διαγραφή μηνυμάτων - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 57 of 57
  1. #46
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Θεοφανία

    Ωραια, εσύ απογοητεύτηκες/βαρέθηκες/ολοκλήρωσες εδω μέσα..
    Ποιος είναι λοιπόν ο λόγος που πρέπει να νιώσουμε και μεις έτσι τη χρονική στιγμή που το ένιωσες εσύ?
    Και γιατί σώνει και καλά ότι θεωρεις εσύ μάταιο πρέπει να γίνει κολλητική αρρώστια και να το πάθουμε και εμείς?
    Έχεις αυτή την άποψη, αποχώρησε όπως διαμήνυσες πριν λίγο καιρό και άσε τα λάθος άτομα να αναλωθούν και να τους/μας αποβάλλει μόνος του ο χώρος.
    Είναι λιγότερο αναλώσιμο και πιο σίγουρη μέθοδος, αν έχεις δίκιο...
    Θα σου δώσω και παράδειγμα γι αυτό.
    Υπάρχει μέλος εδώ μέσα που ο ίδιος ο χωρος τείνει να το αποβάλλει και σε λίγο καιρό θα εξαφανιστεί. Με τον τρόπο και τη στάση του κατάφερε να μην ασχολείται σχεδόν κανείς μαζί του.
    Αυτό σημαίνει πως δεν χωράει εδώ μέσα. Το ίδιο μπορεί να συμβεί και με μένα, τον άλφα, τον βήτα, τον οποιονδήποτε.
    Άσε λοιπόν το χρόνο και το χώρο να αποφασίσει και επειδή ξέρω πως το έχεις πονέσει το φόρουμ, απλά δείξτο.


    δεν καταλαβαινω γιατι εχω γινει δυσνοητος, ενω προσπαθω να ειμαι οσο μπορω σαφης και ξεκαθαρος....

    Οπως πολυ σωστα ειπες,
    βαρεθηκα, ολοκληρωσα, απογοητευτηκα και ρευτηκα,
    στο κομματι του φορουμ που λεγεται υποστηριξη.
    Και για αυτο, εχω σταματησει να γραφω τετιου ειδους μυνηματα.
    Μεχρι εδω καλα?

    Στην συνεχεια εσυ πολυ σωστα γραφεις,
    οτι εσυ και αλλοι 99, πιστευετε κατι αλλο.
    Επισης σωστο και αυτο, πιστευω.


    Πως εγω εμποδισα καποιον να συνεχισει οτι εκανε?
    Τι ειναι αυτο που σε κολαει εσενα, να συνεχισεις απτοητη το εργο σου, εφοσον για σενα ειναι ολα μια χαρα?

    Πως βγηκε το λαθεμένο συμπερασμα, οτι πρεπει εσυ η αλλος,
    να συμφωνησει με τις δικες μου αποψεις???
    Ποιον συγκεκριμενα κρατησα εγω και του ειπα να αποχωρησει η να συνεχισει?
    Σαφως και ο καθενας κανει οτι νομιζει ως το σωστο και μεχρι εκει.

    Εγω το εχω ξεκαθαρισει οτι απο το κομματι που αναφερα πριν,
    ΔΕΝ συμμετεχω και παρακαλω πολυ να μην το ξανασχολιασουμε γιατι κατανταει κουραστικο.






    Για το υπολοιπο που γραφεις,

    \"Υπάρχει μέλος εδώ μέσα που ο ίδιος ο χωρος τείνει να το αποβάλλει και σε λίγο καιρό θα εξαφανιστεί. Με τον τρόπο και τη στάση του κατάφερε να μην ασχολείται σχεδόν κανείς μαζί του.
    Αυτό σημαίνει πως δεν χωράει εδώ μέσα. Το ίδιο μπορεί να συμβεί και με μένα, τον άλφα, τον βήτα, τον οποιονδήποτε.
    Άσε λοιπόν το χρόνο και το χώρο να αποφασίσει και επειδή ξέρω πως το έχεις πονέσει το φόρουμ, απλά δείξτο.\"


    Εαν υπεθετα οτι αυτος θα μπορουσα να ειμαι εγω, (δεν λεω οτι αυτο λες)
    ποτε μα ποτε, δεν ασχοληθηκα, (ουτε θα το κανω στο μελλον) αν υπαρχει κοσμος που θα μου απανταει η θα μου δινει σημασια κλπ κλπ.....
    Το εχεις ξαναβαλει σαν θεμα και για μενα,
    οτι δεν θα μου δινει κανεις σημασια και τετοιες παιδικες ιστοριες.
    Χωνεψε το λοιπον, πως υπαρχει κοσμος που δεν τον απασχολει αν του δινουν σημασια η οχι.

    Ο ολα ειναι χρωστουμενος, ολο δεν θα μου δινει σημασια και ολο μου απανταει.
    Απο κει να δεις ποσο ανακολουθος ειναι ο κοσμος.....
    Στο δηλωνω λοιπον με οση ειλικρινεια μπορω:
    Σκασιλα μου τεραστια και δεκα εργοστασια,
    αν δεν μου απαντουσε ΠΟΤΕ κανεις σε κανενα μου μυνημα.
    ΔΕΝ ΖΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!!!!

    Και αν θες να τεσταρεις,
    μην μου απαντησεις ποτε στα επομενα 10 χρονια που ζεις (ειτε εσυ, ειτε ολη η οικουμενη) σε οτι γραψω εδω μεσα.......


    Τελος η σταση μου, (του να απεχω στο κομματι αυτο που ειπα)
    θεωρω οτι ειναι η πιο τιμια και η πιο σωστη, για καποιον που ειναι τοσα χρονια στο φορουμ και πραγματικα το ποναει.
    Επειδη ακριβως ετσι συμβαινει, κυριος σκοπος μου ειναι να επιστρεψει στο σχημα που το ειχα βρει.




    ΥΓ....... δειχνεις ενοχλημενη με την καινουρια μου σταση αυτο καταλαβα και το εχεις δειξει οπως μπορεις.
    Επειδη ομως βλεπω την δυσκολια σου, η λυση σε αυτο το προβλημα σου ειναι μια: Να το συνηθισεις....

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by krino
    Originally posted by arktos
    krino, άνοιξα αυτό το το θέμα ( ξαναλέω ) γιατί δεν ανέχομαι άλλο να διαβάζω ένα θέμα και να πετάγονται ποστ με χυδαίο περιεχόμενο.
    θα μου πεις τι σε νοιάζει, όταν αφορά άλλους.
    το ίδιο θα ήθελα να κάνεις κι εσύ για μένα.

    δεν ξερω αν σε απογοητευει,
    αλλα δεν θα βρεις ακρη.

    Συμπτωματικα,
    παρατηρησα, κοινοί γνωστοι μας (:P:P:P )
    εχουν σταματησει να γραφουν και φαινεται οτι δουλευουν αλλιως και αλλου τις σκεψεις τους.
    Το βρισκω αρκετα υγιες σαν προοπτικη...


    αν με εννοεις.....



    αυτό το \"αλλού\" να το εκλάβω πως χρειάζομαι ένα χάρτη ας πούμε?
    http://www.mazi.org.gr/

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by PETRAN
    Originally posted by arktos
    http://www.youtube.com/watch?v=Rr-q2DmgOls


    Χαχα αυτό ήθελα να ποσταρω και εγώ είσαι στο μυαλό μου

    ή εσύ στο δικό μου
    http://www.mazi.org.gr/

  4. #49
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by arktos

    αυτό το \"αλλού\" να το εκλάβω πως χρειάζομαι ένα χάρτη ας πούμε?

    την πεταξες την ταβανοπροκα εεεεεεεε??????

    δεν ειμαι σε θεση να σου πω εγω τι χρειαζεσαι......
    αν σου λεει κατι η γνωμη μου, πιστευω οτι κανεις δεν χρειαζεται τιποτα.
    Αλλωστε μεγαλα παιδια ειμαστε ολοι ε?



  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by krino
    Originally posted by Arsi


    Άλλωστε δεν είμαστε παιδιά,δε μας αναγκάζει κανείς για τίποτα με άλλα λόγια δεν υπάρχει περίπτωση να υποστεί κακοποίηση κάποιος μέσω του φόρουμ αλλά μόνο μέσω του εαυτού του.
    Όχι πολύ δύσκολα θα έπαιρνα θέση απέναντι σε μια άσχημη συμπεριφορά προς ένα μέλος για το λόγο όχι ότι είμαι αναίσθητη ή δε με ενδιαφέρει ο συνάνθρωπος αλλά γιατί θεωρώ πολύ σημαντικό να επιλύει από μόνος του ο καθένας τα όποια τέτοιου είδους θέματα.Άσε που ενισχύεται η έννοια θύμα εφόσον χρειάζονται υποστηρικτές.Αλλά αλήθεια ποιους θεωρείς θύματα στην υπόθεση?
    Ναι,είναι άσχημο να \'μαλιοτραβιούνται\' μέλη,να σπαταλάται ενέργεια χωρίς λόγο,να χάνει το υποστηρικτό του ύφος το φόρουμ αλλά όχι κ θύτες κ θύματα!

    Εντομεταξύ rain συνήθως έρχεται φαύλος κύκλος παρά λύνεται το θέμα...γιατί για να βοηθηθεί πραγματικά μια κατάσταση που δε μας αφορά κιόλας χρειάζεται καθαρότητα που συνήθως δεν υπάρχει παρά μεγαλώνει η δήθεν κακοποίηση....ακόμα κ απ\'τους φανατικούς υποστηρικτές της έστω κ με έμμεσους τρόπους.

    νομιζω οτι το ποστ σου αρσι,
    εχει πιασει το ζουμι.

    Σαφως και δεν υπαρχουν θυτες και θυματα σε ενα φορουμ και συμφωνω οπως το περιγραφεις.
    Αν ισχυε κατι τετοιο, εγω θα απαντουσα ειτε η μια πλευρα ειτε η αλλη, να επισκεφτει καποιον ειδικο, για να βρει τι ελλειμα εχει.

    Αν καποιος αισθανεται οτι ανηκει σε μια πλευρα,
    τοτε απο αλλου πηγαζουν ολα αυτα, και το φορουμ ειναι η σπιθα που διατηρει ζωντανες τετοιες καταστασεις που ομως προυπαρχουν.

    Υπαρχει ομως ενα θυμα αρσι,
    και αυτο ειναι το ιδιο το φορουμ στο συνολο του και οχι βεβαια ενα ταδε μελος.
    Το φορουμ σαν τετοιο, παυει να ειναι υποστηριξης οπως θελει να ευαγγελιζεται, γιατι υποστηριξη ειναι ενα πολυ συνθετο πραγμα.
    Το να λες σε καποιον, κουραγιο και αλλες τετοιες παραινεσεις ειναι υποστηριξη?
    Εγω παντα πιστευα οτι ο τιτλος αυτος ηταν υπερβολικος αλλα δεν με ενοχλουσε. Το εβλεπα περισσοτερο σαν ενα \"καφενειο\" ανθρωπων που θα ηθελαν μια πιο προσωπικη γωνια συζητησης και μεχρι εκει.
    Αν θελουμε να μιλησουμε ομως για υποστηριξη, τοτε ειτε δεν ξερουμε γιατι πραγμα μιλαμε, ειτε μας αρεσει να λεμε οτι υποστηριζουμε γιατι μας τονωνει τον εγωισμο μας.
    Υποστηριξη για να υπαρξει, πρεπει να γινεται κατω απο επιβλεψη καταρτισμενων ανθρωπων και οχι του πασα ασχετου και δηθεν γνωστη. Η ημιμαθεια ξερεις ειναι χειροτερη απο την αμαθεια....

    Οποτε εγω μιλαω για καφενειο οπως το ορισα παραπανω, και εδω εχουμε οτι προβληματα υπαρχουν σε ολη την κοινωνια.
    Σε ενα καφενειο θα βρεις λογης λογης ανθρωπους που κυκλοφορουν ολογυρα μας. Θα βρεις και συντηρητικες αλλα και προοδευτικες σκεψεις. Μπορουν ολες αυτες οι αποψεις να συνυπαρξουν και να δημιουργησουν θετικο προσημο?
    Η εμπειρια μου λεει οχι καταρχην, γιατι η καθε μια πλευρα θελει να υπερασπισει οπως νομιζει τα κεκτημενα της, οποτε θα ερθουν σε συγκρουσεις.



    Τωρα εμενα προσωπικα οι συγκρουσεις δεν με ενοχλουν, κατα περιπτωση ισως και να τις θεωρω θετικες.
    Εκεινο που με ενοχλει ομως ειναι στου κασιδη του κεφαλι να στηνω εγω την \"θεωρια\" μου και να λεω οτι παρεχω υποστηριξη!!!
    Ειμαι η οχι ανακολουθος οταν προσπαθω να στρεψω εκει που νομιζω καλυτερα τον καθε ενα που εχει προβλημα προς την δικη μου (λεω εγω σωστη) θεωρηση των πραγματων? ειτε αυτη ειναι η συντηρητικη ειτε η προοδευτικη κατα το δικο μου Χ σκεπτικο?

    Και τι ευθυνη θα εχω, αν η δικη μου εκτιμηση (που ολοι γνωριζουμε οτι βασιζεται στα 100% ελλειπη στοιχεια που παρεχει ενας χρηστης) στρεψει τον χρηστη σε λανθασμενες κινησεις?
    Βεβαια σου λεει ο αλλος, εγω λεω την γνωμη μου, ενηλικας ειναι ας κανει οτι νομιζει.
    Η δικη μου ηθικη ευθυνη ομως λεει αλλα.
    Λεει να στεκομαι υπεθυνα οχι μονο σε οτι λεω, αλλα και σε οτι παραγεται απο αυτα που λεω.


    Οσο το φορουμ ηταν συμπαγες και οι εντασεις ηταν μεσα σε ενα πλαισιο, το \"καφενειο\" λειτουργουσε καλα.
    Και αυτο αποδυκνυεται οτι τοτε, καταφεραμε και καναμε ελευθερες συναντησεις. Βρισκομαστε για καφε, για σουβλακια για οτι μπορεις να φανταστεις (σχετικα θεματα μπορεις να βρεις παλαιοτερα) Οσοι μπορουσαν να ξεπερασουν το συνδρομο της οθονης και ζουσαμε στην ιδια πολη βρισκομασταν και συζηταγαμε ανοικτα. Αν και καποιοι με καποιους μπορει να ειχαμε \"πλακωθει\" στο πληκτρολογιο, απο κοντα τιποτα απο ολα αυτα δεν συνεβαινε. Ετσι υπαρχουν καποια λιγα παλια μελη που εχουμε ακομα και σημερα μια αλληλοεκτιμηση.

    Σημερα ολοι εχουν οχυρωθει πισω απο την οθονη τους και προσπαθουν να κρατησουν τα γοητρα τους και το ατσαλακωτο προσωπειο τους. Προσπαθουν να επιχειρηματολογησουν λεγωντας την καλυτερη ατακα οπως οι ιδιοι γνωριζουν.
    Ξεχασαν ομως κατι στο διαβα τους, να παραμεινουν ανθρωποι.
    Ξεχασαν οτι η πιο ομορφη ατακα τους ειναι ασημαντη μπροστα σε ενα τσουγκρισμα πητηριου με κρασι και οτι μια ζεστη ανθρωπινη ματια δεν μπορει να αντικατασταθει απο χιλιαδες περισπουδαστες αναλυσεις.

    Εγω εδω μεσα, απο τα 6 και κατι χιλιαδες μυνηματα που εχω γραψει τα θεωρω για πεταμα. Θα κρατησω ομως τις ομορφες και ανθρωπινες στιγμες που ειχα σε ταβερνες, σε καφετεριες και σε αλλα μερη. Αυτες μονο αξιζαν και ολα τα υπολοιπα ειναι ενας σωρος απο γραμματα μεσα σε ενα τσουβαλι.

    Τωρα θα μου πεις, μα ειναι ετσι ολες οι δεκαδες χρηστων που γραφουν? ειναι ετσι ο χρηστης που γραφτηκε χθες?
    Οχι βεβαια, αλλα οτι μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα δυστυχως ισχυει και αυτο δεν μπορεις να το ξεχωρισεις.



    Ετσι πια,
    προτιμω να γραφω τετοια κειμενα κριτικης, παρα να πιανω ενα θεμα, ενος χρηστη και να του λεω, η ζωη ειναι δυσκολη, υπαρχει ενα αυριο και για σενα και λοιπες μπουρδες που ειναι χιλιοειπωμενες. Η γνωστη κορδελα που πια μολις δεις ενα θεμα, αυτοματα γραφεις την απαντηση.
    Και το πιο γελειο απο ολα, να λεω οτι ειπα την αποψη μου και συνεβαλα προς το καλυτερο.....
    Στο καπακι, να πρεπει να αντιπαρατεθω με χρηστες για το ταδε ζητημα.
    Το θεμα που ειχα ανοιξει καποτε (η αρενα.....) ειναι αυτο που χαρακτηριζει το φορουμ και καμια σχεση με υποστηριξη.
    Με λυπει που εχω σταματησει να κανω αυτο που εκανα για χρονια, αλλα για ολα τα ωραια υπαρχει ενα τελος.
    Και το πιο σημαντικο ειναι να καταλαβαινεις ποτε πρεπει να σταματησεις κατι να το κανεις.
    Εδω το ευχαριστω το ωφειλω στην αγαπημενη μου συντροφο την λιμπερ που με βοηθησε να νικησω τον εγωισμο μου και να δω αυτο που θεωρουσα ασημαντο ενω τελικα ηταν η κατακλειδα ολης της υποθεσης.


    Ευχαριστω δεν θα παρω, συνεχιστε οι υπολοιποι, αλλωστε εχω ξαναπει οτι φορουμ για να τσακωνομαι (η καφενειο γενικοτερα) εχω και μαλιστα επι παντος επιστητου.
    Ένα ακόμη πολύ ωραίο κ αληθινό μήνυμα krino.

    Ξεχωρίζω ιδιαίτερα το κομμάτι της κακοποίησης του φόρουμ κ το κομμάτι της ανθρώπινης τετ α τετ επαφής

    \'\'\' η πιο ομορφη ατακα τους ειναι ασημαντη μπροστα σε ενα τσουγκρισμα πητηριου με κρασι και οτι μια ζεστη ανθρωπινη ματια δεν μπορει να αντικατασταθει απο χιλιαδες περισπουδαστες αναλυσεις. \'\'\'

    πολύ μου άρεσε.....
    να\'σαι καλά...

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    222
    Πολλά είναι αληθινά και πολλά είναι άξια συζήτησης.
    Το να μπορείς να κοιτάς τον καθρέφτη σου και να το αντέχεις έχει μεγαλύτερη σημασία από αυτό που θα σου πει το είδωλο σου.
    Σκέψου λίγο πριν μιλήσεις. Και μετά....................... the stage is yours…..!!!!!!!

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    knoulp,δε μου άρεσε καθόλου ο τρόπος που μου μιλάς.Χωρίς να σκεφτείς.
    Η αντοχή απέναντι στο είδωλο του καθρέφτη.
    Πολύ σοφή κουβέντα.
    Κ ξέρεις όταν ένα κομμάτι μας δεν το αντέχουμε τότε η καθαρότητα της σκέψης αφανίζεται.
    Δε μπορούμε να δούμε ανεξάρτητα αλλά εξαρτημένα μ\'αυτό.
    Π.χ. δε μπορούμε να διαβάσουμε ένα μήνυμα ανεξάρτητα του αποστολέα αλλά σε κάθε γραμμή
    βλέπουμε το πρόσωπό του.

    Μήπως τελικά αναφέρεσαι σε σένα????

    arktos sorry για το off topic...

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    222
    Δεν μπορώ να καταλάβω σε ποιο σημείο ένιωσες ότι σε προσέβαλλα, με το μήνυμα μου. Ειλικρινά εάν έκανα κάτι τέτοιο ζητώ συγνώμη.
    Απλά ένιωσα ότι ήθελα να γράψω αυτά που σκεφτόμουνα εκείνη την ώρα, διαβάζοντας τα γραφόμενα στο σχετικό θέμα που έχετε αναπτύξει.
    Σε ότι λέω και αναφέρομαι πρώτα από όλα αναφέρομαι στον εαυτό μου και μετά απευθύνομαι στους υπολοίπους. Φυσικά και δεν είμαι θεός και δεν τα καταφέρνω πάντα. Όμως το παλεύω.

    Στο θέμα λοιπόν του καθρέφτη αναφερόμουνα και σε εμένα.

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    κνουλπ μην σσκας,μονο εσυ το καταλαβες το ποστ σου.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    222
    Originally posted by panikoula
    κνουλπ μην σσκας,μονο εσυ το καταλαβες το ποστ σου.



    Μου φαίνεται πως έχεις δίκιο.
    Κακός κάθομαι και ανακατεύομαι.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Knoulp σου έχω στείλει u2u.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    let\'s refresh our memories...

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •