ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ

    Γεια σας
    ειμαι ο Στεφανος της γειτονιας, δεν ξερω αν με θυμαστε.
    Ναι, ο ρακοσυλλεκτης.
    Ακομα μαζευω σκουπιδακια. Λιγοτερα ομως απο παλια. Δεν ξερω αν βοηθησαν τα φαρμακα. Ισως ειναι απλα οτι δεν κοιταω πολυ κατω. Γιατι αν κοιταξω ολο και κατι θα δω. Ο καθενας πεταει ο,τι εχει πανω του. Εχω την ατυχια να ζω στην πιο βρωμικη πολη της Ευρωπης...
    Θα ηθελα να κανετε ενα πειραμα : Βγειτε εξω στο δρομο και αρχιστε να παρατηρειτε τα πραγματα που ειναι πεταμενα κατω. Αν δειτε κατι παραξενο, που δεν ξερετε τι ειναι, τι θα κανετε; Θα το μαζεψετε; Θα κολλησετε; Θα το αγνοησετε; Μη νομιζετε οτι θα δειτε μονο αποτσιγαρα...Θα δειτε πολλα περιεργα πραγματα...
    Θα πω στον ψυχοτετοιο να μου κοψει τα φαρμακα...Δε λεει να παιρνω 3 διαφορετικα ψυχοφαρμακα...δεν ειμαι και τοσο σοβαρα! Εξαλλου ειμαι πολυ καλυτερα απο παλια. Και σιγα το πραγμα! Απλα μαζευω πραγματα που μου φαινονται περιεργα. Εχω περιεργεια, τι να κανουμε;
    Το καλο ειναι οτι δεν εχω καποιους ψυχαναγκασμους που ειχα παλια οπως το να κοιταω εντονα τα ρουχα των αλλων στο δρομο και να κολλαω.
    Δε μπορω να πω οτι ξεπερασει εντελως την ιψδ.
    Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω καμια ορεξη να παω ξανα στον ψυχοτετοιο.
    Ενας ψυχαναγκασμος που εχω τον τελευταιο καιρο ειναι οταν γραφω στον υπολογιστη. Με πιανει τελειομανεια. Τα σβηνω, τα ξαναγραφω, τα ελεγχω κτλ.
    Αυτα πανω κατω...

    Y a mucha honra
    Stefanos la del barrio soy...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Αυτό το τελευταίο το έχω και γω! Ξέρεις τι σκέφτηκα; Ίσως θα ήταν καλύτερο να μετακομίσεις σε καμιά βορειοευρωπαική πόλη που δεν έχει σκουπιδάκια κάτω!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    ΝΑΞΟΣ
    Posts
    1,499
    Quote Originally Posted by stefanos_la_del_barrio View Post
    Γεια σας
    ειμαι ο Στεφανος της γειτονιας, δεν ξερω αν με θυμαστε.
    Ναι, ο ρακοσυλλεκτης.
    Ακομα μαζευω σκουπιδακια. Λιγοτερα ομως απο παλια. Δεν ξερω αν βοηθησαν τα φαρμακα. Ισως ειναι απλα οτι δεν κοιταω πολυ κατω. Γιατι αν κοιταξω ολο και κατι θα δω. Ο καθενας πεταει ο,τι εχει πανω του. Εχω την ατυχια να ζω στην πιο βρωμικη πολη της Ευρωπης...
    Θα ηθελα να κανετε ενα πειραμα : Βγειτε εξω στο δρομο και αρχιστε να παρατηρειτε τα πραγματα που ειναι πεταμενα κατω. Αν δειτε κατι παραξενο, που δεν ξερετε τι ειναι, τι θα κανετε; Θα το μαζεψετε; Θα κολλησετε; Θα το αγνοησετε; Μη νομιζετε οτι θα δειτε μονο αποτσιγαρα...Θα δειτε πολλα περιεργα πραγματα...
    Θα πω στον ψυχοτετοιο να μου κοψει τα φαρμακα...Δε λεει να παιρνω 3 διαφορετικα ψυχοφαρμακα...δεν ειμαι και τοσο σοβαρα! Εξαλλου ειμαι πολυ καλυτερα απο παλια. Και σιγα το πραγμα! Απλα μαζευω πραγματα που μου φαινονται περιεργα. Εχω περιεργεια, τι να κανουμε;
    Το καλο ειναι οτι δεν εχω καποιους ψυχαναγκασμους που ειχα παλια οπως το να κοιταω εντονα τα ρουχα των αλλων στο δρομο και να κολλαω.
    Δε μπορω να πω οτι ξεπερασει εντελως την ιψδ.
    Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω καμια ορεξη να παω ξανα στον ψυχοτετοιο.
    Ενας ψυχαναγκασμος που εχω τον τελευταιο καιρο ειναι οταν γραφω στον υπολογιστη. Με πιανει τελειομανεια. Τα σβηνω, τα ξαναγραφω, τα ελεγχω κτλ.
    Αυτα πανω κατω...

    Y a mucha honra
    Stefanos la del barrio soy...
    Γεια σου Στέφανε της γειτονιάς, είχα μια τέτοια εμπειρία στη Θεσσαλονίκη πριν μερικούς μήνες. Ένα πρωί ξύπνησα μετά από Σαββατιάτικο μεθύσι, και βρήκα στο μικρό μου σπιτάκι άγνωστα γυναικεία ρούχα 1 λευκό πουκάμισο 2 ζευγάρια παπούτσια 2 παντελόνια και 1 μπλούζα. Αναρρωτιόμουν πως βρέθηκαν εκεί, δεν είχα όρεξη να ασχοληθώ παραπάνω και τα άφησα στη θέση τους (στο πάτωμα) Φτιάχνω καφέ τα κοιτάζω άλλη μια φορά, και θυμήθηκα. Τα είχα βρει κάτω από το σπίτι μου δίπλα σε ένα κάδο. Τα δοκίμασα μέσα στο δρόμο και αποφάσισα μεθυσμένη να τα πάρω μαζί μου :ΡΡΡ. Δεν τα πέταξα, τα έπλυνα και τα κράτησα σε μια σακούλα για σουβενίρ της βραδυάς :ΡΡ
    [COLOR="#800080"][SIZE=5][FONT=Comic Sans MS][B]Honey, nobody ever gonna love you
    The way I try to do.[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #4
    thanasisGR
    Guest
    kai egw eimai me ιδψ giati ksexnao sunexos re paidia?? to exei kaneis allos auto??? skeftome sunexia diafora sto mialo mou... kano sinexos arnitikes skepsis.. kolaei sunexos to mialo mou.. varieme na milao merikes fores.. nio8o oti exw kai kapia morfh hpias kata8lipshs.. alles fores exw yperboliko anxos.. kai klassika ta psixosomatika..

    kai kati periergo pou tha sas kanei entuposh.. ama kimame pano apo 7 wres ksupnao me nevrikotita.. ama twra kimi8o mono 3 wres eimai pio xalaros ti trelo einai auto twra? an kai eimai para polu pesmenos kai varieme sunexos... :P

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Αθηνα
    Posts
    270
    νομιζο δεν ειναι κακο να μαζευουμε τα περιεργα η οτι μας αρεσει απο τον δρομο. Εχω ενα γνωστο που καθε βραδυ κανει βολτες με το αμαξι και μαζευει μικρο επιπλα απο τον δρομο πεταμενα τα επεξεργαζετε και εχει κανει ενα σπιτι κουκλι αμα εχεις φαντασια ειναι τελεια πολλα απο τον δρομο!
    ειμαι ανορθογραφος και συγγνωμη για αυτο!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    niahworld
    Posts
    731
    Re Στεφανακο,αφου μονος σου λες οτι εχεις διαπιστωσει βελτιωση σε εσενα και τα "κολληματα" σου.Νιωθεις λες καλυτερα,και δεν κολλας τοσο.Το γεγονος αυτο δεν σου λεει οτι κανουν δουλεια τα φαρμακα που παιρνεις και οι επισκεψεις σου στον ψυχιατρο?Θες να ξαναγινεις το ιδιο?Τωρα λες οτι ειναι θεμα απλης περιεργιας, παλιοτερα ομως που εγραφες, ελεγες οτι υποφερεις απο ολα κι ολα αυτα και την υπερβολη τους..Οποτε τι λες τωρα?οτι θες να ξαναγινεις το ιδιο κι οτι δεν σε νοιαζει?Μονος σου ελεγες οτι αυτη η κατασταση ηταν πολυ δυσαρεστη για εσενα παλιοτερα..

    Εγω θα σου προτεινα να κανεις υπομονη και να συνεχισεις ετσι για καποιο καιρο,κι οταν σταθεροποιηθεις να πεις του ψυχοτετοιου σου (που λες κι εσυ ;ρ)οτι θελεις να αρχισει να στα μειωνει..Αυτο που θα σου τονιζα ειναι να μην αρχισεις να κανεις πειραματα μονος σου με τα φαρμακα γιατι μπορει,αν γινει αποτομα, να σε φερουν σε χειροτερο σημειο απο οτι ησουν παλια..Για αυτο οι γιατροι τα κοβουν σταδιακα τα φαρμακα κι οχι αποτομα.

    Οτι κι αν αποφασισεις ευχομαι να πραγματα να συνεχισουν να σου πηγαινουν καλα και καθε μερα να βελτιωνεσαι ακομα παραπανω..Καλο Σαββατοκυριακο να εχεις.. ;)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Έχει δίκιο η νιαχ! Αφού είσαι καλά τώρα γιατί δεν κάνεις υπομονή. Ούτε εμένα μ' ενοχλεί που παίρνω κάθε μέρα τα χάπια μου. Σιγά το βάρος.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    22
    Η Νια έχει δίκιο....νιώθεις καλά γιατί παίρνεις τα φάρμακα, και όπως γίνεται συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις, μόλις δούμε λίγο φως "α, θα παρατήσω τα χάπια". Και μόνο αυτό με τον υπολογιστή, δε σου λέει κάτι; το έχω κάνει άπειρες φορές...μεγάλος μπελάς, άσε. Κράτα τα φάρμακά σου, απλά δες μήπως δε χρειάζεσαι τόσα πολλά...

Similar Threads

  1. ΕΙΜΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ παρακαλω να διαβαστει
    By stefanos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 4
    Last Post: 16-05-2006, 18:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •