Απελπισια! Γερασα στα 25? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 254
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Originally posted by Paolo_1
    Ε καλά ρε φίλε νομίζεις ότι είσαι ο μόνος 26αρης που νιώθει αβεβαιότητα για το μέλλον του;Και πως ξέρεις ότι όλοι οι άλλοι είναι cool;Λες ότι μένεις με τους γονείς σου.Συγγνώμη,αλλά ξέρεις πολλούς κάτω των 30 στην Ελλάδα που να μένουν μόνοι τους;Εδώ άλλοι δουλεύουν και παρόλ\'αυτά δεν το κουνάνε από το σπίτι τους μέχρι να παντρευτούν.Μην το βλέπεις σαν ντροπή να μένεις με τους γονείς σου.Λίγο το\'χεις,να σε περιμένει κάθε μέρα σπιτικό φαγητό και καθαρά ρούχα από τη μάνα σου;Μπορείς να βρεις γυναίκα σήμερα που να σου μαγειρεύει και να σου καθαρίζει;
    Δεν λέω ότι το να μένεις με τους γονείς είναι και το καλύτερο πράγμα,αλλά απ\'το να μένεις εντελώς μόνος καλύτερα μ\'αυτούς.Άσε που γλυτώνεις και τα ενοίκια.

    Θα σου δώσω και μια συμβουλή:αν έχεις τόσο μεγάλο πρόβλημα όταν πλησιάζεις κοπέλες,τότε θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις σιγά σιγά να πηγαίνεις σε οίκους ανοχής.Πίστεψέ με,το μόνο πράγμα που μπορεί να σε ξεμπλοκάρει άμεσα είναι το σεξ.Τουλάχιστον είναι κι αυτός ένας τρόπος να εξοικιωθείς με το γυναικείο φύλο.Βέβαια αυτό έπρεπε να το έχεις κάνει εδώ και κάτι χρόνια,αλλά μπορείς και τώρα.Και εννοείται ότι πρέπει να βρεις και κάτι για ν\'ασχολείσαι,μια δουλειά ή ένα χόμπι για να γεμίζεις τον άχρηστο ελεύθερο χρόνο που έχεις.
    οντας πολυ τυχερος ανθρωπος βλεπεις, πηγα σε οικο ανοχης το 2006 και δεν τα καταφερα. αυτο με εφερε σε καραμπινατη καταθλιψη. τοσο που με επιασε νευρικη κριση να πουμε μες το γραφειο της ψυχολογου και απο τοτε δεν ξαναπατησα. ΓΙατι ετσι ρε πουστη μου? Γιατι καποιοι απο μας να τραβανε τετοιες μαλακιες? κι εγω ειμαι καλος ανθρωπος, δεν εχω πειραξει ποτε κανεναν. και με τις γκομενες δεν ημουν ποτε επιθετικος απο σεβασμο. μαλλον βλακας ειμαι

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    Jimm ποτε δεν ειναι αργα κ για κανενα.Γιατι δεν ξαναπηγες στην ψυχολογο?Θα πρεπει να συνεχισεις απο κει που σταματησες[γνωμη μου παντα].Το οτι σε ειδε σε νευρικη κριση δεν ειναι καθολου αρνητικο,το αντιθετο.
    Μαλλον τα αγορια του φορουμ ειναι πιο ικανα να σου απαντησουν,αλλα δεν θεωρω μια αποτυχια στον οικο ανοχης σαν αποτυχια ζωης.Δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ιδιοι,δεν λειτουργουν με τον ιδιο τροπο.Θελεις μια διαφορετικη σχεση την οποια θα βρεις μολις σταματησεις να προσπαθεις να μιμεισαι τους αλλους κ γινεις ο εαυτος σου..Δεν υπαρχουν συγκεκριμενα προτυπα ανδρων οι οποιο φερονται ολοι με ενα τροπο.
    ,Κ οι περισσοτερες γυναικες λατρευουν τους ευαισθητους αντρες που τους φερονται με σεβασμο.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    Κ κατι αλλο.Δεν εισαι βλακας ,μην ξαναμιλησεις ετσι για τον εαυτο σου

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Originally posted by mariafound
    Jimm ποτε δεν ειναι αργα κ για κανενα.Γιατι δεν ξαναπηγες στην ψυχολογο?Θα πρεπει να συνεχισεις απο κει που σταματησες[γνωμη μου παντα].Το οτι σε ειδε σε νευρικη κριση δεν ειναι καθολου αρνητικο,το αντιθετο.
    Μαλλον τα αγορια του φορουμ ειναι πιο ικανα να σου απαντησουν,αλλα δεν θεωρω μια αποτυχια στον οικο ανοχης σαν αποτυχια ζωης.Δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ιδιοι,δεν λειτουργουν με τον ιδιο τροπο.Θελεις μια διαφορετικη σχεση την οποια θα βρεις μολις σταματησεις να προσπαθεις να μιμεισαι τους αλλους κ γινεις ο εαυτος σου..Δεν υπαρχουν συγκεκριμενα προτυπα ανδρων οι οποιο φερονται ολοι με ενα τροπο.
    ,Κ οι περισσοτερες γυναικες λατρευουν τους ευαισθητους αντρες που τους φερονται με σεβασμο.
    Σε ευχαριστω μαρια αλλα το προβλημα ειναι οτι θελω να χαρω καποια πραγματα τωρα που μαι πιτσιρικας ακομα και με παιρνει να φλερταρω και να χω καποιες ερωτικες περιπετειες ετσι ωστε οταν βρεθει η καταλληλη να ησυχασω και να πω οτι εδω θα αραξω καταλαβες? και απ οτι βλεπω δλδ την ευκαιρια δεν την εχω χασει ακομα. ετσι δεν ειναι?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    Jimm Εισαι πολυ νεος ,ολη η ζωη ειναι μπροστα σου.Ζησε την ζωη,απολαυσε τον ερωτα κ μην σκεφτεσαι χρονοδιαγραμματα κ προτυπα.Ποτε θα εμφανιστει η καταλληλη ?Δεν μπορεις να το ξερεις.Η διψα του ανθρωπου για ερωτα κ φλερτ δεν σταματαει ποτε

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Καλή χρονιά jimmaster!
    Όλοι γνωρίζουμε 80χρονους\"νέους\"και \"ηλικιωμένους\"έφηβους ή παιδιά.Ο τρόπος που αισθανόμαστε για τον εαυτό μας περιέχει την αποδοχή ή την απόρριψη,τα αισθήματα μειονεξίας ή κατωτερότητας έχουν συνδεθεί μέσα σου με τον τρόπο που κρίνεις τον εαυτό σου.Είσαι σίγουρος πως τα χρόνια μπροστά σου δεν έχουν τις ίδιες ευκαιρίες για σένα όπως για άλλους ανθρώπους,που ζηλεύεις και θεωρείς ανώτερους από σένα.
    Πώς θα αλλάξει αυτός ο εντυπωμένος τρόπος να αισθάνεσαι ανίκανος,μείον,δειλός και άνευ ικανοτήτων;Λες να σηκωθείς ένα πρωί και να έχεις γίνει o cool,ο party animal γεμάτος αυτοπεποίθηση και σαγήνη;H ωμή αλήθεια είναι πως μας τροφοδότησαν ανασφάλειες οι γονεικές συμπεριφορές που για να αλλάξουμε σκέψεις και αισθήματα δεμένες με αυτές πρέπει να περάσουμε στη σωστή δράση.Τουτέστιν ψυχολόγο και την ανάλογη θεραπεία για το δικό μας θέμα.Δεν πα να έχεις τους μύες του Σβαρτζενέργκερ,εάν δεν αισθάνεσαι καλά μέσα στο πετσί σου,αν δεν το σέβεσαι,δεν το ακούς,δεν το κατανοείς,δεν εφευρίσκεις παρά υποκατάστατα.Η λύση θα έρθει μέσα από\"αναγκαστική\"κοινωνικο ποίηση,δηλαδή πίεση στα σημεία ακριβώς που φοβάσαι.
    Άιντε και να σου πούμε 100 άτομα,βρε jim δεν είσαι γέρος,άμα εσύ νιώθεις έτσι,μόνο η δική σου γνώμη θα μετρήσει,πολύ απλά γιατί το κλειδί βρίσκεται εκεί,σε σένα.Μπες σε πρόγραμμα δουλειάς,με έναν ειδικό να σε μάθει πως θα ξεπερνάς τον φόβο για τις εμπειρίες,για την επαφή με τις γυναίκες,για τις ανασφάλειες.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    δεν ξερω και εγω ειμαι 26, δηλ τωρα που μπηκε το 2010 ειμαι 27 γαμωτο , αλλα αντιθετα μαζι σου δεν νιωθω οτι ειμαι τοσο...και εγω πριν λιγο σταματησα να ειμαι φοιτητρια...Αυτο που εχω να σου πω ειναι οτι δεν εχει σημασια ποσο εισαι σε νουμερο αλλα πως αισθανεσαι...αν δεν σε ικανοποιει αυτο τοτε κοιτα λιγο τι δεν κανεις και τι δεν εχεις στη ζωη σου ωστε να νιωθεις πληρης...δεν εχει απολυτος σημασια η ηλικια, αλλα το πως ζεις, τι κανεις για να περνανε οι στιγμες ομορφα και να αισθανεσαι μια αλφα ολοκληρωση...εισαι αρσενικο απο οσο εχω καταλαβει, επομενως αν η επιθυμια σου ειναι καποια οικογενεια, μην ξεχνας εισαι αντρας και μπορεις να παντρεθτεια και να κανεις παιδια και στα 60...εγω αυτο που θα προτυνα παντος ειναι να μην βιαζεσαι και να ζησεις την τωρινη ζωη σου ετσι οπως αρμοζει για την ηλικια σου, με τα λαθη και τον αυθορμητισμο τις ηλικιας σου...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Οσο αφορα για το αλλο κομματι συμφωνω με τον RainAndWind...πρεπει να το παλεψεις με τον εαυτο σου...κανε ενα διαλλειμμα απο την ζωη που εχεις στο μυαλο σου και κανε μια ζωη που θα σε οδηγησει σε αυτην...κανε πραγματα που θα σε ωθησουν να τα βλεπεις αλλιως και κυριως να ανακτησεις την χαμενη αυτοπεποιθηση σου...Οσο αφορα το σεξ, να ξαναδοκιμασεις να κανεις, γιατι μπορει να σου ερθει μια κοπελα και να την διωξεις μονο και μονο επειδη φοβασαι οτι δεν θα σε θελει επειδη δεν εκανες/μπορεις να κανεις σεξ, ασε που δεν θα το ευχαριστηθεις κιολας απο το πολυ σου το αγχος να ανταπεξελθεις σε μια κατασταση που ειναι ξενη για σενα...να εισαι σιγουρος οτι αν νιωθει η κοπελα δυνατα πραγματα για σενα θα σε βοηθησει...και να σου πω και κατι, δεν ειναι και καμια σπουδαια τεχνη, απλα παθος χρειαζεται και θα βρεις να κανεις τα ερωτικα παιχνιδια, αφου θα γουσταρεις, θα θελεις να ικανοποιησεις και ικανοποιηθεις και ολα τα ταμπου και οι σκεψεις θα σβησουν εκεινη την στιγμη...μονο το αγχος σου καταπολεμα

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Πάντως Jim καλά θα κάνεις να μην ακους και πολλές συμβουλές από γυναίκες.Ότι και να σου λένε,δυστυχώς οι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ σπάνια δίνουν σημασία σε κάποιον που δεν έχει ερωτικές εμπειρίες,τουτέστιν δε γουστάρουν να το παίζουν δασκάλες και προτιμούν τους ώριμους άντρες.Οι ερωτικές εμπειρίες του άντρα σε συνδιασμό με την οικονομική του κατάσταση είναι αυτό που κοιτάνε πρώτα οι γυναίκες και όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα.Αυτό στο λέω γιατί τρελαίνομαι όταν ακούω συμβουλές του στυλ \'βγες έξω,γνώρισε κόσμο,όλα θα γίνουν στην ώρα τους κλπ κλπ\'.Μόνο που αν περάσουν τα χρόνια κι εσύ ακόμα σκέφτεσαι \'εντάξει θα βρω κι εγώ κάποτε το δρόμο μου\' τότε είναι που θα έχεις γεράσει πραγματικά και δε θα το έχεις καταλάβει.

    Επίσης γράφεις ότι είσαι καλό παιδί.Μεγάλο μειονέκτημα.Δεν το ξέρεις ότι τα κακά παιδιά είναι αυτά που τραβάνε και τις γυναίκες;Η ζωή φίλε μου είναι πολύ σκληρή και θέλει κυνικότητα.Προσπάθησε να γίνεις πιο σκληρός,πλησίαζε γυναίκες,παίξτο θαρραλέος κι ας μην είσαι,όλη η ιστορία στη σημερινή κοινωνία είναι όχι το πως είσαι αλλά το πως πλασάρεσαι.Μην περιμένεις τίποτα από τους άλλους,όλοι είναι για την πάρτη τους,πάρε εσύ τη ζωή στα χέρια σου για να μη σε κάνει αυτή ότι θέλει.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    220
    Παολο τωρα τον μπερδεψες τελειως.Του λες οτι πρεπει να \'παιζει\"κατι που δεν ειναι?
    Για πες μου πως γινεται χωρις να το καταλαβουν ολοι κ να εχει πληρη αποτυχια?
    Επισης βλεπω οτι ξερεις πολυ καλα τη γνωμη των γυναικων κ μιλας εκ μερους τους.Φανταζομαι οτι θα ειναι αποτελεσμα της εμπειριας σου ,μονο που δεν υπαρχει γενικος κανονας για τιποτα

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Originally posted by Paolo_1
    Πάντως Jim καλά θα κάνεις να μην ακους και πολλές συμβουλές από γυναίκες.Ότι και να σου λένε,δυστυχώς οι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ σπάνια δίνουν σημασία σε κάποιον που δεν έχει ερωτικές εμπειρίες,τουτέστιν δε γουστάρουν να το παίζουν δασκάλες και προτιμούν τους ώριμους άντρες.Οι ερωτικές εμπειρίες του άντρα σε συνδιασμό με την οικονομική του κατάσταση είναι αυτό που κοιτάνε πρώτα οι γυναίκες και όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα.Αυτό στο λέω γιατί τρελαίνομαι όταν ακούω συμβουλές του στυλ \'βγες έξω,γνώρισε κόσμο,όλα θα γίνουν στην ώρα τους κλπ κλπ\'.Μόνο που αν περάσουν τα χρόνια κι εσύ ακόμα σκέφτεσαι \'εντάξει θα βρω κι εγώ κάποτε το δρόμο μου\' τότε είναι που θα έχεις γεράσει πραγματικά και δε θα το έχεις καταλάβει.

    Επίσης γράφεις ότι είσαι καλό παιδί.Μεγάλο μειονέκτημα.Δεν το ξέρεις ότι τα κακά παιδιά είναι αυτά που τραβάνε και τις γυναίκες;Η ζωή φίλε μου είναι πολύ σκληρή και θέλει κυνικότητα.Προσπάθησε να γίνεις πιο σκληρός,πλησίαζε γυναίκες,παίξτο θαρραλέος κι ας μην είσαι,όλη η ιστορία στη σημερινή κοινωνία είναι όχι το πως είσαι αλλά το πως πλασάρεσαι.Μην περιμένεις τίποτα από τους άλλους,όλοι είναι για την πάρτη τους,πάρε εσύ τη ζωή στα χέρια σου για να μη σε κάνει αυτή ότι θέλει.
    Παντως για καποιες γυναικες εδω μεσα δε ισχυουν αυτα που λες γιατι πραγματικα με εχουν στηριξει. Τωρα οσον αφορα στο αν θα μου καθοντουσαν πραγματικα κι εγω αμφιβαλλω! Ξερεις γιατι? Γιατι οταν ημουν μικροτερος, αντι καποιος να μας πει, πιασε μια και πηδα και αν δεν της αρεσει τραβα σαλλη, απο παντου εβλεπες να λενε οι αντρες εχουν ανασφαλιες και οι γυναικες εχουν γινει πιο απαιτητικες στο σεξ και κατι τετοια. Ε βεβαιως, οταν γαλουχεισαι πιστευοντας οτι γυναικα = το παν και αντρας = αναλωσιμος, πως να μην χεζεσαι στο βρακι σου. Οπως το βλεπω τωρα, αν ημουν εμπειρος στο σεξ, δεν υπαρχει γκομενα που να μην της την επεφτα οσο ωραια και να ταν γιατι τελικα η εμφανιση ειναι δευτερευον χαρακτηριστικο μπροστα στην πιστη του καθε αντρα οτι του αξιζει οποιαδηποτε. Και εννοειται αναμεσα στο ηλικιακο ευρος του καθενος. Οχι σε καμια πατρονα ουτε σε καμια ανηλικη.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    και στην τελικη αν υπαρχει κοπελα εδω μεσα που να πηγαινε με καποιον σα κι εμενα, δλδ εμφανισιμο αλλα απειρο ας το δηλωσει! περιμενω

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Το θέμα δεν είναι να σε στηρίζουν οι γυναίκες,αυτό είναι παρηγοριά στον άρρωστο.Σκοπός είναι να σου κάθονται κιόλας αν είστε και ηλικιακά κοντά.Χαίρω πολύ,τί να το κάνεις αν κάποια σε βλέπει μόνο φιλικά και μόλις τις τα ρίξεις αρχίζει τις δικαιολογίες του στυλ\'δεν είσαι ο τύπος μου\'και λοιπές μλκίες.Δηλαδή τί,να κάθεσαι και να ακούς πόσες φορές το κάνει το βράδυ με τον δικό της ή τί δώρο να του πάρει;Φίλε μου αν είσαι σ\'αυτήν την κατηγορία ανδρών φρόντισε ν\'αλλάξεις γρήγορα γιατί θα είσαι για πολύ καιρό με το πουλί στο χέρι.

    Τώρα βέβαια όσον αφορά την απειρία που έχεις εγώ δεν θα σου χαιδέψω τ\'αυτιά όπως οι περισσότεροι εδώ.Όπως και να το κάνουμε είναι μεγάλο μειονέκτημα,στην ουσία έχεις χάσει μεγάλο μέρος από τα νιάτα σου λόγω των ανασφαλειών σου.Προσωπικά θα σου πρότεινα να στραφείς σε κοπέλες μικρότερης ηλικίας,δηλ.16-19 που δεν έχουν και τις τρελές εμπειρίες ακόμα και μπορείς να τις φέρεις βόλτα πιο εύκολα.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Originally posted by mariafound
    Παολο τωρα τον μπερδεψες τελειως.Του λες οτι πρεπει να \'παιζει\"κατι που δεν ειναι?
    Για πες μου πως γινεται χωρις να το καταλαβουν ολοι κ να εχει πληρη αποτυχια?
    Επισης βλεπω οτι ξερεις πολυ καλα τη γνωμη των γυναικων κ μιλας εκ μερους τους.Φανταζομαι οτι θα ειναι αποτελεσμα της εμπειριας σου ,μονο που δεν υπαρχει γενικος κανονας για τιποτα
    Και για ελαφρυνουμε λιγο το mood (εμεις οι συναισθηματικοι ανθρωποι τραγικοποιουμε λιγο τα πραματα) σου αφιερωνω την τραγουδαρα του σωκρατη http://www.youtube.com/watch?v=7PqH6AsQgIw

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Originally posted by Paolo_1
    Το θέμα δεν είναι να σε στηρίζουν οι γυναίκες,αυτό είναι παρηγοριά στον άρρωστο.Σκοπός είναι να σου κάθονται κιόλας αν είστε και ηλικιακά κοντά.Χαίρω πολύ,τί να το κάνεις αν κάποια σε βλέπει μόνο φιλικά και μόλις τις τα ρίξεις αρχίζει τις δικαιολογίες του στυλ\'δεν είσαι ο τύπος μου\'και λοιπές μλκίες.Δηλαδή τί,να κάθεσαι και να ακούς πόσες φορές το κάνει το βράδυ με τον δικό της ή τί δώρο να του πάρει;Φίλε μου αν είσαι σ\'αυτήν την κατηγορία ανδρών φρόντισε ν\'αλλάξεις γρήγορα γιατί θα είσαι για πολύ καιρό με το πουλί στο χέρι.

    Τώρα βέβαια όσον αφορά την απειρία που έχεις εγώ δεν θα σου χαιδέψω τ\'αυτιά όπως οι περισσότεροι εδώ.Όπως και να το κάνουμε είναι μεγάλο μειονέκτημα,στην ουσία έχεις χάσει μεγάλο μέρος από τα νιάτα σου λόγω των ανασφαλειών σου.Προσωπικά θα σου πρότεινα να στραφείς σε κοπέλες μικρότερης ηλικίας,δηλ.16-19 που δεν έχουν και τις τρελές εμπειρίες ακόμα και μπορείς να τις φέρεις βόλτα πιο εύκολα.
    Δεν μπορω να δεχτω την εκφραση \"εχασα μεγαλο μερος απο τα νιατα μου\"!! Εκανα κι αλλα πραματα εκτος απ το να κλαιω την μοιρα μου και να κυνηγαω το μου..ι και εννοειται πως ακομα μεγαλο μερος απο τα νιατα μου ειναι μπροστα μου!!! αντε τωρα!

Page 2 of 17 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •