Η μάνα μου άρχισε την πρέζα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    21

    Η μάνα μου άρχισε την πρέζα

    Όπως λέει ο τίτλος, την στενοχωρησα πολυ φενεται μετα την αποπειρα αυτοκτονιας μου και επεσε στα βαρια ναρκωτικα. (Το τι εχω εγω θα το γραψω σε αλλο ποστ)
    Ειμαι χαμενη, δεν ξερω τι να κανω... δεν μπορω να την βλεπω ετσι να γυρναει τις νυχτες στην ομονοια, και το χειροτερο ειναι οτι για ολα ευθυνομαι εγω! Με τις μαλακιες μου!
    Αλλα ητα αντιδραση κι αυτη απο την μανα μου? Τι να πω... ισως ειναι πολυ αδυναμη ψυχη, ο πατερας μου λειπει απο οταν ημουν 3 ετων. Δεν τον εχω δει απο τοτε, και οταν εμαθα οτι εγινε ομοφυλοφιλος... ηταν το πρωτο μεγαλο χτυπημα για μενα.
    Αλλα ας συστηθω πρωτα, ειμαι 18 ετων. Το ονομα μου ειναι Όλγα. Μένω με την μητερα μου, και την αδερφη μου. Σπουδαζω κομμωτικη... τι αλλα? αυταααα.

    Που ελεγα λοιπον για την μανα μου...εχει σταματησει την δουλεια, και αρχισε να πουλαει πραγματα απ'το σπιτι μας για την δοση της. Ειναι εξεφτελιστικό το όλο σκηνικό το ξέρω.
    Το μόνο που έλειπε τωρα ειναι να μας εξαναγκασει να κανουμε πεζοδρομιο. Την εχω ικανή... εχει γινει ενα τερας.
    Εχει χωρισει με τον πατερα μου και εδω και καιρο διατηρει σχεσεις με εναν παπά, ο οποιος την στηριζει πολυ (πνευματικά ΚΑΙ σεξουαλικά). Αλλα εχει δημηουργηθει ενα προβλημα, διότι η αδερφη μου ως αντίχρηστη που ειναι δεν επιτρέπει στην μανα μου να διατηρει σχέση με έναν παπά... οποτε εγώ αναγκάζομαι και ακούω τις χριστοπαναγίες τους κάθε φορά που έρχεται ο παπας. Και αυτό με ρίχνει πιο πολυ!
    Πάσχω απο καυαθλιψη 3 χρόνια τώρα, απο τα 15 μου.

    Θέλω στήριξη, δεν μπορώ να βλέπω την μάνα μου να γυρνάει ολη νύχτα στην ομόνοια... ουτε να ακούω τα γ***σταυρίδια της αδερφής μου όταν ερχετε ο παπάς σπίτι, και ούτε μπορώ να μέινω ήρεμη στην ιδέα του οτι ο πατέρας μου πάει με διαφορετικό άνδρα κάθε σάββατο και εγώ τίποτα!

    Η αυτοκτονία δεν είναι λύση, αλλα ώρες ώρες με φοβάμαι.

    Είμαι χαμένη τελειως, τι να κανω? Help!

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    3
    Anine, έχεις άλλους συγγενείς/ φίλους εμπιστοσύνης που θα μπορούσαν πιθανώς να βοηθήσουν; ή έστω να μοιραστείς την κατάσταση μαζί τους; με την αδελφή σου έχετε κάνει κάποια (πιο) ψύχραιμη κουβέντα για την μητέρα σας (όχι τόσο για την σχέση της όσο για την κατάχρηση);
    πολύ φιλικά, ελισσώ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Δεν ευθύνεσαι εσύ για όλα αυτά που κάνει η μητέρα σου.Προσπάθησε να είσαι κοντά με την αδερφή σου,να συζητήσετε για να βρείτε μια λύση.Αλλά μην ρίχνεις ευθύνες στον εαυτό σου για ότι συμβαίνει στην οικογένειά σου.Ισα ίσα,οι γονείς σου έχουν ευθύνη για την κατάθλιψη σου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    334
    υπερευφυη ανΙνε, ελπιζο να διασκεδασες με τιν πλακιτσα. ινε φοβερα αστηο να βλεπις ατομα καλης προαιρεσης (ξερις τι σιμενι αφτο, ετσι;), να σπεβδουν να ανταποκριθουν στο καλεζμα σου. τροφι στο ναρκισιζμο.

    προτινο τιν επομενι φορα να χαλιναγογισις τις τερατολογιες σου, ετσι οστε ο εχπλιχτικος χαβαλες να διαρκεσι ακομι περισοτερο. θανε απιθανο!! σκεψου το.

    φιλακια
    χχ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    συμφωνώ με κανένα και γώ την ίδια εντύπωση είχα οταν το διάβασα
    Dum spiro spero (?)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    θα σκασω αν δεν το ξαναπω....ο kanenas αφιερωνει κ παλι....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    206
    Eimaio eyesθητος τοσο μαμακας?? που κοντεψα να την πυστεψω.......\\Τι να πει κανεις για τα παιχνιδια της αλληνης.....
    Η Ζωη ειναι ονειρο και το Ονειρο μπορει να γινει Ζωη!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    8odwris ολοι ειμαστε ευαισθητοι για αυτο κ εξαγριονομαστε οταν παιζουν με την ευαισθησια μας κι εκει η ευαισυησια δινει την σειρα της στο θυμο!!!!!οσο και μαμακας να εισαι βαλτο να δουλεψει γιατι αντε εδω ειναι διαδικτυο στην προσωπικη σου ζωη ομως....αλλο να ειμαι υπερσυναισθηματικος κι αλλο να ειμαι μλκς....
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    206
    Στην προσωπικη μου ζωη την πληρωσα πολυ ακριβα την ευεσθησια μου χωρις ορια..μπορεις να βρεις αρθρο μου αν ψαξεις εκει που λεω για καταθεση Ψυχης ...
    ΤΕσπα...
    Η Ζωη ειναι ονειρο και το Ονειρο μπορει να γινει Ζωη!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    το παθημα μαθημα
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  11. #11
    Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Athens
    Posts
    62
    Olga mou ti na pw einai tosa ta osa les pws pernas pou kaneis de xerei an pragmatika exei logia gia na se kanoun kalhtera...les pws thes stirixh...kai edw tha thn exeis aploxera opote th theliseis...

    Gia th mhtera sou na xereis pws kai vevea den efthinese esi xerw pws o pio eykolos tropos se ena provlima einai na kathgoriseis kapion allo...ma oloi einai kyrioi tou eaytou tous kai aftomatos apolitos ypefthinh gia tis praxeis tous...h mhtera sou kanei oti kanei ston eayto ths kai de prepei na kathgoreis esena...

    Me to oti ta pragmata den einai kala sto spiti sou prepei na arxiseis na koitaxeis me thn aderfh sou mipos mporeite na kanete kati me th pronia...xerw den akougetai kalo mias kai poloi lene pws de boithaei kaneis...ma yparxoun anthrwpoi prothimoi na boithisoun...koitaxe mipos mporoun na frontisoun na mpei h mhtera sou se kapio programa apotoxinoshs...opos epishs na koitaxoun na bolepsoun kai esena me thn aderfh sou se ena anthrwpino peribalon...

    To thema tou patera sou xerw einai poli megalh pligh...kai sigoura afto pou tha pw de tha se xaropioisei...ma isos tha eprepe na dexteis to dromo pou dialexe...kai pws einai eftixismenos etc...oute egw thathela na einai omofilofilos o pateras mou ma isos meta apo kairo to mono pou xriazetai einai apodoxh...apla koita na ton breis..na tou mhliseis...de xriazetai na se niazoun oi sexoualikes tou protimiseis monaxa na se agapa...afto ftanei nomizw...de tha pw tpt allo gt de mas eipes kai pola oste na exw apopsh sosth...

    Kalh sinexeia se oti kai an kaneis...
    Me ektimish...Sorrow

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    206
    :o Μα τι γινετε εν τελη.... ?.....?!
    Εν οιδα οτι ουδεν οιδα.......................................... ...................
    Η Ζωη ειναι ονειρο και το Ονειρο μπορει να γινει Ζωη!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    Originally posted by interappted
    το παθημα μαθημα
    μη μασας.......ειπαμε
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  14. #14
    Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    50
    ρε παιδιά τι απέγινε η anine;τέλικα όντως πρόκειται για ψέμματα και αν ναι ποιός το συμπέρανε και απο πού;είναι όντως τραβηγμένη η ιστορία αλλά δεν ξέρεις κιόλας..τα πάντα συμβαίνουν στις μέρες μας...

  15. #15
    i anime aftoktonise :P
    kai egw ofilw na pw oti diavazontas to post tou/tis ipopteytika kakogousti plaka ..

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •