Απελπισια! Γερασα στα 25? - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 17 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 254
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Ερωτηση προς ολους....

    δεν το εχετε βαρεθει;;; Γιατι δεν αφοσιωνομαστε στο κυριο...την ψυχολογικη υποστηρηξη με οποιον τροπο;;; Γιατι αναλωνομαστε σε λεκτικες διαμαχες;;; Με στεναχωρει γιατι αυτην την στιγμη που μιλαω/μιλατε εσεις εδω και χανετε/χανω τον χρονο μου/σας καποιος αλλος μπορει να εχει αναγκη τα λογια μου/σας...δεν ανακατευομαι με αυτο το ποστ απλα προσπαθω να κανω μια διαπιστωση...δεν παιζω ουτε την εξυπνη ουτε τιποτα, απλα ρε παιδια πιο επικοιδομητικο δεν ειναι να αποφευγει ο ενας τον αλλο εφοσον δεν ταιριαζει η χημεια και να υπαρχει η διαμαχη μονο πανω σε θεματα συζητησεως, παρα να θυγει ο ενας τον αλλο;;;

    Λεω εγω τωρα...

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Originally posted by Θεοφανία
    Originally posted by krino
    Originally posted by Θεοφανία


    εγω αποχωρώ απ το φόρουμ.
    μπα δεν το κοβω.....
    τωρα που στρωθηκες, μια χαρα βολευτηκες.
    κοίτα..επειδή δεν έχουμε όλοι τα ίδια @@@ εγω αν βρεθεί τέτοιο ποστ αποχωρώ και το εννοώ.
    Κοίτα τα χάλια σου που εχεις \"αποχωρήσει\" τόσο καιρό και δεν έχεις λείψει ούτε ενα λεπτό από εδώ μέσα κακομοίρη.
    δεν το ειπες πουθενα αυτο δηλαδη?

    τι εχουμε εδω?

    κατεφυγε τωρα σε πλαστα ποστ ο κρινο για να βγαλει τα φωτα απο την γιαλαντζη του αποχωρηση με την οποια εχει γελασει και το παρδαλο κατσικι????(απλη συνωνυμια)

    αυτο πια ξεπερναει τα ορια της κακοηθειας...

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Ανοιξη αυτη η ιστορια γινεται εδω και 2 χρονια. Δες την θετικη πλευρα της υποθεσης πως τουλαχιστον αντι οι καυγαδες να μεταφερονται σε ολα τα θεματα παραμενουν σε ενα αν και βεβαια ηδη καταστραφηκε το θεμα του jimmaster
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Όπως έχω πει διαβάζω πολύ καιρό το forum παρότι δε συμμετέχω ενεργά. Έχω δει πολλές φορές να γίνονται καυγάδες, για την ακρίβεια αυτούς του τελευταίου χρόνου τους έχω παρακολουθήσει κατά μεγάλο μέρος τους σε πραγματικό χρόνο.

    Δεν έχω ξαναπαντήσει σε παρόμοιο θέμα γιατί κάθε φορά σκεφτόμουν ότι έτσι που έχουν οξυνθεί τα πνεύματα το καλύτερο είναι να τ\'αφήσω να ηρεμήσουν. Το μόνο που έχω να πω τώρα είναι πως αυτά τα θέματα τα διαβάζω με το ίδιο ενδιαφέρον που διαβάζω την espresso. Το διαδικτυακό κουτσομπολιό έχει αντικαταστήσει το πραγματικό. Τώρα αν οι συμμετέχοντες γουστάρουν να παίρνουν μέρος σε θέματα που έχουν εξελιχθεί σε κατηγορία κουτσομπολίστικης εφημερίδας του χειριστου είδους ας το κάνουν, αλλά εις γνώσην τους στο πώς αυτό φαίνεται σε έναν τρίτο.

    Δεν γνωρίζω να σας πω ποιά είναι η καλύτερη αντιμετώπιση σε τέτοιες καταστάσεις. Δε θέλω να πάρω το μέρος του ενός ή του άλλου μέλους γιατί πιστεύω πως δεν είναι αυτό το ζήτημα. Σημασία έχει να συνειδητοποιήσει ο καθένας το μέρος της ευθύνης του για την παραπάνω τροπή. Όπως κι όλοι εμείς οι άλλοι. Θέλουμε να έχουμε ένα site υποστήριξης και γι\'αυτό το λόγο σχολιάζουμε τώρα την κατάσταση, αλλά εντέλει η συμμετοχή μας αυτή την παρούσα στιγμή ωφελεί την κατάσταση ή την κάνει χειρότερα?

    Μήπως αντί να ζητάμε κάθε τρεις και λίγο σωτηρία εκ των ανωθεν να βουτούσαμε πρώτα τη γλώσσα στο μυαλό?

    Κάποτε έγραφα σε γνωστό forum. Αρχικά, υπήρχε ένα πολύ θετικό κλίμα, το οποίο εξελίχτηκε σε συναντήσεις. Γενικά, όλοι ζούσαμε μια κατάσταση που μακαρίζαμε και αισθανόμασταν πολύ μάγκες που βρήκαμε άτομα με τα οποία ταιριάζαμε τόσο, μέσω του διαδικτύου.

    Σιγά σιγά, αρχίσαν πισώπλατα μαχαιρώματα, μπήκαν καινούργια μέλη που βάλανε το λιθαράκι τους στον πετροπόλεμο, γενικά η κατάσταση έγινε μπουρδέλο. Φυσικά, δεν βγάζω την ουρά μου απ\'έξω. Κι εγώ συμμετείχα σε αυτό, έστω κι αν δεν το έκανα συνειδητά κι αυτό το λέω με την έννοια ότι απάντησα όταν ένιωσα ότι μου την πέφτανε και όχι για να την πέσω εγώ σε κάποιον άλλον.

    Πώς βλέπω τα πράγματα τώρα από απόσταση; Σημασία τότε δεν είχε ποιός είχε το δίκιο με το μέρος του βραχυπρόθεσμα, αλλά ότι μακροπρόθεσμα το site έγινε τέτοιο μπουρδέλο που κανένα μέλος δεν ήθελε να πάρει μέρος, ή όταν κάποιο καινούργιο μέλος εμφανιζότανε του την πέφτανε με τη μία από δέκα μεριές και έφευγε αμέσως. Ελπίζω να μην γίνει αυτό και εδώ μέσα. Είναι ένας χώρος που πιστεύω ότι μπορεί να δώσει βοήθεια. Όχι να αντικαταστήσει την πραγματική βοήθεια ενός ψυχολόγου ή ψυχιάτρου, αλλά να είναι ένας χώρος για ανθρώπους που αγαπάνε την ψυχολογία, που θέλουν να συζητήσουν τα προβλήματά τους όταν δεν μπορούν να το κάνουν με τα άτομα του περιβάλλοντός τους.

    Κι εγώ έτσι έκανα εγγραφή άσχετα που τελικά δε μίλησα γι\'αυτό που ήθελα τότε γιατί επισκέφτηκα ψυχίατρο-ψυχοθεραπευτή και βρήκα τη βοήθεια που είχα ανάγκη από εκείνον. Αλλά σίγουρα αυτό το forum μου έδωσε μια σπρωξιά να τον επισκεφτώ. Ελπίζω να προσπαθήσουμε όλοι να διατηρήσουμε αυτόν τον χώρο σαν ένα καταφύγιο για όποιον το έχει ανάγκη και όχι άλλη μια ζούγκλα που θα θελήσει να αποφύγει γιατί θα νιώθει ότι κανείς δεν τον καταλαβαίνει για άλλη μια φορά. Ειρήνη ημίν.

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    αχχχχ, τι αλλο να πω δεν ξερω...με στεναχωρει παντως, γιατι ολοι εχουμε να δωσουμε τοσα διαφορετικα πραγματα στον συνανθρωπο μας....:P....χαμογελαστε λιγακι...μην αναλωναμαστε...και ειναι κριμα...εχουμε και καλυτερα πραγματα να κανουμε...

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by Remedy
    ωραιο πτηνο η στρουθοκαμηλος μπαι δε γουει
    Τωρα εχουμε και τον γκει στρουθοκαμηλο :P
    Rain μη μου θιχτεις παλι
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  7. #172
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Remedy
    ωραιο πτηνο η στρουθοκαμηλος μπαι δε γουει
    για δες και την καμηλα,
    ειναι πολυ γλυκουλι....

  8. #173
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Θεοφανία
    Originally posted by krino
    Originally posted by Θεοφανία


    εγω αποχωρώ απ το φόρουμ.
    μπα δεν το κοβω.....
    τωρα που στρωθηκες, μια χαρα βολευτηκες.
    κοίτα..επειδή δεν έχουμε όλοι τα ίδια @@@ εγω αν βρεθεί τέτοιο ποστ αποχωρώ και το εννοώ.
    Κοίτα τα χάλια σου που εχεις \"αποχωρήσει\" τόσο καιρό και δεν έχεις λείψει ούτε ενα λεπτό από εδώ μέσα κακομοίρη.

    Κακομοιρης καταρχην εισαι,
    κατα δευτερον ποστ υποστηριξης δεν εχω γραψει απο τοτε που εχω πει οτι αποχωρω και ως εκ τουτου, οτι λεω το εννοω.

    Λεγε οσο σου κανει κεφι,
    οσο γραφεις αυτα που ειπες στο winston,
    θα ειμαι εδω.

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547

    ....

    τωρα αμα εισασταν στην θεση μου τι θα λεγατε? ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη να στε καλα

  10. #175
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by anoiksi


    καποιος αλλος μπορει να εχει αναγκη τα λογια μου/σας...δεν ανακατευομαι με αυτο το ποστ απλα προσπαθω να κανω μια διαπιστωση...

    ο winston ειχε καμια αναγκη χθες το βραδυ,
    να διαβαζει οτι πρεπει να παει στο γιατρο του?


    λεω και εγω τωρα....

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by Remedy

    απο τα χορευτικα και τους τραμπουκισμους και την υποκρισια του κρινο και της νατουρ
    Αυτό πάλι δεν το κατάλαβα......
    Σου είπα κάτι και μου διέφυγε?????
    Γιατί απο ότι ξέρω έχουμε καιρό να μιλήσουμε.
    anyway....
    Violence is a learned pattern,
    αλλά σόρρυ δεν θα πάρω.

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    οχι οχι δεν ανακατευομαι αλλο....να μην με παρει και εμενα η μπαλα και δεν αντεχω τα μαλωματα γενικα....

  13. #178
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    καταρχάς καλή και γλυκιά χρονιά σε όλους, με υγεία και κέφι.

    Κατά δεύτερον, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η κατάσταση, διάβασα αισχρά πράγματα τα οποία θα επιφέρουν τον αποκλεισμό των εμπλεκόμενων, εάν συνεχιστούν.
    Η ομάδα διαχείρισης δεν είναι ο χαμάλης αυτής της κοινότητας και τα όποια μηνύματα παραβιάζουν τους όρους χρήσης, διαγράφονται, όχι για αισθητικούς λόγους αλλά με πρόθεση να θυμηθούμε πως κάπως πρέπει να επικρατήσει μια σύνεση, ένας σεβασμός.
    Αυτό που μέχρι στιγμής διαπιστώνω είναι πως κάποια μέλη παραβιάζουν τους όρους ανεξέλεγκτα αδιαφορώντας για τη συμπεριφορά τους και γνωρίζοντας πως απλά θα περάσει αργότερα \"η σκούπα\" για να καθαρίσει τις βρωμιές.

    Τέλος, παρακαλώ να σταματήσει η ειρωνία σε κάποια αναφερόμενα μηνύματα που καταφθάνουν στην διαχείριση συνοδευόμενα από άκρως επιθετικά και ειρωνικά σχόλια προς την ομάδα διαχείρισης. Η υπομονή και η ανοχή μας έχει όρια και παρακαλώ να τα σεβαστείτε.

    ΥΓ. jimmaster, λυπάμαι για όσα συνέβησαν στο θέμα σου. Δυστυχώς κάποιες φορές σε αυτή την κοινότητα χάνουμε το δάσος και κοιτάμε το δέντρο.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by NikosD.
    Αυτό που μέχρι στιγμής διαπιστώνω είναι πως κάποια μέλη παραβιάζουν τους όρους ανεξέλεγκτα αδιαφορώντας για τη συμπεριφορά τους και γνωρίζοντας πως απλά θα περάσει αργότερα \"η σκούπα\" για να καθαρίσει τις βρωμιές.
    Καλη χρονια. Η ουσια ειναι αυτη η προταση που ανεφερες. Ειναι δεδομενες καποιες κοντρες εδω μεσα που δεν προκειται να λυθουν με το περασμα του χρονου παρα μονο οταν δουμε ολοι οτι υπαρχουν συνεπειες απο τις πραξεις μας.
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Ενα φορουμ ψυχολογικης υποστηριξης \"αγαπητη\" θεοφανια εντ δι οδερς, ειναι ανεπιτρεπτο να γραφεις σε καποιον που εχει φαρμακευτικη αγωγη πηγαινε στο γιατρο σου και μαλιστα 3 φορες απανωτα κατι που δειχνει οτι δεν πεταξες μια ατακα τυχαια.
    δεν ξέρω τι άλλο ειπώθηκε, καθώς τα μηνύματα έχουν ήδη διαγραφεί από τους διαχειριστές, αλλά τη συγκεκριμένη ατάκα την βρίσκω κι εγώ λίγο προβοκατόρικη. σα να θες να τονίσεις και να υπενθυμίσεις στον άλλο ότι δεν στέκει καλά στα μυαλά του, για να υποβιβάσεις τα επιχειρήματα του.

Page 12 of 17 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •