Απελπισια! Γερασα στα 25? - Page 17
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617
Results 241 to 254 of 254
  1. #241
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Κοιτα κρινο τι ψαχνεις να βρεις...ξαφνικα πεταχτηκε το ονομα μου στο νημα ως εξυπνακιδης κλπ...κλπ...κλπ...δεν θα καθισω να ψαχνω παλια ποστ για να δειξω οτι εχω δικιο ή οτι εχω αδικο.
    Απλως μου κανει εντυπωση που ανφερθηκε παλι το ονομα μου σε ενα νημα με διαφορους χαρακτηρισμους χωρις να εχω εμπλακει ουσιαστικα σε καποια διαμαχη.
    Αν θελεις να το ληξουμε ειναι ενταξει με μενα...αλλωστε οι καυγαδες ειναι παντα κατι που αποφευγω...ακομα και οι δικτυακοι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #242
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by keep_walking


    Αν θελεις να το ληξουμε ειναι ενταξει με μενα...αλλωστε οι καυγαδες ειναι παντα κατι που αποφευγω...ακομα και οι δικτυακοι.


    ρε δεν με χεζεις,
    που θες και να το ληξουμε?
    οταν εγραφες αυτα που εγραψες,
    οτι ξευτιλιζομαι και οτι θα ειχα φαει μπαν και ολα τα υπολοιπα,
    τα σκεφτηκες?

    Ζητησες ποτε εστω και μια συγγνωμη?
    Αντιθετα τοτε ειχες πει οτι δεν βρισκεις κατι λαθος.

    Σημερα που στριμωχνεσαι θες να το ληξεις?
    Γιατι?
    Για να βγεις για μια ακομη φορα αρσακειαδα και απο πανω?
    Η θεοφανια σου εμαθε αυτα τα κολπα?

    Ρε φορας παντελονια η οχι?
    ξερεις να φερεσαι τιμια?
    Και αυτο δεν εχει να κανει αμα παιρνεις χαπια και ασε τις σαχλες.
    Εχει να κανει με το αν εισαι ανθρωπος.
    Και εχε υποψη σου, οτι εγω συνομιλω μονο με ανθρωπους.
    Με υπανθρωπους ποτε.

    Κατσε σκεψου (αν το θες κιολας) τι ακριβως θες να εισαι και μετα ελα να μου απαντησεις.

    Απο την αλλη,
    και αν δεν μου απαντησεις και ποτε, χεστηκα πατοκορφα,
    να σαι σιγουρος για αυτο.
    Εγω ηξερα απολυτως τι εκανα και οταν ερχομουνα στην τριπολη και ξερω επισης απολυτως τι κανω τωρα.
    Παντα ημουν σαφης και μετρημενος και θα εξακολουθησω να το κανω, σε δυο βαρκες δεν θα πατησω ποτε μου.


    Τελος,
    να ξερεις οτι μπορει να ειμαι σκληρος μερικες φορες,
    αλλα απο την αλλη, αναγνωριζω την ειλικρινεια στους ανθρωπους και δεν τους κρατω ποτε κακια για τιποτα.
    Τα μισολογα ομως μου γυρνανε τα αντερα.

  3. #243
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χμ και ο χειμαρος λασπης συνεχιζεται...κατι που μου αρεσει στο φορουμ ειναι οτι ειναι ολα καταγεγραμμενα...ουτε που εχω την διαθεση να ασχοληθω.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #244
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by keep_walking



    κατι που μου αρεσει στο φορουμ ειναι οτι ειναι ολα καταγεγραμμενα...ουτε που εχω την διαθεση να ασχοληθω.

    για την καταγραφη, ειπες πολυ σωστη κουβεντα.
    Δεν χρειαζεται να θυμασαι,
    ψαχνεις - βρισκεις τι εχει πει ο αλλος, και του τα σερβιρεις.
    Απλα τα πραγματα.


    Οσο για την διαθεση σου, σε καταλαβαινω,
    ξεκουρασου καλυτερα.

  5. #245
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    για την καταγραφη, ειπες πολυ σωστη κουβεντα.
    Δεν χρειαζεται να θυμασαι,
    ψαχνεις - βρισκεις τι εχει πει ο αλλος, και του τα σερβιρεις.
    Απλα τα πραγματα.


    Οσο για την διαθεση σου, σε καταλαβαινω,
    ξεκουρασου καλυτερα.
    Χμ οχι η διαθεση μου ειναι μια χαρα απλως δεν βλεπω το νοημα να αναλωθω σε μια συζητηση ανευ περιεχομενου...αμυνομαι μεν οταν αναφερεται το ονομα μου απο κει και περα...τελος.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #246
    Κρίνο...γέλασα πολύ με όλο αυτό το παραλλήρημα, αλλα το καλύτερο μου ήταν που μιλάς ΕΣΥ στον κηπ για παντελόνια.
    Κρίμα μόνο που σου έκανε τη χάρη και ασχολήθηκε μαζί σου. Σπάνια απολαμβάνεις πλέον την προσοχή εδώ μέσα παρόλες τις κραυγές και την απελπισία σου.
    Δεν πειράζει. Θα μάθει σιγά-σιγά. (Και για να σε προλάβω, εγω θα του το μάθω και αυτο).
    Συνέχισε τώρα να γράφεις κανά τρίωρο, έχεις μπόλικο απόθεμα ξερατού και απόρριψης, δεν σε φοβάμαι.

  7. #247
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Θεοφανία
    Κρίνο...γέλασα πολύ με όλο αυτό το παραλλήρημα, αλλα το καλύτερο μου ήταν που μιλάς ΕΣΥ στον κηπ για παντελόνια.


    ειναι καλο να γελαει ο ανθρωπος, φτιαχνεται η διαθεση του.
    Οσο για το καλυτερο, οποιος μπορει να μιλαει για κατι, καλο ειναι να το κανει.

    ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΩ.




    Κρίμα μόνο που σου έκανε τη χάρη και ασχολήθηκε μαζί σου.



    οριστε!
    για αυτο σου λεω οτι κανεις μισες δουλειες.....
    να τον αφησω λοιπον, και να μην του απαντησω παραπανω λες?



    Σπάνια απολαμβάνεις πλέον την προσοχή εδώ μέσα παρόλες τις κραυγές και την απελπισία σου.



    και θα χαιρομουν αν αυτο το σπανια, γινονταν ποτε.
    Να εσυ καλη ωρα,
    ενω μου εχεις πει (παμπολες φορες) οτι θα σταματησεις να ασχολησε μαζι μου, (αυτο με το κατσικακια το θυμασαι??) παρολα αυτα ακομα και τωρα συνεχιζεις.....
    Ξερεις, δεν χρειαζεται να ασχολουνται αλλοι μαζι μου,
    αφου κυριως εσυ που δεν θα επρεπε να απαντας και να μου απευθυνεις το λογο, το κανεις ασυστολα....
    Οποτε δεν καταλαβαινω τι συμβουλευεις τους υπολοιπους.




    Δεν πειράζει. Θα μάθει σιγά-σιγά. (Και για να σε προλάβω, εγω θα του το μάθω και αυτο).



    αντε ντεεεεεεεεεεεεεε!!!
    κανε καμια δουλεια σωστη λαιμαι.....




    Συνέχισε τώρα να γράφεις κανά τρίωρο, έχεις μπόλικο απόθεμα ξερατού και απόρριψης, δεν σε φοβάμαι.



    χμμμμ σορρυ σχολαω σε λιγο
    και εχω ενα ΣΚ μπροστα μου.
    Απο δευτερας αν ευκολύνεσαι.....






  8. #248
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    αντρεύτηκε ο άνδρας μου Κρίνο;θα ήθελα να μου το εξηγήσεις.


    προφανως γιατι πιστεψε (απο οτι φαινεται λανθασμενα) οτι τηρουσες τις ιδιοτητες της συζυγου ναυτικου.
    Εχεις υποψη σου τετοιες γυναικες?
    Πρεπει να εχεις, μιας και εχεις ταξιδεψει.

    Αλλες γυναικες, που ζουν περιπου την ιδια ζωη, δεν δυσανασχετουν με μια παρομοια ζωη.
    Δεν ξερω αν αυτο ειναι σωστο, αλλα ετσι συμβαινει.




    Εγώ κατάλαβα ότι έγινε σκληρός λόγω του επαγγέλματος του αντιμετωπίζοντας τέτοιες καταστάσεις.



    αυτο ειναι η μια πλευρα, η βολικη.
    Οι ναυτικοι ξερεις φτιαχνονται να ζουν καπως.
    Η στερια δεν τους κανει, τους μαραζωνει σαν μια πελωρια φυλακη.
    Αν θες ενας λογος που σταματησα να ταξιδευω, ειναι και αυτος.




    Φυσικά δεν θα γνωρίζεις ότι εχω ταξιδέψει αρκετα, ότι εχω αντιμετωπισει τυφώνες, ότι είχαμε προσάραξη σε κοφτερά βράχια, ότι άκουσα απο την τηλεόραση για ναυάγιο με καπετάνιο τον άνδρα μου και πολλά πολλά άλλα.


    οχι αλλα το φανταζομαι,
    ολες οι γυναικες ναυτικων εχουν μια μικρη (η μεγαλη) καριερα στην θαλασσα. (θυμαμαι μια τυπισα, που επι σειρα ετων, ηταν μαζι με τον αντρα της....)
    εεεε και αμα κανεις καριερα, ολο και καποια περιπετεια θα σου κατσει.



    Εαν μου το έλεγαν άτομα σοβαρά ειλικρινά θα στενοχωριόμουν.Εαν μου άξιζε ή του άξιζα και εαν ήθερες την πορεία μου ως γυναίκα ναυτικού 30 χρόνια θα έπρεπε να ντρέπεσαι να να ζητάς συγγνώμη.Αλλά επειδή ούτε γνωρίζεις αυτές τις εννοιες το μόνο που εχω να σου πω είναι οτι λυπάμαι για λογαριασμό σου.και παράλληλα να σε συμβουλεύσω να πας σε ειδικό γιατί το πρόβλημά σου είναι μεγάλο.Το αν του άξιζα και το αν μου ετυχε κάτι τυχερό εχει φανεί απο όσα εχω γράψει και ευτυχώς μερικοί με γνώρισαν.Ντροπή σου ανεδέστατε κομλεξικέ που άλλη δουλειά δεν κάνεις παρά να παρακολουθείς πότε θα γίνει φασαρία για να επέμβεις.Οσο για την δική μου ηθική κάνε πρώτα 5 πλύσεις με ντετόλ στο στόμα και μετά να εκφέρεις γνώμη.απώς θέλεις να καλλιεργείς ενα κλίμα άσχημο για να ικανοποιείς το πρόβλημά σου,να ασχολούνται μαζί σου.Λίγο τσίπα αν είχες έπρεπε να σκεφτείς πριν μιλήσεις.δεν αξίζει να ασχολείται κανείς μαζί σου.Οσα και να πεις δεν θα απαντήσω οσο καινα προκαλέσεις γιατί δεν αξίζεις.καλά μυαλά

  9. #249
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by giwta2



    Εαν μου το έλεγαν άτομα σοβαρά ειλικρινά θα στενοχωριόμουν.


    δεν βλεπω κανενα λογο να στεναχωρηθεις. ασχετως ποιος θα στο πει.
    Τωρα αν δεν σου αρεσουν οι καθαρες κουβεντες, ε οκ....



    Εαν μου άξιζε ή του άξιζα και εαν ήθερες την πορεία μου ως γυναίκα ναυτικού 30 χρόνια θα έπρεπε να ντρέπεσαι να να ζητάς συγγνώμη.



    να ζηταω συγγνωμη?
    πας καλα?
    η μηπως νομιζεις οτι εισαι η πρωτη γυναικα ναυτικου που γνωριζω?
    Μιλας με καποιον που γνωριζει πολυ καλα γιατι πραγμα μιλαει.
    Και εχε υποψη σου, οτι περα απο την γυναικα του ναυτικου, υπαρχει ΚΑΙ ο ναυτικος. Η αυτος δεν πιανεται επειδη δεν εχει κανει λογκιν στο φορουμ?




    Αλλά επειδή ούτε γνωρίζεις αυτές τις εννοιες το μόνο που εχω να σου πω είναι οτι λυπάμαι για λογαριασμό σου.



    αμα αυτο σε κανει να νιωθεις καλυτερα, εμενα μου περισευει.
    Ειτε λυπηθεις για λογαριασμο μου, ειτε για το μισο πλανητη, τα προβληματα σου θα παραμεινουν ως εχουν.




    και παράλληλα να σε συμβουλεύσω να πας σε ειδικό γιατί το πρόβλημά σου είναι μεγάλο.



    μου αρεσεις γιατι πανω απο ολα εισαι μεγαλοψυχη....
    Σε ειδικο καλη μου γιωτα πανε οσοι ειναι η νιωθουν δυσλειτουργικοι.
    Επειδη με συμβουλευεις ομως απλα θα σου πω οτι η ζωη μου κυλαει ομορφα και χαλαρα.
    Οποτε να παω σε ειδικο, για να νιωθεις εσυ καλα?
    Εχει νοημα αυτο που λες?





    Το αν του άξιζα και το αν μου ετυχε κάτι τυχερό εχει φανεί απο όσα εχω γράψει και ευτυχώς μερικοί με γνώρισαν.



    το τι αξιζες η δεν αξιζες εγω δεν το γνωριζω.
    Ισως κανεις να μην το γνωριζει, παντως εγω ειμαι ο τελευταιος που θα ξερει.
    Τωρα εγω δεν πιστευω στην τυχη, αλλα στο οτι την ζωη μας εμεις την στρωνουμε.
    Ομοιως εσυ εστρωσες την δικη σου, οπως ολοι μας.




    Ντροπή σου ανεδέστατε κομλεξικέ που άλλη δουλειά δεν κάνεις παρά να παρακολουθείς πότε θα γίνει φασαρία για να επέμβεις.



    παρακαλω?
    το οτι με ρωτησες κατι και σου απαντησα,
    ειδες καμια φασαρια να υπαρχει στο μεταξυ μας διαλογο?
    Οσο για το αναιδης, λυπαμαι αλλα η αληθεια μπορει να εχει πολλες ονομασιες, αλλα δεν παυει να ειναι αληθεια.
    Σορρυ αλλα εγω εχω μαθει να λεω τα πραγματα με το ονομα τους.




    Οσο για την δική μου ηθική κάνε πρώτα 5 πλύσεις με ντετόλ στο στόμα και μετά να εκφέρεις γνώμη.



    ασε τις απολυμανσεις και αμα δεν σε ενδιαφερει η γνωμη μου για την ηθικη σου, να μην με ρωταγες.
    Θα μας κανεις και μαθημα τωρα?





    απώς θέλεις να καλλιεργείς ενα κλίμα άσχημο για να ικανοποιείς το πρόβλημά σου,να ασχολούνται μαζί σου.



    αντε παλιιιιιιιιιιιιιιι
    δεν καταλαβαινω τι κομπλεξ τραβατε μερικοι μερικοι.
    Ασχοληθηκα εγω μαζι σου αγαπητη μου γιωτα?
    Εσυ δεν μου εκανες ερωτησεις?
    Εσυ δεν με ρωτησες ποσο ειμαι?
    Δεν σου απαντησα σε ολα, και μαλιστα σου ειπα και αρκετα για την ζωη μου?
    Δηλαδη πας να μας τρελανεις?
    Αν οχι, γιατι με εβαζες και εγραφα ολα αυτα τα κατεβατα?




    Λίγο τσίπα αν είχες έπρεπε να σκεφτείς πριν μιλήσεις.



    σκεψου οτι εσυ μιλησες και ρωτησες πρωτη.
    Αυτο για τσιπα....



    δεν αξίζει να ασχολείται κανείς μαζί σου.Οσα και να πεις δεν θα απαντήσω οσο καινα προκαλέσεις γιατί δεν αξίζεις.καλά μυαλά



    μοναχα καλη μου γιωτα μην με πρηζεις.
    Οπως και η θεοφανια με εχετε ζαλισει οτι δεν θα ξανασχοληθητε μαζι μου, οτι δεν αξιζω κλπ κλπ....
    1 χρονο και βαλε η ιδια ιστορια και 1 χρονο καθομαι ακομα και σημερα και σου γραφω σε αυτα που μου απαντας.

    Αποφασισε,
    η αποφυγε με και ξεκουβαλα απο την πλατη μου, η σταματα να γραφεις αερολογιες.

    Ειλικρινα με εχετε κουρασει υπερβολικα στο να γραφω συνεχεια τετοια αχρηστα κειμενα.




  10. #250
    Originally posted by nature
    Τελικά, εκτός από ηλίθια είμαι και ..γρουσούζα, η ….Σαββατογεννημένη.

    Κοίτα, για το ηλίθια δεν μπορώ να πω γιατί έχεις πάθει κρίση αυτοκριτικής, οπότε εμένα μου περισεύει.
    Για το γρουσούζα όμως επαυξάνω.
    Υποστήριζες τον πάνο12345, έφαγε μπαν, υποστήριζες την πανικούλα αυτομπαναρίστηκε, (αδόκιμη λέξη που σημαίνει \"φεύγω γιατί ο χωρος δεν με σηκώνει άλλο\"), τώρα εχεις αναλάβει καθήκοντα υπεράσπισης κρίνο και γουίνστον.
    Καλά το πας.

  11. #251
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Τωρα εσυ τι το ηθελες αυτο; Ειμαι φιλοζωος και δεν θελω να χασουμε το σκυλακι μας.
    2 χρονια τωρα τρεχει απο πισω μας σαν ενα αδεσποτο που ειχε χαθει και εμφανιστηκε στο φορουμ μολις μας ειδε. Αμαρτια ειναι
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  12. #252
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα


    Ειμαι φιλοζωος

    εσυ εισαι φιλοζωος....???
    εσυ δεν δινεις ουτε του αγγελου σου νερο, φιλοζωος θα εισαι?

  13. #253
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by Θεοφανία
    Originally posted by nature
    Τελικά, εκτός από ηλίθια είμαι και ..γρουσούζα, η ….Σαββατογεννημένη.

    Κοίτα, για το ηλίθια δεν μπορώ να πω γιατί έχεις πάθει κρίση αυτοκριτικής, οπότε εμένα μου περισεύει.
    Για το γρουσούζα όμως επαυξάνω.
    Υποστήριζες τον πάνο12345, έφαγε μπαν, υποστήριζες την πανικούλα αυτομπαναρίστηκε, (αδόκιμη λέξη που σημαίνει \"φεύγω γιατί ο χωρος δεν με σηκώνει άλλο\"), τώρα εχεις αναλάβει καθήκοντα υπεράσπισης κρίνο και γουίνστον.
    Καλά το πας.

    Και ο μητσοτάκης έχει τη φήμη του γρουσούζη, αλλά όπως φαίνεται θα ζήσει πιο πολύ από όλους μας.
    Αχαχαχαχααα. Ισιος, ευθυτενής, με υγιή μακροημέρευση, μεγάλη οικογένεια και ύπατα αξιώματα. Άσε που είναι και Επίτιμος.

    Συγνώμη, αλλά δεν μπορώ να σου απαντήσω σοβαρά. Είμαι σε χαλαρό mood.

    Γέλιο και πάλι γέλιο όπως είπαμε. Τώρα και πάντα.

  14. #254
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    49
    Λυπαμαι να διαβαζω αυτες τις αντιπαραθεσεις τελος παντων εχω να πω στον μικρο 25αρη οτι μαλλον τωρα τελευταια δεν του πανε καλα τα πραγματα ομως ετσι ειναι η ζωη κοιτα να τη ζησεις οπως εσυ νομιζεις καλιτερα και να μη τη φοβηθεις για να μη διαπιστωσεις σε αλλη ηλικια οτι ειναι αργα για καποια πραγματα αν και τιποτα δεν παει χαμενο αλλα τι σου λεω τωρα και μενα ετσι μου ελεγαν πρεπει να παρεις το μαθημα σου στην πραξη

Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •