χειμερινο ταξιδι-αγχος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    χειμερινο ταξιδι-αγχος

    παιδια γεια σας και παλι..σε ενα μηνα εχω γενεθλια και ο φιλος μου θα μου κανει δωρο το πρωτο μας ταξιδι μακρινο στο καρπενησι..για να μην χαλασω και αυτη την αποδραση θελω ιδεες για το κτελ..εχω γενεθλια 15 φλεβαρη και θα σνδιαστει και για αγ.βαλεντινου καταλαβαινετε ομως αγχωνομαι με την ιδεα του πολυωρου ταξιδιου που να μην το ελεγχω.πως θα παω τουαλετα αν θελω, περιεργα πραγμτα σκεφτομαι δνε παω καλα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Γιατί πανικοβάλλεσαι για απλά πράγματα? Να φροντίσεις να πας τουαλέτα πριν φύγει το λεωφορείο, που έτσι και αλλιώς κάνει στάση στο ενδιάμεσο Να έχεις μαζί σου νεράκι και κανένα snack για την περίπτωση που πεινάσεις... Και αρκετά πράγματα για να απασχολείσαι στο ταξίδι, βιβλία, μουσική, σταυρόλεξα, παιχνίδια κτλ.
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    καλα ειμαι τραγικη σημερα..ψαχνοντας να βρω ποσο ασφαλες γενικα ειναι το τρενο τι με επειασε..επεσα σε ενα παρεμεφερες θεμα..στον προαστιακο νομιζω το καλοκαιρι ειχε γινει ενα ατυχημα με μια 19 χρονη που χε σχεση με υπογειες ραγες δεν ξερω τι ειμαι και ασχετη με αυτο το μεσο πηγε να περασει καππυ και τραυματιστηκε σοβαρα..ωραια ψυχολογια για να παω ταξιδι!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    Με την ευκαιρία θα σου πω ότι τελικά δεν πρέπει να αγχώνεσαι.Ολοι υποβάλλουμε τον εαυτό μας σ\'αυτό το μαρτύριο του φόβου του πανικού και της κατάθλιψης.Πρώτη απ\'όλους εγώ.Η κόρη μου είναι ενα παιδί με πολλές φοβίες δεν εμπαινε σε ασανσερ εχει αρρωστοφοβία και όλα τα σχετικά.Στο αεροπλάνο ταξιδελυαμε πιασμένες χέρι χέρι.Πριν 5 χρόνια θυμάμαι ότι μόλις ενιωσε ελαφριές αναταραξεις εγινε σαν το λεμόνι έκλεισε το παράθυρο και περίμενε το μοιραίο.Ηταν στα όρια του πανικού.Τον Σεπτέβριο μας ζήτησε να πάει μόνη της στην Αγγλία.Της βγάλαμε εισητήριο για Μπέρμινχαμ μέσω Αμστερνταμ.Εφυγε με τσαμπουκά είπε ότι θα παλέψει με τους φόβους της.Στις 4 Ιανουαρίου γύρισε πάλι με τον ιδιο τρόπο.Πριν μια ώρα έφτασε Αγγλία μετά απο ενα ταξίδι θρίλερ.Ακυρώθηκε η πτήση της χθες λόγω πάγου και εφυγε σήμερα.μου έλεγε ότι δίπλα της καθόταν ενα ζευγαράκι και η κοπέλα προσπαθούσε να δώσει κουράγιο στον νεαρό που είχε τρομακρατηθεί.Είχαν πολύ άσχημο ταξίδι 4 ωρες κενά και έχανε πολλές φορές υψος το αεροπλάνο.Την ρώτησα πως αισθανόταν και μου είπε ότι την έπιασαν νευρικά γέλια και σχολίασε ότι είχε καλό φαϊ.Νόμιζα ότι ακουγα άλλον άνθρωπο.Τα πάντα είναι κλειστά απο το χιόνι και ευτυχώς ρίχνουν αλάτι και εμειναν οι δρόμοι ανοιχτοί,γιατί μετά είχε και 3 ώρες ταξίδι με λεωφορείο.Τα γράφω και δεν τα πιστεύω το πλασματάκι μου , το κοριτσάκι μου το θαυμάζω.Πάλεψε με τους φόβους της μπήκε στα βαθιά και αυτό ήταν η θεραπεία πιστεύω.Είμαι 50 και το παιδί μου 24 το μόνο που λέω είναι ότι παίρνω μαθήματα απο το παιδί μου.Sunset μην σκέφτεσαι τίποτε κάποτε αυτό το παιδί για να πάμε 20 χιλιόμετρα επινε χάπι για την ναυτία.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    Ελεγαν ολοι που θα πάει αυτό το παιδί; ενα μικροκαμωμένο κοριτσάκι ευαίσθητο και πολύ ταλαιπωρημένο τα 5 τελευταία χρόνια.Μετά απο αυτά που πέρασε βγήκε πιο δυνατή να είναι καλά το παιδάκι μου οπου κι αν βρίσκεται

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    σας ευχαριστω ολους σας με κανατε να νιωσω ζεστασια και σενα γιωτα το παιδακι σου να ναι παντα χαρουμενο και να το χει ο θεος καλα...
    θα παω τελικα με τρενο καπου τελικα 4 ωρες να συνηθισω και μετα θα παω και εκει που ηταν απιερες ωρες με κτελ...
    θα τα ξαναπουμ απο εδω για αυτο το θεμα
    το εχω τοσο αναγκη να παω καπου δεν εχω παει πανω απο αθηνα πουθενα...μονο νησια αθηνα και κερατεα λολ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •