υπαρχει???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1

    υπαρχει???

    παιδια για σας εχω καιρο να ποσταρω ελπιζω να εισται ολοι καλα η καλυτερα απο την τελευταια φορα που ποσταρα!!!!!!!
    Εγω δεν την παλευω καθολου!!!!!!!!!Εχουν περασει 10 μηνες που ειμαι ετσι εχω αλαξει 8 χαπια και τωρα ειμαι στο 9 χαλια χαλια χαλια .....


    Ξυπναω και ειμαι αβουλος μονο το βραδυ ειμαι λιγο καλυτερα ποσο 8α κρατησει ποσο καιρο κανει να φυγει η κατα8λιψη?θα επανερ8ω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    δεν εχω μαγικη μπαλα να σου πω το ποτε θα περασει αλλα οτι μπορει να περασει στο υποσχομαι
    μονο χαπια παιρνεις?ψυχοθεραπεια κατι?

  3. #3
    ασ πουμε οτι κανω βασικα ειμαι χαλια ολη μερα δηλαδη ειμαι κατο στο κρεβατι ταβλα!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    κακως!!
    φανταζομαι ποσο δυσκολο θα σου ναι να σηκωθεις απο το κρεβατι ομως πως περιμενεις να γινεις καλα?ε?σηκω!κανε κατι ακομα και αν δεν εχεις ορεξη,κανε κατι!!κανενα χαπι δεν μπορει να σε κανει καλα ι=μονο να σου απαλυνει τον πονο.
    εσυ θα πρεπει να το παλεψεις.και αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα να πας και σε εναν καλο ψυχολογο αλλα μην καθεσαι ετσι με σταβρωμενα τα χερια.ξερεις για ποιο λογο επαθες καταθλιψη?εγω οχι...μπορω ομως να φανταστω τι το διατηρει..

  5. #5
    Μπορεισ να μου πεις τη φανταζεσσαι?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    το οτι μενεις στο κρεβατι και δεν κανεις τιποτα για αυτο!!ειναι δυσκολο ξερω ομως πως αλλιως!ειναι σαν να εχεις παραδωθει...

  7. #7
    ρε παιδια αυτο που θελω να πω ειναι οτι ειμαι τοσο σωματικα χαλια τοσο κουρασμενοσ νυσταγμενοσ αργος στη σκεψη που για να κανω το παραμικρο υποφερωωω!!!Το οτι καθομαι στο κρεβατι το κανω γιατι υποφερο λιγοτερο!!!!!!!1

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    32
    se niotho....etsi eimai k ego stigmes...toulaxiston min meneis monos...fonaxe kanena filo sou gia parea...na ksexasteis ligo....to xo perasei k ego.....katse sto krevati mexri na vreis ti dinami na sikotheis......

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    32
    pantos koitaxe min eisai etsi apo ta xapia...exo vrethei se fasi pou den mporousa na sximatiso protasi.....

  10. #10
    καλισπερα σε ευχαριστο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Καλημέρα σου. Αν θέλεις, πες μου κάτι που δε κατάλαβα. Το άφησες λίγο \'φλου\'. Κάνεις κάποια ψυχοθεραπεία τελικά; Κι αν είσαι έτσι 10 μήνες έχοντας μπει σε αυτό τον κυκεώνα των φαρμάκων, τέθηκε ποτέ αυτό για συζήτηση με το γιατρό που στα συνταγογραφεί; Με συγχωρείς για τις ερωτήσεις αλλά είναι σημαντικό το να μάθεις αν όλο αυτό είναι αποτέλεσμα της χημείας. Απάλευτε είναι πολύ σημαντικό το να γνωρίσεις όσο γίνεται τις αιτίες του προβλήματος. Αν υπάρχει άγνοια, καταλαβαίνεις κι εσύ ότι όλο αυτό φαντάζει σα \'μπαμπούλας\' μες στο μυαλό σου και παίρνει δύναμη. Όσο μεγαλώνει, τόσο εξαντλείσαι και σωματικά. Και φυσικά χρειάζεται να γνωρίζεις το είδος της κατάθλιψης που έχεις. Νομίζω ότι πρέπει να κάνεις μια συζήτηση οπωσδήποτε με το γιατρό σου. Πολλά αντικαταθλιπτικά είναι \'αποτελεσματικά\' ως προς τις παρενέργειές τους κι όχι τόσο ως προς την αντικαταθλιπτική τους δράση αυτή καθαυτή. Ψάξτο, μην αφήνεσαι γιατί έτσι που τα λες σε λίγο θα αντιδράς ακόμη δυσκολότερα. Είμαι της γνώμης να σηκωθείς αύριο απ\' το κρεββάτι - ξέρω, είναι βουνό -, κάνε ένα μπανάκι και κλείσε ραντεβού. Αν έχεις ζωάκι, προσπάθησε να το βγάλεις μια μικρή βολτίτσα. Ξέρω ότι δε θα σου πω κάτι που δεν ξέρεις, αλλά σκέψου ότι υπάρχουν τα χειρότερα. Καταλαβαίνω πως σου ακούγεται κλισέ και αδιάφορο έτσι όπως νιώθεις. Μήπως όμως αν σκεφτείς ότι είσαι καλύτερα από άλλους, μπορέσεις να πατήσεις σε αυτά που ήδη έχεις - λίγα ή πολλά - και να πας ένα βηματάκι παραπέρα;... θα σου πρότεινα να αλλάξεις και το νικ σου σε κάτι πιο αισιόδοξο... ... ξεκίνα εσύ για σένα, μη το \'βοηθάς\' με το να μη παλεύεις...


  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    7
    Originally posted by apaleftos
    παιδια για σας εχω καιρο να ποσταρω ελπιζω να εισται ολοι καλα η καλυτερα απο την τελευταια φορα που ποσταρα!!!!!!!
    Εγω δεν την παλευω καθολου!!!!!!!!!Εχουν περασει 10 μηνες που ειμαι ετσι εχω αλαξει 8 χαπια και τωρα ειμαι στο 9 χαλια χαλια χαλια .....


    Ξυπναω και ειμαι αβουλος μονο το βραδυ ειμαι λιγο καλυτερα ποσο 8α κρατησει ποσο καιρο κανει να φυγει η κατα8λιψη?θα επανερ8ω?
    ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΜΩΣ

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Για να περάσει φίλη μου, πρέπει να αντιδράσει. Αυτός θα κάνει την κίνηση. Το πρόβλημα έχει κάνει αρμένικη βίζιτα, δε θα ξεκουνηθεί από μόνο του. Τα προβλήματα \'βολεύονται\' και εξελίσσονται. Αυτή είναι η φύση τους. Ο φίλος μας κι ο καθένας που αντιμετωπίζει κάτι τέτοιο, οφείλει να μη δώσει άλλο χώρο. Η αρχή μοιάζει με βουνό. Όταν φτάνουμε στην κορυφή όμως μας αρέσει.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •