ερωτικη απογοητευση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Lenora,ακριβώς αυτό που ρώτησα.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Originally posted by lenora
    Rain δεν κατάλαβα τι εννοείς . Μαρίνα να τον δω θέλω να τον αγγίξω, δεν μπορώ να δεχτώ ότι τόσα χρόνια ήταν πάντα κοντά μου και τώρα δεν υπάρχει πουθενά. Μου λείπει, μου λείπει απίστευτα.... Έστω να ακούσω τη φωνή του...Κάτι οτιδήποτε. αυτό, μόνο αυτό.....
    Τα δεδομένα όμως lenora έχουν αλλάξει. Ποιος σου λείπει? Ο άνθρωπος που ήταν όπως είπες η αγάπη σου, ο καλύτερος σου φίλος, η οικογένεια σου ή ο \'απαράδεκτος\' άνθρωπος που εξαφανίστηκε χωρίς εξηγήσεις? Γιατί όσο κι αν το αρνείσαι, πρόκειται για το ίδιο πρόσωπο.

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    15
    exoume koinous filous. mathainw nea tou. den tous leei tpt gia mena. sto spiti den mporw na ton parw, den menei monos tou.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    - Καταρχην ζητα βοηθεια απο κανα γιατρο, γιατι ειναι βαρυ να το περνας χωρις καποια στηριξη , ψυχολογικη και φαρμακευτικη. ,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Τ ωρα οσων αφορα το γιατι ? γιατι νομιζεις πως αυτος γνωριζει το γιατι ? τι να σου πει αν δεν εχει τι να σου πει? ,,,,,,,,,,,, Απο οτι φαινεται γενικα ,μια σχεση πολων χρονων φιλικη και μονο τριων μηνων(!) ερωτικη, εχει το κεντρο βαρος της στη φιλια και οχι στον ερωτα. Δηλαδη μοιαζει το κλασικο ,,μια φιλικη σχεση που καταστραφηκε στην προσπαθεια της να περασει σε ερωτικη μορφη . Αυτες οι σχεσεις (κ μιλαω εκ πειρας ) βγαζουνε ενα τρομερο συναισθημα ,,και συνακολουθα μια πολυ επωδυνη απογοητευση οταν (συχνα) αποτυγχανουνε. ,,,,,,,Ειναι προβλημα κυριως η ΕΞΗΓΗΣΗ που καλειται να δωσει αυτος που περνει την αποφαση για τη ληξη μιας τετοιας σχεσης. Γιατι ειναι λεπτο το θεμα ,πως να δωσει στον αλλον την απορριψη οταν πρην ηταν φιλοι (?),και μπορει να εξακολουθει να σημαινει πολλα πραγματα γ ιαυτον , και το χειροτερο που μπορει να συμβαινει, ειναι να ειναι και για τον ιδιο επωδυνο !! ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ,ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΡΩΤΑς , ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕΓΑΛΕς ΑΞΙΩΣΕΙς ...........

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Originally posted by lenora
    exoume koinous filous. mathainw nea tou. den tous leei tpt gia mena. sto spiti den mporw na ton parw, den menei monos tou.
    τι εννοεις?με ποιον μενει?
    αν μενει με γονεις γιατι να μη μπορεις να τον παρεις?
    μηπως ειναι παντρεμενος ο τυπος ,κοπελα μου?

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    15
    με τους γονείς του μένει, αλλά δεν θέλω να τους ενοχλήσω τους ανθρώπους.άλλωστε το πιο πιθανο είναι να έχει πει να μην τον δίνουν στο τηλέφωνο. πως θα γίνει να συνέλθω???? δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου, δεν έχω καθόλου μα καθόλου ενέργεια. έχω αρχίσει να μην είμαι εντάξει στις υποχρεώσεις μου.και φυσικά καμία όρεξη να βγω. και να σκεφτεί κανείς ότι πριν ήμουν γεμάτη θετική ενέργεια, χαρά, χιούμορ και όρεξη για ζωή. τώρα νιώθω μονίμως κουρασμένη. τι μπορώ να κάνω γι\'αυτό ? πως θα σκεφτώ λογικά; πως θα συνειδητοποιήσω ότι όλα τελείωσαν και πρέπει να πάω παρακάτω; πως θα πάψουν να μου τον θυμίζουν τα πάντα; έχω απελπιστεί. ζω διεκπαιρεωτικά, χωρίς καμία ουσία, κανένα νόημα. ενώ υπάρχουν τόσα όμορφα πράγματα στη ζωή μου δεν μπορώ να χαρώ. ας μην είχα τίποτα, κι ας είχα εκείνον! δεν μπορώ να συνεχίσω έτσι, έχω φτάσει σε τέλμα.................

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Lenora,

    Οσο και αν ψαξεις για λυσεις εμπρακτες δεν θα βρεις, γιατι απλα τα συναισθηματα δεν ειναι κουμπακι που το ανοιγοκλεινεις...ειναι το μυαλο που σου παιζει ολο αυτο το παιχνιδι...Δεν λεω προσπαθειες μπορεις να κανεις ωστε να φυγουν ισως πιο γρηγορα αλλα και παλι ειναι το μυαλο σου που θα προσπαθεις να το κρατας απασχολημενο με αλλα πραγματα...εκει πρεπει να βρεις την λυση...Αφησε τον εαυτο σου να ζησει ολα αυτα τα ασχημα συναισθηματα, αστον να τα επεξεργαστει οπως εκεινος θελει και η λυσεις σιγα σιγα θα ερθουν...Πιστευω οτι εχεις βαρεθει αυτην την κατασταση, γιαυτο το μονο συμφωνα με την δικη μου σκεψη ειναι να προσπαθεις να κανεις εκεινα τα πραγματα που πραγματικα εχεις αναγκη και εκεινα που σου αποσπουν το μεγιστο δυνατο την σκεψη απο αυτον τον ανθρωπο...Δεν λεω ισως να μην τον ξεχασεις ποτε και παντα να εχει μια ξεχωριστη θεση στη ζωη σου, αλλα τουλαχιστον δεν θα ποναει καποια στιγμη τοσο...Φροντισε και αγαπησε το ειναι σου...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Επισης να επαναλαβουμε το κλασικο : ο ερωτας (μονο) με ερωτα περναει !

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •