χρειαζομαι τον καλυτερο ψυχοθεραπευτη ΓΣΘ!!Βοηθηστε με
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 124
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197

    χρειαζομαι τον καλυτερο ψυχοθεραπευτη ΓΣΘ!!Βοηθηστε με

    Για εμμονες ιδεες,καταναγκασμους συνεχεια και ως επακολουθο η καταθλιψη.Αθηνα μενω .Παιδια να εχει εμπειρια γιατι θελω να γινω καλα ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ!!!Βοηθηστε δεν μπορω αλλο να πηγαινω στο φοιτητη να κανει πρακτικη πανω μου!!!:(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Δε μπορω να στειλω u2u δε ξερω γιατι και το χω πει 100 φορες !!!Σε αυτον που με συστησες τον εχω ακουστα και ηθελα να παω αλλα βρισκεται στο ιδιο γραφειο με μια ψυχοθεραπευτρια που πηγαινα και δε βοηθησε και μου πε οτι δε γινεται να ρθεις στο ιδιο γραφειο.:(

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    ΄στην Αυτογνωσία θα βρείς ότι θέλεις ψάξε το λίγο.Και γιατί να μην σε δει αυτός; τσάμπα θα πάς;τι σημασία εχει αν είναι στό ίδι γραφείο ααν κλείσεις σε αυτόν ραντεβού

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Αφρο δες λίγο αν έχει γεμίσει το μποξ σου με u2u. Αν έχει γεμίσει τσεκάρεις τα τετραγωνάκια και μετά πατάς την επιλογή \"delete\" κάτω και μετά την επιλογή \"empty\" αριστερά για να αδειάσει και ο κάδος με τα deleted μηνύματα. Σε περίπτωση που δεν το έχεις κάνει στο λέω. :)

  5. #5
    Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    77
    Παιδιά,εάν μπορεί κάποιος να μου στείλει και εμένα κάποια πρόταση κάποιος θα του ήμουνα ιδιαίτερα ευγνώμων...Για εντός Αθηνών...Ευχαριστώ...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ton kalυτερο τον ξερω εγω..το εχω βασικα.ειναι ο καλυτερος και δεν σου το λεω υοικειμενικα μονο αλλα και αντικειμενικα.ηταν η απαντηση που πηρα απο πολλους οταν εκανα την ιδια ακριβως ερωτηση.
    το μονο θεμα ειναι οτι στοιχιζει 80ευρω η ωρα...δυστυχως..αν θες να σου στειλω στοιχεια πες μου.
    παντως να ξερεις ειναι ο καλυτερος γνωσιακος για να μην πω της ελλαδας,της αθηνας τουλαχιστον..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    οποιος θελει γενικα να μου στειλει να με ρωτησει..υπαρχουν και πληροφοριες στο διαδικτυο για τον τυπο αυτο και οποιαδηποτε αλλη απορια εγω ειμαι εδω!

  8. #8
    Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    77
    Μπορείς να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες μέσω U2U???

  9. #9
    Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    77
    Ευχαριστώ πολύ...Να\'σαι καλά...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    τιποτα!
    γενικα το θεωρω λιγο ξιπασμενο να κατσω να του κανω διαφημιση για αυτο και δε λεω πολλα.
    δεν θελω να θεωρηθει πως τον προωθω γιατι δεν ισχυει.απλα επειδη εσεις εδω μεσα με εχετε βοηθησει κατα καιρους παρα πολυ αυτος ειναι ο δικος μου τροπος να βοηθησω.
    εχω βοηθηθει αρκετα σε σημειο να μην αναγνωριζω και να εντυπωσιαζομαι απο αντιδρασεις μου για αυτο και σας τον συστινω.
    αυτα λοιπον δεν λεω κατι παραπανω!
    ελπιζω να σας βοηθησει οσο βοηθαει και εμενα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    110
    για να μην ανοιξω αλλο thread πειτε μου ρε παιδια τη γνωμη σας,

    ειμουνα πολυ κατα των φαρμακων αλλα 3 χρονια ψυχοθεραπειας δεν εχω βοηθηθει καθολου.θα με βοηθησουν?η θα ψαχνω μετα απο λιγους μηνες για αλλες λυσεισ?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    gamder εσυ τι προβλημα αντιμετωπιζεις αν επιτρεπεται?βοηθανε ναι,τα χαπια..απλα σε εχουν σε καταστολη μην περιμενεις να σου λυσουν το προβλημα.
    η προηγουμενη γιατρος μου μου ελεγε οτι τα χαπια αποτελουν την θεραπεια,τελικα δεν το πιστευω καθολου αυτο...τα αντικαταθλιπτικα παντως(θα μιλησω για αυτα μιας και εχω σχετικη εμπειρια)δεν ειναι τιποτα.θελω να πω πως πολυς χαμος εχει γινει για αυτα τα χαπια και γενικα τα ψυχοφαρμακα.ταμπου βασικα,αυτο φταιει..δηλαδη μια αντιβιωση πολυ περισσοτερο επιβαρυνει τον οργανισμο απο ενα αντικαταθλιπτικο...
    οπως ειπα και πριν δεν θεωρω οτι αποτελουν την θεραπεια.παρολα αυτα σου δινουν μια ωθηση στο να σκεφτεις καλυτερα και πιο ξεκαθαρα καποια πραγματα,στην ουσια αποτελουν ενα εργαλειο που σε βοηθα να λυσεις το προβλημα σου αλλα δεν φτανει μονο αυτο..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    εχω μπερδευτει.Ο ενας μου λεγε μην απαντας στις ιδεες παμε παρακατω τι θα κανεις στη ζωη σου και οτι αυτα ειναι παραλογα.Αλλα θυμαμαι ειχα παει σε εναν και με πηγαινε στο καθρεπτη και μου λεγε εισαι γαλα εισαι χιονι εισαι τερας εισαι...εισαι....δηλαδη την αρρωστεια μου και τρομαξα αλλα πιστευω αυτος ηταν ο καλυτερος.Τι ψυχοθεραπεια ηταν αυτη?Συμπεριφορικη?Και τι διαφορα εχει με τη γνωσιακη?Βοηθηστε με γιατι ειναι κριμα να χανω αλλο τα ζωη μου παιδια.:(

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    μαλλον αφρουλα αυτο που περιγραφεις γνωσιακη ειναι..δεν εχει σημασια ποια ειναι η διαφορα μεταξυ γνωσιακης και συμπεριφοριστικης μιας και συνηθως αυτες οι δυο πανε πακετο δλδ συνδυαζονται..πολυ σπανια θα πεσεις σε καποιον ο οποιος να ναι μονο το ενα απο τα δυο.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    melene καταλαβα οτι ειναι συμπεριφορικη και οτι αυτη χρειαζεται στη θεραπεια ocd.Αλλα που να ψαξω?Αυτο ειναι το προβλημα.

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •