Σταγόνες bach
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    6

    Σταγόνες bach

    Παρακαλώ ας με ενημερώσει οποιος μπορεί σχετικά με τις σταγόνες bach και αν τελικά έχουν αποτελέσματα σε μακροχρόνια χρήση.
    thanks

  2. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    40
    Καλημερα ik1,
    εδω και 1 χρονο παιρνω ανθοιαματα Βach.
    Καλο ειναι να σου δωσει καποιος που γνωριζει τι ακριβως ταιριαζει σε σενα και οχι να τα παρεις απο μονος/η σου.
    Εμενα μου τα συνεστησε ομοιοπαθητικος γιατρος αφου προηγουμενα συζητησαμε στο ιατρειο του, ενημερωθηκε για το τι ακριβως με απασχολει και εδω και ενα χρονο τα λεμε σε τακτα χρονικα διαστηματα και αναλογα η αφηνει τα ιδια ανθοιαματα η τα αλλαζει.
    Στο αν \"δουλευουν\" η οχι, θα ακουσεις πολλες γνωμες, αλλοι εδω στο site ειπαν οχι, αλλοι ειπαν ναι, αν δεν δοκιμασεις παντα επαναλαμβανω με τη συσταση καποιου που ξερει να τα χρησιμοποιει,για καποιο χρονικο διαστημα(γιατι δεν ειναι χημικες ουσιες να εχουν σε αμεσο χρονικο διαστημα αποτελεσμα, ειναι αποσταγματα φυτων και ανθεων οποτε θελουν περισσοτερο χρονο να δρασουν) δεν μπορεις να πεις.
    Εμενα προσωπικα με βοηθησαν πολυ.
    Ξερουμε καλα πια πως η συναισθηματικη και η σωματικη υγεια συνδεονται. Ενας υγιης νους μπορει να διασφαλιζει ενα υγιες σωμα. Τα ανθοιαματα μπορουν να βοηθησουν στον ελεγχο των συναισθηματων.
    Ενα βιβλιο που μπορει να σου πει περισσοτερα για το τι ειναι τα ανθοιαματα και πως μπορουν να βοηθησουν ειναι το \"Θεραπευσε τον εαυτο σου με τα ανθη του Bach\", Dr.Edward Bach Jens-Erik R.Petersen, εκδοσεις ΨΥΧΑΛΟΥ.
    Aλλα και παλι επαναλαμβανω καλυτερα να μιλησεις και να στα χορηγησει καποιος που τα γνωριζει και τα χειριζεται.
    Σε οτιδηποτε αλλο μπορω να σου πω κατι, πολυ ευχαριστως.
    Να σαι καλα,

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Πολίτης του Σύμπαντος
    Posts
    512
    Χρησιμοποιώ για χρόνια ανθοϊάματα. ΣΠοραδικά ανάλογα το πρόβλημα και πάντα σε συνενοήση με την γιατρό μου. Παίζουν υποστηρικτικό ρόλο σε μια ολοκληρωμένη θεραπεία.

    Αν εισαι Θεσ/κη μπορώ να σου συστήσω τον κατάλληλο άνθρωπο για συζητηση / ενημέρωση.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    40

    ts ts ts ts ..prprprprprprp

    Εισαι τρελή, για δέσιμο, ikaki μου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    ομοιοπαθητικη?μπα....η ιατρικη δεν νομιζω να την δεχεται ετσιδεν ειναι?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Black είμαι θεσνικη για πες μου για τον άνθρωπο που λες...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •