omofulofilia - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 68

Thread: omofulofilia

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    μετα φοβου θεου πιστεως και μισους προσερχομαι............

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ναι.Και πρόσεξέ το αυτό γιατί δεν κολλάει πολύ με το \"αγαπάτε αλλήλους\".Εκτός αν το μετατρέπεις κατά το πώς σου πάει εσένα για να το ταιριάξεις με τα εσώψυχά σου σε \"αγαπάτε από τους αλλήλους όσους γουστάρετε μόνο\":P:P:P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    εσυ...γουσταρεις και αγαπας οοοολοοοο τον κοσμο?εμενα γιατι ουτε με γουσταρεις...ουτε με αγαπας?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Το εμβατήριο που τού\'μαθαν να λέει,
    είναι μονότονο και τού\'ρχεται να κλαίει...
    Είναι μονότονο και ντρέπεται να κλαίει,
    το εμβατήριο που τού\'μαθαν να λέει.

    Εγώ είμαι άθεη.Εσύ που πιστεύεις λοιπόν πρέπει να μου εξηγήσεις γιατί δε με αγαπάς αφού η θρησκεία σου λέει άλλα,όχι εγώ σ\'εσένα.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    rain..ασε τα εμβατηρια και τις τυμπανοκρουσιες και κοιτα την ουσια του πραγματος γιατι απο οτι βλεπω εισαι δασκαλος που διδαξες και νομο δεν εκρατεις...τι εννοω μ\'αυτο?....τοσες μερες μου εκανες κυρηγμα στο θεμα του παπα ....να μην τον ενοχλω και να να κοιταω τα αιτια της επιθετικοτητας μου κτλ,κτλ.....προσεξε λιγο τι εχει συμβει μεταξυ μας και θα καταλαβεις......ειμαστε δυο γυναικες που μπηκαμε εδω μεσα για τους δικους μας προσωπικους λογους και κουβαλοντας η καθεμια μια την προιστορια της..απο λιγες αποψεις που ανταλλαξαμε η καθεμια σχηματησε μια Χ αρνητικη εικονα για την αλλη....οτι και να πουμε απο δω και περα ..ακομα και αν ειναι κατι σωστο ...συνειρμηκα και μονο κατι θα βρουμε να ανταπαντησουμε σε αντιπαραθεση...οριστικε λοιπον ασυναισθητα ενα ειδος \'\'πολεμου\'\'...μπορει να σταματησαμε να λογομαχουμε στο δικο μου topic γιατι σε προκαλεσα και εσυ για να κανεις την αδιαφορη αποχωρησες αλλα δεν σταματουμε οπου αλλου βρεθουμε...αυτο γινετε γιατι αφου χασαμε το ενα πεδιο βολης αναζητησαμε υποσυνειδητα καποιο αλλο....εδω εξηγω την ταση για καταπατηση της ιδιωτικοτητας που ελεγες.. ....ολο αυτο λοιπον ειναι αγγραφος νομος των ανθρωπινων σχεσεων...αν με ειρωνευτεις..θα σε ειρωνευτω... αν με χλευασεις.. το ιδιο...αν προκαλεις για πολεμο θα τον εχεις...υπαρχει τροπος να διαφωνεις σε μια αποψη πιο επικοδομητικα και χωρις επιθεση(μεταξυ μας σχεση)...οπως υπαρχει και τροπος να αρνηθεις τα συναισθητα του αλλου χωρις να τον πληγωσεις(θεμα παπα)αυτο ειναι θεμα επιλογης ..αν τωρα εμεις οι δυο καθησουμε εδω και συνεχισουμε αυτην την κατασταση επι πολλους μηνες και πιο εντονα αυτομματως αυτο θα μετατραπει σε εμμονη...θα νιωθουμε δηλ την αναγκη να το τρεφουμε με οπιανδηποτε τροπο....και φαντασου οτι εδω δεν υπαρχει και ενα καθοριστικο σημειο αυτο του ερωτικου στοιχειου που οπωσδηποτε ειναι κατι εντονοτερο......τωρα αν εγω σου πω \'\'ακου να δεις κοριτσακι μου σηκω και φυγε απο δω γιατι τα αιτια της επιθετικοτητας σου ειναι αυτα που κουβαλας και πηγαινε σε ψυχολο να σε κοιταξει\" τοτε εσυ θα αποχωρησεις αμαχητη?Αποκλειεται .......... πεισματικα και μονο θα το συνεχισεις...αυτος ειναι ο λογος που το συνεχισουμε λοιπον και αυτος ειναι ο λογος που μπορει να το συνεχισω και εγω με τον παπα.....μου λες λοιπον να μην τρεφω τον πολεμο(που σαφως ειναι ειδος κακοποιησης)αλλα στη δικη μας περιπτωση εσυ τον συνεχιζεις και κατ\' επεκταση και εγω..το αν εισαι αθεη \'η οχι δεν με απασχολει ειναι θεμα δικο σου.....εγω πιστευω και στον θεο και σε ανθρωπους που θελουν να αλλαξουν.... εγω τολμω να σηκωνω λευκο πανι αρκει και ο αλλος να ειναι προθυμος....εσυ τολμας?σαφως αυτα που κουβαλαμε διαμορφωνουν τον χαρακτηρα μας αλλα δεν ειναι αυτα που οριζουν τις διαπροσωπικες μας σχεσεις..αυτο που τις οριζει ειναι το τι δινεις και τι παιρνεις.................

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by lola
    rain..ασε τα εμβατηρια και τις τυμπανοκρουσιες και κοιτα την ουσια του πραγματος γιατι απο οτι βλεπω εισαι δασκαλος που διδαξες και νομο δεν εκρατεις...τι εννοω μ\'αυτο?....τοσες μερες μου εκανες κυρηγμα στο θεμα του παπα ....να μην τον ενοχλω και να να κοιταω τα αιτια της επιθετικοτητας μου κτλ,κτλ.....προσεξε λιγο τι εχει συμβει μεταξυ μας και θα καταλαβεις......ειμαστε δυο γυναικες που μπηκαμε εδω μεσα για τους δικους μας προσωπικους λογους και κουβαλοντας η καθεμια μια την προιστορια της..απο λιγες αποψεις που ανταλλαξαμε η καθεμια σχηματησε μια Χ αρνητικη εικονα για την αλλη....οτι και να πουμε απο δω και περα ..ακομα και αν ειναι κατι σωστο ...συνειρμηκα και μονο κατι θα βρουμε να ανταπαντησουμε σε αντιπαραθεση...οριστικε λοιπον ασυναισθητα ενα ειδος \'\'πολεμου\'\'...μπορει να σταματησαμε να λογομαχουμε στο δικο μου topic γιατι σε προκαλεσα και εσυ για να κανεις την αδιαφορη αποχωρησες αλλα δεν σταματουμε οπου αλλου βρεθουμε...αυτο γινετε γιατι αφου χασαμε το ενα πεδιο βολης αναζητησαμε υποσυνειδητα καποιο αλλο....εδω εξηγω την ταση για καταπατηση της ιδιωτικοτητας που ελεγες.. ....ολο αυτο λοιπον ειναι αγγραφος νομος των ανθρωπινων σχεσεων...αν με ειρωνευτεις..θα σε ειρωνευτω... αν με χλευασεις.. το ιδιο...αν προκαλεις για πολεμο θα τον εχεις...υπαρχει τροπος να διαφωνεις σε μια αποψη πιο επικοδομητικα και χωρις επιθεση(μεταξυ μας σχεση)...οπως υπαρχει και τροπος να αρνηθεις τα συναισθητα του αλλου χωρις να τον πληγωσεις(θεμα παπα)αυτο ειναι θεμα επιλογης ..αν τωρα εμεις οι δυο καθησουμε εδω και συνεχισουμε αυτην την κατασταση επι πολλους μηνες και πιο εντονα αυτομματως αυτο θα μετατραπει σε εμμονη...θα νιωθουμε δηλ την αναγκη να το τρεφουμε με οπιανδηποτε τροπο....και φαντασου οτι εδω δεν υπαρχει και ενα καθοριστικο σημειο αυτο του ερωτικου στοιχειου που οπωσδηποτε ειναι κατι εντονοτερο......τωρα αν εγω σου πω \'\'ακου να δεις κοριτσακι μου σηκω και φυγε απο δω γιατι τα αιτια της επιθετικοτητας σου ειναι αυτα που κουβαλας και πηγαινε σε ψυχολο να σε κοιταξει\" τοτε εσυ θα αποχωρησεις αμαχητη?Αποκλειεται .......... πεισματικα και μονο θα το συνεχισεις...αυτος ειναι ο λογος που το συνεχισουμε λοιπον και αυτος ειναι ο λογος που μπορει να το συνεχισω και εγω με τον παπα.....μου λες λοιπον να μην τρεφω τον πολεμο(που σαφως ειναι ειδος κακοποιησης)αλλα στη δικη μας περιπτωση εσυ τον συνεχιζεις και κατ\' επεκταση και εγω..το αν εισαι αθεη \'η οχι δεν με απασχολει ειναι θεμα δικο σου.....εγω πιστευω και στον θεο και σε ανθρωπους που θελουν να αλλαξουν.... εγω τολμω να σηκωνω λευκο πανι αρκει και ο αλλος να ειναι προθυμος....εσυ τολμας?σαφως αυτα που κουβαλαμε διαμορφωνουν τον χαρακτηρα μας αλλα δεν ειναι αυτα που οριζουν τις διαπροσωπικες μας σχεσεις..αυτο που τις οριζει ειναι το τι δινεις και τι παιρνεις.................




    lola, πρώτη φορά χρησιμοποιείς τέτοιο λεξιλόγιο.
    http://www.mazi.org.gr/

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Originally posted by arktos
    Originally posted by lola
    rain..ασε τα εμβατηρια και τις τυμπανοκρουσιες και κοιτα την ουσια του πραγματος γιατι απο οτι βλεπω εισαι δασκαλος που διδαξες και νομο δεν εκρατεις...τι εννοω μ\'αυτο?....τοσες μερες μου εκανες κυρηγμα στο θεμα του παπα ....να μην τον ενοχλω και να να κοιταω τα αιτια της επιθετικοτητας μου κτλ,κτλ.....προσεξε λιγο τι εχει συμβει μεταξυ μας και θα καταλαβεις......ειμαστε δυο γυναικες που μπηκαμε εδω μεσα για τους δικους μας προσωπικους λογους και κουβαλοντας η καθεμια μια την προιστορια της..απο λιγες αποψεις που ανταλλαξαμε η καθεμια σχηματησε μια Χ αρνητικη εικονα για την αλλη....οτι και να πουμε απο δω και περα ..ακομα και αν ειναι κατι σωστο ...συνειρμηκα και μονο κατι θα βρουμε να ανταπαντησουμε σε αντιπαραθεση...οριστικε λοιπον ασυναισθητα ενα ειδος \'\'πολεμου\'\'...μπορει να σταματησαμε να λογομαχουμε στο δικο μου topic γιατι σε προκαλεσα και εσυ για να κανεις την αδιαφορη αποχωρησες αλλα δεν σταματουμε οπου αλλου βρεθουμε...αυτο γινετε γιατι αφου χασαμε το ενα πεδιο βολης αναζητησαμε υποσυνειδητα καποιο αλλο....εδω εξηγω την ταση για καταπατηση της ιδιωτικοτητας που ελεγες.. ....ολο αυτο λοιπον ειναι αγγραφος νομος των ανθρωπινων σχεσεων...αν με ειρωνευτεις..θα σε ειρωνευτω... αν με χλευασεις.. το ιδιο...αν προκαλεις για πολεμο θα τον εχεις...υπαρχει τροπος να διαφωνεις σε μια αποψη πιο επικοδομητικα και χωρις επιθεση(μεταξυ μας σχεση)...οπως υπαρχει και τροπος να αρνηθεις τα συναισθητα του αλλου χωρις να τον πληγωσεις(θεμα παπα)αυτο ειναι θεμα επιλογης ..αν τωρα εμεις οι δυο καθησουμε εδω και συνεχισουμε αυτην την κατασταση επι πολλους μηνες και πιο εντονα αυτομματως αυτο θα μετατραπει σε εμμονη...θα νιωθουμε δηλ την αναγκη να το τρεφουμε με οπιανδηποτε τροπο....και φαντασου οτι εδω δεν υπαρχει και ενα καθοριστικο σημειο αυτο του ερωτικου στοιχειου που οπωσδηποτε ειναι κατι εντονοτερο......τωρα αν εγω σου πω \'\'ακου να δεις κοριτσακι μου σηκω και φυγε απο δω γιατι τα αιτια της επιθετικοτητας σου ειναι αυτα που κουβαλας και πηγαινε σε ψυχολο να σε κοιταξει\" τοτε εσυ θα αποχωρησεις αμαχητη?Αποκλειεται .......... πεισματικα και μονο θα το συνεχισεις...αυτος ειναι ο λογος που το συνεχισουμε λοιπον και αυτος ειναι ο λογος που μπορει να το συνεχισω και εγω με τον παπα.....μου λες λοιπον να μην τρεφω τον πολεμο(που σαφως ειναι ειδος κακοποιησης)αλλα στη δικη μας περιπτωση εσυ τον συνεχιζεις και κατ\' επεκταση και εγω..το αν εισαι αθεη \'η οχι δεν με απασχολει ειναι θεμα δικο σου.....εγω πιστευω και στον θεο και σε ανθρωπους που θελουν να αλλαξουν.... εγω τολμω να σηκωνω λευκο πανι αρκει και ο αλλος να ειναι προθυμος....εσυ τολμας?σαφως αυτα που κουβαλαμε διαμορφωνουν τον χαρακτηρα μας αλλα δεν ειναι αυτα που οριζουν τις διαπροσωπικες μας σχεσεις..αυτο που τις οριζει ειναι το τι δινεις και τι παιρνεις.................




    lola, πρώτη φορά χρησιμοποιείς τέτοιο λεξιλόγιο.
    ποσο δικιο εχεις αρκτος...

    παρατηρω μια εμμονη της λολας με την \'επιθετικοτητα\" της ρειν....
    οπως επισης και με ορολογια που παραπεμπει...πως να το πω......
    σε διαγνωσεις θα ελεγε κανεις......

    μηπως η λολα να εχει ασχοληθει με την ψυχολογια?
    σαν επισκεπτρια καποιου ψυχολογου εννοω....

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    τι σας εκανε εντυπωση παιδια?
    οταν θελω να μιλησω σοβαρα μπορω να μιλησω..εξαρταται 1ο απ\'την διαθεση μου και 2ο απ το τι θελω να περασω στον αλλον την συγγεκριμμενη στιγμη..............δεν εχω καμμια εμμονη με την rain μην γινομαστε υπερβολικοι πια .......βλεπω ομως οτι αυτη η κοπελα εχει δυνατοτητες να βοηθησει αλλα θεωρω οτι σε ορισμενες περιπτωσεις τις χρησιμοποιει με λαθος τροπο....και φυσικα περιμενω την απαντηση της για να βγαλω και εγω την αναλογη συμπεριφορα.........

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    lola, θα σου απαντήσω για μένα.είναι φανερό πως το παραπάνω ποστ δεν είναι γραμμένο από σένα.

    μην προσπαθείς να πείσεις κανέναν.

    εκτός αν είσαι περίπτωση διχασμένης προσωπικότητας.
    http://www.mazi.org.gr/

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    Originally posted by arktos
    lola, θα σου απαντήσω για μένα.είναι φανερό πως το παραπάνω ποστ δεν είναι γραμμένο από σένα.

    μην προσπαθείς να πείσεις κανέναν.

    εκτός αν είσαι περίπτωση διχασμένης προσωπικότητας.


    το παραπανω ποστ καθως και ολα οσα ακολουθησουν ειναι και θα ειναι γραμμενα απο εμενα...δεν θα μπω στην διαδικασια να καλυψω τις αμφιβολιες σου αρκτο..το θεωρω α μη τι αλλο ανοητο να νομιζεις οτι βαζω αλλον να γραψει το δικο μου ποστ..αν σε βοηθαει ομως θα σου πω οτι ναι εχω διαβασει πολλα βιβλια ψυχολογιας....η προσωπικοτητα ενος ανθρωπου δεν ειναι μονοπλευρη...κρυβει μεσα της και θετικα και αρνητικα στοιχεια ...το τι θα \'\'ανασυρθει\'\' εξαρταται απο το τι θελεις να περασεις στον αλλον την συγκεκριμμενη στιγμη το ξαναειπα...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    Originally posted by Remedy
    .....




    οπως επισης και με ορολογια που παραπεμπει...πως να το πω......
    σε διαγνωσεις θα ελεγε κανεις......








    που ακριβως ειδες εσυ τις \'\'διαγνωσεις\'\'?και αν ναι ποια ειναι η διαγνωση μου?αυτα που εγραψα ειναι παρατηρησεις...και οχι διαγνωσεις...και για να σου πω την αληθεια δεν θα εμπαινα στο κοπο να το κανω αν δεν τυχαινε να παρατηρησω παρομοιες συμπεριφορες που βρισκονται κατα κορον εδω μεσα....συγγεκριμμενα απο οτι αντιληφτηκα τετοιου ειδους συγκρουσεις υπαρχουν και μεταξυ πολλων αλλων ατομων(πχ..θεοφανια-κρινο-νατουρ)δεν γνωριζω τους λογους αλλα θεωρω ανωφελο να μπαινει καποιος σε ενα φορουμ ψυχολογιας για να αναζητα αντιπαλους και οχι συμμαχους....εδω μεσα ολοι κουβαλαμε καποια προβληματα...οι κοκορομαχιες δεν βοηθουν κανενα..θελεις να πεις κατι για να βοηθησεις ..καντο...αν καποιος παρεξηγησει αυτο που ειπες το σωστο θα ηταν να του δωσεις να το καταλαβει χωρις ομως να τον υποβιβαζεις ...αλλα δυστυχως αυτο ειναι πολυ δυσκολο γιατι τελικα ο ανθρωπος δεν εχει φυγει και πολυ απ την εποχη των σπηλαιων και του ειναι πιο ευκολο να αρπαξει το ροπαλο απ\'το να κατσει και να συζητησει...........

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Originally posted by lola
    που ακριβως ειδες εσυ τις \'\'διαγνωσεις\'\'?και αν ναι ποια ειναι η διαγνωση μου?αυτα που εγραψα ειναι παρατηρησεις...και οχι διαγνωσεις...και για να σου πω την αληθεια δεν θα εμπαινα στο κοπο να το κανω αν δεν τυχαινε να παρατηρησω παρομοιες συμπεριφορες που βρισκονται κατα κορον εδω μεσα....συγγεκριμμενα απο οτι αντιληφτηκα τετοιου ειδους συγκρουσεις υπαρχουν και μεταξυ πολλων αλλων ατομων(πχ..θεοφανια-κρινο-νατουρ)δεν γνωριζω τους λογους αλλα θεωρω ανωφελο να μπαινει καποιος σε ενα φορουμ ψυχολογιας για να αναζητα αντιπαλους και οχι συμμαχους....εδω μεσα ολοι κουβαλαμε καποια προβληματα...οι κοκορομαχιες δεν βοηθουν κανενα..θελεις να πεις κατι για να βοηθησεις ..καντο...αν καποιος παρεξηγησει αυτο που ειπες το σωστο θα ηταν να του δωσεις να το καταλαβει χωρις ομως να τον υποβιβαζεις ...αλλα δυστυχως αυτο ειναι πολυ δυσκολο γιατι τελικα ο ανθρωπος δεν εχει φυγει και πολυ απ την εποχη των σπηλαιων και του ειναι πιο ευκολο να αρπαξει το ροπαλο απ\'το να κατσει και να συζητησει...........
    διαγνωσεις περι επιθετικοτητας των αλλων....
    αναλυσεις θα ελεγα , και οχι παρατηρησεις οπως τις χαρακτηριζεις.....
    λιγο περιεργα ολα αυτα κι ακομα πιο περιεργο να παραπονειται για ελλειψη επικοινωνιας και για παρατημενα ροπαλα μια θρησκοληπτη \"κοπελα\" που μπηκε βριζοντας εναν ομοφυλοφιλο παπα που δεν της καθεται και του εχει κανει την ζωη πατινι με την εμμονη της να τον κυνηγαει....

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    έχω μπερδευτεί από πού προερχόμαστε τελικά?

    ( πάντως είμαστε εντελώς off-topic )
    http://www.mazi.org.gr/

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by lola
    Originally posted by arktos
    lola, θα σου απαντήσω για μένα.είναι φανερό πως το παραπάνω ποστ δεν είναι γραμμένο από σένα.

    μην προσπαθείς να πείσεις κανέναν.

    εκτός αν είσαι περίπτωση διχασμένης προσωπικότητας.





    το παραπανω ποστ καθως και ολα οσα ακολουθησουν ειναι και θα ειναι γραμμενα απο εμενα...δεν θα μπω στην διαδικασια να καλυψω τις αμφιβολιες σου αρκτο..το θεωρω α μη τι αλλο ανοητο να νομιζεις οτι βαζω αλλον να γραψει το δικο μου ποστ..αν σε βοηθαει ομως θα σου πω οτι ναι εχω διαβασει πολλα βιβλια ψυχολογιας....η προσωπικοτητα ενος ανθρωπου δεν ειναι μονοπλευρη...κρυβει μεσα της και θετικα και αρνητικα στοιχεια ...το τι θα \'\'ανασυρθει\'\' εξαρταται απο το τι θελεις να περασεις στον αλλον την συγκεκριμμενη στιγμη το ξαναειπα...



    μέχρι στιγμής διαβάζω για μια θεούσα που δεν της έκατσε ένας παπάς και χυδαιολογεί ασύστολα από ποστ σε ποστ.

    ούτε εγώ θέλω να μπω σε καμία διαδικασία μαζί σου.
    http://www.mazi.org.gr/

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Μάλιστα.Σαφώς η lola δεν είναι η lola και αυτό φαίνεται ξεκάθαρα από την ανάλυση που έκανε.Δύσκολο να γίνουν τόσο εκ διαμέτρου αντίθετα posts και ο καθένας με λίγη κρίση το διαβλέπει.

    Αλλά δε με ενδιαφέρουν τόσο οι λεπτομέρειες όσο το ότι οι απόψεις που εκφράζονται είναι ενδιαφέρουσες και αξίζουν σχολιασμού.
    Όπως και κατανοώ τι εννοείς λόλα και τι θέλησες να αναδείξεις.Θα προτιμούσα όμως να το έκανες ανοιχτά,με τη δική σου ταυτότητα.Φαντάζομαι τους λόγους παρολαυτά όπως και την ταυτότητα την ίδια.Και δε με πειράζει καθόλου ειλικρινά.Σε αρκετά έχεις δίκιο.

    Παρολαυτά έκανες το λάθος να βάλεις πάνω από τη βοήθεια για τον berdemeno και τον αδερφό του ένα σου προσωπικό στόχο,όχι την προστασία του κακοποιημένου εφήβου αλλά την ανάδειξη απόψεων δικών σου,ως τμήμα ενός γενικότερου puzzle μετάδοσης γνώσης μέσω πειραματισμού.Μπήκες δηλαδή ήδη κι εσύ στο παιχνίδι της αγνόησης του αλλότριου πόνου για να εισπράξεις μία δικαίωση.

    Θεωρείς πως κάνοντας χρήση του προβλήματος ενός άλλου για να δικαιωθείς είχες πιθανότητες να με πείσεις;Ήδη με τη φύση του \"φτιάχνω σενάριο για να σε ωθήσω σε επιθετικότητα\"ακύρωσες τη δική σου προσπάθεια.Φτιάχνοντας ένα puzzle με εφαλτήριο μία εικονική ιστορία και μετά περιμένοντας την κατάλληλη στιγμή για να δώσεις έναν προβληματισμό,ενώ αδιαφόρησες για το παιδί που θα μπορέσει να πάρει βοήθεια μέσω της γνώσης που παρέχεται στον αδερφό του,μάνι μάνι αυτοαναιρείσαι.Έκανες χρήση ενός thread για να μου δείξεις κάτι,πατώντας πάνω σε άλλον...Κι εσύ κακοποίησες λοιπόν επιπρόσθετα αλλά για \"αγνό\"σκοπό.Το ίδιον όφελος όμως ήταν ο αγνός σκοπός και η δικαίωση.

    Κατανοώ την ανάλυση.Αλλά ενώ είναι λογική και καλοστημένη σε επιχειρήματα,το γεγονός πως ξεκινάει σε λάθος βάση παραμένει για μένα.

    Βάζουμε λοιπόν κάτω τα σημεία.Ένα μέλος χτίζει ένα σενάριο,όπου για να με(\"μας\"θα μου επιτρέψεις να τονίσω,γιατί δε με θεωρώ τον κατεξοχήν πρωταρχικό στόχο σου)ΝΑ ΜΑΣ λοιπόν προβληματίσει πάνω σε κάτι(έστω και σημαντικό και άξιο ανάγνωσης)με/μας χρησιμοποιεί ως πειραματόζωα.Well done,you get a zero.

    Aδιαφορεί για την προστασία ενός εφήβου και βάζει πάνω από εκείνον το πέρασμα της δικής της(\"του\"θα μου επιτρέψεις)αυτοεπιβεβαίωσ� �ς.Παρτακισμός με επίφαση το γενικό καλό.Υψηλός ο σκοπός,χαμηλό το μέσον.Well done,you get a zero.

    Η ανάλυση η δική μου πώς σου φάνηκε αλήθεια.Πίστεψέ με δεν είμαι άτομο που αρέσκεται σε τέτοιους χειρισμούς.Και έχω υποστεί αρκετούς χειρισμούς ώστε να τους αναγνωρίζω στο καπάκι.;)
    Οπότε έκανες και λάθος στην επιλογή του ατόμου ακόμη που θα χρησιμοποιούσες ως πίθηκο στο εργαστήριο της ατομικής σου ψυχολογίας.Γιατί επέλεξες ένα άτομο που γνωρίζει κάποια από τα κόλπα της στραβοσκοπικής υψηλοφροσύνης με ταπεινό κίνητρο.Ήταν πάλι λανθασμένη επιλογή.Παίρνεις το νόμπελ,αλλά χάνεις το σεβασμό μου.(άσε που δεν υπάρχει στην καμία να σεβαστώ άτομο που πατάει επί πτωμάτων για ανέβει,αναγνωρίζω τα ηθικά κενά στους ανθρώπους γύρω μου,έστω και ιντερνετικά).

    Θα σου πρότεινα(και καθόλου δεν το λέω ειρωνικά,γιατί παρόλη την κριτική μου που ίσως να την εκλαμβάνεις ως \"βαριά\" κατά τόπους,δεν είμαι ωστόσο ανάλγητη,κρατάω χώρο για ανακατατάξεις και επαναξιολογήσεις)να αναρωτηθείς γιατί η δική σου ανάγκη για δικαίωση βρίσκει τόσο χαλαρή αντίσταση στη χρήση των άλλων γύρω σου ως μέσο της-γιατί την αναγάγεις σε αυτοσκοπό χωρίς να την περνάς από κρισάρα;)

    Όσο για τη λευκή σημαία,σου λέει κάτι το γεγονός πως προτιμώ να σου θέτω επιχειρήματα και να κάνουμε διάλογο,παρόλο που αναγνωρίζω πως με\"ψιλοπούλησες\"χρησιμοπο ιώντας με ως μέρος του puzzle σου;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •