εμμονες ιδεες !!!Ελεος - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 51 of 51
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Σας ευχαριστω παιδια μεσα απο τη καρδια μου!Αλλα δεν αντεχεται τοσο αγχος.Δε μπορω να κολλαω αλλο σε ασημαντα πραγματα.Τωρα ηρθα απο το ψυχολογο αλλα παλι ολα στραβα μου πηγαινουν.Πρεπει να φυγουν οι γονεις μου για Πατρα γιατι η γιαγια μου ειναι αρρωστη και πρεπει και εγω να παω πακετο.Συνεπαγεται σταματαω ψυχοθεραπεια που τωρα αρχισα και ειμαι πολυ χαλια.Κανω υπομονη στο φαρμακο να δρασει αλλα με τρελλαινει ακομα πιο πολυ.Δε ξερω τι αμαρτιες πληρωνω δεν εχω κανει κακο σε κανεναν γιατι να μη μπορω να ζησω ελευθερη??????Γιατι να μην εχω λογικη?Αρα ειμαι ΑΝΑΠΗΡΗ.Ουτε λουζομαι ουτε τιποτα.Με μια φορμα κυκλοφορω ΑΠΟΡΩ το αγορι μου τι μου βρισκει!!!Και εγω πιστευω δεν υπαρχει ασχημος ανθρωπος εκτος αν εχει καποια παραμορφωση η ξερω οτι δεν υπαρχει ανθρωπινο δερμα σα βαμβακι.Αλλα δε μπορω να το πιστεψω 100%.Λεω μηπως με βλεπουν?Δε ξερω ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ εφτασα στο τερμα...Η κατασταση ειναι ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ.ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ!:(:(:(

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Αφρούλα δεν υπάρχει κάποιος τρόπος εσύ να μείνεις;
    Αν όχι, εφόσον νιώθεις άσχημα θα μπορούσες να ζητήσεις από τον ειδικό να μιλάτε στο τηλέφωνο ενώ λείπεις;
    Κάνε υπομονή και θα δράσει το φάρμακο, μην πανικοβάλλεσαι, δε θα σου συμβεί τίποτα κακό, θα περάσουν οι μέρες και θα είσαι ξανά πίσω στην θεραπεία έτοιμη για δράση.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Δυστυχως οχι πρεπει να φυγω γιατι θα μεινω μονη μου και δε μπορω να σταθω στα ποδια μου μονη τωρα.Αλλαξα το φαρμακο πηρα παλι EFFEXOR .Πηρα το γιατρο τηλεφωνο και μου ειπε τι να κανουμε αλλο!!!!Παρε το παλιο και θα τα πουμε στο ραντεβου!!ΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΓΕ ΟΛΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑΜΕ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ.Ειμαι πολυ στεναχωρημενη εμεινα χωρις βοηθεια.Δε ξερω τουλαχιστον ηλπιζα στα φαρμακα ενιωθα 4 στα 10 λιγη ασφαλεια.Τι να πω???Δε ξερω.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Αφρούλα όταν μια φράση του γιατρού όπως αυτή \"τι να κανουμε αλλο\" σου δημιουργεί εύλογα τέτοια ανησυχία του το εκφράζεις;
    Μερικοί γιατροί ξέρεις μας νομίζουν πιο \"ατσάλι\" από όσο δείχνουμε... Και σε κάποιες φράσεις τους άθελά τους δε δείχνουν την ανάλογη ευαισθησία...Αυτό πρέπει να τους το λέμε, για να δείξουμε πόσο χρειαζόμαστε την υποστήριξή τους.
    Δεν είναι μόνο τα φάρμακα που θα σε βοηθήσουν. Πάνω από όλα η δική σου προσπάθεια αλλά και η υποστήριξη από το γιατρό.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Εχεις δικιο .Τη Δευτερα θα παω στο γιατρο και τη Τριτη φευγουμε δυστυχως.Φοβαμαι ομως μη μου δωσει αντιψυχωσικο αφου αυτα που παιρνω τωρα δε κανουν απολυτως τιποτα.Τι να πω ?Ελπιζω σε ενα με 2 χρονια να βρω το σωστο φαρμακο ,να κανω τη ψυχοθεραπεια μου και να πεταω.Δε θελω τιποτα αλλο!!Αυτο ειναι το ονειρο μου!!!ΟΥΤΕ ΛΕΦΤΑ ,ΟΥΤΕ ΔΟΞΑ,ΟΥΤΕ ΣΟΥΠΕΡ ΟΜΟΡΦΙΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ.Ελπιζω να με ελεησει ο Θεος και να κανει το θαυμα του..:(

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Αφρούλα
    νιώθω πως για να ξεπεράσει κάθε άνθρωπος ότι τον βαράινει
    δε φτάνει μόνο η κατάλληλη αγωγή
    η κατάλληλη τεχνική
    αλλά και η υποστήριξη του θεραπευτή
    να νιώθεις ότι εκεί είναι το αποκούμπι σου για κάθε σου φόβο, στενοχώρια, χαρά
    μέχρι να τραφείς και να μην τον χρειάζεσαι πια.
    Εξέφρασέ του αυτή σου την ανάγκη.

    Θέλω στήριξη. Θέλω έναν άνθρωπο-θεραπευτή. Όχι μόνο φάρμακα και τεχνικές.

    Κι εφόσον του έχεις εμπιστοσύνη, ότι φάρμακο σου δώσει να έχεις πίστη ότι θα είναι το καλύτερο δυνατό. Μην κοιτάς ταμπέλες στα φάρμακα. Προέχει πως ότι φάρμακο και να είναι αυτό, αν σε κάνει να νιώσεις καλύτερα, αυτό και μόνο αυτό έχει σημασία.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •