υπαρχει κανεισ αλλος;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    3

    υπαρχει κανεισ αλλος;

    ξεκινησα να αισθανομαι αγχοσ θυμο και συγχρονωσ παρακολουθηση και αποσυντονισμο των δυναμεων μου. απομονωθηκα απο τισ παρεεσ μου και κλειστηκα στον εαυτο μου ξεκινησα το 2007 abilify για 4 μηνεσ σταματησα και ακολουθωσ risperdal για 6 μηνεσ απο τον ιουνιο του 2009 παιρνω geodon και αντικαταθλιπτικο αρχισα και ψυχοθεραπεια σημερα αισθανομαι οτι η κινηση μου,το συναισθημα μου και η λειτουργικοτητα μου γενικωσ ειναι μειωμενη επισησ αισθανομαι οτι με παρακολουθουν εντονα με απασχολει η κινηση μου εχει μειωθει η ταχυτητα μου σε ολεσ τισ κινησεισ καθωσ και οτι δεν νιωθω κανενα συναισθημα ουτε καν αγχοσ ενω ειχα αγχωδη διαταραχη.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    3
    το συναισθημα τοσο δεν με ενοχλει ΄΄οσο η κινηση μου που δεν ειναι οπως παλια
    Ψυχωση λεει ο γιατρος και παιρνω τα αντικαταθλιπτικα για να νοιωσω καλυτερα

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    re paidia kai ego otan bgo ekso sthn aulh nomizo oti me parakolou8oune oi geitonoi?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    3
    η παρακολουθηση δεν με ενοχλει τοσο παρολο που δεν μπορω να το εξηγησω γιατι ξερω οτι δεν υπαρχει λογος αλλα το πιστευω
    ακομη παιρνω αντικαταθλιπτικα για να νοιωσω καλυτερα καθως και αντιψυχωτικο για την κινηση που ειναι αργη Οι εξετασεις που εχω κανει δειχνουν φυσιολογικες αλλα εγω αισθανομαι οτι εχω χασει την μιση ταχυτητα μου ακομα δεν μπορω να αγχωθω , να νοιωσω χαρα ,λυπη

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    ναι οντως το κανουν τα αντιψυχωσικα αυτο κ ειναι απαισιο, το θεμα ειναι οτι θα τα παρεις για ενα διαστημα μεχρι να επανερθεις. τι ειναι καλυτερο να μην προλαβεις το λεωφορειο στη σταση γιατι δεν το αντιληφθηκες ή γιατι δεν μπορουσες να τρεξεις να το προλάβεις ή να προλαβεις καποια στιγμη τη ζωη με μικρες ταχυτητες κ χωρις τρελα συμπτωματα που σε βγαζουν περα του φυσιολογικου;

  6. #6
    Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    77
    Αχ,πόσο σε καταλαβαίνω,φίλε μου...Και εγώ έτσι ξαφνικά κλείστηκα στον εαυτό μου και φοβάμαι να κυκλοφορήσω στην γειτονιά μου μην με δει κόσμος και γενικά όταν βγαίνω έξω νομίζω ότι όλοι παρακολουθούν εμένα...Μάλλον αγοραφοβία είναι αυτό,για τα άλλα τώρα που λες είναι αποτέλεσμα αυτού.Όταν βγαίνεις έξω και γυρνάς στο σπίτι σου αισθάνεσαι ότι είσαι κουρασμένος λες και έχεις \'\'σκάψει\'\'???

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •