ΠΑΕΙ ΤΟ ΧΑΣΑ ΛΕΜΕ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    ΠΑΕΙ ΤΟ ΧΑΣΑ ΛΕΜΕ

    ακουστε τωρα τι μου εκατσε πηγα για το τεστ παπ και κατι αλλο, σε ενα καλυτερο γιατρο πολυ ευχαριστημενη αφου δεν με πονεσε και τοσο και ο ενας με ξεγεννησε κιολας...κατα ευχαριστημενη να με ηρεμησουν ,την διαδικασα σε ντι βι ντι ολα καλα..ειδα ομως κατι που με ξενισε μια λεκανιτσα με ενα εργαλειο στο πατωμα κα λογικα απολυμαντικο υγρο και μεταλλικο κολποδιαστολεα να μου βαζει αντι πλαστικο.
    δεν εδωσα βαση παλι καλα..το πα ομως στην μανα μ που με ρωτησε και φρικαρε μου λεει κανονικα βαζουν μιας χρησης ..εγω δεν ξερω πως τους απολυμυναινουν ελπιζω οχι με την λεκανιτσα και η μανα μου ειδε στο χαρτι που συμπληρωσε μια οτι ελεγε για κρυοππυξια και κατι ειπε οτι ειχε μαλλον hpv!που ηταν πριν απο μενα αυτη!πειτε μου τι γινεται κολλας κατι με αυτο τωρα?πως θα μαθω ουφ..ελπιζω να πνε ολα καλα γιατι με καναν αυτοι οι γιατροι να θελω να πηγαινω μια φορα το χρονο να κοιτιεμαι..ξεχασα να πω αποτελεσματα δευτερα αλλ σε ολα που ειδαν ολα καλα θα πανε ειπαν...ολα φυσιολογικα..παλι καλα ..αλλα με τ αλλο τι γινεται γιατι μου κατσε ετσι..

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    Παιιιιιιιιδια το ξερω ειναι λιγο εγωιστικο,αλλα οταν προσεξετε το θεμα μου πειτε την γνωμη σας.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    155
    Σε γιατρο του Ικα πήγες?Τι ναπω, εγω ξέρω βάζουν πλαστικό..Σκεψου λίγο στον οδοντιάτρο εχούν αιχμηρά αντικείμενα 1 χρήσης?Οχι βέβαια..Τα ίδια και τα ιδια τα βάζουν στο κλίβανο...Αλλα κάθε φορα ο γιατρός βγαλει απ τα καθαρά..Μην αγχώνεσαι δεν υπαρχει περιπτωση

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ΟΧΙ ιδιωτικο ιατρειο και συνεργαζεται και με ιασω δεν εξρω αν κανει που το λεω...
    η λεκανιτσα εμ κουφανε
    αλα και οι οδοντιατροι ετσι κανουν τι να πω!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    155
    να πάψεις να το σκέφτεσαι........αν μπορείς....και γω αρρωστοφοβική είμαι

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    155
    Και να σου πω κατι?Δε λεω στη θεση σου και γω θα το σκεφτόμουν αλλα όντας απ έξω σκεφτομαι με λογική και όχι με παρόρμηση.Σκεψου το λίγο.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    να το δω ψυχρα?ουφ η μανα μ που ναι χειροτερα το μαθε και πηγε πιο γρηγορα στον ψυχολογο της ειπε νιωθω και τυψεις..
    ειναι γιατρος 35 χρονια γιαυτο θα χει και πιο παλιες μεθοδους αλλα απο οτι καταλαβα θα χει πλαστικο αμα το πεις..αλα εγω δνε εχω κανει πολλα παπ για να ξερω

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    144
    δεν κολλάς τίποτα μην στενοχωριέσαι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    SUNSET
    Εχεις παιδια? νομιζα οτι εισαι πολυ μικρη. εκτος αν δεν καταλαβα καλα, η σε μπερδευω με καποια αλλη. ειπες οτι ο ενας απ τους γιατρους ειναι αυτος που σε ξεγεννησε?
    για τον κολποδιαστολεα μην ανησυχεις.πολλοι γιατροι εχουν μεταλλικους. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δεν τους χρησιμοποιουν πριν τους αποστειρωσουν!!!!!!
    κι ο δικος μου μεταλλικους εχει.
    εαν αυτο ειδες τελικα στην λεκανιτσα, πιθανα να ηταν απο προηγουμενη πελατισα και να το ειχε αφησει εκει για να το αποστειρωσει η νοσοκομα.
    ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΕΛΑΤΙΣΑ.
    εκτος αν κολλησεις κανενα κρυολογημα στο σαλονι που περιμενετε μαζι
    καλυτερα να ανησυχεις για τους συντροφους σου.
    οι γιατροι παιρνουν ολα τα απαραιτητα μετρα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    307
    Και εγώ το σκέφτηκα όταν δεν χρησιμοποίησε μιας χρήσης ο γιατρός.Είναι περάλογο να χρησιμοποιόυν τον ιδιο κολποδιαστολέα.προφανώς εχουν αρκετούς και μετά μπαίνουν στον κλίβανο.Πάψε να το σκέφτεσαι γιατί στον οδοντίατρο πάλι δεν ισχύουν αυτά;Το μάτι μου παρακολουθεί απο που θα πάτρε τα εργαλεία.Μην φοβάσαι όλοι τα σκεφτόμαστε χωρίς να μας γίνουν εμμονές

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    συμφωνω με την γιωτα.
    κι εγω τα σκεφτομαι ολα αυτα σε οτι περιβαλλον \"επεμβασεων\" κι αν βρεθω.
    δεν χρειαζεται να εχεις παθολογικη εμμονη για να ανησυχεις γι αυτα...
    αυτο που εχω διαπιστωσει ομως, οτι στους γιατρους τουλαχιστον υπαρχει μεγαλη ευαισθητοποιηση γιατι εχουν και σωστες γνωσεις για την μεταδοση των ασθενειων.
    εκει που εχει νοημα να το ψαχνεις περισσοτερο και να εισαι καχυποπτη, ειναι τα λογιων λογιων ινστιτουτα...σπα , ξεσπ, τατου, πιρσινγκ κλπ....ειδικα σε εργασιες νυχιων σε χερια και ποδια να σιγουρευεσαι οτι χρησιμοποιουν εργαλεια φρεσκοαποστειρωμενα , η να εχεις ενα σετ δικων σου εργαλειων μαζι,γιατι συμβαινουν πολλα

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ΟΧΙ ΜΙΚΡΗ ΕΙΜΑΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΠΑ ΤΟΤΕ!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΟΥΦ ΤΙ ΕΙΠΑ ΠΑΛΙ!
    ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΝΑΙ ΟΤ Η ΟΔΟΝΤΡΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΑΓΧΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΟΚ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΗ!
    Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΜΟΝΟΓΑΜΙΚΟΣ ΟΠΩΣ ΕΓΩ..ΑΛΑ ΑΥΤΟ Μ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΠΩΣ..ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΠΡΙΝ ΕΙΧΕ ΜΠΕΙ Η ΠΕΛΑΤΙΣΣΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΘΕΙ ΣΩΣΤΑ..ΞΕΦΥΓΑ...

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΛΕΚΑΝΙΤΣΑ?ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΛΕΕΙ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΝ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΣΕ ΣΦΟΥΥΓΑΡΙ ΠΑΝΩ ΕΛΕΟΣ!ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΕΝΑΝ ΠΛΑΚΑ ΠΛΑΚΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ!ΝΟΤΙΓΚ!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    Η ΤΟ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΒΓΑΖΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΝΑ ΔΩ ΠΟΣΟ ΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΑΠΛΑ ΤΑ ΣΚΕΦΟΤΜΑΙ ΜΕΤΑ!ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ 1

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •