Απελπισια! Γερασα στα 25? - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 17 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 254
  1. #181
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Φίλε μου, κάποιες συγκρούσεις πράγματι ποτέ δε λύνονται. Στις ανθρώπινες σχέσεις, ακριβώς επειδή κάποια θέματα ποτέ δε λύνονται, ο μόνος τρόπος για να πάμε παρακάτω είναι συνειδητά να επιλέξουμε να τα αφήσουμε στην άκρη, μέχρι να μαλακώσουν και να ατονήσουν μέσα μας.
    Ακούγεται κοινότοπο αυτό που λέω, αποτελεί όμως για μένα μια βαθιά αλήθεια.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Ξερεις ομως οτι δεν μιλαμε για τυχαιους καυγαδες αλλα για κοντρες που κρατανε εδω και 2 χρονια οποτε μην περιμενεις να ηρεμησει η κατασταση. Ακομα και χωρις να εχω συμμετοχη αναφερθηκα ηδη 2 φορες απο δυο διαφορετικα ατομα, το ενα ειπε το ονομα μου ενω το αλλο το εκανε με εμμεσο τροπο, ωστε να εμπλακω και εγω.
    Σε εναν αλλο καυγα ειχα προτεινει να μπαναρεις εμενα και τον αλλον που συμμετειχε αν και δεν το εκανες. Ισως πρεπει να αρχισεις να το σκεφτεσαι πιο σοβαρα ωστε να υπαρξει ηρεμια εστω και αν αυτη προελθει απο τον φοβο μιας τιμωριας
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    jimmaster, τελικά αυτά που σκέφτεσαι δεν είναι και τόσο σπάνια, άκουσα κι από άλλους ανθρώπους (και μάλιστα μικρότερης ηλικίας από εσένα) ανάλογες ανησυχίες. το θέμα είναι ότι δεν πρέπει να συνεχίσεις να αγχώνεσαι για το ότι μεγαλώνεις γιατί έτσι θα μπλοκαριστείς και θα χάσεις χρόνο χωρίς να κάνεις ουσιαστικά πράγματα. και μετά θα φτάσεις πχ. 50 και θα σκέφτεσαι πόσο νέος ήσουν τότε και τι βλακείες σκεφτόσουν.

  4. #184
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by NikosD.


    Κατά δεύτερον, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η κατάσταση, διάβασα αισχρά πράγματα τα οποία θα επιφέρουν τον αποκλεισμό των εμπλεκόμενων, εάν συνεχιστούν..

    κολοκυθια οριγκανε αγαπητε νικο,
    και στο λεω αυτο αρκετα θυμωμενος.

    Γιατι για μια ακομη φορα μεσα σε λιγους μηνες υπαρχουν σχολια που δεν τα βλεπεις στα πιο απλα φορουμς.
    Οταν βλεπω οτι ενας χρηστης πρεπει να παει στο γιατρο του, σε πιο αλλο φορουμ εχουν εκτεθει ετσι μελη του, ωστε να αποκαλυψουν οτι τους παρακολουθει γιατρος?
    Σε πιο αλλο φορουμ, ενα μελος δεχεται τετοιες επιθεσεις????


    Ειτε το κατεχεις ειτε οχι,
    το οτι το φορουμ εδω και μηνες εχει παρει την κατιουσα, το οτι χθες καποια γνωματευσε οτι καποιος πρεπει να παει στο γιατρο του (παλιοτερα αλλοι ειχαν γνωματευσει με το τι κανει τα χαπια του ο κηπ) εχει γινει πια σαφες οτι ειναι ελλειμα της ομαδας διαχειρισης που δεν εχει ξεκαθαρισει τι μπορει να γραφεται και τι οχι.


    Στο φιναλε δικο σου ειναι το φορουμ,
    πραξε οπως νομιζεις εσυ καλυτερα.
    Αλλα μην αναφωνεις θυμωμενα σε οτι συμβαινει.
    Ειναι το φυσιολογικο που θα συνεβαινε και αυτο που θα ξανασυμβει στο μελλον.

  5. #185
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by claire
    Ενα φορουμ ψυχολογικης υποστηριξης \"αγαπητη\" θεοφανια εντ δι οδερς, ειναι ανεπιτρεπτο να γραφεις σε καποιον που εχει φαρμακευτικη αγωγη πηγαινε στο γιατρο σου και μαλιστα 3 φορες απανωτα κατι που δειχνει οτι δεν πεταξες μια ατακα τυχαια.
    δεν ξέρω τι άλλο ειπώθηκε, καθώς τα μηνύματα έχουν ήδη διαγραφεί από τους διαχειριστές, αλλά τη συγκεκριμένη ατάκα την βρίσκω κι εγώ λίγο προβοκατόρικη. σα να θες να τονίσεις και να υπενθυμίσεις στον άλλο ότι δεν στέκει καλά στα μυαλά του, για να υποβιβάσεις τα επιχειρήματα του.
    αυτη ειναι η μια διασταση αγαπητη κλαιρ.....
    η αλλη ειναι αυτη που λαμβανει ο παραληπτης.
    Που πρεπει να γινει χαλια, γιατι βρισκεται καποιος εξυπνος (και μαλιστα αγνωστος, απο το ιντερνετ) να τον προτρεπει να παει στο γιατρο του.

    Ενταξει ο αποστολεας ικανοποιησε τον εγωισμο του,
    ο παραληπτης ομως?
    να παει να κοψει το σβερκο του, σωστα?

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Από RainAndWind:

    \'... Το πώς τα βλέπω εγώ,επέτρεψέ μου να το ορίζω εγώ και όχι εσύ.Εάν θεωρούσα πως ένας χώρος δεν έχει να μου δώσει και να του δώσω,δε θα έμπαινα καν στον κόπο να διαπραγματευτώ το οτιδήποτε.Να μπαίνω και να γράφω ενώ δε συμφωνώ με την ουσία του,ενώ τον απαξιώνω,εμένα μου φαίνεται οξύμωρο.Και κάτι άλλο,δεν έχεις σταματήσει να γράφεις,εκτός αν εσύ το γράφω το εννοείς διαφορετικά από ότι ο υπόλοιπος κόσμος γύρω σου.Τις δικές μου ζυγαριές τις ορίζω εγώ και γουστάρω να είναι ανεξάρτητες επιρροών.Προτιμώ να είμαι αντικειμενική ανά πάσα στιγμή και να διατηρώ την αξιοπιστία μου.Όχι για τους άλλους,αλλά για μένα.Για να μπορώ να τη διατηρήσω,επιλέγω να μη με σέρνουν προσωπικές συμπάθειες ή αντιπάθειες,ώστε όταν καλούμαι να πάρω θέση,να το κάνω καθαρά,άσχετα από καθετί που θα μπορούσε να με παρασύρει εντέχνως στο να μεταμορφώνομαι σε οπαδό και να αγελοποιούμαι.

    Κακοποιείς κι εσύ Κρίνο,το έκανες και με τον Knoulp,το έκανες και το κάνεις και με τον Keep.Αν θες να στο ωραιοποιήσω γιατί σε συμφέρει,sorry,ψάξτο αλλού.Από εμένα θα έχεις πάντα,όπως το κάνω και για τον εαυτό μου,τη γυμνή αλήθεια,όχι την αναλόγως πού μας πάει το ρεύμα.Σε βολεύει δε σε βολεύει,θα επιζήσω ΚΑΙ της δικής σου κρίσης.

    ps.Και κρίση πανικού έχω πάθει και κατάθλιψη έχω περάσει και μεγάλωσα μέσα σε κακοποιητικό περιβάλλον.Τι λες τώρα,έχω δικαίωμα να μιλάω για θα πρέπει να μου δώσεις τη θεική σου έγκριση ώστε δικαιούμαι να συμμετέχω;:P

    Αν εσύ δε βλέπεις όσο τόσο καιρό μέλη σου επισημαίνουν,πως η συμπεριφορά σου είναι εριστική,αυτό είναι δικό σου θέμα.Αλλά μην υποτιμάς τη νοημοσύνη των γύρω σου.Ούτε τα 6.000 τόσα posts σου σε κάνουν κάποιον που θα σεβαστώ.Στρώστο.Προς το παρόν γράφεις αλλά δε γράφεις κατ\'εσέ,άλλα παραβλέπεις και άλλα μεγιστοποιείς,όπου συμμετέχεις το κάνεις για κάποια δικαίωσή σου τις εννιά στις δέκα,αδιαφορείς για αυτοκριτική ενώ στην κριτική των άλλων είσαι μάνα...Nice,αλλά το σεβασμό μου τον χάνεις.Μπορεί να τον γράφεις στ\'αρχίδια σου,αλλά αντιστοίχως θα σε γράψω στις ωοθήκες μου αν με εννοείς....\'



    ... γεια σου Ρέϊν, όπου πραγματικά στην πρώτη σου παράγραφο σχεδόν ταυτίζομαι. Σχολιάζω γενικότερα αυτά που λες, και λέω απλά ότι όχι μόνο είναι \'οξύμωρο\' να απαξιώνει κανείς τον οιοδήποτε χώρο τον οποίο χρησιμοποιεί για να εκφράζεται - όπως ο καθένας εννοεί την έκφραση βέβαια - αλλά θα το έλεγα και προβληματικό. Ανταλλάσσω απόψεις με βάση τα όσα λες, ασχέτως αν συμφωνούμε ή όχι, κάτι που δυστυχώς δε συμβαίνει στα δικά μου μάτια όταν σχολιάζονται τα πρόσωπα κι όχι τα λεγόμενα. Θέλω να πω, πως όταν κάποιος απ\' τα γραφόμενά του μας είναι αντιπαθής για παράδειγμα, δύσκολα θα σχολιάσουμε θετικά κάτι που θα μας βρει σύμφωνους, ακριβώς επειδή στεκόμαστε στην αντιπάθεια ή στη συμπάθεια αντίστροφα που μας γεννά. Ίσως άσχετο αυτό που λέω τώρα, αλλά δε θα το φέρω και βαρέως μετά τα όσα \'άσχετα\' διαδραματίστηκαν και πάλι στο θρεντ. Είμαι κι εγώ απ\' αυτούς που δύσκολα επηρεάζονται και ομαδοποιούνται ταυτόχρονα, δόξα νά \'χει το ύψιστο σύμπαν. Και η δική μου ματιά δε βλέπει τίποτα άλλο από τα 4 - 5 μέλη κάθε φορά. Θεωρώ προβληματικό το να αρνείται κανείς με πείσμα να κοιτάξει μέσα του, και να προχωρά ταυτόχρονα σε εκτόξευση ύβρεων, ανυπόστατων λογισμών, περιφρόνησης και όλα τα σχετικά όμορφα αυτά πράγματα...

    Χαίρομαι πάρα πολύ που βλέπω να λες ότι όχι μόνο έχεις δικαίωμα να λες την άποψή σου - πόσο άστοχο να σου επισημαίνει κάποιος των αριθμό των μηνυμάτων σου προκειμένου να συμμετέχεις - και μάλιστα να υπερασπίζεσαι δυναμικά ότι έχοντας ανάλογες δύσκολες εμπειρίες μια χαρά σου πέφτει λόγος και πολύς μάλιστα. Αν κάνω λάθος, διόρθωσέ με, αλλά το μεταθέτω στον εαυτό μου και λέω ναι, μπορώ σε πολλά που έχουν σχέση με δικά μου κομμάτια να συνεισφέρω, είτε σε κάποιους γουστάρει, είτε όχι. Δυστυχώς κάποιοι άνθρωποι λόγω της δικής τους αδυναμίας να δουν τα τρωτά τους σημεία και να τα δουλέψουν και όταν μάλιστα αρνούνται πεισματικά βοήθεια - από ανεπίσημη μέχρι επίσημη - όχι απλά γίνονται εριστικοί, αλλά κακοποιούν ασυστόλως, μόνο που έτσι απομακρύνονται όλο και περισσότερο απ\' τον εαυτό τους κι αυτό μόνο καλό δεν έχει για κανέναν. Για μένα η μεγαλύτερη κακοποίηση στις τελευταίες σελίδες που εκτοξεύτηκε και που δείχνει πόσα αγνοεί ένας άνθρωπος προκειμένου να επιβληθεί, είναι - και θα το πω ευθέως - το να λες στον χρήστη που έχει δηλώσει το πρόβλημά του στο φόρουμ \'σιγά που θα δεχτώ υποδείξεις από σένα ρε φίλε που είσαι σε αγωγή, για το αν χρειάζεται να πάω να κοιταχτώ\'... το θεωρώ όχι απλά κακοποίηση αλλά ξεκάθαρη κακία και προβολή του πόσο προβληματικός είναι... να πω λοιπόν πως όταν κάποιος έχει ψύχωση για παράδειγμα, το γνωρίζει, το παλεύει και συμβιώνει με αυτό, ναι μια χαρά είναι σε θέση να πει στον άλλο που παρουσιάζεται ως υγιής, δυο πράγματα που μπορεί να έχει επισημάνει... όπως εσύ Ρέϊν που είσαι σε θέση να με συμβουλέψεις σε περίπτωση που δεις σημάδια κατάθλιψης σε μένα - μιας και τη βίωσες - κι όπως εγώ που είμαι σε θέση να προσφέρω σε κάποιον που διακρίνω πρόβλημα με το ποτό, εφόσον ήμουν μέσα σε αυτό. Είναι ντροπή να ισχυριζόμαστε ότι δε δεχόμαστε συμβουλές ή ο,τιδήποτε από κάποιον επειδή αυτός τυγχάνει να είναι σε αγωγή. Είναι ντροπή να στεκόμαστε στην ενδεχόμενη ασθένειά του, κι όχι στα γνωρίσματά του σαν προσωπικότητα. Κι όταν μάλιστα αυτή εμπεριέχει σωστή κρίση και βαθιά ματιά στα πράγματα. Είναι ντροπή εν ολίγοις να ισοπεδώνουμε την όποια δυναμικότητα της προσωπικότητας εν ονόματι της ασθένειας. Αλλά αυτά είναι ψιλά γράμματα και για λίγους μάλλον. Το ίδιο απ\' ό,τι κατάλαβα έγινε κι από άλλο μέλος σε βάρος άλλου χρήστη που είναι σε αγωγή. Μόνο που όσοι είναι σε αγωγή, γνωρίζουν για ποιούς λόγους είναι, αυτοί που τους το παίζουν επαρκείς δε ξέρω που βρίσκονται... κατ\' τ\' άλλα χάρηκα για το ποστ σου, και δε σου κρύβω πως όντας η ίδια - εγώ - σε κατάθλιψη, παρακολουθώ τις εντάσεις και τους διαξιφισμούς. Ξεχνιέμαι, αλλά αυτά μόνο όσοι είναι στο πρόβλημα μπορούν να τα κατανοήσουν. Καθώς και οι λίγοι που όντως έχουν την ικανότητα - είμαι σίγουρη για τον ορισμό που δίνω - να μπουν έστω για λίγο στη θέση όσων έχουν προβλήματα ζωής. Οι λίγοι που εμφανίζονται κάθε φορά σε θρεντ... πυροδότησης, το κάνουν για να την πουν οι μεν στους δε και τίποτα περισσότερο. Χαίρομαι που δεν έχουν... προβλήματα λοιπόν... και η ζωή συνεχίζεται μάλλον...

  7. #187
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Originally posted by NikosD.
    Αυτό που μέχρι στιγμής διαπιστώνω είναι πως κάποια μέλη παραβιάζουν τους όρους ανεξέλεγκτα αδιαφορώντας για τη συμπεριφορά τους και γνωρίζοντας πως απλά θα περάσει αργότερα \"η σκούπα\" για να καθαρίσει τις βρωμιές.
    Καλη χρονια. Η ουσια ειναι αυτη η προταση που ανεφερες. Ειναι δεδομενες καποιες κοντρες εδω μεσα που δεν προκειται να λυθουν με το περασμα του χρονου παρα μονο οταν δουμε ολοι οτι υπαρχουν συνεπειες απο τις πραξεις μας.
    Ναι και αυτός είναι ο λόγος που δεν απαντώ σε οργανωμένες επιθέσεις και πιστεύω πως με τη συμπεριφορά μου προσπαθώ να μην διαιωνίζω αυτες τις κόντρες.
    Από κει και πέρα, όσο και να μην απαντώ εγώ, δυστυχως αυτη η κατάσταση δεν σταματά. Ελπίζω κάποια στιγμή να υπάρξει αποδυνάμωση των φαινομένων, αν και βλέπω να μένω στην ελπίδα.

  8. #188
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Alobar



    πόσο άστοχο να σου επισημαίνει κάποιος των αριθμό των μηνυμάτων σου προκειμένου να συμμετέχεις

    ενα πραγμα που με ενοχλει ειναι η διαστρεβλωση.
    Ποτε δεν εχω πει σε κανενα,
    οτι για να συμμετεχει σε οτιδηποτε, πρεπει να εχει 1 η 1000 η 50.000 ποστς.

    Αλλη φορα να διαβαζεις πιο προσεκτικα για να εισαι σωστη στις κρισεις σου.

  9. #189
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Θεοφανία


    Ναι και αυτός είναι ο λόγος που δεν απαντώ σε οργανωμένες επιθέσεις και πιστεύω πως με τη συμπεριφορά μου προσπαθώ να μην διαιωνίζω αυτες τις κόντρες.
    Από κει και πέρα, όσο και να μην απαντώ εγώ, δυστυχως αυτη η κατάσταση δεν σταματά. Ελπίζω κάποια στιγμή να υπάρξει αποδυνάμωση των φαινομένων, αν και βλέπω να μένω στην ελπίδα.

    παρε την σκουφια μου και βαρα μας!!!!


    Μολις πριν λιγο διαγραφησαν δεκαδες μυνηματα (δικα σου και του winston) και με αυτο τον τροπο ΕΣΥ δεν συμμετεχεις σε κοντρες και δεν τις διαιωνιζεις!!!!

    Ευτυχως που η σεμνοτητα τρεχει απο τα μπατζακια σου ε?
    Εισαι απο τις ελαχιστες εξαιρεσεις που ειπαν σε ατομο να παει να τον δει ο γιατρος του και ευχομαι η τελευταια.


    ααααααα πολυ καλοοοοοοοοοοοοοοο!!!!

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Ρε παιδιά το forum πήγαινε μια χαρά,από τί ξεκίνησαν όλα αυτά;Ας μου πει κάποιος γιατί έχασα επεισόδια.Τί είναι όλα αυτά τα διαγραμμένα μηνύματα;

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,638
    Originally posted by NikosD.
    καταρχάς καλή και γλυκιά χρονιά σε όλους, με υγεία και κέφι.
    ..........

    ΚΕΦΙ ! ΚΕΦΙ!!!! ΚΕΦΙ!!!!!!!!

  12. #192
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Paolo_1
    Ρε παιδιά το forum πήγαινε μια χαρά,από τί ξεκίνησαν όλα αυτά;Ας μου πει κάποιος γιατί έχασα επεισόδια.Τί είναι όλα αυτά τα διαγραμμένα μηνύματα;

    Το φορουμ εδω και καμποσους μηνες δεν παει καλα.
    Απλα ποτε βρισκεσαι σε εξαρση οι κακοποιησεις και ποτε σε υφεση.

    Αυτα που δεν προλαβες να διαβασεις, ειναι οι \"ευγενεις\" διαλογοι μεταξυ των μελων που συζητουσαν για ενδιαφερων θεματα....
    (θα σου κανω, θα σου ρανω κλπ κλπ....)

    Αναμενε κανα διμηνο και μπορει και να προλαβεις την καινουρια εκδοση.

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by Remedy
    Originally posted by NikosD.
    καταρχάς καλή και γλυκιά χρονιά σε όλους, με υγεία και κέφι.
    ..........

    ΚΕΦΙ ! ΚΕΦΙ!!!! ΚΕΦΙ!!!!!!!!
    Εδώ έχω πάλι μια απορία.
    Η είμαι ηλίθια ή δεν κάνω κέφι με τέτοια θρεντς.....


    Καλή χρονιά σου Νικο.
    Το μεγάλο σου ποστ μου άρεσε.

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,638
    οντως, ενα απ τα δυο....

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    jimm νομίζω πήρες και εσύ αλλά και εγω απαντήσεις μέσα απο όλο αυτό τον χαμό.΄Σαν 50+ συνφωνω ότι σίγουρα περνώντας τα χρόνια θα σκεφτείς ποσο νέος ήσουν και σπαταλούσες τον χρόνο σου με το να πιστεύεις ότι γερνάς.Εγώ ακριβώς αυτό σκέφτομαι τώρα και προσπαθώ να κανω μια νέα συμφωνία με τον εαυτό μου.Να μην αφήνω να περνά αλλος χρόνος γιατι στενεύουν τα περιθώρια και να μην αφήνω άλλοι να ορίζουν την ζωή μου.Οσο για τα παρατράγουδα νομίζω καιρός να σταματήσουν οι ατάκες και να επικρατήσει η λογική.Το να απευθυνόμασε σε άτομα που παίρνουν αγωγή δεν μας τιμά γιατί οι περισσότεροι κάτι έχουμε και ποτέ κανείς δεν ξέρει τι του επιφυλάσσει το μέλλον.Το να πάθω κατάθλιψη ήταν για μένα κάτι που αγγιζε την σφαίρα της φαντασίας και όμως έφτασα να πιώ 5 χάπια για να συνέλθω.Οι χαρακτηρισμοί δεν οφελούν.Οσο για τον Κρίνο αποχώρησε μόνο για τις μέρες που δεν υπάρχουν εντάσεις.Αλήθεια αυτό μήπως πρέπει να το ελέγξεις Κρινο και το λέω με καλή πρόθεση γιατί τόσος θυμός;Το θεωρείς σωστό όπου φασαρία και ο Κρίνο μέσα;δεν τραβάς κανενός την προσοχή απλά δείχνεις ότι δεν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου.Α,και κάτι ευχάριστο.Τέρμα τα αντικαταθλιπτικά κάνω προσπάθειες με τον ύπνο μόνο.Ελπίζω να επικρατήσει η λογική και η αυτοσυγκράτηση.Οσο για τον Κιπ είναι απο τα λίγα σκεπτόμενα άτομα εδώ στο φόρουμ.

Page 13 of 17 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •