ερωτικη απογοητευση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    15

    ερωτικη απογοητευση

    Πριν από δύο μήνες είχα μια πολύ έντονη ερωτική απογοήτευση. Από τότε η ζωή μου έχει αλλάξει. Νιώθω εντελώς μόνη, δεν με ευχαριστεί απολύτως τίποτα (ενώ λατρεύω το επάγγελμα μου κ γενικά στη ζωή μου όλα τα άλλα πηγαίνουν πολύ καλά). Εγώ όμως τα βλέπω όλα μάταια. Δεν έχει υπάρξει μέρα εδώ και δύο μήνες που να μην κλάψω. Δεν μπορώ να χαμογελάσω αληθινά. Δεν υπάρχει στιγμή που να μην τον σκέφτομαι. Νιώθω πάρα πολύ πληγωμένη και μερικές φορές νιώθω ότι δεν μπορώ να το αντιμετωπίσω. Πονάω μέσα μου βαθιά. Και μέσα σε όλα αυτά, μέσα σε δύο μήνες αρρωσταίνω συνέχεια... Έπαθα γρίππη 4 φορές και γαστρεντερίτιδα. Επίσης δεν έχω καθόλου ενέργεια, δεν μου φτάνει ο ύπνος όσες ώρες κι αν κοιμηθώ και με δυσκολία σηκώνομαι από το κρεβάτι μου. Όσον αφορά τη διατροφή μου, μερικές φορές τρώω ελάχιστα, άλλες πάλι κάνω διατροφικές υπερβολές. Τι μου συμβαίνει; Πως θα το ξεπεράσω;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Καταθλιψη λεγεται αυτο που εχεις... να υποθεσω πως ησασταν πολυ δεμενοι με τον καλο σου ε?

    Παντως 2 μηνες ειναι πολυ λιγο καιρος, στο λεω εκ πειρας. Μη βιαζεσαι να χαμογελασεις αν δεν μπορεις. Κλαψε, θρηνησε, μελαγχολισε. Περασε ολα τα σταδια μιας απογοητευσης...

    Και θα δεις πως με τον καιρο θα νοιωθεις και καλυτερα, καθε μερα και πιο δυνατη.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    15
    αυτό προσπαθώ να κάνω...δεν εμποδίζω τον εαυτό μου να κλάψει, ακόμα κι όταν είμαι στο δρόμο, σε μέσα μαζικής μεταφορές κ στη δουλειά μου ακόμα άπειρες φορές έχω κλάψει στις τουαλέτες. το θέμα είναι ότι εκεί που πάω να νιώσω κάπως καλύτερα βυθίζομαι όλο και περισσότερο. δεν έχω υπάρξει ποτέ ξανά έτσι. Ναι ήμουνα πολύ δεμένη...Ήταν τα πάντα για μένα. Η αγάπη μου, ο καλύτερος μου φίλος, η οικογένεια μου...Και έτσι ξαφνικά μέσα σε μια στιγμή αποφάσισε ότι δεν θέλει ούτε καν να μου μιλάει...Δεν μπορώ να του πω πως νιώθω γιατί δεν τον βρίσκω πουθενά...Κι έτσι τα κρατάω μέσα μου. Πονάω πολύ..... Αν άκουγα τη φωνή του έστω και ένα λεπτό θα ένιωθα κάπως καλύτερα...

  4. #4
    Originally posted by lenora
    αυτό προσπαθώ να κάνω...δεν εμποδίζω τον εαυτό μου να κλάψει, ακόμα κι όταν είμαι στο δρόμο, σε μέσα μαζικής μεταφορές κ στη δουλειά μου ακόμα άπειρες φορές έχω κλάψει στις τουαλέτες. το θέμα είναι ότι εκεί που πάω να νιώσω κάπως καλύτερα βυθίζομαι όλο και περισσότερο. δεν έχω υπάρξει ποτέ ξανά έτσι. Ναι ήμουνα πολύ δεμένη...Ήταν τα πάντα για μένα. Η αγάπη μου, ο καλύτερος μου φίλος, η οικογένεια μου...Και έτσι ξαφνικά μέσα σε μια στιγμή αποφάσισε ότι δεν θέλει ούτε καν να μου μιλάει...Δεν μπορώ να του πω πως νιώθω γιατί δεν τον βρίσκω πουθενά...Κι έτσι τα κρατάω μέσα μου. Πονάω πολύ..... Αν άκουγα τη φωνή του έστω και ένα λεπτό θα ένιωθα κάπως καλύτερα...

    λεν....καταρχην καλωσήρθες...
    Καταλαβαίνω την απελπισία σου, σίγουρα ένας χωρισμός είναι ότι χειρότερο και ειδικά όταν μας χωρίζουν οι άλλοι...
    Ξέρεις τι με παραξενεύει?
    Λες πως σε χώρισε, δεν σου είπε το λόγο και έχει εξαφανιστεί. Δεν νομίζεις πως είναι λίγο αδόκιμο αυτο?
    Πως ειναι δυνατον να χαλαει καποιος μια σχεση χωρίς λόγο?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    15
    λεν....καταρχην καλωσήρθες...
    Καταλαβαίνω την απελπισία σου, σίγουρα ένας χωρισμός είναι ότι χειρότερο και ειδικά όταν μας χωρίζουν οι άλλοι...
    Ξέρεις τι με παραξενεύει?
    Λες πως σε χώρισε, δεν σου είπε το λόγο και έχει εξαφανιστεί. Δεν νομίζεις πως είναι λίγο αδόκιμο αυτο?
    Πως ειναι δυνατον να χαλαει καποιος μια σχεση χωρίς λόγο? [/quote]

    Καταρχήν σ\' ευχαριστώ... Δεν με χώρισε καν... Απλώς εξαφανίστηκε από τη ζωη μου. Δεν εξηγείται η συμπεριφορά του κι άλλωστε δεν έχει νόημα... Το θέμα είναι ότι πρέπει να ξεπεράσω αυτό το στάδιο της ζωής μου... Δεν έχω άλλες αντοχές....

  6. #6
    λεν...ποσο καιρο εισασταν μαζί?
    Ξερεις γιατι στο λέω? Γιατι ειναι παραδοξο να εχει κανεις σχεση και να εξαφανιζεται.
    Αυτο είναι το νοημα. Σίγουρα πρεπει να ξεπερασεις αυτο το στάδιο, αλλα πρωτίστως πρέπει να ξερεις τι ειχατε εσεις οι δυο για να ξερεις για ποιο πραγμα περνας αυτό που περνας.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    15
    Originally posted by Θεοφανία
    λεν...ποσο καιρο εισασταν μαζί?
    Ξερεις γιατι στο λέω? Γιατι ειναι παραδοξο να εχει κανεις σχεση και να εξαφανιζεται.
    Αυτο είναι το νοημα. Σίγουρα πρεπει να ξεπερασεις αυτο το στάδιο, αλλα πρωτίστως πρέπει να ξερεις τι ειχατε εσεις οι δυο για να ξερεις για ποιο πραγμα περνας αυτό που περνας.
    Ήμασταν πολλά χρόνια φίλοι και μαζί ήμασταν 3 μήνες. Δεν ξέρω γιατί εξαφανίστηκε. Το παράδοξο είναι που με έφερε σε αυτό το σημείο... Αν υπήρχε λόγος και αν μπορούσαμε να μιλήσουμε θα ήμουν κάπως καλύτερα πιστεύω...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    lenora και εμενα ο συντροφος μου ετσι εξαφανιστηκε απο την ζωη μου.

    Απλως μια μερα σταματησε να απανταει στα τηλεφωνα μου και στα μυνηματα μου. Και οταν μετα απο 2 μηνες που ειχαμε μια καποια επικοινωνια τον ρωτηα γιατι ετσι... γιατι δεν μου ειπε τιποτα.. να ξερω τι μου γινεται.

    Η απαντηση του ηταν πως επρεπε να ταν δυνατος και ετσι επρεπε να γινει. Ακομα και οταν ειχα παει να τον δω με εδιωξε.

    Και ομως ακομα και μετα απο 6 μηνες ειναι σαν μια ανοιχτη πληγη ολος αυτος ο χωρισμος μας, απλως πλεον μπορω να ζω....
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Λενόρα,γεια σου!
    Κοίτα,πιστεύω πως ο πόνος σου προέρχεται όχι από την ίδια τη σχέση αλλά από την ποιότητά της.Δηλαδή ήταν μία σχέση εξάρτησης.Πρόσεξε πως την περιέγραψες ως\"ήταν τα πάντα για μένα.Η αγάπη μου,ο καλύτερός μου φίλος,η οικογένειά μου\".
    Γιατί ήταν όλα αυτά ένα άτομο;Δεν είναι βαρύ για τον σύντροφό μας να παίζει το υποκατάστατο όλων των άλλων σχέσεων της ζωής μας;Nα καλείται να είναι εκτός από σύντροφός μας και όλα τ\'άλλα που εμείς του έχουμε αναθέσει,καθώς του έχουμε προσδώσει αξία αναντικατάστατη;

    Oι άνθρωποι που καλούνται να παίξουν τέτοιους ρόλους υποκατάστασης άλλων σχέσεων κουράζονται.Τους κουράζει η εξάρτηση.Γι αυτό πιστεύω πως έφυγε.Η αντίδρασή σου να καταρρεύσεις δείχνει το μέγεθος ενός προβλήματος,που δε συνάδει με το απλό τέλειωμα μίας σχέσης δύο μηνών.Υπέβοσκαν άλλα προβλήματα του εαυτού που ήρθαν στη φόρα προφανώς.

    Πώς ήταν η ζωή σου πριν μπει εκείνος μέσα της;Yπήρχαν φίλοι,ενδιαφέροντα και αν υπήρχαν τι έγιναν;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    lenora καλως ηρθες
    συμφωνω απολυτα με την ρειν.
    ηθελα να σε ρωτησω, πριν απο αυτον που μας λες, ποτε ειχες μια ερωτικη σχεση (δεσμο εννοω), ποσο κρατησε κι αν και εκεινος ο ανθρωπος ηταν τα παντα για σενα.
    και κατι για να λυθει η απορια μου με την εξαφανιση.
    σε ολο αυτο το μικρο διαστημα που ειχατε σχεση ερωτικη, η συμπεριφορα του και η μεταξυ σας κατασταση ηταν ιδιακαι ηταν καλη? δεν συνεβαινε κατι που να σε ανησυχει η να σε παραξενευει? δεν σου εχει εκφρασει ποτε καποια δυσαρεσκεια για τον τροπο που λειτουργεις η γι αυτο που ειναι η σχεση σας? την ημερα η τις ημερες πριν την εξαφανιση δεν εγινε τιποτε απολυτως περιεργο η ανησυχητικο?

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    λενορα αν διαβασες και εγω τα ιδια επαθα.
    ετσι ειναι οι αντρες τους τα δινεις ολα και περνεις μονο πονο.
    και εγω γελαω ψευτικα,ολα μου φαινονται βαρετα και ειναι πιο εντονο ακομα μιας και εχω και ψυχ προβληματα.
    οσο παει κανω πραγματα γιαυτον π χανω την αξιοπρεπεια μου /θελω να ειμαι κοντα του τοσο πολυ που μονο στα ποδια του δεν εχω πεσει ακομα.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    πυστευω οτι οντως κανουμε σχεσεις εξαρτησης οπως λεει η ρειν και στο τελος κουραζονται κια φευγουν.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    15
    φυσικά και έχω ζωή και μάλιστα πολύ καλύτερη από τη δική του τη ζωή. απλως το μόνο που ήθελα είναι να υπάρχει και αυτός στη ζωή μου. όταν λέω ότι είναι τα πάντα, εννοώ ότι πραγματικά ευτυχισμένη και πραγματικά ο εαυτός μου ένιωθα μόνο κοντά του. και είναι πολύ σημαντικό για έναν άνθρωπο να νιώθει πλήρης και ευτυχισμένος. κι έτσι έγινε τα πάντα. μεγάλο λάθος και το ξέρω. εκείνος με έχει κάνει να επενδύσω. όσο εξαρτημένη έμοιαζα εγώ άλλο τόσο έμοιαζε και κείνος. και στο τελευταίο μας τηλεφώνημα μου έλεγε ότι μ\' αγαπάει πολύ. τι ψεύτης!!! δεν φταίω εγώ φυσικά που εξαφανίστηκε. και το να ρίξω τις ευθύνες στον εαυτό μου δεν νομίζω ότι θα με κάνει να νιώσω καλύτερα. δυστυχώς πρέπει να δεχτούμε ότι υπάρχουν απαράδεχτοι άνθρωποι (οπως βλέπουμε δεν συνέβη μόνο σε μένα αυτό το πράγμα).

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    15
    α! και τις τελευταίες μέρες πριν την εξαφάνιση, ήταν καλύτερος από ποτέ...

  15. #15
    Ναι, βρε λενορα μου, αλλα εσυ δεν του ζήτησες εξηγ\'ησεις που εξαφανίστηκε?
    Μου φαίνεται εντελώς περίεργο αυτό που γραφεις.
    Τουλαχιστον θα μπορούσε να σου πει μια κουβέντα, ένα λόγο. Δεν εξαφανιζονται ετσι οι άνθρωποι....

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •