πως θα τα περασετε τα Χριστουγεννα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453

    πως θα τα περασετε τα Χριστουγεννα?

    .....εγω στο σπιτι παρεα με βαρετους συγγενεις,προσποιουμενη και καλα οτι ειμαι μια χαρα...
    ισως βεβαια να ειναι καλυτερα παρα να ημασταν μονο οι 4 μας μονοι στο σπιτι...
    εσεις?

  2. #2
    Μμμμ..εγω σήμερα μπορεί να πάω κάπου μπορεί να πάω όμως και κάπου αλλού.....Ότι και να σου πω αγαπητη αμελί ψέμματα θα είναι. Χου νοους?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    ειτε πας \"καπου\" ειτε \"καπου αλλου\" να τα περασεις τελεια Θεοφανια μου!!!!:)
    ....και ριξε και καμια \"ζεμπεκια\" και για μας τις μουροχαυλες:P

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    εγω θα πηγαινα \"καπου\" αλλα το μετανοιωσα...πηραν και τους ειπα αρλουμπες γιατι βαρεθηκα...
    τωρα ειμαι μεταξυ του \"καπου αλλου\" και σπιτι να περιμενω μεταμεσονυκτιες επισκεψεις...στο τελος παλι μονη θα καταληξω να βλεπω το \"breakfast at tiffany\'s\" για 12η φορα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Ameli μου γιατί νιώθεις ότι πρέπει αυτές τις μέρες να τις περάσουμε κάπως (ότι επιτάσσουν τα μμε, οι φίλοι μας, οι γονείς μας, η κοινωνία) και όταν τις περνάμε κάπως αλλιώς να ΄νιώθουμε χάλια, να νιώθουμε ότι πρέπει να απολογηθούμε σε όλους γύρω μας για αυτό;

    Θυμάμαι πέρσυ πόσο άσχημα ήμουν. Ενώ είχα παρέα δεν βγήκα σχεδόν καθόλου. Μια μαύρη θλίψη με σκέπαζε, ένα πλάκωμα. Όχι γιατί δεν έβγαινα. Θυμάμαι να προσπαθώ να κοιμηθώ για να ξεχνώ τη μαυρίλα. Θυμάμαι να κοιτώ το δένδρο επίπονα και να θέλω να μεταμορφωθώ σε ένα μικρό τοσοδούλικο πλάσμα, που βρίσκεται στα κλαδιά του, στα λαμπακια του, κρυμμένο από όλους και από όλα.

    Και αυτό, το ότι έκανα ότι με εξέφραζε εμένα, τελικά, διάβασα, σκέφτηκα, είδα, με έβγαλε σιγά σιγά σιγά, έξω από τη μαυρίλα, και έξω από το πρέπει οπωσδήποτε να περάσω καλά.
    Και από τότε, τον τελευταίο καιρό, μπορεί να ετυχε να κάνω πολλές εξόδους κτλ αλλά και να μην έκανα, πάλι καλά θα περνούσα. Γιατί πια ξέρω πως δε χρειαζόμαστε καλούπια.

    Αμελί μου, τι θα ήθελες εσύ για να περνάς καλά, όχι μόνο αυτές τις μέρες αλλά οποιαδήπτοε μέρα του χρόνου; Και τι μπορείς να κάνεις εσύ για αυτό;
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  6. #6
    Originally posted by amelie74
    ειτε πας \"καπου\" ειτε \"καπου αλλου\" να τα περασεις τελεια Θεοφανια μου!!!!:)
    ....και ριξε και καμια \"ζεμπεκια\" και για μας τις μουροχαυλες:P
    αμελί....δεν τα λυπάσαι τα πατώματα που θα πάω να χορέψω και από πάνω?

  7. #7
    Originally posted by Remedy
    εγω θα πηγαινα \"καπου\" αλλα το μετανοιωσα...πηραν και τους ειπα αρλουμπες γιατι βαρεθηκα...
    τωρα ειμαι μεταξυ του \"καπου αλλου\" και σπιτι να περιμενω μεταμεσονυκτιες επισκεψεις...στο τελος παλι μονη θα καταληξω να βλεπω το \"breakfast at tiffany\'s\" για 12η φορα...
    ρεμ...με βλέπω να σου κάνω παρέα, (εσύ θα περιμένεις τον Άγιο Βασίλη και γω θα γκρινιάζω γιατί δεν θα είμαι εκεί που θα ήθελα).
    .........(:

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αντε, ελα να γκρινιαξεις :)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΣTHN XAΛKIΔIKH ME ΣYΓΓENEIΣ.
    KAΛEΣ ΓIOPTEΣ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Οικογενειακα με συγγενεις, ησυχα και χωρις πολλα νταμπα ντουμπα...
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    anyway....ειτε περασετε την σημερινη μερα βαρετα ειτε οπως την ονειρευεστε να εχετε ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!!
    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΟΣ ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!:)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •