Και τωρα πως το λενε...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595

    Και τωρα πως το λενε...

    Ενδιαφερομαι για μια κοπελα εδω και καποιους μηνες αλλα δεν της εχω προτεινει ακομα για καφε γιατι με κραταει πισω η ψυχωση που εχω.Σκεφτομαι πως θα της το πω οτι εχω ψυχωση και αν πρεπει να της το πω.Επισης ειναι καλυτερα να την γνωρισω καλυτερα και να της το πω μετα απο λιγο καιρο ή ειναι καλυτερα να της το πω εξ αρχης?
    Ολα αυτα με βασανιζουν και γι αυτο αποφευγω να κανω σχεσεις με κοπελες.Φοβαμαι πως θα με βγάλουν τρελλο.Η γνωμη σας?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    εξαρταται ποσο καλα την ξερεις.
    φανταζομαι οτι δεν την ξερεις τοσο καλα, ωστε να ξερεις ποση ειναι η πληροφορηση της σχετικα με τις ψυχικες ασθενειες.
    οπως ξερεις, υπαρχει πολυς κοσμος που την ψυχωση την εχουν ακουστα μονο, απο τα γνωστα θριλερ και νομιζουν οτι καθε ψυχωτικος ειναι υποψηφιος δολοφονος κι οτι το κεφαλι τους γυριζει 360 μοιρες...

    εγω θα ελεγα να μη το διακινδυνευσεις με το καλημερα σας, εξαλλου μπορει να μην ταιριαζετε για παρεα, και τοτε εσυ δεν θα ξερεις αν θα πρεπει να χρεωσεις την απομακρυνση της στην ψυχωση η στηνκακη χημεια σας...

    πλησιασε την πρωτα κι αν δεχτει , αν ταιριαζετε και κανετε καλη παρεα, σε καποια ηρεμη σχετικη συζητηση, ενημερωσε την και για την δικη σου κατασταση.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Όχι ρε φίλε γιατί να της το πεις? Κάποια πράγματα μπορούμε να τα κρατάμε για τον εαυτό μας, τουλάχιστον εως ένα σημείο που όντως έχει γίνει μια σχέση και υπάρχει εμπιστοσύνη. Δηλαδή σκέψου να είχες διαβήτη, θα έλεγες στο πρώτο ραντεβού \"γεια σου άννα είσαι πολύ όμορφη...!Α ξέρεις έχω διαβήτη...\" δεν χρειάζεται να τα λες όλα η τουλάχιστον όλα με τη μία. Βγες με την κοπέλα πρώτα, δες πως κυλάει, αν γίνει κάτι \"in the first place\" και δεις ότι η σχέση πάει καλά, τότε δοκίμασε να της το πεις, επιστημονικά και ενημερωτικά. Αν της το πεις και μετά από αρκετό καιρό θα της διαλυθούν και οποιεσδήποτε αμφιβολίες-αν υπάρχουν-περι επικινδυνότητας αφού θα σκεφτεί ότι για να είσαι τόσο καιρό οκ δεν θα υπάρχει πρόβλημα και ότι όλα είναι εντάξει. :cool:

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Κοίτα, δεν χρειάζεται να της το πεις, έχει δίκιο ο Πετράν αν και το λέει κάπως απότομα, μόνο αν παντρευτείτε. Τότε θα υπάρχει και λόγος (ότι θα το μάθει έτσι κι αλλιώς) και νόημα (θα είναι η γυναίκα σου, θα της τα λες όλα)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Μιχαλη ...ολοι εχουμε τισ\'\'διαφορετικοτητεσ \'\' μασ ...ολο και κατι θα εχει κι εκεινη...μην μασασ....βουρ.. οσο για την ψυχωση...σιγα σιγα...μολισ δεθειτε..και δει τι ανθρωποσ εισαι...και πωσ λειτουργεισ...τοτε...μαθε πρωτα την γνωμη τησ για το θεμα...ενημερωσε την..και μετα σιγα σιγα...βαλτην στο θεμα σου.

    δωσε της την ευκαιρια να σε γνωρισει ..χωρισ να εισαι στιγματησμενοσ απο μια λεξη.!!

    καλη τυχη!!
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντησεις.Θα δοκιμασω να της το πω αφου την γνωρισω καλυτερα και αμα δεν δεχτει τι να πω.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •