις προσωπική εμπειρία.
    Για ποιον μιλούσες?


Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •