omofulofilia
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68

Thread: omofulofilia

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    8

    omofulofilia

    exw ena polu sovara provlhma o aderfos mou einai 15 xrwnwn kai nwmizw pws einai omofilofilos....polla paidia apo thn parea tou ton apokaloun flwro:(
    o mikros mou aderfos einai polu xalia psuxologika den kserei ti na kanei kai oute egw kserw pws na ton voithisw...
    akoma thelw na sas pw pws otan htan peripou 10 xrwnwn eixe parei p...pes apo ena allo agori egw fusika molis to ematha auto ta xasa teleios alla pleon den kserw ti na kanw ti na tou pw???autos niwthw teleios xalia gia auto pou eixe ginei tote kai leei pws dn iksere oti htan kako...
    voithisteme sas parakalw...!

  2. #2
    Μπερδεμένε....καταρχήν γράψε μας στα ελληνικά..
    Κατά δεύτερον, έχεις μιλήσει με τον αδελφό σου?
    Οι γοεις σας τι ξέρουν για όλα αυτα΄?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    8
    δεν ξερουν τιποτα δεν τολμαω να τα πω...
    ο αδερφος μου δεν θελει να ειναι ομοφυλοφυλοσ αλλα μετα απο αυτο που εγινε νωμιζω δεν γινεται να μην ειναι:(

  4. #4
    Εσυ ποσο χρονων είσαι φίλε μου? Ξέρεις, αυτο πρεπει να το συζητησετε με τους γονείς σας και να πάτε μαζί σε έναν ψυχολόγο ώστε να δειτε πως θα το χειριστείτε οικογενειακώς και να το χειριστείτε ώστε να μη κάνετε ζημιά στον αδελφό σου.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    8
    εγω ειμαι 18 χρωνων...
    το να το πω στουσ γωνεις μου δν γινεται δεν τολμαω.......

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ειπες οτι εγινε οταν ηταν μολις 10 χρονων που προφανως δεν ηξερε καλα καλα τι εκανε. γιατι πιστευεις οτι ειναι ομοφυλοφιλος. εχει δωσει τετοια δειγματα περα απο αυτο;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    8
    οχι δεν εχει δειξει αλλα δειγματα αλλα αντιθετως εχει κανει και πολλεσ σχεσεις με κοριτσια.!
    το θεμα ειναι οτι παντα κευτεται οτι ισως το κοριτσι που τα εχει να αξιζει καποιον καλητερο και οχι αυτον μετα απο αυτο που εχει γινει....

  8. #8
    φιλε μου, μπορεί να μη καταλαβαίνεις ή μαλλον να μη δινεις πολύ βάρος σε αυτά που σου λέμε, αλλά να ξέρεις πως η καλύτερη λύση είναι να μι΄λησετε στους γονείς σας.
    Είναι άνθρωποι με κατανόηση? Πιστευεις πως θα αντιδράοσυν άσχημα και δεν το κάνεις?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    αυτο ειναι αλλο θεμα. παντως σιγουρα χρειαζεται υποστηριξη ωστε να το ξεπερασει
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    8
    το ξερω οτι ειναι η καλητερη λυση αλλα ουτε ο αδερφος μου θελει να το πουμε λεει οτι θα τουσ στεναχωρησουμε πολυ και εχει δικιο...
    πιστευω πως ειναι ατομα με κατανοηση.!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    ο αδελφος σου νιωθει ερωτικη ελξη για αντρες?μην κρινεις απο ενα και μονο γεγονος...συζητα πρωτα μαζι του για να εισαι σιγουρος..δηλ αν του εβαζες διπλα διπλα εναν αντρα \'η μια γυναικα ποιον θα διαλεγε για ερωτικο συντοφο?δες πρωτα τι θα σου πει και μετα συζητα με τους γονεις.............

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    8
    το εχω συζητησει αυτο και διαλεγει γυναικα...!!
    εχει και σχεσει με ενα κοριτσι εδω και 5 μηνες...

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    9
    λοιπόν, διάβασα το μύνημα αυτό και παρεμβαίνω γιατί μου φαίνεται ότι οδηγούμε τα πράγματα στα άκρα δίχως λόγο
    πρώτον, είναι φυσικό σε τέτοιες ηλικίες να υπάρχει γενικότερα ένας σεξουαλικός πειραματισμός και διαμέσου αυτού το άτομο αντιλαμβάνεται σιγά σιγά ποιος είναι ο σεξουαλικός του προσανατολισμός
    περα από αυτό εγω προσωπικά πιστεύω ότο η σεξουαλικότητα δεν είναι 100% ομοφυλοφυλία και 100% ετεροφυλοφιλία
    υπάρχουν πολλές διακυμάνσεις
    εναπόκειται στο κάθε άτομο ξεχωριστά να πάρει την απόφαση που τον ικανοποιεί και τον εκφράζει περισσότερο
    στη δική μου παρέα, είμαστε πέντε άνδρες που τα λέμε συχνά πυκνά, ας πούμε κολλητοί και ένα από τα παιδιά είναι ομοφυλόφιλος και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα
    κι ούτε μας το ανέφερε από την αρχή
    απλώς με τον καιρό διαπιστώσαμε ότι δεν έχει κάποια κοπέλα όπως εμείς
    κι ούτε ακούστηκε ποτέ να έχει σχέση με κάποιο κορίτσι από τη σχολή μας
    αυτός ο φίλος μου σε συζητήσεις που κάναμε μου λέει ότι ακόμα και στα 18 δεν ήταν ακόμη σίγουρος για το ποιες είναι οι προτιμήσεις του
    κι ούτε ανέφερε ποτέ κάτι στους γονείς του
    πρώτον: γιατί να υποχρεωθείς να πεις κάτι που δε θέλεις, και άπτεται της δικής σου σεξουαλικότητας; Δηλαδή ένας ετεροφυλόφιλος, κάθεται και λέει \"μαμά, μπαμπά, είμαι ετεροφυλόφιλος?\"
    δεύτερον: γενικά, εμένα προσωπικά μου είναι άβολο να μιλάω με συγγενείς, πολύ περισσότερο σε γονείς για σεξουαλικά, πες με συντηρητικό

    και ένα δικό μου θεματάκι που έχω ψυχολογικό
    προτίμησα να το γράψω εδώ, παρά να κάνω ατέρμονες συζητήσεις με φίλους και γονείς

    και ξέρεις και κάτι άλλο,
    δε μου αρέσει που πιέζεις τόσο πολύ τον αδερφό σου
    άστον λίγο να ηρεμήσει και να δει τα πράγματα πιο ρηλαξάτα
    μη του γίνεσαι κι εσύ εξτρά βάρος

    οπότε η προσωπική μου άποψη είναι ότι θα πρέπει να σεβαστείς τις σεξουαλικές προτιμήσεις του αδελφού σου και να τον αφήσεις ελεύθερο να πράξει ότι ο ίδιος επιθυμεί

    σίγουρα σα μεγαλύτερος αδερφός θα είναι καλή κίνηση αν τους πεις ότι τον εμπιστεύεσαι και ενδιαφέρεσαι να είναι αυτός ευτυχισμένος και ολοκληρωμένος ως άνθρωπος, ανεξάρτητα σεξουαλικού προσανατολισμού

    δηλαδή του αρέσουν τα αγόρια, ε και τι; στον 21 αιώνα είμαστε, 2009 μχ

    είδαμε κι εμείς που μας αρέσουν τα κορίτσια τι τραβάμε...

    λοιπόν , αυτά έχω να σου πω
    και επειδή έχω κι εγώ μεγαλύτερο αδερφό και γενικά με έπρηζε όταν ήμουνα μικρός
    και ξέρω από καταπίεση, σου λέω να τον αφήσεις τον αδελφό σου μόνο του να αποφασίσει ο ίδιος για τη ζωή του, να χαρεί την εφηβεία και τα νεανικά του χρόνια δίχως πίεση και συναισθηματικούς εκβιασμούς

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Έτσι.Ο αδερφός σου δεν είναι ομοφυλόφιλος,αφού έλκεται σεξουαλικά από το γυναικείο φύλο.
    Επίσης δεν είναι αυτός φλώρος,αλλά πολλά παιδιά από την παρέα του μαλάκες.:P:P
    Λύσεις.Μαθαίνετε τι είναι η ομοφυλοφιλία,μετά μαθαίνετε και άλλους γύρω σας.Μαθαίνετε να σέβεστε την ταυτότητα του καθενός,μετά μαθαίνετε και άλλους γύρω σας να το κάνουν.
    Ενημέρωση και ευαισθητοποίηση.

    Εγώ μικρή που λες,εσύ μικρός που μού\'λεγαν.Ζούμε σε κοινωνία ρατσιστική,και κρύβουμε το κεφάλι στο χώμα.
    Α,πες στον αδερφό σου την επόμενη φορά που θα τον πούνε φλώρο,να τους πει πως είναι τζάμπα μάγκες.Για την Ελλάδα ρε γαμώτο!



    :P:P:P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    Originally posted by berdemenos
    το εχω συζητησει αυτο και διαλεγει γυναικα...!!
    εχει και σχεσει με ενα κοριτσι εδω και 5 μηνες...

    οποτε ποιο το προβλημα....δεν ειναι gay....ισως απλα ο χαρακτηρας του να ειναι λιγο \'\'καπως\'\' και καποια κωλοπαιδια αυτο το ονομαζουν \'\'φλωρος\'\'...η συμβουλη μου...μακρια απ τα κωλοπαιδια και θα βρει τον εαυτο του............

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •