Εχει παρει κανεις minitran ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    16

    Εχει παρει κανεις minitran ?

    βοηθαει γενικως ?

  2. #2
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Πάτρα
    Posts
    36
    Εγώ αυτό παίρνω πάνω από ένα χρόνο τώρα. Είναι από τα πιο ελαφριά αντικαταθλιπτικά αν όχι το πιο ελαφρύ. Γενικά έχω δει μεγάλη βελτίωση το διάστημα αυτό αλλά δεν μπορώ να σου πω αν οφείλεται μονό σε αυτό. Ξέρω όμως ότι δεν έχει πολλές παρενέργειες και ενδείκνυται σε ελαφριές περιπτώσεις. Εγώ δεν είχα καμία παρενέργεια. Εσύ τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις γενικά? Ο γιατρός σου, σου το σύστησε?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    144
    Originally posted by papg
    Εγώ αυτό παίρνω πάνω από ένα χρόνο τώρα. Είναι από τα πιο ελαφριά αντικαταθλιπτικά αν όχι το πιο ελαφρύ. Γενικά έχω δει μεγάλη βελτίωση το διάστημα αυτό αλλά δεν μπορώ να σου πω αν οφείλεται μονό σε αυτό. Ξέρω όμως ότι δεν έχει πολλές παρενέργειες και ενδείκνυται σε ελαφριές περιπτώσεις. Εγώ δεν είχα καμία παρενέργεια. Εσύ τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις γενικά? Ο γιατρός σου, σου το σύστησε?
    ευχαριστουμε για την ενημέρωση

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Εμενα δεν με βοηθησε στο ελαχιστο παντως οταν το επαιρνα. Δεν ειχε οντως παρενεργειες.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    16
    nai exo arrostofovies, emmones idees ktl, mou to egrapse o giatros ...... ab to pareis mesimeri px, se nistazei poly >???

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    Το πήρα πριν κάποια χρόνια για ενα μήνα.Το μόνο σίγουρο ήταν ότι επεφτα ξερή για ύπνο,αλλά μου δημιουργούσε μουδιάσματα ειδικά στα χέρια.μπορώ να πω ότι 20 μέρες εκανα να το συνηθίσω αλλά με το πρώτο κόπηκαν τα κλαματα μαχαίρι και μου εκανε τόσο καλό που θυμάμαι ήθελα να τραγουδάω συνέχεια.Βέβαια ο οργανισμός δεν είχε συνηθίσει ακόμη τόση χημεία και μ\'επιασε.Εξ άλλου είναι αντικαταθλιπτικό-ηρεμιστικό.Πήρα κάτι κιλάκια αλλά ήταν για την κατάθλιψη πολύ καλό.Ελαφρύ δεν μου φάνηκε το αντίθετο θα ελεγα.Είναι παλιό φάρμακο και δοκιμασμένο

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    5
    Περνω το minitran 4-25 εδω και 3,5 χρονια.Ακομα δεν εχω καταλαβει αν μου χρησιμευει σε κατι.Το μονο που χω προσεξει ειναι οτι μπορω και κοιμαμαι 12+ ωρες με μεγαλη ευκολια.Προσπαθω εδω και ενα χρονο να το κοψω με εντολη του γιατρου μου αλλα καθε φορα που φτανω να περνω ενα την ημερα εχω τρομερα προβληματα και καθε φορα για να ηρεμισω ξαναγυριζω στα 3 την ημερα.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1
    Καλησπέρα, παίρνω minitran εδω και ενα μηνα, για διαταραχη πανικου. Οντως βοηθάει στον ύπνο, επίσης τα κλάματα και τα νεύρα κοπήκαν εντελώς. Δεν θα έλεγα οτι ειμαι υπερβολικα χαρουμενη ωστε να πω οτι μου προκαλει το χαπι χαρα.. παρενεργειες δεν βλέπω, βεβαια παιρνω την πιο μικρη δοσολογια. Γενικα ξερω οτι ειναι ελαφρυ.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •