Κάποιες σκέψεις πριν την αποχώρηση.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 170
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999

    Κάποιες σκέψεις πριν την αποχώρηση.

    Αυτό που μου έκανε εντύπωση, είναι ότι μόνο δύο μέλη, κατάλαβαν ποιό ήταν το ακριβές νόημα του προβληματισμού μου. Ο κρίνο, λέγοντας \"Το οτι δεχθηκες τετοιες επιθεσεις (για μενα ειναι επιθεση με ανταγωνιστικους ορους)
    η το οτι υπαρχει η ανοικτη πλατφορμα για αυτο?\"
    Και η φύση, λέγοντας \" Αυτό είναι που ξεδοντιάζει και την έννοια της συχνά επικαλούμενης από τον Νίκο ή άλλα μέλη, «αυτορρύθμισης» και την κάνει απλά ένα καλό ανέκδοτο.\"
    Αυτό δηλ που διευκρινίζω στις τελευταίες μου γραμμούλες. \" Νίκο μου, αυτό όλο δεν το γράφω γιατί πήρα προσωπικά τις επιθέσεις του Πετραν, αλλά γιατί θα ήθελα κυρίως να καταθέσω αυτά που θεωρώ κακώς κείμενα και αν θέλεις, την γνώμη σου πάνω σε αυτά.
    εξάλλου, αυτές οι συμπεριφορές γίνονται και προς άλλα μέλη και μάλιστα όταν ζητάνε βοήθεια.\".
    Λέει ο Κηπ, η κάθε ανασφάλεια πληρώνεται. Εγώ όμως εδώ μέσα βλέπω το αντίθετο. Η κάθε ανασφάλεια, δικαιώνεται, μέσα από ένα πλέγμα καβγάδων, όπου, σύμφωνα με τον νόμο της επιβολής, \"κερδίζει\" ο πιο ισχυρός σε ψυχραιμία πρωτίστως, όχι απλά σε επιχειρήματα. Μιλάμε φυσικά για \"νίκες\" θλιβερές.
    Η ρεμ χρησιμοποίησε μια εύστοχη λέξη \" αγανάκτηση\". Αγανάκτηση που εκκινεί από το δικό μου θέμα του χλευασμού, και αγγίζει και άλλα μέλη που έχουν δεχθεί παρόμοιες επιθέσεις - σχόλια.
    Θα αναρωτηθεί κανείς, μα καλά, εδώ πόσα και πόσα γίνονται, βρισίδια, ειρωνίες, καβγάδες, και εσύ τώρα κάθεσαι και ασχολείσαι με την σεξιστική αιχμηρότητα μιας σάτιρας? Με μια ειρωνεία που δεν ήταν και απροκάλυπτη εν πάσει περιπτώσει.
    Δεν ασχολούμαι με τον πετράν, ασχολούμαι με αυτό το πράγμα, που λέγεται διαχείριση και την φιλοσοφία που το διέπει. Έχω ασχοληθεί και άλλες φορές με το ίδιο θέμα, στην περίπτωση της Πανικούλας και του Πάνου12345. Αυτό που έλεγα και ξαναέλεγα ήταν η απαίτηση για μεγαλύτερη παρέμβαση από μεριάς Νίκου. Στην περίπτωση της Πανικούλας τα έβαλα με την επίθεση της Ρεμ που θεώρησα το λιγότερο άστοχη και στο θέμα του πάνου, θεώρησα πως για το δικό του καλό, με βάση τις ομαδικές επιθέσεις που όχι απρόκλητα δεχόταν, θα έπρεπε να εφαρμοστεί η διαγραφή. Ασχολήθηκα με το θέμα της διαχείρισης όταν ένα μέλος ήθελε να σβήσει μνμ και δεν του επιτρεπόταν, όπου έγινα τόσο έξαλλη, ώστε έφτασα στο σημείο να πω τον Κρίνο ηλίθιο... ( σορυ). Τότε έκατσα και άλλαξα μαζί με μια φίλη μου δικηγόρο τους όρους διαγραφής μνμτων και με μεγάλη μου χαρά έγιναν δεκτά τα όσα προσθέσαμε από τον Νίκο. Ασχολήθηκα με το θέμα της διαχείρισης, όταν ο Πετράν αποθάρρυνε μέλος σε σχέση με την μη γνωσιακή θεραπεία του, μιλώντας από το βάθρο του ειδικού. Επειδή ήξερα ότι το θέμα αυτό είχε ανάψει και παλιότερα φωτιές, ήταν και εκεί που ξεσάλωσα ουρλιάζοντας σχεδόν ότι θα πρέπει να προσέχουνε τι λένε οι ειδικοί εδώ μέσα ειδικά σε σχέση με τις προσεγγίσεις, η κόντρα πήγε επί του προσωπικού με τον πετράν. Για άλλη μια φορά δήλωνα απογοητευμένη με την διαχείριση και την πλήρη απουσία της. Εξαγριώθηκα πολλές φορές σε σχέση με μέλη που δεν ελάμβαναν υπόψη οτι αυτός που ανοίγεται δεν είναι στην ίδια θέση με αυτόν που συμβουλεύει. Όλες οι φορές που \"τα έβαλα\" με την διαχείριση, με άγγιζαν άλλο λιγότερο, και άλλο περισσότερο προσωπικά. Μπορεί για πολλούς αυτές οι αφορμές να μην ήταν επαρκείς για να ξεσηκωθώ. Για εμένα, ήταν, ενώ άλλες, που κάποιοι άλλοι μπορεί να θεωρήσουν ως σημαντικότερες, για εμένα δεν ήταν. Λειτουργώ με βάση το υποκειμενικό μου κριτήριο.

    Στην συγκεκριμένη περίπτωση, η υποκειμενικά βιωμένη αγανάκτησή μου, ξεκίνησε πριν από το συμβάν, όταν έβλεπα το μέλος αυτό να επιδίδεται σε \"περιοδείες χλεύης\" σύμφωνα με την έκφραση άλλου μέλους που δεν θέλω να αναφέρω.
    Ω ναι, μυστήριο πράγμα, ευτυχώς υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι εδώ μέσα που συμμερίζονται ανάλογη ευαισθησία απέναντι στην άκαιρη και άστοχη ειρωνεία, χωρίς να την ταυτίζουν με την ευθιξία.
    Ξαναλέω, δεν έχω κάτι με τον πετράν και τον κάθε πετραν αν και φυσικά μπορώ να νευριάσω στιγμιαία μαζί του, ακόμα και να βγω από τα ρούχα μου, όπως και έγινε.. Εχω πρόβλημα με το τι συμπεριφορές επιτρέπει η διαχείριση του φόρουμ να υπάρχουν εδώ μέσα. Μπορεί κάποιος να μου πει, μα καλά, γιατί θίγεις μόνο τις συμπεριφορές του τάδε και όχι του δείνα?
    Σίγουρα όχι επίτηδες. Θυμάμαι, κάποτε έκανα ένα ολόκληρο θρεντ για μια συμπεριφορά του Κρίνου που δεν μου είχε αρέσει. Αυτός είναι ο τρόπος μου, να δείχνω δημόσια στην διαχείριση, τι παραλείπει να κοιτά κατά την ενεργό απουσία της. Φυσικά και δεν είμαι παντογνώστης ούτε έχω την καθαρότερη όραση κάθε φορά. Κάνω ότι καλύτερο μπορώ, κάθε φορά όμως και αναλόγως του τι έχω προλάβει να διαβάσω.
    Για μένα οι κατηγορίες των μελών είναι δύο. Αυτοί που μπαίνουν για να πάρουν και να δώσουν υποστήριξη και αυτοέκφραση και οι λοιποί, που μπαίνουν για να χαλαρώσουν, να κάνουν χαβαλέ, να βρουν ένα νόημα στην ζωή τους ή να ενισχύσουν την εικονική τους περσόνα κ.α.
    Η διαχείριση. Αυτό είναι το μελανό σημείο που με καίει. Γιατί δίνομαι στο φόρουμ αυτό. Νιώθω ένα δέσιμο με τους ανθρώπους του, και με τα όσα έχω περάσει και καταθέσει εδω. Και είναι πολλά. Οπότε, δεν μπορώ να είμαι μέλος του, έχοντας μια τελείως διαφορετική άποψη για το τι θα πει \"φόρουμ υποστήριξης\".
    Βασικά, στις μέρες μας δεν νοείται φόρουμ χωρίς διαχειριστή και κανόνες, έστω στοιχειώδεις. Σε ένα φόρουμ για στίχους να πας, με το που παρεκτρέπεται κάποιος, παρεμβαίνει η διαχείριση. Εδώ πέρα, υπάρχουν οι κανόνες, αλλά η εφαρμογή τους επαφίεται στην καλή θέληση του εκάστοτε μέλους. Μακάρι να μην παρενέβαινε κάθε φορά η διαχείριση, αλλά να είχε έστω μια πιο ενεργό και δραστήρια παρουσία.
    Λένε οι όροι:
    ΕΝΟΤΗΤΑ \'Β\'

    Στην κοινότητα υποστήριξης του e-psychology.gr απαγορεύονται τα κάτωθι:
    Β2. Ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά περιεχομένου που είναι παραπλανητικό, απειλητικό, προσβλητικό, επιζήμιο, δυσφημιστικό, χυδαίο, βίαιο, υβριστικό, ρατσιστικό ή άλλως αποδοκιμαστέο, παραβιάζει την προσωπικότητα, προκαλεί συναισθήματα μίσους κλπ.

    Φυσικά και όλα αυτά, φαίνονται κωμικά, σχεδόν αστεία για πολλούς εδώ. Και όμως, όλα αυτά, κατά την ταπεινή μου γνώμη, αποτελούν μορφές κακοποίησης. Του καθενός τα εσωτερικά όρια, βρίσκονται σε σημεία διαφορετικά, και ευτυχώς.
    Όπως το αντιλαμβάνομαι μάλιστα, το πότε παραβιάζεται η προσωπικότητα κάποιου, πότε κάτι είναι χυδαίο ή επιζήμιο ή προσβλητικό, εξαρτάται από το πώς το νιώθει εκείνος και όχι το μέλος που πράττει την συμπεριφορά αυτή. Οπότε, ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ, κάθε μέλος, όταν πει στοπ φίλε, με παραβιάζεις, το άλλο μέλος, οφείλει να σταματά.
    Τι θα πει απαγορεύεται? ότι η διαχείριση θα φροντίσει να λάβει μέτρα. ( υπόδειξη ή μπαν)
    Απεναντίας, τι χλευασμούς, τι καβγάδες επιπέδου πατώματος, τι επιθέσεις ρατσιστικές - υβριστικές κι αν δεν έχουνε δει τα ματάκια μας. Και κάτι που εμένα προσωπικά με κάνει έξω φρενών, την ειρωνεία της λυρικότητας.
    Εδώ μέσα, που παλιά ήμαστε μια \"αγαπημένη οικογένεια\" και έγραφε ο καθένας ότι ήθελε και όπως το ήθελε.....που όλα χωρούσαν και όλοι χωρούσαν χωρίς να δίνεις μάχες επιβολής ή αδράνειας, για να κερδίσεις την ησυχία σου.
    Αυτή η έρμη η λυρικότητα, ζούμε στην εποχή του θανάτου της και του άγριου ξεπεσμού της.. άραγε, ούτε μέσα σε ένα φόρουμ δεν μπορεί να ανθίσει, γιατί, η ευαισθησία μερικών, είναι πολύ βαριά ή επικίνδυνη για την απάθεια και την ειρωνεία άλλων.. Είδα επιθέσεις και σε ένα αγαπητό μέλος, έμαθα και από άλλο μέλος ότι ενοχλήθηκε, τα άκουσα και από τρίτους. Ε μετά τα ένιωσα και στο πετσί μου. Με τον παιδαριώδη ξεπεσμό του πετράν, στο να ανακυκλώνει τις σεξουαλικές του ορέξεις μέσα από \"αθώες\" σατιρούλες.
    Αυτά είναι ψιλά γράμματα για ορισμένους, για άλλους όμως όχι.
    Και αυτό είναι το θέμα με τον σεβασμό. Σέβομαι τον άλλο, βάσει των ορίων του και όχι των δικών μου.
    Για να μην πάμε στο τι έχουν ακούσει και άλλα μέλη κατά καιρούς. Άσχημα πράγματα, μειωτικά.
    Πού θα πάει η βαλίτσα της αυτορρύθμισης? Αναρωτιέμαι..
    Μπορούμε να μιλούμε για ελευθερία, μέσα σε καθεστώς αναρχίας?
    Και πόσο στέκει θεωρητικά αυτό το πρόχειρα φτιαγμένο οικοδόμημα της αυτορρύθμισης, όπως αποκαλείται, Νίκο?
    Καλύτερα οι συγκρούσεις να διευθετηθούν από τα ίδια τα μέλη, διότι δεν θέλεις να \"φιμώσεις\" κανέναν, ούτε να γίνεις προστάτης του.
    Μάλιστα. Κάπου εκεί, μου ήρθε η περίφημη ατάκα ότι εδώ δεν είναι φόρουμ υποστήριξης αλλά αυτοάμυνας.
    Άλλα επιχειρήματα που ενισχύουν την αυτοδιαχείριση, είναι ότι έτσι προετοιμάζεται κανείς για την κοινωνία, εκεί έξω... έτσι το φόρουμ δεν τον \"νταντεύει\" με το να θέτει στοιχειώδεις κανόνες σεβασμού των μελών μεταξύ τους. Χάνεται ο ζωντανός και αυθόρμητος παλμός του φόρουμ έτσι.
    Είναι το λιγότερο άτοπο να συγκρίνουμε την κοινωνία εκεί έξω με το εδω μέσα και θεωρούμε το δεύτερο, προσομοίωση του πρώτου. Εκεί κατέληξα μετά από κάποια σκέψη.
    Εκεί έξω, υπάρχουν νόμοι. Εκεί έξω, ο καθένας συμπεριφέρεται πιο συγκρατημένα και πολλοί ψευτόμαγκες εδώ μέσα δεν βγάζουν κιχ, εκεί έξω. Εκεί έξω, αν δεν σου αρέσει η στάση του άλλου, σηκώνεσαι και φεύγεις. Εδώ μέσα, αγνοείς ή επιτίθεσαι / αμύνεσαι γιατί το εικονικό μέρος είναι κοινό για όλους. Τον τρώς στην μάπα όποια στιγμή θέλει να πεταχτεί, μπορεί να σου την πει οποιαδήποτε στιγμή είσαι οnline, μπορεί να γράψει στο θέμα σου και να γίνει μπάχαλο. Αναγκάζεσαι να ανέχεσαι ή να αποκρούσεις άτομα, με τα οποία δεν θα επέλεγες ούτε καλημέρα να πεις εκεί έξω.
    Εκεί έξω, υπάρχει η έννοια του φυσικού ( οχι εικονικού) χώρου. Έτσι, η οριοθέτηση του χώρου δίνει και μια έννοια δυσκολίας και απόστασης. Δεν μπορεί ο άλλος να σε βρίσει όποτε κάθεσαι στον καναπέ σου ή σε μαγαζί με κόσμο. Εδώ μπορεί να το κάνει, όποτε μπαίνεις στο φόρουμ και πλήρως δημόσια, χωρίς κανέναν αντίκτυπο.
    Εκεί έξω, δεν μπορείς να δεις χλευασμό ανθρώπου που εξομολογείται πρόβλημα, ενώπιον όλων ή ομαδικές επιθέσεις, εδώ μέσα, μπορείς.

    Εδώ μέσα, η ελευθερία ( φυσικών) ορίων, κάλλιστα και αποδεδειγμένα οδηγεί στην ασυδοσία. Απωθημένα βγαίνουν, όλα είναι τόσο απλά. Πατήματα μερικών πλήκτρων. Τίποτα άλλο και κανένας φόβος. Ένα μέλος εύστοχα το αποκάλεσε, ανάγκη να σπάσουμε πλάκα μέσα από την οθόνη μας.
    Από την άλλη, τι ανέκδοτο μου φαίνεται. Άσε τον άλλο, να ψηθεί, γιατί τα ίδια θα αντιμετωπίσει και εκεί έξω... Πολύ βολικό για να είναι αληθινό, πιστεύω.
    Εδώ μέσα μπαίνει κάποιος βλέποντας γραμμένο ένα \"υποστήριξη\" και ορισμένους όρους στοιχειώδους επικοινωνίας. Εκεί έξω, είναι άλλο. Έχει άλλους κανόνες. Ας μην συγκρίνουμε τα ανόμοια.
    Αυτά είναι λίγα μόνο που μπορώ να αναφέρω.
    Δεν γίνομαι άλλο θεατής σε αυτό το έργο και δεν μπορώ να προσφέρω την παρουσία και την βοήθειά μου, σε έναν χώρο που με δυσαρεστεί να βλέπω τα τεκταινόμενα και που διαφωνώ ριζικά με αυτή τη φιλοσοφία της αυτορρύθμισης.
    Γιατί, όταν υπάρχει έλλειψη κανόνων, η ελευθερία του ενός, δεν σταματά ποτέ πάνω στην ελευθερία του άλλου, παρά μόνο με προσπάθεια. Τίποτα δεν είναι σίγουρο, ούτε αποκρυσταλλωμένο.
    Η αναρχία γίνεται ο κανόνας.
    Η εξίσωση, γίνεται προς τα κάτω και ο ισχυρότερος, όχι σε αξίες αλλά σε κοκορομαχίες, επιβάλλεται στον άλλο.
    Ακόμα και να υπήρχαν οι στοιχειώδεις κανόνες Νίκο, πάλι θα \"ψηνότανε\" το μέλος. Ξέρεις πώς? Μέσω της υγειούς αλληλεπίδρασης, της ανταλλαγής απόψεων, της αντοχής του στην καλοπροαίρετη κριτική.
    Χωρίς όλα αυτά τα αίσχη που βλέπουμε σήμερα στην φορουμική \"κοινωνία\", απο το πιο μικρό, μέχρι το πιο μεγάλο. Ακόμα και αυτά που παρέλειψα ίσως να δω.
    Εν τέλει, αναρωτιέμαι, μήπως όλο αυτό, το φόρτωμα όλης της ευθύνης στο μέλος για να τα βγάλει πέρα με λογής λογής συμπεριφορές που το ερεθίζουν, είναι μια υπεκφυγή άλλων από τις στοιχειώδεις ευθύνες τους? Ο καθένας ωστόσο, ορίζει διαφορετικά το στοιχειώδες.
    Η μήπως είναι κάτι σαν πείραμα, για εκείνο το 1% της πιθανότητας, που η αυτορρύθμιση, μπορεί να οδηγήσει σε \"συμφωνία\"?
    Δεν μπορώ να μην αναφέρω και αυτά τα ενδεχόμενα.

    Ευχαριστώ, μα δεν θα πάρω.
    Πήρα πολλά από το φόρουμ. Και δεν θα ξεχάσω. Να αποχαιρετήσω όλους.
    Ξανά... όλες εκείνες τις ψυχές, με τις οποίες, συναντηθήκαμε και φωτίσαμε, έστω για λίγο τα σκοτάδια μας παρέα, επικοινωνήσαμε, μοιραστήκαμε.
    Έδωσα και πήρα πολλά.
    Και δεν το παίρνω πίσω Νίκο, εκείνο που σου είπα. Κάποτε, σε ευχαρίστησα που άνοιξες αυτό το φόρουμ. Και ακόμα, είμαι ευγνώμων, παρά που διαφωνώ ριζικά μαζί σου στην πολιτική που κρίνεις καλύτερη να ακολουθήσεις.

    οπότε και αποχωρώ.
    Είπα και αλλού, εύχομαι σε όλους το καλύτερο.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Νομιζω οτι δεν εχεις το δικαιωμα να αποχωρησεις γιατι εχεις την ικανοτητα να απαλυνεις κ να κατανοεις τον πονο που πολλοι βγαζουν σ αυτο το φορουμ!Γιατι ασχολεισαι με την αρενα της διανοητικοποιησης και ξεχνας την ποιηση σου?
    Η προσωπικοτητα σου θιχτηκε κ θυμωσε κ αντεδρασε!Μην ασχολεισαι πολυ μαζι της μη της δινεις πεδιο να θεριεψει,συνεχισε να γραφεις στο φορουμ οποτε μπορεις γιατι προσφερεις κ αυτο ειναι το πιο σημαντικο κ για σενα κ για το forum!

  3. #3
    Originally posted by weird
    Θα αναρωτηθεί κανείς, μα καλά, εδώ πόσα και πόσα γίνονται, βρισίδια, ειρωνίες, καβγάδες, και εσύ τώρα κάθεσαι και ασχολείσαι με την σεξιστική αιχμηρότητα μιας σάτιρας? Με μια ειρωνεία που δεν ήταν και απροκάλυπτη εν πάσει περιπτώσει.
    Δεν ασχολούμαι με τον πετράν, ασχολούμαι με αυτό το πράγμα, που λέγεται διαχείριση και την φιλοσοφία που το διέπει. Έχω ασχοληθεί και άλλες φορές με το ίδιο θέμα, στην περίπτωση της Πανικούλας και του Πάνου12345. Αυτό που έλεγα και ξαναέλεγα ήταν η απαίτηση για μεγαλύτερη παρέμβαση από μεριάς Νίκου.

    Ξαναλέω, δεν έχω κάτι με τον πετράν και τον κάθε πετραν αν και φυσικά μπορώ να νευριάσω στιγμιαία μαζί του, ακόμα και να βγω από τα ρούχα μου, όπως και έγινε.. Εχω πρόβλημα με το τι συμπεριφορές επιτρέπει η διαχείριση του φόρουμ να υπάρχουν εδώ μέσα.

    Βασικά, στις μέρες μας δεν νοείται φόρουμ χωρίς διαχειριστή και κανόνες
    Λένε οι όροι:
    ΕΝΟΤΗΤΑ \'Β\'

    Στην κοινότητα υποστήριξης του e-psychology.gr απαγορεύονται τα κάτωθι:
    Β2. Ανάρτηση, δημοσίευση, αποστολή, μεταφορά περιεχομένου που είναι παραπλανητικό, απειλητικό, προσβλητικό, επιζήμιο, δυσφημιστικό, χυδαίο, βίαιο, υβριστικό, ρατσιστικό ή άλλως αποδοκιμαστέο, παραβιάζει την προσωπικότητα, προκαλεί συναισθήματα μίσους κλπ.


    Τι θα πει απαγορεύεται? ότι η διαχείριση θα φροντίσει να λάβει μέτρα. ( υπόδειξη ή μπαν)
    Απεναντίας, τι χλευασμούς, τι καβγάδες επιπέδου πατώματος, τι επιθέσεις ρατσιστικές - υβριστικές κι αν δεν έχουνε δει τα ματάκια μας. Και κάτι που εμένα προσωπικά με κάνει έξω φρενών, την ειρωνεία της λυρικότητας.

    Αυτά είναι λίγα μόνο που μπορώ να αναφέρω.
    Δεν γίνομαι άλλο θεατής σε αυτό το έργο και δεν μπορώ να προσφέρω την παρουσία και την βοήθειά μου, σε έναν χώρο που με δυσαρεστεί να βλέπω τα τεκταινόμενα και που διαφωνώ ριζικά με αυτή τη φιλοσοφία της αυτορρύθμισης.
    Γιατί, όταν υπάρχει έλλειψη κανόνων, η ελευθερία του ενός, δεν σταματά ποτέ πάνω στην ελευθερία του άλλου, παρά μόνο με προσπάθεια. Τίποτα δεν είναι σίγουρο, ούτε αποκρυσταλλωμένο.

    οπότε και αποχωρώ.
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα weird. Είναι πραγματικά απαράδεκτο να μην παρεμβαίνει η διαχείριση αμέσως σε τέτοιου είδους προβλήματα! Έχω στενοχωρηθεί διαβάζοντας όλα αυτά και έχω απογοητευτεί απο τους διαχειριστές που είναι πραγματικά ανύπαρκτη! Φόρουμ ψυχολογίας χωρίς παρέμβαση των διαχειριστών εκεί που πρέπει, για μένα δεν είναι απλά φόρουμ ψυχολογίας. Είναι λυπητερό πολύ, να μην μπορούμε να νιώθουμε ελεύθεροι να μην μπορούμε να εκφραζόμαστε μέσα απο την ψυχούλα μας και να μην νιώθουμε την απαιτούμενη ασφάλεια απο τους διαχειριστές σε φόρουμ ψυχολογίας!

    Και τους όρους που γράφει για το τι απαγορεύονται... τι να πω... είναι για γέλια και για κλάματα! Γιατί καλά τα γράφουνε. Τι κάνουνε είναι το θέμα!

    Weird, σε καταλαβαίνω και σε νιώθω που θέλεις να αποχωρήσεις απο την μία αλλά απο την άλλη, δεν ξέρω... έχεις δεθεί εδω με τόσα άτομα όπως λες και θα είναι πραγματικά κρίμα εαν τελικά αποχωρήσεις!

    Εγώ ελπίζω ότι μετά την παρέμβασή σου με το θέμα που άνοιξες weird, να ταρακουνηθούνε οι διαχειριστές επιτέλους έστω και τώρα για να αρχίσουμε να νιώθουμε όλοι μας εδω άνετα, απλά οι εαυτοί μας βοηθόντας και στηρίζοντας ο ένας των άλλων!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Υπερβολη κατα τη γνωμη μου το μια αδυναμια του αλλου να το εκλαβεις ως αιτιο για αποχωρηση δικη σου.
    Σαφως και εχεις δικιο.
    Αλλα ως εκει.

    Απο κει και περα οσο για τον κρινο....με το ζορι συγκρατιεμαι να μη ξερασω για να λεμε το πως εχουν τα πραγματα.
    Αν πιστευεις οτι αυτοι καταλαβαινουν....τι να πω οπως νομιζεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by weird
    Αυτό που μου έκανε εντύπωση, είναι ότι μόνο δύο μέλη, κατάλαβαν ποιό ήταν το ακριβές νόημα του προβληματισμού μου. Ο κρίνο, λέγοντας \"Το οτι δεχθηκες τετοιες επιθεσεις (για μενα ειναι επιθεση με ανταγωνιστικους ορους)
    η το οτι υπαρχει η ανοικτη πλατφορμα για αυτο?\"
    Και η φύση, λέγοντας \" Αυτό είναι που ξεδοντιάζει και την έννοια της συχνά επικαλούμενης από τον Νίκο ή άλλα μέλη, «αυτορρύθμισης» και την κάνει απλά ένα καλό ανέκδοτο.\"


    Καλημερα,
    καταρχην χαιρομαι που δεν παιρνεις μια μεμονωμενη φαση και απο κει να κινηθεις.
    Φαινεται οτι καποια πραγματα λειτουργησαν συσσωρευτικα.

    Τωρα για αυτα που γραφεις παραπανω,
    θα σου πω αυτο που εχω ξαναπει αρκετες φορες,

    ΚΛΑΣΙΚΑ ΕΙΚΟΝΟΓΡΑΦΗΜΕΝΑ!!!

    Ειναι πια παρα πολυ κλασικη ιστορια,
    οταν καποιος δεχεται επιθεσεις να παρεμβαινουν κατα αυτων, εγω και η νατουρ.
    Μιλαω βεβαια για ευθειες τοποθετησεις χωρις να μασαμε τα λογια μας και να μην παμε να κρυφτουμε πισω απο τις λεξεις.

    Τελευταια η ρειν,
    το εκανε και αποψη, οτι πασχω και απο συνδρομο υποστηρικτηκης βοηθειας αδυνατων....
    Οταν το γελειο δεν εχει αποψη, αυτο θα την φτιαξει και με το στανιο....
    Καλως η οχι, ετσι εμαθα στη ζωη μου μαλιστα απο νωρις.


    Για το οτι ο χωρος αυτος σε ξερναει στην ουσια.....
    Θα σου πω οτι ετσι πανω κατω ειχα νιωσει και εγω περυσι,
    οταν ειχα φτασει σε σημειο που να μην με χωραει το φορουμ.
    Το να γινονται εδω μεσα επιθεσεις και αυτο να περναει την οποια τυπου νομιμοποιηση, με ειχε κανει εξω φρενων.
    Ο πανος 12345 δεχθηκε μια επιθεση και απο την αρχη ηταν για λιθοβολισμο.
    Σημερα δεχεσαι εσυ τις πετρες, αυριο αλλος και παει λεγοντας....


    Καταννοω την σταση σου οπως λες οτι αυτο το πακετο δεν το αντεχεις. Εχω νιωσει και εγω καποτε ετσι.
    Αλλα εγω ξερεις ειμαι αρκετα πιο σκληροπετσος.
    Σου ειπα να γινεις πιο μπητς..... δεν το εκανα για πλακα.
    Αν καποιος με ενοχλουσε η σατιρα του με την εννοια οτι θα με υποτιμουσε δεν θα ειχα και πολλα να κανω.
    Σαφως και δεν θα εμπλεκα καμια διαχειρηση, εγω λειτουργω αλλιως.
    Θα τον εκανα ομως να νιωσει στο πετσι του να διαπιστωσει το μεγαλο λαθος του.
    Η κοινωνια weird, ειναι αδυσωπητη και αν δειξεις ανοχη, θα σε τσακισει πριν ακομα το καταλαβεις. Για αυτο χρειαζεται να εχεις εφεδρεια ενα εξισου αδυσωπητο χαρακτηρα για να μπορεσεις να αμυνθεις.
    Και προσωπικα εγω ετσι επιβιωνω, αν θες αυτο ακουγεται ασχημο αλλα δεν γινεται και αλλιως.



    Στην πορεια σου εδω μεσα,
    κριτικαρωντας την σταση σου με το πετραν,
    κρινω λαθος το οτι οταν (στην αρχη) εγινε το πρωτο συμβαν και ενοχληθηκες κρατησες μια ηπια σταση και προσπαθησες με ευγενιες να βαλεις ορια.
    Ζητας απο το νικο να βαζει αυτα τα ορια.
    Σε καταλαβαινω αλλα παραλληλα σου λεω οτι πρεπει να οριοθετεισαι ΚΑΙ εσυ καθαρα και ξαστερα, ακομα και αν αυτο βγαλει ενα επιθετικο προφιλ που δεν θες.

    Ψαχνωντας λιγο πιο βαθεια αν θες,
    ο Χ πετραν βρηκε γονιμο εδαφος για να κανει το χιουμορ του επειδη γνωριζε το προφιλ σου αλλα και τις αντιδρασεις σου.
    Νομιζω καταλαβαινεις οτι αμα ειχες επισης ενα ακομα προφιλ λιγο διαφορετικο και εκει που επρεπε να βαλεις τα πραγματα στην θεση τους το εκανες, ισως ολη αυτη η υποθεση να μην ειχε γινει.

    Τα ισως δεν εχουθν σχεση με την ιστορια μας.
    Εχουν σχεση με εσενα αυστηρα και μονο,
    και μπαινουν με μοναδικο σκοπο οτι ισως χρειαζεται να αναθεωρησεις καποια πραγματα μεσα σου.
    Θελω να πω οτι το φορουμ δεν ειναι ενα γαλαξιακο κυτταρο που δεν το βρισκεις εξω, εκει που ζεις.
    Αρα οι αμυνες σου πρεπει να υπαρχουν ειτε εισαι σε φορουμ, ειτε στο ψιλικατζιδικο της γειτονιας σου.
    Να εισαι ευαισθητη γιατι αυτο εισαι αλλα να εισαι και δικαια σκληρη χωρις ελεος εκει που πρεπει.





    Αυτα ειχα να πω,
    και κατα τα αλλα, σου ευχομαι αν το φορουμ κρινεις οτι μπορει να σε εμπεριεχει καποια στιγμη στο μελλον, με το καλο να επανελθεις.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by keep_walking

    Απο κει και περα οσο για τον κρινο....με το ζορι συγκρατιεμαι να μη ξερασω για να λεμε το πως εχουν τα πραγματα.
    Αν πιστευεις οτι αυτοι καταλαβαινουν....τι να πω οπως νομιζεις.

    ακουσε μαλακιστηρι,
    οταν θα μου απευθυνεσαι θα μετρας τα λογια σου.
    Ετσι νομιζει η καθε weird και επειδη δεν σου καθεται εσενα δεν θα σου δωσουμε λογαριασμο για αυτο.

    Η κατινια σου εχει αρχισει να γινεται ενα με το πετσι σου,
    και για αυτο αδυνατεις να καταλαβεις οτιδηποτε.
    Εισαι χαμενη υποθεση, αλλα αυτο αφορα το τομαρι σου και μονο και σε αυτο δεν θα σε σωσει ουτε 10 κουβαδες χαπια.


    Τραβα ξερασε στην παρεα σου, που αυτοι τα ξερατα σου τα εκλαμβανουν ως ροδοσταμο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Δεν εχεις να πας πουθενα.
    Θα συνεχίσεις στο τεμπο σου!Εγω ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ να σε διαβάζω.Ο Πετραν οχι.Ε και?

    Θέλω να σου πω κατι που πιστευω οτι ειναι πολύ σημαντικο.
    Αν αυτη η κουβεντα ειχε γινει face to face θα ειχε αλλη εξελιξη.Το πιστευεις κι εσυ?
    ΛΕΙΠΕΙ η πραγματική επαφη στις λεξεις και αυτη ειναι που κανει ουσιαστική την επικοινωνια.
    Αν έβλεπες τις εκφράσεις του άλλου,αν εβλεπε και εκεινος τις δικές σου, ειμαι ΣΙΓΟΥΡΗ οτι θα ειχε πάρει αλλη τροπή η συζήτηση...καταλαβαίνεις τι εννοω ετσι δεν ειναι?

    Επισης δεν νομιζω οτι ειναι λαθος που δεν τσιτωσες τον Πετραν με την πρωτη αφορμή..δηλαδη πρεπει να ειμαστε γκραουρ εδω μεσα?Μόλις ακουσουμε κατι που μας χαλάει,επιθεσηηηηη..δεν νομιζω.Ουτε το βρίσκω αυτο υποκρισία.
    Αυτο που εμένα με βοηθάει ειναι η αποσταση..δεν πάω πολυ κοντά στη φωτιά και αυτο δεν ειναι δειλία ειναι αυτοπροστασία..
    Μη τολμησεις και αποχωρησεις..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    ακουσε μαλακιστηρι,
    οταν θα μου απευθυνεσαι θα μετρας τα λογια σου.
    Ετσι νομιζει η καθε weird και επειδη δεν σου καθεται εσενα δεν θα σου δωσουμε λογαριασμο για αυτο.

    Η κατινια σου εχει αρχισει να γινεται ενα με το πετσι σου,
    και για αυτο αδυνατεις να καταλαβεις οτιδηποτε.
    Εισαι χαμενη υποθεση, αλλα αυτο αφορα το τομαρι σου και μονο και σε αυτο δεν θα σε σωσει ουτε 10 κουβαδες χαπια.


    Τραβα ξερασε στην παρεα σου, που αυτοι τα ξερατα σου τα εκλαμβανουν ως ροδοσταμο.
    [/quote] Ετσι νομιζει η καθε weird και επειδη δεν σου καθεται εσενα δεν θα σου δωσουμε λογαριασμο για αυτο [/quote]

    Ανακατευομαι επικινδυνως και εισαι επικινδυνος για αυτο το φορουμ.
    Αυτο που χρειαζεσαι ενα μπαν περισσοτερο απο οποιονδηποτε αλλο πατησε ποτε το ποδι του εδω.

    Ειναι ο πλεον ανεκτικος τοπος αλλα ολα εχουν και τα ορια τους.
    Εγω θα ξερασω για την παρτη μου αλλα εσυ ξερνας πανω σε ολους ολα τα απειρα κομπλεξ σου , εκτος αν σε βολευει διαφορετικα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,592
    Originally posted by krino
    Originally posted by keep_walking

    Απο κει και περα οσο για τον κρινο....με το ζορι συγκρατιεμαι να μη ξερασω για να λεμε το πως εχουν τα πραγματα.
    Αν πιστευεις οτι αυτοι καταλαβαινουν....τι να πω οπως νομιζεις.

    ακουσε μαλακιστηρι,
    οταν θα μου απευθυνεσαι θα μετρας τα λογια σου.
    Ετσι νομιζει η καθε weird και επειδη δεν σου καθεται εσενα δεν θα σου δωσουμε λογαριασμο για αυτο.

    Η κατινια σου εχει αρχισει να γινεται ενα με το πετσι σου,
    και για αυτο αδυνατεις να καταλαβεις οτιδηποτε.
    Εισαι χαμενη υποθεση, αλλα αυτο αφορα το τομαρι σου και μονο και σε αυτο δεν θα σε σωσει ουτε 10 κουβαδες χαπια.


    Τραβα ξερασε στην παρεα σου, που αυτοι τα ξερατα σου τα εκλαμβανουν ως ροδοσταμο.
    weird

    για αυτη την κακοποιηση, που ειναι πραγματικη κακοποιηση ,και εχει επαναληφθει με παρομοιο τροπο, απο το ιδιο μελος, κατα του κιπ και παλι, με αφορμη την προσωπικη εμπαθεια του μελους κρινο,το οποιο αποκαλεις καλο σου και δεν ειδα καπου να προτεινεις να επιληφθει της περιπτωσης του η διαχειριση οπως ζητας για τα 2 σατυρικα κειμενα του πετραν, εχεις καποια αποψη η νοιωθεις να μη σε αφορα?
    νοιωθεις την διαθεση να γραψεις γιαυτο ενα εισαγωγικο σημειωμα 5 σελιδων με τιτλο κακοποιηση?

    νατουρε
    αφορα κι εσενα η ερωτηση, που δεν κλεινεις τα ματια και τα αυτια στην κΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΝΕΝΟς και δεν κλαψουριζεις ποτε μονο οταν πειραξουν μια τριχα απ το τομαρι σου.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Αφωτεινή



    Αν αυτη η κουβεντα ειχε γινει face to face θα ειχε αλλη εξελιξη.Το πιστευεις κι εσυ?
    ΛΕΙΠΕΙ η πραγματική επαφη στις λεξεις και αυτη ειναι που κανει ουσιαστική την επικοινωνια.
    Αν έβλεπες τις εκφράσεις του άλλου,αν εβλεπε και εκεινος τις δικές σου, ειμαι ΣΙΓΟΥΡΗ οτι θα ειχε πάρει αλλη τροπή η συζήτηση...καταλαβαίνεις τι εννοω ετσι δεν ειναι?

    αυτο ειναι πολυ σωστο που λες και το εχω πει 1000 φορες.
    Εχω διαπιστωσει πολλες φορες,
    οτι παρεξηγησεις υφους και στυλ μεσω του γραπτου λογου ηταν ακριβως για αυτο το λογο....
    Αν τυχει και κατσεις και πιεις ενα διωρο καφε πχ,
    ολα παιρνουν αλλη τροπη.
    Βλεπεις εκφρασεις, βλεπεις πολλα πραγματα....


    Αλλα αυτα ειναι τα προβληματα της εικονικης πραγματικοτητας.
    Και τι μπορει να γινει στη πραξη δηλαδη?
    Οταν ενα μελος εδω μεσα εχει τετοιο θεμα,
    να κανονιζεται μπαρμπεκιου?


    Παλιοτερα γινοντουσαν συναντησεις καθε διμηνο η τριμηνο,
    ειχαμε βρεθει καμποσα ατομα, και εκει δεν ειχαμε τετοια προβληματα.


    Η θεση μου οπως την ειχα γραψει και στο θεμα,
    ηταν αν ειναι δυνατο να παραμεινουν ως εχουν και να βρουν ενα μορατοριουμ συμβιωσης και αλληλοσεβασμου.
    Φαινεται οτι τιποτα απο αυτα δεν μπορει να υπαρξει....

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Remedy
    Originally posted by krino
    Originally posted by keep_walking

    Απο κει και περα οσο για τον κρινο....με το ζορι συγκρατιεμαι να μη ξερασω για να λεμε το πως εχουν τα πραγματα.
    Αν πιστευεις οτι αυτοι καταλαβαινουν....τι να πω οπως νομιζεις.

    ακουσε μαλακιστηρι,
    οταν θα μου απευθυνεσαι θα μετρας τα λογια σου.
    Ετσι νομιζει η καθε weird και επειδη δεν σου καθεται εσενα δεν θα σου δωσουμε λογαριασμο για αυτο.

    Η κατινια σου εχει αρχισει να γινεται ενα με το πετσι σου,
    και για αυτο αδυνατεις να καταλαβεις οτιδηποτε.
    Εισαι χαμενη υποθεση, αλλα αυτο αφορα το τομαρι σου και μονο και σε αυτο δεν θα σε σωσει ουτε 10 κουβαδες χαπια.


    Τραβα ξερασε στην παρεα σου, που αυτοι τα ξερατα σου τα εκλαμβανουν ως ροδοσταμο.
    weird

    για αυτη την κακοποιηση, που ειναι πραγματικη κακοποιηση ,και εχει επαναληφθει με παρομοιο τροπο, απο το ιδιο μελος, κατα του κιπ και παλι, με αφορμη την προσωπικη εμπαθεια του μελους κρινο,το οποιο αποκαλεις καλο σου και δεν ειδα καπου να προτεινεις να επιληφθει της περιπτωσης του η διαχειριση οπως ζητας για τα 2 σατυρικα κειμενα του πετραν, εχεις καποια αποψη η νοιωθεις να μη σε αφορα?
    νοιωθεις την διαθεση να γραψεις γιαυτο ενα εισαγωγικο σημειωμα 5 σελιδων με τιτλο κακοποιηση?

    νατουρε
    αφορα κι εσενα η ερωτηση, που δεν κλεινεις τα ματια και τα αυτια στην κΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΝΕΝΟς και δεν κλαψουριζεις ποτε μονο οταν πειραξουν μια τριχα απ το τομαρι σου.

    ειπες κατι?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Originally posted by krino
    Originally posted by Αφωτεινή



    Αν αυτη η κουβεντα ειχε γινει face to face θα ειχε αλλη εξελιξη.Το πιστευεις κι εσυ?
    ΛΕΙΠΕΙ η πραγματική επαφη στις λεξεις και αυτη ειναι που κανει ουσιαστική την επικοινωνια.
    Αν έβλεπες τις εκφράσεις του άλλου,αν εβλεπε και εκεινος τις δικές σου, ειμαι ΣΙΓΟΥΡΗ οτι θα ειχε πάρει αλλη τροπή η συζήτηση...καταλαβαίνεις τι εννοω ετσι δεν ειναι?

    αυτο ειναι πολυ σωστο που λες και το εχω πει 1000 φορες.
    Εχω διαπιστωσει πολλες φορες,
    οτι παρεξηγησεις υφους και στυλ μεσω του γραπτου λογου ηταν ακριβως για αυτο το λογο....
    Αν τυχει και κατσεις και πιεις ενα διωρο καφε πχ,
    ολα παιρνουν αλλη τροπη.
    Βλεπεις εκφρασεις, βλεπεις πολλα πραγματα....


    Αλλα αυτα ειναι τα προβληματα της εικονικης πραγματικοτητας.
    Και τι μπορει να γινει στη πραξη δηλαδη?
    Οταν ενα μελος εδω μεσα εχει τετοιο θεμα,
    να κανονιζεται μπαρμπεκιου?



    ....
    ωραια θα ηταν..αλλα πολυ φοβάμαι οτι θα επρεπε να γινοταν σε πριβε χωρο.
    αυτο που εννοω ειναι οτι ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να ειμαστε τοσο απολυτοι για αυτο που μας προκαλεί μια συζητηση στο φόρουμ.
    αν καναμε μια προσπαθεια να την προσαρμοσουμε σε πραγματικά δεδομενα θα ειχαμε αλλα συμπερασματα..
    Οποτε ας μη ξεχηλώνουμε ,ας μη φτανουμε στα ακρα..δεν εχουμε ολα τα δεδομενα για να αρπαχτουμε.
    Εδω ειμαστε ΜΟΝΟ για να ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ με λεξεις να συμπαρασταθούμε..τιποτα αλλο.

  13. #13
    Originally posted by krino
    Originally posted by keep_walking

    Απο κει και περα οσο για τον κρινο....με το ζορι συγκρατιεμαι να μη ξερασω για να λεμε το πως εχουν τα πραγματα.
    Αν πιστευεις οτι αυτοι καταλαβαινουν....τι να πω οπως νομιζεις.

    ακουσε μαλακιστηρι,
    οταν θα μου απευθυνεσαι θα μετρας τα λογια σου.
    Ετσι νομιζει η καθε weird και επειδη δεν σου καθεται εσενα δεν θα σου δωσουμε λογαριασμο για αυτο.

    Η κατινια σου εχει αρχισει να γινεται ενα με το πετσι σου,
    και για αυτο αδυνατεις να καταλαβεις οτιδηποτε.
    Εισαι χαμενη υποθεση, αλλα αυτο αφορα το τομαρι σου και μονο και σε αυτο δεν θα σε σωσει ουτε 10 κουβαδες χαπια.


    Τραβα ξερασε στην παρεα σου, που αυτοι τα ξερατα σου τα εκλαμβανουν ως ροδοσταμο.

    ελεος ρε κρινο.ολα τα πραγματα εχουν και τα ορια τους.ειλικρινα φοβαμαι εναν ανθρωπο που περνει μια αρρωστημενη ευχαριστηση υποβιβαζοντας και βριζοντας ανθρωπους που τολμουν να σου αντιμιλησουν.
    για μελος της ΣΣ θα σουν ο πιο καταλληλος για ενα φορουμ ψυχολογιας ομως οχι.δεν με νοιαζει η κοντρα σου με τον κιπ,δεν μπορω ομως να βλεπω να μιλας με αυτο τον αναρμοστο τροπο σε εναν ανθρωπο απλα και μονο επειδη διαφωνει μαζι σου.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by olgaki82


    δεν με νοιαζει η κοντρα σου με τον κιπ,δεν μπορω ομως να βλεπω να μιλας με αυτο τον αναρμοστο τροπο σε εναν ανθρωπο απλα και μονο επειδη διαφωνει μαζι σου.

    σε αναρμοστα ατομα ταιριαζουν αναρμοστες απαντησεις.
    Αν δεν το κανω αυτο, ο καθε κηπ θα μπορει να απλωνει τα ποδια του οπου νομιζει.
    Πρεπει ανα πασα στιγμη να γνωριζει το τι παιζει και να μην κανει πως δεν ξερει.

    Αλλωστε οπως εχει πει,
    δεν εχει προβλημα με ολα αυτα.
    Αν αποκτησει ευχαριστως να το συζητησω μαζι του.

    Θα μου πεις,
    και τι φταις εσυ να τα διαβαζεις....
    Σε αυτο εχεις ενα δικαιο.
    Ομως οπως ειδες και με την weird γιναμε μαρτυρες καταστασεων που και εμενα δεν μου αρεσαν.
    Ετσι ο καθενας αν δεν υπερασπιστει τον εαυτο του και την υποσταση του, ολα μα ολα μπορουν να παρεξηγηθουν.
    Ετσι την υποθεση του κηπ, την δρομολογησε ο ιδιος ετσι οποτε τωρα λουζεται τις επιλογες του.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Αφωτεινή

    ωραια θα ηταν..αλλα πολυ φοβάμαι οτι θα επρεπε να γινοταν σε πριβε χωρο.
    αυτο που εννοω ειναι οτι ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να ειμαστε τοσο απολυτοι για αυτο που μας προκαλεί μια συζητηση στο φόρουμ.
    αν καναμε μια προσπαθεια να την προσαρμοσουμε σε πραγματικά δεδομενα θα ειχαμε αλλα συμπερασματα..
    Οποτε ας μη ξεχηλώνουμε ,ας μη φτανουμε στα ακρα..δεν εχουμε ολα τα δεδομενα για να αρπαχτουμε.
    Εδω ειμαστε ΜΟΝΟ για να ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ με λεξεις να συμπαρασταθούμε..τιποτα αλλο.

    ζητας απο την weird,
    να φοραει στενα παπουτσια.

    Γιατι?

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •