ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΧΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324

    ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΧΟΣ

    Αγαπητοί μου φίλοι θα ήθελα να πώ το εξής.Λοιπόν,για το άγχος δοκίμασα ένα μείγμα απο βότανα που το πήρα απο μαγαζί με είδη υγιεινής διατροφής.Το πιο είναι δεν το λέω μην κάνουμε και διαφήμιση.Αλλά πηγαίνετε παιδιά και δοκιμάστε τέτοιου είδους βότανα.Είναι θαυματουργά.Αυτές τις μέρες είχα πολύ άγχος λόγο εξεταστικής και ακολούθησα τη συνιστώμενη κατανάλωση δλδ 5 φλυτζάνια ημερησίως(μόνο για 1 μήνα αυτο)και ήρθα στα ίσα μου.Και τώρα απλα θα πίνω 2 φλυτζανάκια κάθε μέραΦυσικά δεν πρέπει να πίνεις καφέ.Παιδιά να τον αποφεύγετε.Εν μέρει απο αυτόν προκαλούνται πολλά προβλήματα άγχους.Αφου σου λέει για να καθαρίσει ο οργανισμός σου απο τον καφέ,θέλει 6 μήνες.Σας συνιστώ να πίνετε καφέδες κατάλληλους για ομοιοπαθητική που δεν έχουν καφείνη και έχουν πιο ωραία γεύση απο τον κανονικό.Πιστέψτε με.Γίνεται φραπέ και νές.Παιδιά ας δοκιμάσουμε και εναλλακτικά.Εγώ προσοπικώς ότι δοκιμάζω και βλέπω αποτέλεσμα το γράφω και εδώ γιατι καταλαβαίνω το πόνο που έχουμε με το θέμα του άγχους.Το είχα και εγώ.

    Θα μπορούσαμε όλοι να γράφουμε εδώ τι κάναμε πέρα απο φάρμακα και μας βοήθησε.Είναι όμορφο να βοηθάμε
    Αντε,Αντε να ακουστούν και άλλες προτάσεις..Θετικότητα παιδιά.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    73
    γεια σου,
    λυπαμαι που γινομαι αρνητικος της παρεας, παρολο που χαιρομαι για την θεραπεια σου, εγω θα ημουν παρα πολυ προσεκτικος και επιφυλακτικος με την ομοιοπαθητικη. δεν ειναι τυχαιο πως δεν ειναι καν ιατρικη και πως οι γιατροι δεν την παραδεχονται

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Originally posted by dimitrios
    γεια σου,
    λυπαμαι που γινομαι αρνητικος της παρεας, παρολο που χαιρομαι για την θεραπεια σου, εγω θα ημουν παρα πολυ προσεκτικος και επιφυλακτικος με την ομοιοπαθητικη. δεν ειναι τυχαιο πως δεν ειναι καν ιατρικη και πως οι γιατροι δεν την παραδεχονται
    Εγώ πάντως θα σου έλεγα να την δοκιμάσεις. Η ομοιοπαθητική είναι ιατρική και ασκείται από ιατρούς. Αυτοί οι ιατροί που δεν την παραδέχονται ας μας πουν και τους λόγους.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by iberis


    Εγώ πάντως θα σου έλεγα να την δοκιμάσεις. Η ομοιοπαθητική είναι ιατρική και ασκείται από ιατρούς. Αυτοί οι ιατροί που δεν την παραδέχονται ας μας πουν και τους λόγους.


    Γιατί μετά από άπειρες αναλύσεις και μετα-αναλύσεις κατέληξαν στο συμπέρασμα ότι το φαινόμενο δεν είναι μεγαλύτερο από αυτό του \"placebo\" ενώ η δήθεν θεωρία που βασίζεται στην \"μνήμη του νερού\" κτλπ. έχει αποδειχθεί ότι είναι ψευδοεπιστήμη.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Homeopathy

    (δες το κεφάλαιο \"Medical and Scientific Analysis & Criticisms\"
    που είναι τεράστιο. Ακόμα και ο \"συντονιστής του κέντρου συμπληρωματικής και εναλλακτικής ιατρικής της Αμερικής\" καταλήγει

    Jack Killen, acting deputy director of the National Center for Complementary and Alternative Medicine, says homeopathy \"goes beyond current understanding of chemistry and physics.\" He adds: \"There is, to my knowledge, no condition for which homeopathy has been proven to be an effective treatment.\"[24] )



    Δηλαδή δεν λέει να πληρώνεις αλχημιστές-ουσιαστικά (μόνο που οι αλχημιστές ήταν πολύ πιο cool!) για να έχεις ένα αποτέλεσμα συγκρίσιμο με το \"ξεμάτιασμα\" της γιαγιάς σου-κάτι που γίνεται πολύ πιο οικονομικά και με αγάπη! Α ναι και money-free (εκτός και αν μιλάμε για μια αδυσώπητη γιαγιά)

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    ASDF
    Posts
    1
    Γεια σας παιδια και από εμένα!Διαβάζω καιρό το forum και αισθάνθηκα την ανάγκη να γραψω και εγώ αυτα που με ταλαιπωρούν ακόμα,για να ανακουφιστώ αλλά και για να μπορέσω να βοηθήσω καποιον που θα τα διαβάσει!Όλα ξεκίνησαςν πριν 3 περίπου χρόνια στις καλοκαιρινές μου διακοπές,οι οποίες πηγαν στραβα!συνέβησαν αρκετα οχι ομως τόσο τραγικά για να παθω αυτα που ακολουθησαν!αυτο που με τρομαξε ιδιαιτερα ηταν το τσιμπημα μιας σφηκας πανω στη μηχανη!δεν εδωσα σημασια!το βραδυ στο δωματιο ειδα καποιες κοκκινιλες!τρομαξα!πας στο νοσοκομειο μου καναν κορτιζονη!αλλα το θεμα δεν ηταν αυτο!με φοβησαν λεγοντλας μου μην φυγεις μακρια απο το νοσοκομειο μην σου κλεισει ο λαιμος!εκει τα επαιξα!μετά από μερες με τα πολλα εμαθα οτι ηταν κουνουπια και οχι απο τη σφηκα!ηταν αργα ομως!απο εκει ξεκινησαν όλα!δεν έπαιρνα τη μηχανη,δεν καθόμουν εξω ημουν σπιτι!τελείωσε το καλοκαίρι και έφτασε ο καιρος να πας στην πόλη που σπουδαζα!τι κανουμε έλεγα από μεσα μου!πως θα παω μόνοσ μου!καιαν με τσιμπησει κατι και και και..........να μην σας τα πολυλογω έχασα αρκετες εξεταστικες γιατι πηγαινα μόνο με συνοδο(μανα , πατερα)!μου κόλλαγαν και πολλα αλλα στο μυαλο!δεν μπορω να φαω εχω aids και γενικά χαρουμενες σκεψεις!κατι επρεπε να γινει!πηγφα στον παθολογο μου και πηρα τα cipralex!στον ένα μήνα περδίκι!οπως πριν!τα πηρα ένα εξαμηνο και τα σταμάτησα!να τα μας παλι τα συμπτωματα!εχω όγκο στο κεφαλι εχω λευχαιμια!παλι χαπια για ένα χρόνο!περδίκι ξανα!τα σταματησα το καλοκαιρι που μας περασε!εχω ενα μηνα που με ξαναπιασαν τα ιδια!νομιζω οτι θα λυποθημησω και θα μου γυρισει η γλωσσα!φευγει αυτο ερχεται η λευχαιμια, ο ογκος στο κεφαλι!ξεκίνησα να παω σε ψυχιατρο-ψυχοθεραπευτη!αυριο είναι η τέταρτη φορά που θα παω!πασχω απο αγχος υγειας(υποχονδρισμος) και από κρισεις πανικου!η στιγμη που σας γραφω ειμαι πολυ χαλια!σκεφτομαι να ξαναπαρω το χάπι αλλά μεσα μου δεν θέλω!απότην αλλη μονος μου νεκρωνω.δεν μπορω να το χειριστω!ειμαι σε ένα φαυλο κυκλο που αυτη τη φορα νομιζω πως δεν εχω τη δυναμη να ξεπερασω!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •