ΦΟΒΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13

Thread: ΦΟΒΙΑ

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    119

    ΦΟΒΙΑ

    Καταρχας γεια σας
    Ειμαι ο κωσταντινος και ειμαι μολις 17 χρονων και πασχω απο διαταραχη ανχους
    Λοιπον να σας πω το περιστατικο , Γιατι καθε φορα που περνω καποια απαντηση απο το forum οποιοσδηποτε και να ναι με καθυσιχαζει και θα μπορουσα να πω οτι μου 'εξαφανιζει΄ το ανγος
    Λοιπον σημερα ειχα ενα ατυχημα Χτυπησα στο κουτελο(πανω δεξια) και τωρα σας φανει τρελο αλλα ανυσηχω μιπως εχω παθει τιποτα σοβαρο οπως εγκεφαλικη αιμοραγια..
    το περιστατικο εγινε περιπου στις 11 το πρωι
    Πειτε μου τις γνωμες σας:)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    119
    Δυνατο το χτυπημα με αιμα κτλπ
    χωρις απωλεια αισθησεων

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Καλαμάτα
    Posts
    15
    Θα στο πω όσο πιο απλά γίνετε...Αν δεν είχε τρέξει αίμα ίσως να είχες ενα αιμάτωμα αλλά αφού έτρεξε δεν υπάρχει πρόβλημα.
    Επίσης θα είχες απώλεια αισθήσεων, ζαλάδα, αποπροσανατολισμο....κτλ
    Οπότε θα ζήσεις...Βγες μια βόλτα έξω να δεις τα φώτα και θα ξεχαστεις ;)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    119
    βασικα μου ειπε και ο γιατρος οτι το πολυ πολυ να ναι μια διασιση μικρου βαθμου,
    αλλα δεν ξερω ανυσηχω λογω του ανχους ισως

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    119
    η φοβαμαι ακομα και για εγκεφαλικο οιδιμα:S

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    119
    εχουν περασει και 12 ωρες
    αλλα δεν ξερω ανυσιχω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    119
    Το προβλημα εινια οτι σημερα εχω ενοχλησεις στο κεφαλι και κατι σαν ελαφρυ πονοκεφαλο
    σαν μουδιασμα ενα πραγμα
    Λετε να ναι λογω ανχους?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    153
    Λόγω άγχους κατά καιρούς είχα/έχω τα εξής συμπτώματα: υπερβολική εφίδρωση (ποτάμια στο πρόσωπο και στο κορμάκι μου), ταχυκαρδίες, έντονη δύσπνοια, ζαλάδες, πονοκεφάλους, μουδιάσματα στα άκρα, σφιγμένους μύες, αίσθημα θανάτου και τρεις \"επείγουσες\" επισκέψεις σε νοσοκομεία/ιατρικά κέντρα. Τα συμπεράσματα δικά σου Κώστα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by konsav92
    Το προβλημα εινια οτι σημερα εχω ενοχλησεις στο κεφαλι και κατι σαν ελαφρυ πονοκεφαλο
    σαν μουδιασμα ενα πραγμα
    Λετε να ναι λογω ανχους?
    Πριν απο 3 μηνες ειχα χτυπησει παρα πολυ δυνατα το κεφαλι και κυριολεκτικα θα μπορουσα να ειχα πεθανει εκεινη την στιγμη.
    Εκεινη την ημερα δεν ειχα πονοκεφαλο αν και πονεσα τρομερα σε βαθμο να ποναω ακομα και οταν φυσουσε λιγο. Αρχισα ομως να εχω πονοκεφαλο απο την επομενη μερα και για κανα 3ημερο. Οποτε μην αγχωνεσαι αδικα ειδικα αν ηταν δυνατο χτυπημα. Ειναι κατι αναμενομενο και θα περασει με τον καιρο
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    119
    Εμ lllogan το ξερω τα εχω περασει και γω αυτα αφου ειχα κανει γυρω στις 10 επισκεψεις στο κεντρο υγειας της πολης μου(μενω σε προαστιο νεα μακρη για την ακριβεια) μεσα σε εναν μηνα και ειχα κανει και 6 καρδιογραφηματα, αφου φοβομουν μηπως παθω ανακοπη κλπα

    Τελος παντων στο προβλημα μου:P
    το προβλημα ειναι οτι διαβαζω ξερω γω στο ιντερνετ οτι ακομα και καποια οχι πολυ δυνατα χτυπηματα μπορουν να προκαλεσουν σοβαρη εγκεφαλικη βλαβη μεχρι και θανατο και κατι τετια
    το προβλημα ειναι οτι εχουν περασει 30 περιπου ωρες απο το χτυτημα και ακομα φοβαμαι κε εχω αυτα τα παραξενα μουδιασματα και καπιους πονους που με τρομαζουν

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    17

    μην ανησυχείς

    Αν είχες πάθει κάτι σοβαρό δεν θα μπορούσες να γράψεις στο φορουμ. Όποιος έχεις πάθει διάσειση ή εγκεφαλικό ή ότι άλλο βάζει το μυαλό σου, δεν μπορεί να επικοινωνήσει. Επικοινωνούν οι άλλοι για εκείνον (πλάκα κάνω). Είσαι μια χαρά. Σίγουρα έχεις πονοκέφαλο γιατί χτύπησες το κεφάλι σου θυμάσαι? Εδώ ένα μικρό χτύπημα κάνουμε και μας πονάει για μέρες. Όσο για τα μουδιάσματα... είναι από το άγχος. Κλασικό σύμπτωμα. Εγώ νομίζω πως κάτι έχω στο λαιμό μου και δεν μπορώ να καταπιώ... Όλοι έχουμε από κάποιο κουσουράκι.... Πάρτο χαλαρά βάλε ένα τσιροτάκι στο μετωπάκι σου και βγες για κανένα ποτάκι!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    119
    Χαχαχα οσο μου θυμιζεις γιατι χτυπησα;p
    Τελοσπαντων επεζα ποδοσφαιρο και χτυπησα στο δοκαρι
    Δεν ξερω παντως ανυσιχω συνεχεια..
    αφου ειχα και μια περιοδο (περιπου 2 μηνων) αγχωδης διαταραχη(η κατι παρομοιο) γιατι νομιζα οτι θα πεθανω απο ανακοπη η οτιδηποτε αλλο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Περαστικά!Να προσέχεις τα δοκάρια και να μην διαβάζεις στο ίντερνετ,λολ:P
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •