τι φαρμακα παιρνετε για ocd?? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    anafranil pairnw k exw dei diafora!

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    11
    Πόσο ζουζουνίτσα ?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    294
    3ekinisa prin 2 xronia me 75mg k epeidi me \"anevaze \" polu , mou to meiwse sta 20 mg ...dld edw k 1,5 xrono pairnw toso,20mg thn hmera.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    5
    δεν ξερω να σου απαντησω.... να ρωτησω αν καποιος ξερει η επισκεψη σε ψυχολογο ποση ωρα διαρκει και ποσο χρεωνουν;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    εμενα ουτε με το zoloft ειδα καποιο αποτελεσμα.Τα πραγματα εγιναν χειροτερα ολο εμμονες ιδεες ειμαι και τις αναλυω και ξανα και ξανα .Με το anafranil ειδατε κανενα αποτελεσμα??Εμενα ο γιατρος μου ειπε δε μου το δινει γιατι εχει παρενεργειες πολλες!!!ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ποσο καιρο τα παιρνεις τα ζολοφτ αφρουλα?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    peiraias
    Posts
    259
    παιρνω το ντιμιροξ 2 μηνες και θα το παιρνω για αλλους 4 μηνες αλλα η παρενεργεια ηταν οταν ειχα υψηλη δοση ειχα ανησυχια πραγμα που που σταματησε οταν χαμηλωσα τη δοση, ειμαι πολυ καλυτερα με εχει απαλλαξει απο τους ψυχαναγκασμους,μπορει να οφειλετε βεβαια στο οτι ειχα ελαφριας μορφη ocd .γενικα ειμαι ιακονοποιημενος απο αυτο το φαρμακο
    After the apocalypse they took your mind Abusing science deaf dumb and blind

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    πρε να σε ρωτησω κατι?δεν νιωθεις οτι το μυαλο σου εχει μπλοκαρει λιγακι?νιωθεις οτι εκφραζεσαι και οτι σου ερχονται οι λεξεις και η σκεψη σου ειναι τοσο συγκροτημενη οσο πριν?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Νιωθω το μυαλο πλεον να ειναι πριν το κλικ.20 μερες το παιρνω.Η σκεψη μου μονο συγκροτημενη δεν ειναι.Δεν ξερω τι να κανω πλεον.Εχω απογοητευτει .Με τα effexor ημουν λιγο καλυτερα .Τωρα παιρνω zoloft και entact .Αλλα ειμαι πλεον χαμενη ετσι αισθανομαι εχω χασει πλεον την εικονα μου πως ειμαι εξωτερικα!!!!Γιατι γιαυτο το λογο ειναι οι εμμονες μου.Δε ξερω τωρα καταλαβαινω γιατι αυτοκτονουν!Δεν ειναι δειλοι απλα εφτασα στα ορια μου ως εδω ηταν ανθρωπος ειμαι.........

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    ελα ρε συ αφρουλα...δεν μπορεισ σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα να κρινεις εν φαρμακο..περιμενε λιγο ακομα..και προσπαθησε το και λιγο μονη σου,πολεμησε το..μην περιμενεις τα χαπια να κανουν την δουλεια ολη.μην υποκπτεις στις εμμονες σου.
    εχει ηλιο σημερα.κανε μια βολτα..ξερεις ποσο καλο αντικαταθλιπτικο ειναι ο ηλιοσ?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by afrula
    Νιωθω το μυαλο πλεον να ειναι πριν το κλικ.20 μερες το παιρνω.Η σκεψη μου μονο συγκροτημενη δεν ειναι.Δεν ξερω τι να κανω πλεον.Εχω απογοητευτει .Με τα effexor ημουν λιγο καλυτερα .Τωρα παιρνω zoloft και entact .Αλλα ειμαι πλεον χαμενη ετσι αισθανομαι εχω χασει πλεον την εικονα μου πως ειμαι εξωτερικα!!!!Γιατι γιαυτο το λογο ειναι οι εμμονες μου.Δε ξερω τωρα καταλαβαινω γιατι αυτοκτονουν!Δεν ειναι δειλοι απλα εφτασα στα ορια μου ως εδω ηταν ανθρωπος ειμαι.........


    Κάτσε βρε αφρούλα ηρέμησε ψάξε και για ψυχοθεραπεία πρώτα και μην απογοητεύεσαι από τα φάρμακα τόσο γρήγορα. Μπορεί να πιάσουν ξαφνικά μετά απο καιρό, έτσι γίνεται με αυτά. Αλλά μην λες \"μπούχτισα\" χωρίς να έχεις προσπαθήσει στο μαξιμουμ. Ψάξε για θεραπευτή κάνε και λίγο γυμναστική και άσε τις σκέψεις για την εξωτερική εμφάνιση να υπάρχουν. Σκέψεις είναι για όνομα του θεού δεν έχεις καρκίνο στον εγκέφαλο η κάτι τέτοιο χτύπα ξύλο. Λοιπόν ψάξε για θεραπευτή!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Εχω ψαξει για ψυχοθεραπεια αλλα δε ξερω ποιο ειδος να κανω.Ειχα κανει στο Αιγινητειο μια φορα και εκεινος ασχολιοταν με τις ιδεες ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ .Ομως εβγαινα μετα στεναχωρημενη και με δεκαδες πιο πολλες ιδεες.Στην αλλη που ημουν 2 χρονια καναμε γνωσιακη και μονο με τις ιδεες δεν ασχολιομασταν,καθε ιδεα η καταναγκασμο που ειχα μου λεγε δε το συζηταμε παμε παρακατω.ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ?ΟΤΑΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΒΟΛΟ.ΑΡΑ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΙΚΗ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ .Εσεις τι λετε???????:(

  13. #28
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    34
    Εμένα πάλι μου είχε δώσει Zoloft αλλά είπα στην ψυχίατρο ότι είχε πολλές παρενέργειες και μου έδωσε Celius. Αλλά μόνος μου έκοψα τη δόση στο μισό γιατί και αυτό μου έφερνε παρενέργειες.
    Αφήστεπου δε νομίζω να βλέπω και πολλά αποτελέσματα!!

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by afrula View Post
    3 την ημερα των 100.ΚΟΨΤΑ ΟΛΑ και δοκιμασε κατι αλλο .Εγω σε 10 μερες πηρα 10 κιλα!!!!!!!!!!Αληθεια κοψτα αφου βλεπεις σε κατεστρεψαν!!Να χουμε παρενεργειες αλλα αυτες ειναι κολαση.Οχι.Να σου στειλω τον γιατρο μου????:)Ειναι καθηγητης μαζι προσπαθουμε να βρουμε την ακρη ειμαι στην αρχη3 με 4 μηνες.
    γεια σου Αφρουλα πασχω απο ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη και ψαχνω εναν καλο ψυχιατρο να ρυθμισω την αγωγη..αν θελεις στειλε μου το τηλ του καθηγητη που εχεις

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    ATHENS
    Posts
    57
    2 x 75 mg Anafranil εγώ, σε ανεβάζει αλλά και σε ρίχνει με νύστα μέσα στην ημέρα. Στα θετικά πλην του ανεβάσματος είναι ότι ψιλοπαίρνεις πάλι πίσω το πηδάλιο - είχα χάσει τη μπάλα εγώ στο παρελθόν - ενώ εξαφανίζει εντελώς την διαταραχή πανικού (που με είχε σκίσει). Την διαταραχή πανικού μου την είχε εξαφανίσει και το seroxat όπως επίσης μου ανέβαζε πολύ και την διάθεση (πιο πολύ από το anfranil). Στα επίσης πλην η μεγάλη πτώση της λίμπιντο, το οποίο δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν έχω σχέση και γενικώς στην κατάστασή μου το να μου (ειδικά πριν το anafranil και γενικώς τα αντικαταθλιπτικά σαν το seroxat) λείπει το sex είναι σαν να λέμε ότι μου λείπει μία Rolls Royce. Εκτός από το Anafranil παίρνω και 3 Χ 75 mg Lyrica συνοδευτικά.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •