Προβληματα Φιλιας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    19

    Προβληματα Φιλιας

    Δεν ξερω αν υπαρχει καποια ενοτητα που θα επρεπε να το ενταξω αλλα δεν καταλαβαινω γαιτι χανω παντα τους φιλους μου προσπαθω να ειμαι διπλα τους να ειμαι ο κολιτος τους να ειμαι παντα εκει οταν με θελουν αλλα παντα κατι γινετε κ μου λενε οτι απλα δεν θελουν να κανουν αλλο παρεα μαζι μου χωρις εξηγηση χωρις κουβεντα χωρις αιτιολογια απλα ενα αντιο κ γω παλι μονος..εδω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    δεν εισαι μονο εσυ,πλεον η φιλια ειναι μια πολυ δυσκολη κατασταση.το 98% των φιλιων ειναι με ημερομηνια ληξης.
    βασικα ξεκινα να στηριζεσαι στον εαυτο σου και οχι στους φιλους.
    ο φιλος ειναι για να σε συμπληρωνει οχι να εξαρτασαι απο αυτον.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    19
    Πως μπορω να αρχισω να στηριζωμαι σε μενα οταν δεν εχω κανεναν διπλα μου?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    19
    Βασικα αυτο που με ενδιαφερει ποιο πολυ ειναι αν κανω εγς κατι λαθος ή οι αλλοι κ μου φεροντε ετσι μιας και το ξερουν οτι στεναχωριεμαι και πληγωνομαι οταν ξαφνικα μου λενε οτι δεν θελουν να ειμαστε φιλοι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by Emmanouil
    Δεν ξερω αν υπαρχει καποια ενοτητα που θα επρεπε να το ενταξω αλλα δεν καταλαβαινω γαιτι χανω παντα τους φιλους μου προσπαθω να ειμαι διπλα τους να ειμαι ο κολιτος τους να ειμαι παντα εκει οταν με θελουν αλλα παντα κατι γινετε κ μου λενε οτι απλα δεν θελουν να κανουν αλλο παρεα μαζι μου χωρις εξηγηση χωρις κουβεντα χωρις αιτιολογια απλα ενα αντιο κ γω παλι μονος..εδω




    Emmanouil, μήπως τους \"πνίγεις\" με την φιλία σου?
    http://www.mazi.org.gr/

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Συμφωνώ με την άρκτο,κάτι τέτοιο μπορεί να συμβαίνει.Είσαι ο φίλος πανταχού παρών,ο φίλος-χαλί-να με-πατήσεις,αλλά αυτό δείχνει πως δεν βάζεις ως προτεραιότητα εσένα αλλά τους άλλους.Γιατί αποζητάς την έγκριση των άλλων με κάθε τίμημα;Συνήθως εκεί κρύβεται μία έλλειψη αυτοπεποίθησης και μειωμένης αυτοεκτίμησης,για ψάξτο.:)
    Το να στηρίζεσαι σε σένα,δε σημαίνει πως χρειάζεσαι άλλον γύρω σου,δεν είσαι δορυφόρος,ο πλανήτης είσαι.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Εμπευστη, χαιρομαι λοιπον που εγω ανεικω στο 2%, γιατι εχω καποιους ανθρωπους διπλα μου που θα μεινουν παντα εκει και το ξερω...αιωνια φιλια και ας τραβαει ο καθενας τον δικο του δρομο...Σε σενα φιλε μου Εμμανουηλ, το μονο που μπορω να σου πω ειναι μην ψαχνεις το λαθος απολυτα σε σενα...κανεις δεν ειναι τελειος και οι πραγματικοι φιλοι σε δεχονται ετσι οπως εισαι...αρα και να παρεμεναν διπλα σου τι νοημα θα ειχε αν δεν τους εδινες και σου εδιναν αυτο που ειχατε αναγκη...Επισης πιστευω οτι οι φιλιες οσο μεγαλωνουμε γινονται δυσευρετες, γιατι πια δεν εχουμε την παιδικη αθωοτητα και αγνοτητα και μας περιτρυγυριζει η εκμεταλλευση και το συμφερον...Συμφωνω με τα παραπανω ομως...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    19
    Originally posted by RainAndWind
    Συμφωνώ με την άρκτο,κάτι τέτοιο μπορεί να συμβαίνει.Είσαι ο φίλος πανταχού παρών,ο φίλος-χαλί-να με-πατήσεις,αλλά αυτό δείχνει πως δεν βάζεις ως προτεραιότητα εσένα αλλά τους άλλους.Γιατί αποζητάς την έγκριση των άλλων με κάθε τίμημα;Συνήθως εκεί κρύβεται μία έλλειψη αυτοπεποίθησης και μειωμένης αυτοεκτίμησης,για ψάξτο.:)
    Το να στηρίζεσαι σε σένα,δε σημαίνει πως χρειάζεσαι άλλον γύρω σου,δεν είσαι δορυφόρος,ο πλανήτης είσαι.
    εχεις δικιο μου αρεσε αυτο που ειπες με τον πλανητη εγω φταιω αλλα εινε αυτο που μου λειπει παντα κ παντα μου ελειπε εχω πλιγωθει πολυ απο φιλους κ σκεφτωμαι οτι αν γινω ο καλητερος φιλος που θα ειχαν ποτε τοτε δεν θα με αφηνε κανενας τους δεν ξερω εχω μεινει πολι καιρο μονος μου κ δεν θελω να το ξαναπερασω

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1
    Παιδιά,έχω ένα μεγάλο πρόβλημα με την καλύτερη μου φίλη..
    Τον τελευταίο καιρό έχει αρχίσει να απομακρύνεται και δεν ξέρω τι να κάνω
    Όποτε της λέω να βγούμε μου λέει ότι έχει κανονίσει και ότι δεν μπορεί.
    δεν με ρωτάει καν τι κάνω δεν με παίρνει τηλέφωνο..
    ούτε καν την νοιάζει..
    σας παρακαλώ βοηθήστε με:(

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    μαλλον δεν σε κανει κεφι πια. πας παρακατω.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δωστης λιγο χρονο...μην κρεμεσαι απο πανω της ποιος ξερει τι παιζει...μπορει να βρηκε αγορι , μπορει να εχει στραβωσει με κατι ποιος ξερει.

    Παρτην τηλ σε κανα μηνα ισως κλπ...δεν ξερω αλλα μην προσκολησε καπως ετσι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Originally posted by PiflRobwil
    Παιδιά,έχω ένα μεγάλο πρόβλημα με την καλύτερη μου φίλη..
    Τον τελευταίο καιρό έχει αρχίσει να απομακρύνεται και δεν ξέρω τι να κάνω
    Όποτε της λέω να βγούμε μου λέει ότι έχει κανονίσει και ότι δεν μπορεί.
    δεν με ρωτάει καν τι κάνω δεν με παίρνει τηλέφωνο..
    ούτε καν την νοιάζει..
    σας παρακαλώ βοηθήστε με:(
    Αν είσασταν απλά φίλοι..

    Ξέχνα την , έχει βρει γκόμενο.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •