Κάτι δεν πάει καλά...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Greece,Serres
    Posts
    10

    Κάτι δεν πάει καλά...

    Βρήκα ένα τρόπο να διορθώνω διάφορα πράγματα στην ζωή μου. Τα ονομάζω πατσ και έχω κάνει 4 μέχρι τώρα. Γράφω σε αυτά πράγματα που θέλω να αλλάξω, και τα βάζω τικ αν τα έκανα μεσα σε μερικές μέρες. Το 5 έχει επιτυχία και είναι πολύ ποιοτικό. Με απασχολεί κάτι τελευταία. Σήμερα μάλωσα με τον δάσκαλο μου για 2 λόγους. Γύρισε και μου είπε να πάρω το τετράδιο μου αλλιώς θα το πετάξει στα σκουπίδια. Μετά από ένα σημείο μου είπε \"φέρε το ταψί ρε\". Αυτό με πείραξε πολύ. Τελευταία νιώθω πολύ έντονα πως δεν ανήκω στην σχολή. Το επίπεδο είναι πάρα πολύ χαμηλό. Σήμερα είχα και πολλές διαφωνίες με άτομα και τέτοια.


    Παρατήρησα διαταραχές. Επίσης ένα θέμα που με απασχολεί πολύ είναι η προσοχή μου. Δεν είναι καθόλου καλή. Φυσικά έχει βελτιωθεί πολύ από τότε που παίρνω σεροχατ. Νιώθω πως δεν αντέχω τις αλλαγές που είναι αναγκαίες να κάνω. Στο θέμα σκέψης,συμπεριφοράς, πολλά χρόνια παθητικότητας πρέπει να συμπληρωθούν ξαφνικά. Όλα ήρθαν πολύ απότομα. Τρέχω,τρέχω,τρέχω....δεν ξέρω που θα καταλήξω τελικά.


    Κάτι όμως αξιοθαύμαστο είναι πως πολλά έχουν διορθωθεί απο τότε που άρχισα να διαβάζω ψυχολογία και να κάνω τα πατσ. Τι να κάνω? Νιώθω να χάνομαι...


    Ενα παλιό μήνυμα μου είναι¨


    http://www.e-psychology.gr/forum/viewthread.php?tid=4917&page=1#pid120981

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Originally posted by PanosGrs
    Βρήκα ένα τρόπο να διορθώνω διάφορα πράγματα στην ζωή μου. Τα ονομάζω πατσ και έχω κάνει 4 μέχρι τώρα. Το 5 έχει επιτυχία και είναι πολύ ποιοτικό. Με απασχολεί κάτι τελευταία. Σήμερα μάλωσα με τον δάσκαλο μου για 2 λόγους. Γύρισε και μου είπε να πάρω το τετράδιο μου αλλιώς θα το πετάξει στα σκουπίδια. Μετά από ένα σημείο μου είπε \"φέρε το ταψί ρε\". Αυτό με πείραξε πολύ. Τελευταία νιώθω πολύ έντονα πως δεν ανήκω στην σχολή. ......
    pano καλησπερα
    δεν ξερω αν φταιω εγω,αλλα δεν καταλαβα τπτ απο το παραπανω αποσπασμα...
    μπορεις να γινεις πιο επεξηγηματικος?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    119
    για να πω την αληθεια ουτε εγω καταλαβα πολλα...βρηκες ενα τροπο να διορθωνεις πραγματα..καλα μεχρι εδω...αλλα γιατι τοσο ανχος?γιατι πρεπει να τρεχεις να τα προλαβεις?αν εχεις προβληματα με συμμαθητες \'η καθηγητες το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι τους αγνοησεις...............

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Greece,Serres
    Posts
    10
    θα το βελτιώσω

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    πασ για μαγειρασ η ζαχαροπλαστησ ε?....ποσο χρονων εισαι?ξερω μια σχολη τετοια...τουριστικων επαγγελματων στην ανναβησο...εκει πηγαινα..σε αλλο τμημα...

    σουπερ σχολη με υπεεεεεροχη θεα θαλασσα... με καλο επιπεδο και καθηγητων και γενικοτερα...
    πολυ καλο περιβαλλον...στεγαζεται σε πρωην ξενοδοχειο ...και ειναι κρατικη βεβαια η σχολη...πολυ λιγα τα χρηματα..το εξαμηνο...
    πηγαινουν εκει καποιοι με κτελ...οι υπολοιποι..αν εισαι κατω των 18 ή αν μενεισ εκτοσ Αθηνων...ειναι εσωτερικοι..μενουν στην σχολη μεσα...απλωσ ειναι καπωσ πιο ζωρικα μια και υπαρχει θεμα πειθαρχιας...

    εχει πολλεσ ειδικοτητεσ...

    αυτα για αρχη για να σε βοηθησω...κατα τ αλλα..μπραβο που βρικεσ ενα συστημα να σε βοηθαει...εγω ειχα παντα θεμα με την μνημη μου...οποτε...συναιχωσ κουβαλαγα μαζι μου χαρτακια με \'\'τι πρεπει να κανω...\'\' κλπ..

    καλη συναιχεια...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    επισεισ εχω σαν αρχη μου...οτι με ενοχλει ..και δεν το αντεχω...να το φτιαχνω η να το αλλαζω...μεχρι στιγμησ μονο σε καλο μου εχει βγει,...απλωσ θελει τολμη..

    ειδα πωσ εισαι απο Σερρεσ...η σχολη που σου λεω ειναι στην Αθηνα δεσ εδω..


    ΤΕΕ/ΣΤΕ (ΣΧΟΛΕΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ) ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ
    Διεύθυνση : 49ο χλμ. Αθηνών - Σουνίου, Ξενοδοχείο \"Ξενία - Ήλιος\", Ανάβυσσος, 19013
    Τηλέφωνο : 22910-37009, 37024
    Fax : 22910-41361

    Ι. ΕΠΑ.Σ (Επαγγελματικές Σχολές)
    1. Ειδικότητα Ξενοδοχειακών και Επισιτιστικών Υπηρεσιών, στις σχολικές μονάδες Αναβύσσου, Ηρακλείου, Μακεδονίας, Ρόδου, Κέρκυρας, Γαλαξειδίου, Ναυπλίου και Θράκης.

    2. Ειδικότητα Μαγειρικής Τέχνης στις σχολικές μονάδες Αναβύσσου, Ηρακλείου, Μακεδονίας, Ρόδου, Γαλαξειδίου και Κέρκυρας.

    3. Ειδικότητα Ζαχαροπλαστικής Τέχνης, στις σχολικές μοάδες Αναβύσσου και Ρόδου.
    ΙΙ. Τ.Ε.Ε. Β΄ κύκλου
    Ειδικότητα Ξενοδοχειακών Επιχειρήσεων, στις σχολικές μονάδες Αναβύσσου, Ηρακλείου, Μακεδονίας, Ρόδου, Ναυπλίου και Θράκης.

    ΙΙΙ. Ι.Ε.Κ. (Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης)
    1. Ειδικότητα Τεχνικός Μαγειρικής Τέχνης στις εκπαιδευτικές μονάδες Αθήνας, Ηρακλείου, Θεσσαλονίκης, Ρόδου και Κέρκυρας.

    2. Ειδικότητα Ειδικός Ξενοδοχειακών Υπηρεσιών και Τροφοδοσίας, στις εκπαιδευτικές μονάδες Αναβύσσου, Ηρακλείου, Θεσσαλονίκης και Καλαμάτας.

    3. Ειδικότητα Υπάλληλος Τουριστικού Γραφείου, στην εκπαιδευτική μονάδα Αθηνών.

    4. Ειδικότητα Βοηθός Προϊσταμένου Ορόφων, στην εκπαιδευτική μονάδα Καλαμάτας.

    5. Ειδικότητα Συνοδός Βουνού, στις εκπαιδευτικές μονάδες Καστανιάς Ιτάμου Καρδίτσας, Σταυρούπολης, Ξάνθης, Νεστορίου Καστοριάς και Καλαμπάκας Τρικάλων.

    6. Ειδικότητα Ειδικός Λουτροθεραπείας, στην εκπαιδευτική μονάδα Λουτρών Αιδηψού Ευβοίας.

    7. Ειδικότητα Ειδικός Θαλασσοθεραπείας-Spa, στις εκπαιδευτικές μονάδες Αναβύσσου, Ρόδου και Σάμου.

    http://www.otek.edu.gr/gr/iek.htm
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •