Παλη δεν ξερω τι εχω!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1

    Παλη δεν ξερω τι εχω!

    Ειμαι νεος στο forum και ειμαι μολις 18 χρονον.θα ηθελα να σας πω τη νιωθω.....

    Πριν περιπου 10 μηνες ειχα νοσοφοβια και νομιζα οτι εχω κατι με την καρδια.(επισεις ειχα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ κρισεις πανικου και ολα τα συμπτοματα για καρδια αλλα εινα τα ιδια που ειναικ για το stress).Μολις προσφατα το ξεπερασα και μπορω να πω πως δεν φοβαμαι καθολου πια.Φυσηκα ειχα παει σε καρδιολογο και με βρικε μια χαρα εκανα ολες τις απαρετητες εξετασεις αιματος κτλ.Μεχρι πριν 2 εβδομαδες ειμουν μια χαρα..Αλλα.

    Μεχρι πριν λιγο καιρο επερνα Zyprexa(Velotab 10mg) και Dumyrox 100mg.Ο γιατρος μου μου ειπε οτι δεν πιραζει να κοπσω το Dumyrox αλλα να κρατισω το Zyprexa.Αλλα σαν νεος και αφελης εγω εκωπσα απο μονος μου το Zyprexa και μετα απο 4 μερες αρχισαν κατι πολυ περιεργα πραγματα....Στην αρχη για 0.75 δευτερα μια ξαφνικη ζαλαδα και μετα περναγε,δεν εδωσα σημασια κ συνεχισα χωρις τα χαπια.Μονο που οπως καταλαβενεται αυτο επιδινωθικε..Εχω φτασει σε σημιο πριν απο 4-5 μερες περιπου να εχω τρομερες ζαλαδες,το θεμα ειναι οτι δεν ειναι απλα ζαλαδες για 1 δευτερολεπτο ανα καθε 10 δευτερολεπτα (μετα απο μια ωρα που σικωνομαι απο το κρεβατι.)εχω στηγμιεες ζαλαδες.Μακαρι να ηταν απλως ζαλαδες.Νιωθω ολο μου το σωμα να μουδιαζει( και τα ακρα ενοειτε)και πιο πολυ την καρδια μου να κανει αριθμια,νιωθω σαν να λυποθιμαω αλλα δεν πεφτω κατω....Και μου φενετε πως οι παλιες φοβιες ερχονται παλι.Επισεις τασεις λυποθημιας κ ζαλαδες + αρυθμιες ειναι συμπτομα καρδιας απο οτι διαβασα. ...Λιπον εσεις τι λετε φτεει που εκοπσα τα χαπια η οντος εχω κατι?Ενοειτε πως δεν μποριτε να ξερετε τι εχω αλλα απο την εμπιριασας και απο οτι εχετε ακουσει θα ηθελα παρα πολυ την βοειθια σας.Ευχαριστο που το διαβασατε.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    Εσύ τι λες; και φυσικά φταίει που έκοψες τα χάπια, πρώτα χωρίς την γνώμη του γιατρού και δέύτερον γιατί τα έκοψες απότομα.Και εξακολουθείς να μην τα παίρνεις αφού νιώθεις έτσι;να ξέρεις πως όλα αυτά πρέπει να κόβονται σταδιακά.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    μη κανεις αλχημειες με τα φαρμακα,και εγω ακριβω τον ιδιο φοβο με τη καρδια,οτι σου πει ο γιατρος,επισης βοηθα πολυ η αθληση,ειναι ωραιο να νιωθεις τη καρδια να χτυπα.....
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    Συζήτησε με το γιατρό σου και ξεκίνησε ξανά αγωγή, να την ακολουθήσεις όμως. Η διακοπή πρέπει να είναι σταδιακή και πάντα με τη σύμφωνη γνώμη του γιατρού σου. Κάτι ξέρουν και εκείνοι που τα χορηγούν..
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  5. #5
    Η καρδιά σου μια χαρά είναι...
    Ήδη καταλαβαίνεις πως για όλα αυτά οφείλονται οι αυθαίρετες επιλογές σου για την διακοπή των φαρμάκων. Η απότομη διακοπή των φαρμάκων παρουσιάζει τα ίδια συμπτώματα μ\'αυτά που νιώθεις.
    Συμβουλέψου εκ νέου τον γιατρό σου και ακολούθησε τις οδηγίες του κατά γράμμα, αυτή την φορά.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •