δεν το ΠΙΣΤΕΥΩ αυτο που ΓΙΝΕΤΑΙ!¨)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    north pol
    Posts
    42

    δεν το ΠΙΣΤΕΥΩ αυτο που ΓΙΝΕΤΑΙ!¨)

    Καλημερα και καλως σας βρηκα!!!
    Λοιπον 2 λογακια για μενα.Ειμαι ο λαζος 28 χρονων x-τοξικομανης x-σχιζοφρενης(συμφωνα με καπιους ψυχολογους!) νυν οριακος!(με κοινωνικη φοβια,καταθλιψη,2 ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΕΣ αποπειρες αυτοκτονιας(χα).Λοιπον πως βρηκα το forum?Τον σεπτεβρη με πηρανε επιτελους τηλεφωνο απο το προγραμμα του Ο.ΚΑ.ΝΑ.Ετσι μεχρι να βαλω μπρος την κανονικη ζωη μου καθομουν κλεισμενος σπιτι.Ετσι βρηκα αυτο το site.Βασικα παντα με τσιγκληζε η ψυχολογια.Λοιπον να μην τα παραγραφω με βοηθησε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που ειδα οτι υπαρχουν και αλλοι σαν και εμενα!Οχι πρεζακια (χα αυτο και αν το ηξερα) αλλα ατομα με ψυχικα προβληματα.Βλεπετε η οικογενεια μου και ο κοινωνικος της περιγυρος ειναι (ΚΑΤΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑΝ για μενα) υγιεις δλδ ημουν το μαυρο προβατο για 2 περιπτωσεις(τοξικομανια,ψυ χικα).Δυσκολα.Εως τον σεπτεβρη εκανα χρηση απο τα 14.Τα εχω δει ολα.Στα 24 μου σε ενα παραληρημα εκανα την 1 αποπειρα.Τοτε ξεκινα ο 2ος εφιαλτης.Ξυπνησα μετα απο 25 μερες στην εντατικη τραχειοτομεια κτλ κτλ.Χα θυμαμαι το βλεμα της ξαδερφης μου οταν με ειδε.Μετα ακουλουθησε επεμβαση κτλ κτλ.1 χρονο κλεισμενος μεσα λογω των επιπλοκων.Μια τρελα!Κάλα τοτε η κοινωνικη φοβια εγινε ΤΕΡΑΣΤΙΑ!Δεν την παλευα με τπτ.Οτι και να επαιρνα δεν το εδιωχνε.Αρχισα να εχω τασεις αυτοκτονιας(εκανα και αλλες αποπειρες εκτος απο τις 2 τις σημαντικες εκοβα ποτηρια τα εχωνα στο λαιμο,καλα το συνηθισμενο φλεβες,κατεβαζα χλωρινες κτλ).Ωσπου μπηκα σε ενα κολαστηριο(ψυχιατρειο δλδ).Βγηκα τα ιδια.Ωσπου σε ενα ακομα παραληρημα και αλλη αποπειρα.Καλα αυτη τη φορα ειχα τεραστιο ΦΑΡΔΟΣ(που εζησα και που δεν ειχα τραυματα)!Οι συγγενεις μου ηθελαν να με ξανακλεισουν ενω ημουνα στο νοσοκομειο το γενικο!Ε απο εκει και υστερα ειναι οπως η φυλακη.Μια εξω 10 μεσα.Εσωτου πηρα την αποφαση να κανω την κωλοαιτηση(ετσι την ελεγα τοτε) για το υποκαταστατο(βουπρενομορφ� �νη).Καλα για μεθαδονη δεν το συζητουσα.Ειχα παει σε πολλα προγραμματα στεγνα.Φανταστειτε στα 17 ημουνα αθηνα για την στροφη(ειμαι απο βορεια ελλαδα).Μα το μονο και μονο που παω γυμναστηριο,2 φροντιστηρια βγαινω σε καφετεριες και αλλα μαγαζια νηφαλιος(καλα εδω θα μου πουνε οτι παιρνω το υποκαταστατο μπλα μπλα μπλα καλα εδω ενημερωνω τα ατομα που δεν ξερουν οτι με την βουπρενομορφινη δεν κανεις κεφαλι δεν μαστουρωνεις εμενα αυτο που με βοηθαει ειναι οτι δεν εμφανιζετε η ΤΕΡΑΣΤΙΑ καταθλιψη που ειχα οταν εκοβα)οταν τα προηγουμενα χρονια για να βγω απο το σπιτι (λογω και της κοινωνικης φοβιας) επρεπε να πιω της παναγιας τα ματια.Για μενα παιδια μπορει να ειναι μονο 2 μηνες (28 σεπτεβριου αρχισε συν 1 μερες πριν που μπηκα για 1 φορα οικιοθελως σε κλινικη για τα σωματικα) αλλα οπως γραφει και ο τιτλος δεν το πολυπιστευω αυτο που μου συμβαινει!Εγω να γραφω σε forum?Εγω το ενα εγω το αλλο?Λοιπον οταν αρχισα να σας πρωτοδιαβαζω ημουνα σε απογνωση.Με μικρα βηματακια ξεπερασα την ΓΑΜΗΜΕΝΗ (sorry! αλλα επρεπε να το γραψω)κοινωνικη.Φυσικα με την βοηθεια και ψυχολογου(ιδιωτικου οκανα δεν εχει και πολλα πραματα δυστυχως) την ΞΕΠΕΡΑΣΑ.Και σας μιλαει ενα ατομο που την ειχε απο τα 16.Πολλα μου λειπουνε απο την ζωη αλλα ειμαι αισιοδοξος!Λοιπον παιδια (με κοινωνικη,αγοραφοβια καταθλιψη) φυσικα ο καθενας ειναι διαφορετικη περιπτωση αλλα αφου τα καταφερα εγω πιος? εγω? χα!Το λεω και δεν το πιστευω!Σιγουρα ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ!Ενα μεγαλο ευχαριστω!!!Σε σας αλλα ενα μεγαλυτερο στην Χ που ηταν στην ζωη μου 7 χρονια(2 χρονια δεν ειναι) και με στηριζε αν και δεν τα καταφερε τοτε.Λοιπον εδω γυρω θα ειμαι!ΚEEP IN TOUCH!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Γεια σου Λάζε,με το υπέροχο όνομα.
    Εύχομαι να βρεις το δρόμο σου,να τον ακολουθήσεις και να σε πάει στον δυνατό,όμορφο εαυτό σου.Ωραία η αρχή,επέμενε γιατί το αξίζεις.Κοίτα Λάζο,η αισιοδοξία σου μετά από τόσες περιπέτειες,σημαίνει πως οι περιπέτειες δεν ήταν παρά η αναζήτηση του δρόμου,για μένα ήταν κραυγές οι αυτοκτονικές απόπειρες.Το πώς μπορείς να μιλάς για τις ανάγκες σου χωρίς να αυτοτραυματίζεσαι,θα το βρεις με δουλειά,αυτό θέλει,να μάθουμε τους\"άλλους\"τρόπους.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    αυτο που μου αρεσε στο ολο κειμενο ειναι η αισθηση αισιοδοξιας που υπαρχει σε καθε γραμμη του.
    μπραβο φιλαρακο
    αυτο κατα τη γνωμη μου ονομαζεται σταση ζωης,για κατι καλυτερο.καλη συνεχεια στη ζωη σου...

  4. #4
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    north pol
    Posts
    42
    1000 thanks!Ευχαριστώ την-ον ην νομίζω!(ειπαμε ολο τον σεπτεβρη εδω τον εφαγα:P) Rainandwind! και τον Empneusti!.Παιδια ολα να σας πανε καλα.Αυτο παντως που μενει να γινει ειναι η υπομονη μεχρι να καλυτερεψουν και αλλο τα πραματα οπως λεει η-ο rain!Καλα φαγαμε και την 1η πιτούλα! λογω του ενδοξου παρελθοντος!χα.Ψηλα το κεφαλι!Παντως 1 last που θα πω ειναι οτι αυτο που πρεπει να καταλαβουμε καλα πιστευω ειναι οτι η ζωη εχει και τις στεναχωριες της και πρεπει να τις περναμε και να τις αντιμετωπιζουμε σαν κατι αναμενομενο και λογικο.Τεσπα παλι thanks!bye

  5. #5
    μπραβο σου πολλα μπραβο σου που τα καταφερες!
    τι να πω τα λογια ειναι περιττα..
    ενα μεγαλο ευχαριστω για την αισιοδοξια που μεταδιδεις
    ναι ολοι μπορουμε να τα καταφερουμε
    συγχαρητηρια και συνεχισε..
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  6. #6
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    north pol
    Posts
    42
    Thanx Ολγακι!Και σε σενα κοπελαρα μου οτι ποθεις μπροστα σου να το βρεις.Αυριο μετα το προγραμμα καλα το μονο πακετο ειναι αυτο (230χλ 4 φορες την εβδομαδα) παω στον ψυχολογο μου (ειναι σε κοντινη πολη οχι λογω μην το μαθει ο κοσμος χα!! αλλα λογω οτι ειναι πιο ειδικος) λεμε να φυγω απο το σπιτι.(ειμαι big babe know!)1000 thanks και σε αυτον που ειναι πανω απο ολα ανθρωπος.(πηγαινα λιωμα και οχι δεν με εδιωχνε με γυριζε και στην πολη μου χανοντας 2 ραντεβου στανταρ!.)Λοιπον κοινωνικο-αγοραφοβικοι ξεκολατε δεν ειναι τιποτα αυτο που εχουμε!Εγω παντως επειδη το μονο που με χαλαει ειναι τα χαμενα χρονια now προτιθομαι σε οποιον-α εχει προβλημα αγορα-κοινωνικης φοβιας και δεν εχει καποιο να τον help στα 1 βηματα(πολυυυυ σημαντικο να βγαινεις με καπιον στις αρχες) ας στειλει ενα to know me και κανονιζουμε για μια βολτα(ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΠΡΕΖΑΚΙΑ? 1 καφε οτιδηποτε β.ελλαδα ).Γιατι παιδια αμεση δραση αλλιως......Τεσπα σας επρηξα παλι.Συνεχιστε αυτο που κανετε boys and girls!C UUUUUUUUUU ΦΙΛΑΚΙΑ!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    north pol
    Posts
    42
    Χρονια Πολλα και ΚΑΛΑ σε όλους και σε ολες!Τα πραματα παιδια πανε απο το καλο στο καλυτερο!!!!!!!!!!!!!ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑ� �Α!!!!!

  8. #8
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    north pol
    Posts
    42
    Γεια σας ξανα!!Μπηκα να δω πως τα πατε στον αγωνα σας!Εγω προχοραω κανονικα.Αρχισα να ζω οχι μονο κανονικα (αλλα καλυτερα και απο καπιους αλλους χωρις προβληματα).Εχω κανει και μια σχεση που τα παμε πολυ καλα και το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΑΠΟΔΕΧΘΗΚΕ το παρελθον μου και με βοηθαει πολυ.Εχω απο το σεπτεβριο καθαρος και συνεχιζω.Συνεχιστε να τολματε μην φοβαστε τπτ ο φοβος ειναι ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ εχθρος.Ελπιζω να βρουμε ολοι την γιατρεια μας οτι προβλημα και αν εχουμε!ΑΑΑ και καντε και λιγο (η ΠΟΛΥ¨) ) γυμναστικη κυριως αεροβια γιατι σου φτιαχνει καλυτερα την διαθεση απο τα ΧΗΜΙΚΑ των ψυχιατρων.Φιλια και ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!!
    χρειαζετε και αυτη ¨)

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    13
    το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Σε περίπτωση που συνεχιστεί η δημιουργία νεών προφίλ από το συγκεκριμένο πρόσωπο, οι συκοφαντικές δυσφημίσεις και οι προσβολές προς την προσωπικότητα διαχειριστών και μελών του φόρουμ, ενημερώνω πως θα απευθυνθω στη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος και θα προχωρήσω σε μήνυση, ασκώντας κάθε νόμιμο δικαίωμα.

    ΝίκοςD.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    118
    Μπράβο Λάζο, συνέχισε και μη φοβάσαι τίποτα! Το καλύτερο πράγμα είναι η αισιοδοξία. Μακάρι να καταφέρουμε να τη ξαναβρούμε όλοι μας.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    larry28, σου αξίζει ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ!! Το post σου μου έδωσε δύναμη, κουράγιο και ελπίδα, σε μία περίοδο αναπροσαρμογής για μένα.. Συνέχισε την προσπάθεια, αποτελείς παράδειγμα για όλους μας. Καλή δύναμη, εύχομαι να πάνε όλα καλά!
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Originally posted by larry28
    Ενα μεγαλο ευχαριστω!!!Σε σας αλλα ενα μεγαλυτερο στην Χ που ηταν στην ζωη μου 7 χρονια(2 χρονια δεν ειναι) και με στηριζε αν και δεν τα καταφερε τοτε.
    Ποιά είναι η Χ; Σε τι αναφέρεσαι;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Λαζο μου γεια σου!!! χερομαστε πολυ πολυ για σενα μπραβο σε εσενα και την κοπελα σου..

    ολα καλα..ερχεται και καλοκαιρακι να πηγαινετε θαλασσα οσο πιο συχνα μπορειτε. το νερο και ο ηλιοσ μασ κανουν καλα..

    ολα καλα με το προγραμμα κλπ?... ελπιζω να βρισκεισ σιγα σιγα τουσ λογουσ που σε ειχαν κανει χαλια.. ωστε να εισαι πιο δυνατοσ και να μην σε αγγιζει πια τιποτα απο αυτα..

    η ζωη ειναι δικη μασ.. ειμαι 26 και σαν κι εσενα απο τον βαρια καταθλιψη ..εφτασα να ειμαι ευτυχισμενη με παιδακι και σουπεσ συζηγο..

    αντε και στα δικα σου!! φιλια πολλα!!
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Originally posted by John11
    Originally posted by larry28
    Ενα μεγαλο ευχαριστω!!!Σε σας αλλα ενα μεγαλυτερο στην Χ που ηταν στην ζωη μου 7 χρονια(2 χρονια δεν ειναι) και με στηριζε αν και δεν τα καταφερε τοτε.
    Ποιά είναι η Χ; Σε τι αναφέρεσαι;
    στην κοπελια του αναφερετε εσυ τωρα που κολλησεσ καλε?...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Originally posted by Adzik
    Originally posted by John11
    Originally posted by larry28
    Ενα μεγαλο ευχαριστω!!!Σε σας αλλα ενα μεγαλυτερο στην Χ που ηταν στην ζωη μου 7 χρονια(2 χρονια δεν ειναι) και με στηριζε αν και δεν τα καταφερε τοτε.
    Ποιά είναι η Χ; Σε τι αναφέρεσαι;
    στην κοπελια του αναφερετε εσυ τωρα που κολλησεσ καλε?...
    > εσυ τωρα που κολλησεσ καλε?...
    Mε τη γλύκα στο στόμα είσαι καλέ. Άκουσε να σου πω, αν έχεις προβλήματα μην επιτίθεσαι σε αυτούς που δεν σου φταίνε. Τι σημαίνει \"κόλλησες\"; Μια ερώτηση έκανα, μπορεί για κάποιον να είναι 10 άλλα πράγματα!! Επίσης μπορεί να θέλω να ανοίξω κουβέντα, μπορεί να θέλω να δώσω τη δυνατότητα σε κάποιον να πει περισσότερα. Το 100% της σιγουριάς σου αποτελεί και τη μεγαλύτερη βλακεία σου.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •