διαγραφή μηνυμάτων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305

    διαγραφή μηνυμάτων

    NikosD., το ξέρω πως όλοι κάποια στιγμή εκνευριζόμαστε και εκφραζόμαστε άσχημα.

    θεωρώ όμως πως τελευταία υπάρχουν μηνύματα που είναι άκρως υβριστικά για μέλη και δεν έχουν διαγραφεί.

    δυσκολεύτηκα πραγματικά να αποφασίσω αν ήταν καλύτερα να στο πω με υ2υ ή δημόσια.
    http://www.mazi.org.gr/

  2. #2
    ποια μηνυματα εννοεις αρκτος? μηπως εχω χασει επεισοδια, γι αυτο ρωταω........

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Και εγω δεν καταλαβα τιποτα. Τι εγινε;
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    δεν πρόσεχετε!φυσικά μην περιμένετε να τα επισημάνω.αυτοί που τα έχουν κάνει, το γνωρίζουν.
    http://www.mazi.org.gr/

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    arktos
    αντι για υ2υ κανε ριπορτ τα συγκεκριμενα μηνυματα με το κουμπακι που υπαρχει σε καθε μηνυμα, ωστε να μη καθεται να τα ψαχνει, εαν δεν τα εχει δει.
    αν καταλαβαινω καλα, μιλας για καποια υβριστικα μηνυματα κατα ρειν και κατα καποιων αλλων.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Αρκτος, το θέμα δεν είναι μόνο να διαγραφούν, αλλά και να καταδειχτούν και να καταδικαστούν συγχρόνως. Έτσι συμβάλλει κανείς στη διατήρηση μιας στοιχειώδους ποιότητας και αισθητικής σ’ αυτόν τον χώρο.

    Η απλή διαγραφή των χυδαίων και υβριστικών ποστ, μου φαίνεται σαν στρουθοκαμηλισμός. Και υποκρισία. Είναι σαν να έχει γίνει ένας φόνος στη γειτονιά μου και να απαγορευτεί να μιλάμε γι’ αυτόν. Οκ, ο φόνος όμως έχει γίνει. Καταδεικνύοντας τον υπεύθυνο και μιλώντας για αυτόν μόνο κέρδος θα έχουμε. Να προστατευτεί η γειτονιά από επόμενο φόνο. Και ο επόμενος επίδοξος δολοφόνος να ξέρει ότι θα έχει κυρώσεις.

    Στρουθοκαμηλίζοντας, μετατρέπουμε τον δολοφόνο σε κατά συρροή δολοφόνο πλέον.

    Κατά τα άλλα σε συγχαίρω για την ευαισθησία που δείχνεις όταν θίγονται συνάνθρωποί σου, έστω και αν δεν θέλεις να κατονομάσεις το μέλος που έγραψε τα απαράδεκτα σχόλια (γιατί άραγε???)

    Έκανες πολύ καλά που έθιξες το θέμα δημόσια και όχι με u2u και έδειξες πως υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που νοιάζονται όταν θίγεται η αξιοπρέπεια των συνανθρώπων τους.

    Τέλος θεωρώ τουλάχιστον αστείες τις ερωτήσεις των προλαλησάντων.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    nature, αν θέλει ο νίκος ας διαγράψει τα μηνύματα.
    αν πάλι θέλει να μιλήσει σε αυτούς, ας το κάνει.
    εγώ αρνούμαι να μπω σε τέτοια διαδικασία.

    δεν θα ήθελα πραγματικά να συνεχίσουμε άλλο αυτή τη συζήτηση.

    και θα παρακαλούσα όλους σας, αυτό το θέμα να μη γίνει ορμητήριο για νέες διενέξεις.
    http://www.mazi.org.gr/

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Και εγω θεωρω τουλαχιστον αστειο το παραπανω σχολιο απο καποια που το παιζει οτι ειναι ευαισθητη και μιλαει με αυτο τον τροπο επειδη τολμησαμε να ρωτησουμε τι εγινε
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Μoderating με πιο αυξημένη εγρήγορση θα ήταν μία πολύ καλή αλλαγή προς αυτό τον στόχο.Φυσικά τον τελικό λόγο για την αξιολόγηση του περιεχομένου των posts και την τροποποίηση ή διαγραφή τους τον έχουν οι mods και ο admin.Θα μπορούσε να γίνει και με τον τρόπο που επεσήμανε η Remedy και ίσως να είναι και γρηγορότερη η αντίδραση από την πλευρά των υπευθύνων καταυτόν τον τρόπο.

    Και συμφωνώ με την άρκτο.Ας μην ανοίξει άλλο ένα thread προσωπικών διενέξεων,όχι για τίποτε άλλο,αλλά γιατί είναι το ίδιο σημαντικό να παρέχουμε βοήθεια αυτό τον καιρό.Ας ειδοποιείται ο moderator ή ο admin,ας λαμβάνουν το στίγμα της κακοποίησης και ας σπεύδουν να κάνουν διορθωτικές κινήσεις.Είναι πολύ σημαντική η προστασία αλλά και η αλληλο στήριξη.Γνωρίζουμε όλοι πως αυτή την εποχή γύρω στις γιορτές παρουσιάζεται συνήθως μία αύξηση αναγκών για υποστήριξη,κάποιοι χρειάζονται ένα μας καλό λόγο και μία στήριξη,ας μην την αγνοήσουμε και υποβαθμίσουμε αυτή μας τη δυνατότητα.Ας προσπαθήσουμε να είμαστε ήπιοι όσο το δυνατόν και να βοηθάμε όπου ο καθένας γνωρίζει τον τρόπο και μπορεί.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  10. #10
    Να σας ρωτησω κατι? Τι γινεται όταν κάποιο μελος δεν μιλάει άσχημα, αλλα μπαίνει στο φόρουμ μόνο και μόνο για να δημιουργήσει πρόβλημα και καβγα?
    Οταν ο ρόλος του δεν ειναι υποστηρικτικος εδω μεσα, αλλα μονο να προσπαθει μονιμα να ερθει σε αντιπαραθαση με καποιο αλλο μελος που εχει προβλημα. Οταν εμφανιζεται μονο για να δημιουργησει πρόβλημα?
    Τι πιστευετε πως πρεπει να γινει σε μια τετοια περιπτωση?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    σε ενα φορουμ που λειτουργει πραγματικα με κανονες και ελεγχο σιγουρα αυτο το μελος θα δεχοταν ενα μπαν μερικων ημερων που συνεχως θα μεγαλωνε αν δεν αλλαζε συμπεριφορα.
    Εδω ομως που για τους δικους του λογους ο Νικος δεν θελει να αλλαξει τιποτα, πχ ακομα και στον πανο επιβληθηκε ενα μπαν μερικων ημερων, ειναι καθαρα στο χερι μας να προσπαθησουμε να αδιαφορουμε για ολους αυτους αν και ειναι πολυ δυσκολο οταν σου κανουν προσωπικη επιθεση
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  12. #12
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    σε ενα φορουμ που λειτουργει πραγματικα με κανονες και ελεγχο σιγουρα αυτο το μελος θα δεχοταν ενα μπαν μερικων ημερων που συνεχως θα μεγαλωνε αν δεν αλλαζε συμπεριφορα.
    Εδω ομως που για τους δικους του λογους ο Νικος δεν θελει να αλλαξει τιποτα, πχ ακομα και στον πανο επιβληθηκε ενα μπαν μερικων ημερων, ειναι καθαρα στο χερι μας να προσπαθησουμε να αδιαφορουμε για ολους αυτους αν και ειναι πολυ δυσκολο οταν σου κανουν προσωπικη επιθεση
    Απλα, αυτα τα μελη είναι τα πιο επικίνδυνα. Κάποιος που αντιμετωπίζει πρόβλημα, έχει και μια \"δικαιολογια\" να παρεκτραπει, να πει και μια κουβέντα παραπάνω.
    Αυτη η ύπουλη όμως μεθόδευση απο συγκεκριμένα άτομα, είναι πραγματικά επικίνδυνη.
    Και ξέρεις τι γίνεται Όλα?
    Αν κάποια στιγμή σε ένα τσακωμο μας στο φόρουμ σε έλεγα βλακα, περνώντας ο καιρός και επειδή δεν αισθάνεσαι βλάκας, θα το ξεχνούσες και θα συνεχίζαμε να μιλάμε για το καλό του φόρουμ.
    Όπως και αν σε έλεγα αγάμητη μεσόκοπη, ή κρυφοαδελφη.
    Αν δεν σε πόναγε, δεν θα σταματούσες εκεί. Θα είχες ένα επιχείρημα και με τον καιρό θα το ξεχναγες γιατι δεν θα σε αφορούσε.
    Οπότε μάλλον χτυπησα φλέβα και την πληρώνει το φόρουμ.
    Κρίμα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    είναι προφανές πως έπρεπε να στείλω υ2υ.

    επέλεξα να το δημσιοποιήσω για να το δουν αυτοί που το κάνουν, μήπως και το σταματήσουν.

    ο νίκος μας έχει εξήγήσει την πολιτική του για το φόρουμ και δεν διαφωνώ.σε ενήλικες απευθύνεται.

    μην μου μπαχαλεύετε άλλο το θέμα.ανοίξετε ένα άλλο.thanks!
    http://www.mazi.org.gr/

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by Θεοφανία
    το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.

    .................................................. ...

    Αγαπητή άρκτος. Σίγουρα δεν θέλω να σου μπαχαλέψω το θέμα.
    Ομως δεν μπορώ να δεχτώ τέτοια σχόλια σε έναν χώρο που θέλει να λέγεται χώρος υποστήριξης!!!!

    Ούτε μπορώ να τα συγκαλύψω.

    Σήλια, αν έρθεις να σβήσεις, σβήσε τις χυδαιότητες και όχι τη διαμαρτυρία μου.

    Thanks εγώ

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Θεοφανία
    Να σας ρωτησω κατι? Τι γινεται όταν κάποιο μελος δεν μιλάει άσχημα, αλλα μπαίνει στο φόρουμ μόνο και μόνο για να δημιουργήσει πρόβλημα και καβγα?
    Οταν ο ρόλος του δεν ειναι υποστηρικτικος εδω μεσα, αλλα μονο να προσπαθει μονιμα να ερθει σε αντιπαραθαση με καποιο αλλο μελος που εχει προβλημα. Οταν εμφανιζεται μονο για να δημιουργησει πρόβλημα?
    Τι πιστευετε πως πρεπει να γινει σε μια τετοια περιπτωση?


    βασικα εχεις δυο επιλογες:
    Η πρωτη να το ψαξεις να δεις μηπως εσυ εχεις καταλαβει λαθος.
    Η δευτερη να τα αναφερεις ολα αυτα στον αντμιν για να του υπενθυμισεις οτι παραβιαζονται οι οροι χρησης και να πραξει τα δεοντα.

    Υπαρχει και μια τριτη, αλλα δεν την συνιστω......
    Να συνεχιζεις να γκρινιαζεις σαν κλαμενη χηρα, οπου βρεθεις και οπου σταθεις....
    Το μονο που θα καταφερεις ειναι να ικανοποιησεις το εγω σου, αλλα απο αποτελεσματα μηδεν.



Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •