Οταν σε κατηγορούν άδικα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    3

    Οταν σε κατηγορούν άδικα

    Καλημέρα!Ειχα μια σχέση 6 χρόνων η οποία τελείωσε εδω και εναμιση χρόνο(σημειωτέον η πρωτη μου σχεση),τωρα ειμαι σε μια καινουργια σχέση και ειναι η πρωτη φορα που ειμαι τοσο ερωτευμενη.Το θεμα ειναι τον πιανουν και με κατηγορουν αδικα ενω δεν εχω δωσει δικαιωμα ποτε και για τιποτα.Ειναι αυτο που λένε εμ κερατας εμ δαρμενος(στην κυριολεξια).Εκεινος δεν τους πιστευει γιατι εχει καταλαβει τι ειμαι ,το θεμα ειναι οτι εγω χαλιεμαι και πολλες φορες κλαιω οταν μου ερχονται στο μυαλο.Ειναι πολυ αδικο να σε κατηγορουν για πραγματα που δεν εχεις κανει και δεν εισαι.Δεν ξερω τι να κανω για να μη με απασχολει αυτο το θεμα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    nikik γεια σου
    πρωτα απ ολα να χαιρεσαι τον ερωτα που ζεις,να ειναι αμοιβαιος και να διαρκεσει οσο και οι δυο θελετε..
    αλλα βρε παιδακι μου, αφου εισαι τοσο χαρουμενη, για ποιο λογο κανεις προβλημα σου τις κακοηθειες του καθενα ,ειδικα εφοσον και ο φιλος σου σε εμπιστευεται και δεν τον κλονιζουν?

    αλλα εχω μια απορια...
    εφοσον ο καλος σου ειναι τοσο σιγουρος για σενα,εσυ δε,στεναχωριεσαι με αυτο που γινεται,γιατι δεν τους δηλωνει οτι δεν πιστευει λεξη, σου εχει απολυτη εμπιστοσυνη καιεπιθυμει να μην ξανακουσει τετοια σχολια για σενα?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    77
    nikik ποιοι ειναι αυτοι οι καλοθελητές?φιλοι του, γνωστοί, ασχετοι? Πραγματικα απορω με την κατινια του κοσμου.Αλλα μη χαλιεσαι διοτι εφοσον το αγορι σου σε ξερει οπως λες και εφοσον κι εσυ εισαι ενταξει ας τους να λενε.Προφανως απο ζηλια γινονται αυτα.Οι ανθρωποι οταν δεν εχουν δικες τους ζωες να ασχοληθουν και δικα τους προβληματα ασχολουνται με τις ζωες των αλλων...

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    3
    καλημερα!πραγματικά δεν ξέρω ποιοι ειναι αυτοι που τα λένε ,μου τα ειπε ο ιδιος οτι τον επιασαν και του τα ειπαν γνωστοι του ,το μονο που μου ειπε οτι ο ενας ηταν φιλος της πρωην του και οτι του τα λενε τριτοι που και καλα τα ακουσαν απο καποιον αλλον.Εμενα οι παρέες μου ειναι μετρημένες και αυτοι που μου ειπε εγω δεν τους εχω κανει ποτε παρεα ουτε τους ηξερα ποτε.δικιο εχετε σε αυτα που λετε απλα ειναι αυτο το αισθημα της αδικιας να ξερεις οτι δεν εχεις πειραξει ποτε κανεναν και να σε κακολογουν ατομα που δεν σε ξερουν κιολας.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Καλημέρα!Γιατί χαλιέσαι;Και μάλιστα κλαις;Aυτό σημαίνει πως η γνώμη/κρίση των άλλων έχει τη δύναμη να σε επηρεάζει,άρα είσαι επιρρεπής στο να επιζητάς την έγκριση των γύρω σου.Μπορείς να το δουλέψεις,να το εξετάσεις,να δεις τι σε αγγίζει και για ποιο λόγο.Όταν η αντίδρασή σου είναι να σκοτίζεσαι για τη γνώμη του κάθε άσχετου ή ακόμη και σχετικού,σημαίνει πως η αίσθηση της αυταξίας σου,το πώς νιώθεις εσύ για σένα,έχει κάποια κενά.Όταν τα κενά αυτά εντοπιστούν,με κάποια βοήθεια ψυχολόγου,θα τους γράφεις όλους εκεί που δεν πιάνει μελάνι και μάλιστα τότε θα σταματήσουν να ασχολούνται να ξέρεις,γιατί η επιρροή τους στο δικό σου συναίσθημα θα έχει ακυρωθεί.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    3
    Η αλήθεια ειναι οτι με επηρεαζει η γνώμη των άλλων και δεν θέλω να ακούγονται πράγματα για μένα,το ξέρω οτι ειναι κακο αυτο γιατι μπορει να με επηρεάσει και ενα απλό πράγμα και να το σκέφτομαι συνέχεια.Εχεις πολυ δικιο σε αυτο που λες και δεν πρεπει να με αγγιζουν πραγματα τα οποια μαλιστα δεν ευσταθουν κιολας.Ενω ομως το ξερω απο την αλλη δεν μπορω να το εφαρμοσω.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •