omofulofilia - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 68 of 68

Thread: omofulofilia

  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    χαχα, ξυπνησες καλα σημερα, υπονοεις κατι για τον πρωιν προεδρο η ειναι η ιδεα μου...παντως φτανει να εισια δεξιος για να μην βγεις...:P:P:P

    Φανερωσα τις πολιτικες μου ιδεες επιτελους...χαχα

  2. #62
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οχι μιλαω για δημαρχο αν με εννοεις.....
    που μονο ο ιδιος δεν γνωριζει οτι ειναι ομοφυλοφιλος.
    Ολοι οι υπολοιποι ειναι ενημεροι.


    Παραπανω λεπτομεριες δεν μπορω να δωσω,
    μην φαμε και μυνηση.....
    :cool:

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Θεοφανία,το ζήτημα δεν είναι γιατί εκφράζεται ο κάθε άνθρωπος όπως γουστάρει.Το ζήτημα είναι να καταλαβαίνουμε το γιατί \"βολευόμαστε\"ως κοινωνίες να προβάλλουμε συγκεκριμένες συμπεριφορές,αφήνοντας διακριτικά στην αφάνεια άλλες.Η ίδια η ομοφυλοφιλική κοινότητα έχει ασχοληθεί σοβαρά με το ζήτημα της προώθησης των στερεότυπων.Αν βολεύουν και γιατί βολεύουν.Τι αφαιρούν και τι προσθέτουν τα παιχνίδια των media,γιατί υιοθετούνται τόσο από τις μειονότητες τα στερεότυπα όσο και από την κοινωνία;

    Βρισκόμαστε σε site με κεντρικό άξονα την ψυχολογία,οπότε το να αναρωτηθείς γιατί ο φίλος σου υιοθετεί κλισέ,το έψαξες ή απλά γέλασες;Γιατί το θύμα ενός στερεότυπου μπορεί να υποβοηθά στη διατήρησή του,μήπως έχει να κάνει με μία επιλογή που διευκολύνει τη ζωή του,με την αποδοχή του ρόλου ως η μασκώτ της παρέας;Tι σου ζητάει να δεις που δεν το βλέπεις;
    Και για να μην βιαστεί κανείς να θεωρήσει πως θεωρώ ότι ο ομοφυλόφιλος/η/αμφί ή τρανς \"πρέπει\"να είναι σοβαρός,απαντώ πως όχι,πρέπει να είναι αυτό που θέλει ο ίδιος,αυτό που νιώθει.Όμως η\"κυρίαρχη\"ομάδα,οι ετέρο,οφείλουμε να αποδεχόμαστε κάθε προσωπική έκφραση,όπως για όλους μας,έτσι και για τις μειονότητες.Αλλά και να μην καταπίνουμε σιροπάκια για το βήχα.;)Να είμαστε αυστηροί με την ομάδα μας,την πλειοψηφική και υποστηρικτική στην μειονοτική.
    Συν τοις άλλοις,θα σου εξηγήσω γιατί αυτό το επιχείρημα του \"ας μην ανακοινώνουν το τι κάνουν στο κρεβάτι τους\"έχει σαφέστατη ρατσιστική χροιά.Εσύ γιατί να είσαι ελεύθερη να το πεις,να έχεις την επιλογή,δίχως συνέπειες,ενώ αυτός/ή μας \"πάει\"καλύτερα να είναι διακριτικός;:P
    Και κάτι άλλο.Ξέρετε πολλές μανάδες να είναι περήφανες για τα ομοφυλόφιλα παιδιά τους;Όχι να \"υπομένουν\",εγώ μιλάω για περηφάνια,για όξω,όχι για αχβαχκαημένημάνατι\'σούμελ λεναπεράσεις.Ξέρω όμως πάμπολλες που ανησυχούν,αν μου \"βγει\"ομοφυλόφιλος,αν το μάθουν,αν το έχει το \"κουσούρι\",ξέρω πολλές που γελάνε με τα κατορθώματα του κανακάρη τους,του επιβήτορά τους,ή για τον δεσμό της ετέρο κόρης τους/μία ψαλίδα που μας δείχνει πολλά.

    Είναι πολλά τα θέματα.Υπάρχουν ομοφυλόφιλοι που αρνούνται,ή ακόμη γίνονται επιθετικοί ακόμη και σε άλλους ομοφυλόφιλους,που περνάνε σε συνταύτιση με την κυρίαρχη ομάδα,γιατί έχουν κακοποιηθεί οπότε κακοποιούν,που εσωτερικεύουν στερεότυπα και συμπεριφορές από άμυνα,που φτάνουν σε κυνήγια υπεραναπλήρωσης για να καλύψουν ελλείψεις.Όπως και οι ετεροφυλόφιλοι αντίστοιχα πράττουν ανά περίπτωση.Επίσης να μη μας ξενίζει η συμπεριφορά της σημαίας,γιατί στην προσπάθεια του αγώνα για δικαιώματα,ένας ομοφυλόφιλος μπορεί να υιοθετήσει το *******,να ανακτήσει τη λέξη,μία ομοφυλόφιλη το ίδιο,το λεσβία,αλλά αυτό είναι δικό τους δικαίωμα και καλά πράττουν.Εμείς πρέπει να βοηθάμε στο έργο της αποδοχής.Η ουδετερότητα αποτελεί επίσης ενοχή.;)Διευκολύνει τον ρατσισμό,δεν τον πολεμά.Του δίνει στήριγμα τη σιωπή,το προσωπείο της αθεατότητας.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  4. #64
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by RainAndWind



    Βρισκόμαστε σε site με κεντρικό άξονα την ψυχολογία

    δεν ηταν καλο,
    διαβασε ενα καλυτερο.



    Στην πρώτη νύχτα του γάμου, το νιόπαντρο ζευγάρι επιστρέφει σπίτι μετά την εκκλησία για να αλλάξει. H νύφη βγαίνει από το μπάνιο μετά από ένα σύντομο ντους, φορώντας ένα όμορφο μπουρνούζι.

    O περήφανος σύζυγος τη βλέπει και λέει:

    - «Aγάπη μου, τώρα πια είμαστε παντρεμένοι, μπορείς να βγάλεις το μπουρνούζι».

    H όμορφη σύζυγος το βγάζει κι εκείνος μένει έκθαμβος.

    -«Ωωω, ααα», αναφωνεί. «Θεέ μου, είσαι τόσο όμορφη... Aσε με να σε τραβήξω φωτογραφία».

    -«Γιατί;» τον ρωτάει παραξενεμένη.

    -«Για να κρατήσω την ομορφιά σου δίπλα στην καρδιά μου για πάντα», της απαντάει εκείνος.

    Aυτή χαμογελάει, αυτός τραβάει τη φωτογραφία και στη συνέχεια μπαίνει κι αυτός στο μπάνιο για ντους. Σε λίγο βγαίνει φορώντας ένα μπουρνούζι.

    Eκείνη τον κοιτάζει και του λέει:

    - «Γιατί φοράς μπουρνούζι; Tώρα πια είμαστε παντρεμένοι».

    Eτσι εκείνος βγάζει το μπουρνούζι κι εκείνη αρχίζει τα επιφωνήματα!!!

    -«Ωωω!!!, ααα!!!, άσε με να σε τραβήξω φωτογραφία».

    Kαμαρώνοντας, ο σύζυγος τη ρωτάει;

    -Γιατί, αγάπη μου;

    Και η σύζυγος του απαντάει:

    - Για να τη μεγεθύνω

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    στα κεφια του το κρινακι μας:)

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    ετσι ετσι να ειμαστε και λιγο κεφατοι εδω μεσα, ολο προβληματα εχουμε που ξεκινουν απο τον ηλιθιο εγκεφαλο μας...

    ετσι κρινακι μετεφερε μας την χαρα σου...

  7. #67
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    αμα εισαι complete και full in love,
    παντα εισαι κεφατος.....


    (αν και μεταξυ μας - μην το πεις πουθενα αυτο - το εχω παθει αυτο απο την κολυμπήθρα.... κατι ριξανε μεσα και ειναι μονιμη η ζημια, ανεπιστροφη)

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    χαχαχα...χαχαχα....αφου δεν το δημοσιευεις καπου θα το κρατησω μυστικο....:P

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •