Μπορει να καταπολεμηθει τελικα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    37

    Μπορει να καταπολεμηθει τελικα?

    Καλησπερα σε ολους,ευχομαι δυναμη σε οσους παλευουν με τον εαυτο τους.
    Εχω ξαναγραψει παλιοτερα,τα γνωστα υποφερω απο αγχος μελαγχολια,φοβιες κλπ.Βρισκομαι σε σταδιο ψυχαναλυσης εδω και 2 μηνες περιπου.Δεν λεω, με βοηθαει.Ομως εχω την εντυπωση οτι δεν θα μπορεσω να θεραπευσω την ψυχη μου.Πραγματικα δεν μπορω να φανταστω τον εαυτο μου να ειναι απλα καλα.Νομιζω πως θα το κουβαλαω για παντα και πως στο τελος θα τρελαθω.Και αυτο με σκοτωνει!Εκει που νομιζω οτι εχω κανει βηματα θετικα,ξαφνικα βουλιαζω παλι.Δεν ξερω πως εχω γλιτωσει την καταθλιψη,και τρεμω μηπως χρειαστει να παρω χαπια,με το ζορι παιρνω ενα ντεπον(λογω χαζης φοβιας ετσι?).
    Θα 'θελα να μου πειτε,και απο εμπειρια και απο γνωση,μπορει αραγε να καταπολεμηθει ολοκληρωτικα ολο αυτο το συμπλεγμα των ψυχολογικων και των υπαρξιακων?Υπαρχει ελπιδα να ηρεμησει η ψυχη μου ποτε?Δεν ειναι οτι δεν εμπιστευομαι την ψυχαναλυση,απλα νιωθω οτι δεν εχω ΕΓΩ τη δυναμη να βοηθησω εμενα.

  2. #2
    Υπαρχει. μην απελπιζεσαι. θα τη βρεισ τη δυναμη αν συνεχισεισ να προσπαθεισ. ειναι δυσκολο το ξερω.., αλλα ολα θελουν προσπαθεια. και δεν εισαι μονη...., ολα θα πανε καλα.., αξιοποιησε οτι σου προσφερεται και βρεσ και αλλα! και μην τα παρατασ! εν αναγκη γραψτο καπου να το βλεπεισ, γιατι ξερω πωσ τισ δυσκολεσ ωρεσ που νιωθεισ ολο αυτο το μαυρο κομματι σου στο προσκηνιο δεν μπορεισ να δεισ καθαρα αυτα που σου γραφω. Γραψτο καπου να το βλεπεισ. η βρεσ ενα δικο σου αλλο τροπο.
    ευχεσ για υγεια και αγαπη!!!!

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    37
    Σ\'ευχαριστω για την απαντηση σου!
    Εχω την εντυπωση οτι ετσι θα ειμαι μια ζωη.Δεν θα ζω,απλα θα επιβιωνω..και ειναι κριμα γτ τα χρονια περνανε και εχω χασει ηδη πολλα....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    \'\'ευχομαι δυναμη σε οσους παλευουν με τον εαυτο τους.\'\',,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,γι ατι να παλευει κανεις ΜΕ τον ΕΑΥΤΟ του ? μηπως εκει βρισκεται και το προβλημα τελικα ? δεν ειναι καλυτερα να παλευει ΓΙΑ τον ΕΑΥΤΟ του ? ,,,,,αν με εννοεις .... ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, και εχεις ξεκινησει μονο εδω και 2 μηνες ψυχαναλυση , δωσε λιγο χρονο στον εαυτο σου ,,,,,μηπως δεν εχεις ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ ακομα οτι εχεις ΕΜΠΛΑΚΕΙ με κατι ποιο μ α κ ρ ο π ρ ο θ ε σ μ ο !? ,,,,,,,,,,,,,,,σου ευχομαι Δυναμη για να τα βρεις με τον εαυτο σου και να φροντιζεις τον εαυτο σου !

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    reggaeM,ναι μπορεί...
    Χρόνια σου πολλά.Να συνεχίσεις τη δουλειά,έχοντας πάντα στα υπόψιν πως ό,τι μας βασανίζει δε φεύγει ολονυχτίς,απαιτεί μία διαδικασία αναγνώρισης των θεμάτων μας και εύρεσης τρόπων με τους οποίους θα τα διαχειριζόμαστε ικανοποιητικότερα.Άρα μία δέσμευση χρονική θα χρειαστεί.Να το δεις σαν επένδυση για το μέλλον.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    37
    Γεια σας!
    Αισιοδοξες οι απαντησεις σας,και αυτο με βοηθαει πολυ.
    Ειναι δυσκολο το σημειο που βρισκομαι,ειναι εκει που αρχιζεις να ανακαλυπτεις τις πηγες του κακου και βιαζεσαι να ξεφορτωθεις το \'βαρος\' αυτο,και οσο το βλεπεις να ερχεται και να φευγει λες δεν υπαρχει λυση,αλλα αρνεισαι να το δεχτεις σαν μονιμο συγκατοικο.
    Θελω τοσο πολυ να πιστεψω οτι ολα θα περασουν...!
    Path,μπορω να το θεσω κι αλλιως--παλευουμε με τον εαυτο μας για τον εαυτο μας... ειναι εσωτερικη παλη οπως και να το κανουμε.
    Σας ευχομαι καλο βραδυ.

  7. #7
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    37
    Το πιο δυσκολο ειναι να προσποιεισαι οτι εισαι καλα...ενω το μονο που θελεις ειναι να κρυφτεις και να κλαψεις.....ελεος δεν αντεχω αλλο....εχω απελπιστει...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    26
    Exodus: Movement of Jah people! Oh-oh-oh, yea-eah!
    .......
    Men and people will fight ya down
    When ya see Jah light.
    Let me tell you if you\'re not wrong;
    Everything is all right.
    So we gonna walk - all right! - through de roads of creation:
    We the generation
    trod through great tribulation.

    Exodus, all right! Movement of Jah people!
    Oh, yeah! O-oo, yeah! All right!
    Exodus: Movement of Jah people! Oh, yeah!

    τα προβληματα μου καμια φορα τα λυνω και με τη μουσικη λες και με νιωθουν αυτοι που τα λενε!!!!

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    37
    ετσι...
    To προσπαθω κι εγω καμια φορα.....3 little birds

  10. #10
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    37
    ....τι ειπες τωρα!!μονο φορματ?πεταμα ολα....!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    26
    αμα κανεις φορματ θα χασεις τα αρχεια του bob και δεν πρεπει μαθαινεις πολλα απο το legend!!!φιλε reggaeM εισαι σε καλο δρομο. cause every little thing is gonna be alright
    Singin\': \"Don\'t worry about a thing,
    \'Cause every little thing gonna be all right!\"
    βοηθηστε τον φιλο!!! για να σε βοηθησω φιλε θα αναψω ενα μεεγαλο απο αυτα που εκανε ο bob στη μνημη του και για παρτη σου αλλα δεν θα το καπνισω επειδη το εχω κοψει και θα το κανω σημερα κιολας!!!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    26
    in every life we have some trouble,
    when you worry you make it double
    don\'t worry, be happy.

    aint got no place to lay your head,
    somebody came and took your bed,
    don\'t worry, be happy.

    Δεν πρεπει αν δεν εισαι καλα να δειχνεις οτι εισαι μες την τρελη χαρα ασε τους φιλους σου να σου φτιαξουν τη διαθεση και αν δεν μπορουν.

    i give you my phone number,
    when your worried, call me,
    i make you happy

  13. #13
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    37
    χμμμμ...ειμαι θηλυκου γενους
    τα αρχεια του ΒοΒ δε χανονται....βγαλανε ριζες!μακαρι να βρισκαμε την υγεια μας ετσι!
    Αλλα σε αφηνουν οι καταραμενες οι σκεψεις να χαρεις λιγο?Δε σε αφηνουν!!!

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    26
    και τη σημαινει αυτο [email protected] οταν εχεις οτιδηποτε με βρισκεις εκει συνεχεια!!!!
    τι σε απασχολει τι ειναι αυτο που σκεφτεσαι!!!!?

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    26
    http://www.youtube.com/watch?v=ikzQmC3S-mE&feature=fvw
    ziggy

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •