ΓΕΝΕΘΛΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    222

    ΓΕΝΕΘΛΙΑ

    Σήμερα είναι τα γενέθλιά μου.
    Κάθε χρόνο αυτήν την ημέρα νιώθω ιδιαίτερα θλιμμένος.
    Για τον λόγο αυτό θα θελα να τα μοιραστώ μαζί σας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    χρόνια πολλά! μην είσαι θλιμμένος :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    χρονια πολλα!
    γιατι εισαι θλιμμενος; επειδη μεγαλωνεις; επειδη επανερχεται κατι απ το παρελθον;
    δεν ξερω, παντως κ γω οταν εχω γενεθλια, αισθανομαι ασχημα, ισως γιατι θυμαμαι οτι ουτε οι δικοι μου δεν μου ελεγαν χρονια πολλα, ισως γιατι περιμενα αυτη τη μερα να κανω κατι διαφορετικο, κατι για να νιωσω καλυτερα κ ομως δεν ερχοταν. μηπως σκεφτεσαι οτι εφυγε ενας χρονος που θα πρεπε να χες κανει καποια πραγματα, οπως να καλυτερευσης τη ζωη σου, ομως μοιαζει να ειναι η ιδια ή χειροτερη; τουλαχιστον εμενα κατι τετοια με ριχνουν, ισως να ειναι κ αλλα, εξαρταται τι εχει προηγηθει, οπως φετος δεν μπορω να χαρω με τιποτα αφου ενας ανθρωπος που με αγκαλιαζε παντα τετοια μερα, δεν υπαρχει. τεσπα, ολες οι μερες τα ιδια σκατα ειναι, ειτε εχεις γενεθλια, ειτε γιορταζεις, μην περιμενεις να ερθει κατι το διαφορετικο αν εσυ δεν κανεις κατι γι αυτο. εγω να σου ευχηθω οτι καλυτερο, μην περιμενεις, κανε τα ονειρα σου πραγματικοτητα..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    222
    Originally posted by mstrouf
    χρονια πολλα!
    γιατι εισαι θλιμμενος; επειδη μεγαλωνεις; επειδη επανερχεται κατι απ το παρελθον;
    δεν ξερω, παντως κ γω οταν εχω γενεθλια, αισθανομαι ασχημα, ισως γιατι θυμαμαι οτι ουτε οι δικοι μου δεν μου ελεγαν χρονια πολλα, ισως γιατι περιμενα αυτη τη μερα να κανω κατι διαφορετικο, κατι για να νιωσω καλυτερα κ ομως δεν ερχοταν. μηπως σκεφτεσαι οτι εφυγε ενας χρονος που θα πρεπε να χες κανει καποια πραγματα, οπως να καλυτερευσης τη ζωη σου, ομως μοιαζει να ειναι η ιδια ή χειροτερη; τουλαχιστον εμενα κατι τετοια με ριχνουν, ισως να ειναι κ αλλα, εξαρταται τι εχει προηγηθει, οπως φετος δεν μπορω να χαρω με τιποτα αφου ενας ανθρωπος που με αγκαλιαζε παντα τετοια μερα, δεν υπαρχει. τεσπα, ολες οι μερες τα ιδια σκατα ειναι, ειτε εχεις γενεθλια, ειτε γιορταζεις, μην περιμενεις να ερθει κατι το διαφορετικο αν εσυ δεν κανεις κατι γι αυτο. εγω να σου ευχηθω οτι καλυτερο, μην περιμενεις, κανε τα ονειρα σου πραγματικοτητα..

    Όταν φτάνεις σε αυτήν την ημέρα κάνεις έναν απολογισμό.
    Όταν βλέπεις ότι αυτό που έχεις κάνει δεν είναι αυτό που έχεις επιθυμήσει και ονειρευτεί, τότε αυτή η ημέρα είναι πάντα άσχημη.

    Πάντως σας ευχαριστώ για τις ευχές σας.

  5. #5
    κνουλπ......χρονια πολλά και από μένα. Δεν ξέρω πόσα κλείνεις και σε έχει πιασει άγχος, αλλα άμα ρωτήσεις όλο τον πλανήτη δεν θα βρεθεί ούτε ένας να σου πει πως είναι ευχαριστημένος απ\' τον απολογισμό του.
    Σου εύχομαι να περάσεις όμορφα γενέθλια.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Θεοφανία


    αλλα άμα ρωτήσεις όλο τον πλανήτη δεν θα βρεθεί ούτε ένας να σου πει πως είναι ευχαριστημένος απ\' τον απολογισμό του.

    αυτη η σιγουρια θα σε φαει.....
    :P

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Εγραφε πριν λιγες μερες, ενα μελος για την καταθλιψη στις γιορτες. Με αφορμη αυτο, σκεφτηκα πώς ολες τις μερες \"σταθμους\", οι περισσοτεροι απο μας κανουμε απολογισμους, μεγενθυνουμε τα γεγονοτα της ζωης μας ή τουλαχιστον τα αφηνουμε να περασουν μπροστα στα ματια μας ή μεσα μας, περισσοτερο δυνατα κ μαζεμενα απο αλλες μερες.

    Προσωπικα δεν μου αρεσαν ποτε οι λογαριασμοι, αφου σπανιως μου αφηναν μια γλυκια γευση στο στομα, αλλα ηταν αυτοι που με βοηθησαν να ξεκουνηθω σε κρισιμες περιοδους κ να κανω 5 βηματα παραπανω, απο αυτα που νομιζα πώς αντεχα.

    Πραγματικα νιωθω πώς και τα δυσαρεστα συναισθηματα, μπορουν να εμπεριεχουν κ κατι θετικο, αν τα σεβαστουμε κ τα αφουγκραστουμε.

    Χρονια πολλα Knoulp, ευχομαι να σαι καλα:)
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    knoulp μου, καταρχας χρονια σου πολλα, με υγεια, χαρα και πολυ αγαπη απο οτι και με οποιοδηποτε τροπο μπορεις να τα αντλησεις αυτα...Για το μονο που στεναχωριεμαι ειναι οτι δεν ειναι αναγκη να περιμενεις τα γεννεθλια σου για ναν κανεις απολογισμο, γιατι μπορεις να το κανεις και οποιαδηποτε αλλη μερα...δεν ειναι αναγκη να σημαδεψεις την ημερα...ισως σημερα να μην ησουν στεναχωρημενος, αλλα ηδη να ειχες προσπαθησει να αλλαξεις αυτα που σε ενοχλουν αν ειναι αντικειμενικα και να μην ενιωθες ετσι...ευχομαι να κανεις πραγματα απο σημερα που θα σε βοηθησουν να μην εισαι θλιμμενος στα επομενα σου γεννεθλια...το εχω κανει και εγω και ποναει αυτο, μην το κανεις και δεν αξιζει...δεν αξιζει να αυτοτιμωρουμαστε για οτιδηποτε αλλα να κοιταξουμε να το αλλαξουμε...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Χρόνια πολλά Knoulp!Αλλά και καλά,όχι απλά χρόνια που προστίθενται σε ημερολόγια,χρόνια που να περνάμε όμορφα,να τα γευόμαστε,να είμαστε παρόντες.Αυτό σου εύχομαι.Να μπορέσεις να ζεις το πέρασμα του χρόνου με όλα σου τα κύτταρα,με όλη σου τη δύναμη και με κέφι.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  11. #11
    Originally posted by Adzik
    Xronia polla!!!http://i119.photobucket.com/albums/o..._jolie_011.jpg :P
    αντούλα!!! που τη βρήκες τη φωτογραφία μου?????


    σορι για το οφ τοπικ κνουλπ.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Κnoulp
    Χρόνια σου πολλά και καλά. Σου εύχομαι να έχεις υγεία, θέληση και δύναμη να κάνεις ότι χρειαστεί ώστε στα επόμενα γενέθλιά σου να είσαι πιο γαλήνιος με σένα και τη ζωή σου...
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    222
    Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για όλα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    153
    Χρόνια σου πολλά Knoulp, σημασία έχει να συνεχίσουμε να ονειρευόμαστε, τα υπόλοιπα είναι θέμα χρόνου!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by Θεοφανία
    Originally posted by Adzik
    Xronia polla!!!http://i119.photobucket.com/albums/o..._jolie_011.jpg :P
    αντούλα!!! που τη βρήκες τη φωτογραφία μου?????


    σορι για το οφ τοπικ κνουλπ.
    \\



    Θεοφανία από το καλοκαίρι δεν είναι αυτή?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •