ΕΡΕΥΝΑ.ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟ ΦΑΡΜΑΚΟ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 62
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Quote Originally Posted by howtodream8 View Post
    Valdoxan 25 mg
    to valdoxan μονο υπνηλια φερνει κατα τα αλλα τιποτα μου το πε κι ο γιατροσ μου

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Εμενα παντως παιδια αυτο που με βοηθησε κ με εσωσε κυριολεκτικα ειναι το ζολοφτ 100 μγ το παιρνω εδω κ καποιους μηνες κ εχω δει τεραστια αλλαγη σε ολα τα θεματα που με ταλαιπωρουν αλλα βεβαια μονο τα φαρμακα δν αρκουν εχω κανει τεραστια προσπαθεια με τον εαυτο μου, με ψυχοθεραπεια, διαβαζοντας βιβλια ψυχολογιας κτλ αμα ηταν simple θα παιρναμε ενα χαπακι κ θα ξεμπερδευαμε ειναι οκ πιο ευκολο καθως δν απαιτει προσπαθεια αλλα βραχυπροθεσμο κ δεν βγαζει τη ριζα του προβληματος απλα κοβει τα κλαδια να μην μεγαλωσουν κι αλλο
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    προσωπικα πιστευω οτι εχει να κανει με το ποιο φαρμακο θα κατσει στον καθε οργανισμο καλυτερα...πχ εγω εχω δοκιμασει ladose, cipralex και κανενα δε με βοηθησε εντελει, με βοηθησαν τα αντιψυχωτικα. ειναι να κανεις κι εσυ ο ιδιος την προσπαθεια σου συμφωνω με Lacrymosa!
    Will I ever be free?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Κάποτε είχα πάρει το seroxat, και μάλλιστα για αρκετό καιρό. Παρατήρησα ότι δεν έκανε καμμιά διαφορά. Μόνο μια ελαφριά αίσθηση του να νιώθω λίγο πιο "ξυπνητός". Αλλά τόσο ελαφριά που ακόμα και το 1/4 ενός καφέ θα είχε το ίδιο αποτέλεσμα. Αλλά συνέχισα να παίρνω το ίδιο για λόγους "άντε ας πάρω μήπως κάνει κάτι". Τελικά διαπίστωσα ότι για μένα το καλύτερο "αντικαταθλιπτικό" είναι η σοκκολάτα υγείας. Δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτή.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    με τον συνδυασμο zoloft και remeron βγηκα απο το "σκοταδι"
    με πιανουν βεβαια που κ που οι μαυρες μου, αλλα σε ελεγχομενα επιπεδα.
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by John11 View Post
    Κάποτε είχα πάρει το seroxat, και μάλλιστα για αρκετό καιρό. Παρατήρησα ότι δεν έκανε καμμιά διαφορά. Μόνο μια ελαφριά αίσθηση του να νιώθω λίγο πιο "ξυπνητός". Αλλά τόσο ελαφριά που ακόμα και το 1/4 ενός καφέ θα είχε το ίδιο αποτέλεσμα. Αλλά συνέχισα να παίρνω το ίδιο για λόγους "άντε ας πάρω μήπως κάνει κάτι". Τελικά διαπίστωσα ότι για μένα το καλύτερο "αντικαταθλιπτικό" είναι η σοκκολάτα υγείας. Δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτή.
    Σοκολατα υγειας ως αντικατ... μμμ... με μετρο ομως!! p
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    στα σύννεφα
    Posts
    434
    Quote Originally Posted by fragile View Post
    με τον συνδυασμο zoloft και remeron βγηκα απο το "σκοταδι"
    με πιανουν βεβαια που κ που οι μαυρες μου, αλλα σε ελεγχομενα επιπεδα.
    το ρεμερον δε σου φερνει τρελη υπνηλια;;
    Will I ever be free?

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    520
    ναι οντως αλλα επειδη ειμαι συνεχεια στην τσιτα με ηρεμει κιολας.
    "ΟΠΟΙΟΣ ΓΛΥΤΩΝΕΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΑΚΡΥ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΥΨΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΤΟ ΜΠΟΙ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ"

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    6

    valdoxan

    Quote Originally Posted by kriti28 View Post
    Τα έγραψα αυτά που λες για να μην γίνει αυτο που έγινε ,γράψαμε όλα τα άλλα εκτός απο φάρμακα,ήταν διευκρίνηση όχι προτάσεις (ισχύουν ενοείτε),απλά θα ήθελα να έβλεπα απόψεις καθαρά για φάρμακα
    καλησπερα επειδη εχω σοβαρα προβληματα υπνου ειμαι καταθλιπτικος παιρνω ladose ειδες καποια διαφορα με το valdoxan και μετα απο ποσο καιρο?

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    138
    Βρε παιδια, υπαρχει καποιος που να εχει κανει θεραπεια με σεροξατ και να ειδε ωφελεια? Γιατι διαβαζω πως οι περισσοτεροι δεν εχουν καλη αποψη γι'αυτο το φαρμακο και δεν ξερω και τον λογο... Επισης να ρωτησω, το valdoxan σε ποια κατηγορια ανηκει?
    \"καταδίκη μιας κατάστασης σημαίνει την ασυνείδητη επιθυμία της\"-Freud-

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    το valdoxan είναι αντικαταθλιπτικό.

    για μένα το εφεξόρ είναι πολύ καλό. βουλιάζω σπάνια πλέον σε αυτές τις θλίψεις και ανηδονίες, ενώ παλιά τις είχα στην ημερίσια διάταξη. και από παρενέργειες τίποτα.
    αλλά με τα ψυχοφάρμακα δεν υπάρχει καλό και κακό φάρμακο, είναι ό,τι ταιριάζει στον καθένα. σε άλλους το εφεξόρ μπορεί να είναι το χειρότερο φάρμακο πχ.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Ladose υποβοηθουν και στην απωλεια βαρους
    [I]Love...[/I]

  13. #43
    Quote Originally Posted by kriti28 View Post
    Σίγουρα τα καλύτερα είναι:άθληση,σχεση,σεξ,φιλί α,καριερα,λεφτα,ψυχολογία κτλ. αλλά εδώ ας αναφέρουμε καθαρά τα φάρμακα
    Τα πρωτα, θα ειναι τροπον τινα φυγη (δλδ θα παιρνάς τέλεια, χαρουμενα) αν δεν αγγίζουν την αιτια που προβληματος (αναλογα με το ατομο) και να ναι η λύση, δλδ αυτα που λειπουν απ το ατομο.
    Τα δυο τελευταια (ψυχολογια, φαρμακα) ειναι τα μεσα με τα οποια εσυ με τις δυναμεις σου θα το λύσεις, αν τα καταφερεις, το προβλημα.
    γιάννης

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    122
    φιλε βανγκογκ,,εχω παρει το σεροξατ και θεωρω οτι ειναι πολυ καλο ,,απλα μαλλον το κατηγορουν γιατι φερνει παρενεργειες ψυχολογικες αλλα μαλλον φταιει η ιδια η αρρωστια αφου συνηθως υποχωρουν,,
    το σεροξατ ανηκει στην κατηγορια των εκλεκτικων αναστολεων επαναπροσληψης της σεροτονινης και ενδεικνειται για ιδεοληψιες,φοβιες,κοινωνικ η φοβια ,καταθλιψη,,

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    138
    Αγαπητε/η jackrabit σ'ευχαριστω για την απαντηση, με καθησυχασες. Γιατι εχω διαβασει διαφορα αρνητικα για το σεροξατ και πανικοβληθηκα λιγακι, σκεπτομενος οτι τελικα δεν θα δω καποια προοδο απ'αυτο το φαρμακο. Βεβαια ειμαι ακομη στην αρχη της θεραπειας, μολις μια εβδομαδα το παιρνω αλλα σκεφτηκα μηπως το παιρνω αδικα και δεν θελω να μπαινω στη διαδικασια του να αλλαζω συνεχως φαρμακα. Σ'ευχαριστω και παλι!
    \"καταδίκη μιας κατάστασης σημαίνει την ασυνείδητη επιθυμία της\"-Freud-

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •