"Υγιής επιθετικότητα" - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 96
  1. #16
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    73
    Originally posted by RainAndWind
    Να σε ρωτήσω κάτι άλλο όμως,ως μαμά πώς θα σε χαρακτήριζες;Αισθάνεσαι μαμά με αυτοπεποίθηση ή πας προς το ανασφαλής μαμά,με συνεχή ερωτηματικά πάνω στο ρόλο σου;

    ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΟΧΕΣ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ; ΤΙ ΛΕΣ;

  2. #17
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    73
    Originally posted by RainAndWind
    Nature,καλημέρα.Δεν έχεις άδικο από τη μία,από την άλλη θέλω να ακολουθήσουν τη γενιά τους,γιατί τα εμπιστεύομαι.Εμπιστεύομαι τα παιδιά σημαίνει σέβομαι τις επιλογές τους,έστω και αν δε συμφωνώ μαζί τους.:)

    ΚΟΙΜΗΣΟΥ ΕΣΥ!!! ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ....ΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!! ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥΣ Η ΜΑΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΡΟΛΟ ΣΤΗΝ ΔΙΑΠΑΙΔΑΓΩΓΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥΣ ΕΠΕΙΤΑ!!!!!

  3. #18
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    73
    Originally posted by RainAndWind
    Για ποιο λόγο θεωρούμε πως ο λύκος έχει διαφορά από τον σύγχρονο κακό ενός βιντεοπαιχνιδιού;Ο ρόλος του κακού και του άδικου δεν υπήρχε στα δικά μας παιχνίδια και παραμύθια;
    Aπλά άλλαξε μορφή.
    Nature,σαφώς και δεν θεωρώ πως οτιδήποτε πλασάρουν οι εμπορικοί κολοσσοί πρέπει και να υιοθετείται από τους γονείς,αλλά αυτό διαφέρει παρασάγγας από το να προσπαθήσω να τα πάω σε μοντέλα άλλης εποχής.Θα τους δημιουργήσω θέμα \"για το καλό τους\".
    ΠΩ ΠΩ ΑΠΟΨΗ!!!! ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ!!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    ΚΟΙΜΗΣΟΥ ΕΣΥ!!! ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ....ΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!! ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥΣ Η ΜΑΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΡΟΛΟ ΣΤΗΝ ΔΙΑΠΑΙΔΑΓΩΓΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥΣ ΕΠΕΙΤΑ!!!!!
    ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΟΧΕΣ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ; ΤΙ ΛΕΣ;
    ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ;;;;;;
    Ναι \"υγιης επιθετικοτητα\" ωραιος τιτλος (τα quotes τα βαζω γιατι ολο αλλαζουν λολ).
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #20
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    73
    Originally posted by keep_walking
    ΚΟΙΜΗΣΟΥ ΕΣΥ!!! ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ....ΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!! ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥΣ Η ΜΑΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΡΟΛΟ ΣΤΗΝ ΔΙΑΠΑΙΔΑΓΩΓΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥΣ ΕΠΕΙΤΑ!!!!!
    ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΟΧΕΣ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ; ΤΙ ΛΕΣ;
    ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ;;;;;;
    Ναι \"υγιης επιθετικοτητα\" ωραιος τιτλος (τα quotes τα βαζω γιατι ολο αλλαζουν λολ).
    ΣΟΦΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Keep;)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    7
    Originally posted by ΔΕΣΠΟΙΝΑ
    ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΟΡΘΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΩΡΙΜΩΝ ΕΝΗΛΙΚΩΝ

    Η ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΘΕΜΑ ΔΙΑΠΑΙΔΑΓΩΓΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ

    ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΒΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΩΣ ΠΡΟΤΥΠΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΥΟΘΕΤΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΒΙΑΙΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ!!!
    εισαι πανέξυπνη τα λες πολύ σωστά μπράβο σου είσαι τέλεια

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    7
    Αγαπητη μου Αφωτεινη,

    συμφωνώ απόλυτα με την άποψη της ΔΕΣΠΟΙΝΑΣ, όλες οι υπόλοιπες είναι χαζές.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Originally posted by ΗΛΙΑΝΑ
    Αγαπητη μου Αφωτεινη,

    συμφωνώ απόλυτα με την άποψη της ΔΕΣΠΟΙΝΑΣ, όλες οι υπόλοιπες είναι χαζές.
    αφού τα γράφεις μόνη σου, απαντάς στον εαυτό σου και συμφωνείς μάλιστα (!)...εμείς οι υπόλοιποι είμαστε απλά περιττοί....:o:P

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Σε λίγο μπορεί να μπει και καμία ΜΑΡΙΑΛΕΝΑ(η οποία ασφαλώς και θα κάνει εγγραφή όλως τυχαίως σήμερα ή αύριο) και να πει ότι συμφωνεί με την ΗΛΙΑΝΑ που συμφωνει με την ΔΕΣΠΟΙΝΑ.

    ότι να ναι.

  11. #26
    ΗΛΙΑΝΑ παυλα ΔΕΣΠΟΙΝΑ ηρεμησε καταρχην, μιλα καλύτερα και σταματα να νομιζεις πως απευθυνεσαι σε ηλιθιους, οκ?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by ΗΛΙΑΝΑ
    Αγαπητη μου Αφωτεινη,

    συμφωνώ απόλυτα με την άποψη της ΔΕΣΠΟΙΝΑΣ, όλες οι υπόλοιπες είναι χαζές.
    Εισαι απολαυστικη :P
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    7
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Originally posted by ΗΛΙΑΝΑ
    Αγαπητη μου Αφωτεινη,

    συμφωνώ απόλυτα με την άποψη της ΔΕΣΠΟΙΝΑΣ, όλες οι υπόλοιπες είναι χαζές.
    Εισαι απολαυστικη :P
    ΑΦΟΥ ΡΕ ΣΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΟΥΝ;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    ... ασχολίαστη η κατάσταση ...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    ... τώρα που \'ξεσκεπάστηκε\' άλλο ένα πολυπρόφιλο και προστέθηκε άλλο ένα... λιθαράκι στην... ευημερία του χώρου, να σου προτείνω Αφωτεινή - αν δε το έχεις ήδη - ένα βιβλίο που μου άρεσε αρκετά και σκοπεύω κι εγώ να το κάνω δώρο στον αδερφούλη μου...

    (... καθότι ψιλοανησυχώ για το ανηψουλάκι μου μιας κι ο καρντάσης μου τα σήκωσε όλα σχεδόν απ\' τη μαμά μας... λολ!...)

    \'Η συναισθηματική νοημοσύνη των παιδιών\' του John Gottman.

    :)

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •