το θρησκευτικο παραληρημα και τα κοινωνικα στερεοτυπα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 72
  1. #1

    το θρησκευτικο παραληρημα και τα κοινωνικα στερεοτυπα

    Ενα βασανιστικό ερώτημα καλείται να απαντήσει η διαχειρηση του φορουμ , προκείμενου να καθορίσει το πλαίσιο δράσης
    της ψυχολογικής υποστήριξης .

    Η μεταφυσική αντίληψη της ζωης , μπορεί να συνυπάρχει με την επιστημονική σε μια κοινή προσπάθεια ψυχολογικής υποστήριξης, όσων προσέρχονται σε αυτο για να ζητήσουν βοήθεια ?

    Μπορει στο ιδιο φορουμ , να υπαρχουν παραλληλα δυο φωνες ,
    εκ των οποιων η μια να απευθυνει τον ασθενη στον γιατρο και το ψυχολογο , ενω η αλλη στον παππα και τον εξορκιστη ?

    Ειναι δυνατον να επιτυγχανεται ψυχολογικη συμπαρασταση καποιου [ας] με την επικληση "ενος καλου αγγελου " ?

    Πιστευω ακραδαντα πως οχι .

    Στην δεκαετια του 70 , οταν η Χωρα μας απελευθερωθηκε απο την Χουντα των Συνταγματαρχων , ο Ελληνικος λαος στην μεγιστη πλειοψηφια του , ταυτιζε το επαγγελμα του ψυχολογου με εκεινο της χαρτοριχτας και της καφεντζους !

    Η προσωπικη μου εμπειρια καταγραφει την παρουσια ψυχικα ασθενων στο Δρομοκαιτειο , που συχνα ειχαν πεσει θυματα βιασμου σε μοναστηρια η κατηγορουνταν για παιδεραστια και νοσηλευοντουσαν με βαριες ψυχωσεις , σαν το τιμημα ολων αυτων που ο λαος μας εζησε προσφατα με τα Βατοπεδια και τα αισχη που τα συνοδευαν μολυνοντας τον πολιτικο βιο της Χωρας με την εμπλοκη της εκκλησιας στην Πολιτεια .

    Ειναι υβρις προς το φορουμ η δευτερη προσπαθεια της ιδιας ομαδας μελων του , μετα τις παρτουζες και τα μεθυσια , να διαταραξουν ακομα μια φορα την αποστολη του , εισαγοντας χθες το θρησκευτικο παραληρημα , με σαφη στοχο την διαταραξη της ομαλης λειτουργιας του φορουμ και κατα συνεπεια το κλεισμο του .

    Ειναι υβρις προς καθε ασθενη με ψυχαναγκασμο και ιδεοληψια
    να προσερχεται σε ενα περιβαλλον ανθρωπιας και αλληλεγγυης
    που θεωρητικα παντα , εχει σχεδιαστει για να του προσφερει ενα χερι βοηθειας και αντι γιαυτο , να τον βυθιζει η διασκεδαση και η ασυδοσια καποιων ακομα πιο βαθεια στον αρρωστο τροπο σκεψης του εκει οπου η οριογραμμη αναμεσα στο υπαρκτο και το φανταστικο , εχει διαραγει .....

    Ειναι υβρις προς την επιστημη , ειναι υβρις προς την κοινωνια , ειναι υβρις προς το φορουμ....

    Στο σχετικο θεμα χθες , καταγραφησαν 2 διαφορετικα περιστατικα μεγιστου κινδυνου κατα της δημοσιας ασφαλειας απο ανθρωπους που κατω απο την επηρεια του αλκοολ
    η ψυχοφαρμακων , εβαλαν πυρκαγια στην οικια τους
    και παρολιγο να δημιουργησουν αυτοκινητιστικο ατυχημα .

    Ειναι καθηκον του φορουμ αυτου να ξεκαθαρισει απεναντι στους χρηστες του , ευδιακριτα ορια αναμεσα στον υπαρκτο κοσμο και την μεταφυσικη θεωρηση της υπαρξης τους ,
    γιατι η ιδια η εννοια της νοσηλειας ενος ατομου στο ψυχικο ιδρυμα , στοχευει κατα κυριο λογο , στην προστασια της δημοσιας ασφαλειας !

    Δεν μπορει να πιστευει καποιος πολιτης ο οποιος ζει μαλιστα σε μια πολυκατοικια η πλησιον αλλων κατοικιων , οτι καποια ανωτερη δυναμη , θα τον προστατεψει απο την πυρκαγια ,
    αν ο ιδιος λογω απωλειας του αυτοελεγχου του , αποκοιμιεται με αναμενα κερια η τσιγαρα , ηλεκτρικα ματια , η τζακια , που θα μπορουσαν να θεσουν σε κινδυνο την ασφαλεια τοσο του ιδιου , οσο και της ζωης των υπολοιπων συγκατοικων του !

    Ειναι απαραιτητο το φορουμ να τον εγκαλει στην λογικη και να του υπενθυμιζει τις υποχρεωσεις του στο κοινωνικο συνολο
    οπως αυτες καθοριζονται με τους νομους της πολιτειας
    Σε περιπτωση πυρκαγιας , η ποινικη και η αστικη ευθυνη , δεν περιοριζονται ουτε απο αγγελους , ουτε απο οραματα , αλλα εφαρμοζονται αυστηρα για την προστασια της δημοσιας ασφαλειας !

    Αν ακομα στην Ελλαδα δεν ειναι υποχρεωτικη η ασφαλιση ενος σπιτιου , πιστευω οτι σε περιπτωση εισαγωγης καποιου ασθενους , σε ενα ψυχιατρικο ιδρυμα , εστω και σαν εξωτερικου ασθενη , θα πρεπει να προυποθετει την ασφαλιση του σπιτιου του για την προστασια της δημοσιας ασφαλειας !

    Το δευτερο περιστατικο απο το χθεσινο κρας τεστ του φορουμ ειναι ακομα πιο ανησυχητικο !
    Αναφερθηκε , θρησκευτικο παραληρημα εν ωρα οδηγησης αυτοκινητου , με αμεσο κινδυνο ατυχηματος !

    Το φορουμ πρεπει να μπορει να καθιστα υπευθυνες τις αρχες του τοπου , ουτωσωστε η ληψη ψυχικων φαρμακων , να προυποθετει την ταυτοτοχρονη αφαιρεση της αδειας οδηγησης οσο διαρκει η θεραπεια , σε αυτους οι οποιοι κινδυνευουν να τραυματισουν τον εαυτο τους και τους αλλους οδηγους !!!!!!!
    Τι νοημα εχει να περιοριζεται το δικαιωμα οδηγησης για την χρηση αλκοολ και καναβις , αν αφηνεται ελευθερη για τα βαρια ψυχοφαρμακα ?

    Ειναι σαφες , οτι συνυπαρξη παραληρηματος θρησκευτικου περιεχομενου και αυτονομης διαχειρησης οχηματων , ανεξαρτητα απο την παροδικοτητα η την περιοδικοτητα του φαινομενου , αποτελει μειζονα κινδυνο για την δημοσια ασφαλεια και το φορουμ δεν μπορει να προαγει την εντυπωση
    οτι αυριο στην αιθουσα του διακαστηριου , καποιος καλος φυλακας αγγελος , θα πληρωσει αντι για το δραστη , τις αποζημιωσεις !!!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    καλημερα πανο!!
    τετοια θεματα βρε παιδι μου πρωι πρωι,τι σε πιανει καθε φορα??

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    άλλα διαβάζεις άλλα καταλαβαίνεις.....
    δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου...
    είσαι άξιος της μοίρας σου....

  4. #4
    Originally posted by melene
    καλημερα πανο!!
    τετοια θεματα βρε παιδι μου πρωι πρωι,τι σε πιανει καθε φορα??
    μηλενα
    χθες βραδυ ανοιξε ενα ποστ με αγγελους
    πηγαινε εκει διαβασε και μετα ελα να μου πεις τα ιδια !

  5. #5
    ενας ανθρωπος υπο κατασταση μεθης , μπορει η οχι να βαλει πυρκαγια στο σπιτι , την πολυκατοικια , την γειτονια πιο ευκολα απο καποιον που δεν ειναι? ενας ανθρωπος που εχει θρησκευτικο παραληρημα μπορει να οδηγει αυτοκινητο η αποτελει δημοσιο κινδυνο για τους αλλους οδηγους ? απαντησεις σε αυτα θελω !

  6. #6
    Originally posted by λίτσα
    άλλα διαβάζεις άλλα καταλαβαίνεις.....
    δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου...
    είσαι άξιος της μοίρας σου....
    καλα θα κανεις λιτσα !
    ουτε εγω θα ξανασχοληθω με κανενα σας πρσωπικα γιατι αν ηθελα να το κανω θα πηγαινα σε ενα σαιτ γνωριμιων !
    εδω ομως ειναι δημοσιο φορουμ
    καταλαβαινεις τη διαφορα η οχι?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    εχει παρα πολλες σελιδες που να το διαβαζω ολα αυτο.....δεν τα μπορω εγω αυτα!τελοσπαντων εσυ ξερεις!και παλι καλημερα!!

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    πανο χαλαρωσε λιγο,
    ασχετως αν μεταξυ μας σαν χρηστες εχουμε πολλες διαφωνιες,
    αυτες ειναι αδυνατον να τις λυσουμε με τον βουρδουλα η με φωνες.

    Κανουμε διαλογο, και εφοσον συμφωνησουμε εχει καλως.
    Δεν μπορουμε σε κανενα να επιβαλλουμε την αποψη μας,
    μπορουμε ομως με επιχειρηματα να την αποδυναμωσουμε.
    Μεχρι εκει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    πανο
    δικαιωμα σου να διαφωνεις με τις φιλοσοφικες και θρησκευτικες αποψεις του καθενος.
    το να χαρακτηρισεις μια συζητηση παραληρημα ομως,δεν βρισκω να εισαι ο πιο καταλληλος να το κανει κι αν καποιος ειδικος τελικα το κανει, ισως εκπλαγεις αν μαθεις ποιος ειναι τελικα αυτος που παραληρει κατ εξακολουθηση εδω μεσα και κανει τον κοσμο ανω- κατω.......

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    Originally posted by πανος12345
    Originally posted by λίτσα
    άλλα διαβάζεις άλλα καταλαβαίνεις.....
    δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου...
    είσαι άξιος της μοίρας σου....
    καλα θα κανεις λιτσα !
    ουτε εγω θα ξανασχοληθω με κανενα σας πρσωπικα γιατι αν ηθελα να το κανω θα πηγαινα σε ενα σαιτ γνωριμιων !
    εδω ομως ειναι δημοσιο φορουμ
    καταλαβαινεις τη διαφορα η οχι?
    κρίνο είμαι εδώ για να μοιράζομαι πράγματα και να παίρνω πράγματα.....
    όταν γράφω κάτι και αυτό στην συνέχεια παραποιείται για να βγάλει ο κάθε πάνος το μένος του με συγχωρείς αλλά προσπαθώ με νύχια και με δόντια να μείνω αμέτοχη....
    για το συγκεκριμένο θέμα εμείς οι δυο έχουμε διαφωνήσει έτσι δεν είναι;;;;
    ποτέ όμως δεν μου επιτέθηκες και δεν σου επιτέθηκα φραστικά.....
    κρατήσαμε και οι δύο τις ισορροπίες ή κάνω λάθος;;;;
    τώρα όμως αυτό δεν γίνεται.....
    εσύ ξέρεις πολύ καλά τις απόψεις μου για αυτό το θέμα και αν έχω προσπαθήσει ποτέ να τις περάσω σε κανεναν....
    δεν δέχομαι όμως να με λένε δημοσίως δημόσιο κίνδυνο επειδή τυγχάνει να παίρνω κάποια φάρμακα...
    εσύ στην θέση μου τί θα έκανες;;;;
    μήπως ήταν λάθος που μοιράστηκα μαζί σας τις εμπειρίες μου;;;;
    μήπως να αρχίσω να χάνω και την εμπιστοσύνη μου στο φόρουμ;;;;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    είμαι εδώ για να μοιράζομαι πράγματα και να παίρνω πράγματα.....
    όταν γράφω κάτι και αυτό στην συνέχεια παραποιείται για να βγάλει ο κάθε πάνος το μένος του με συγχωρείς αλλά προσπαθώ με νύχια και με δόντια να μείνω αμέτοχη....
    για το συγκεκριμένο θέμα εμείς οι δυο έχουμε διαφωνήσει έτσι δεν είναι;;;;
    ποτέ όμως δεν μου επιτέθηκες και δεν σου επιτέθηκα φραστικά.....
    κρατήσαμε και οι δύο τις ισορροπίες ή κάνω λάθος;;;;
    τώρα όμως αυτό δεν γίνεται.....
    εσύ ξέρεις πολύ καλά τις απόψεις μου για αυτό το θέμα και αν έχω προσπαθήσει ποτέ να τις περάσω σε κανεναν....
    δεν δέχομαι όμως να με λένε δημοσίως δημόσιο κίνδυνο επειδή τυγχάνει να παίρνω κάποια φάρμακα...
    εσύ στην θέση μου τί θα έκανες;;;;
    μήπως ήταν λάθος που μοιράστηκα μαζί σας τις εμπειρίες μου;;;;
    μήπως να αρχίσω να χάνω και την εμπιστοσύνη μου στο φόρουμ;;;;

    λιτσα
    το φορουμ δεν ειναι ενα συμπαγες πραγμα
    αποτελειται απο ατομα που δεν ειναι ειδικοι, που δεν εχουν το ιδιο επιπεδο γνωσεων, ευαισθησιας, ωριμοτητας, κλπ κλπκ κλπ

    σαν αποτελεσμα αυτου,μπορεις ανα πασα στιγμη να παρεις οποιαδηποτε απαντηση , οποιασδηποτε ευαισθησιας η αναισθησιας.
    ελπιζω να αναγνωριζεις οτι δεν σου μιλανε ολοι σαν τον πανο οταν εκφραζεις τις ανησυχιες σου.
    η αμετοχη διαχειρηση εντεινει το φαινομενο αυτο και μαλλον πολυ συχνα απο ελλειψη χρονου, αν κρινω απο το γεγονος οτι δεν αντιδρα συχνα ουτε σε παραβιασεις βασικων κανονων οπως αυτεςπου αναφερεις εδω.
    σου προτεινω μιας και δεν μπορει ο αντμιν να ειναι καθε στιγμη σε ολα ταποστ και ειδικα να κυνηγαει απο πισω τον πανο που γραφει 3000 ποστ στην καθισια του, οποτε δεχεσαι προσβλητικα ποστ ειδικα σαν αυτο που σχολιαζεις, να παταςτο κουμπακι ριπορτ που εχει καθε ποστ επανω του και να πηγαινει με ενα συντομο σου σχολιο κατευθειαν στον διαχειριστη να μη ψαχνει ολη μερα τα κατορθωματα του κυρ πανου ο καψερος...

  12. #12
    Originally posted by Remedy
    πανο
    δικαιωμα σου να διαφωνεις με τις φιλοσοφικες και θρησκευτικες αποψεις του καθενος.
    το να χαρακτηρισεις μια συζητηση παραληρημα ομως,δεν βρισκω να εισαι ο πιο καταλληλος να το κανει κι αν καποιος ειδικος τελικα το κανει, ισως εκπλαγεις αν μαθεις ποιος ειναι τελικα αυτος που παραληρει κατ εξακολουθηση εδω μεσα και κανει τον κοσμο ανω- κατω.......
    σου απαντω κατ εξαιρεση μια που σε θεωρω μια απο τις 3 γυναικειες παρουσιας που η σταση τους βαλπτει τοφορουμ
    απλα για να δωσω μια σαφη διαφοροποιηση αναμεσα στις φιλοσοφικες και θρησκευτικες αποψεις ...
    βαζοντας τες στο ιδιο καλαθι , γυρνας την εξελιξη του ευρωπαικου πνευματος ρεμεντυ στον Μεσαιωνα !
    Αν η φιλοσοφια στοχευει νοερα να οδηγησει το ανθρωπινο πνευμα στην αναζητηση απαντησεων για την υπαρξη του ,
    η οποιασδηποτε μορφης θρησκοληψια , χαρακτηριζεται απο μια δογματικη αποψη που ειναι αξιωμα χωρις αποδειξη
    Αυτο δηλαδη που χαρακτηριζει σημερα ενα ορθοδοξο απο ενα προτεσταντη ειναι η αντιληψη της συλληψης της παναγιας !
    Αν δηλαδη , πιστευεις οτι ενας απλος κρινος μπορει να επιφερει με την θεια επιφωτιση την συλληψη εισαι Ορθοδοξος ενω αν πιστευεις οτι η Μαρια γεννησε οπως ολες οι γυναικες του κοσμου εναν ανθρωπο , τοτε εισαι πρωτεσταντης
    αυτο σημαινει δογμα ρεμεντυ
    τωρα παμε στο φορουμ
    αν για τον Α η τον Β λογο την ωρα που οδηγγεις το αυτοκινητο σου , δεις μπροστα σου τον Χριστο ,την παναγια , τα Χερουβημ η τον Αγιο Ελεημονα , αυτο λεγεται παραληρημα και ειναι χαρακτηριστικο των ψυχωσεων !
    Ερωτηση
    κατα την γνωμη σου ενας ανθρωπος με παροιμια παραληρηματα μπορει και πρεπει να οδηγει αυτοκινητο ?
    σε αυτο απαντας και εσυ και οποιος αλλος θελει να συμμετεχει σε αυτη την συζητηση !
    αν δεν θες μην συμμετεχεις ...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    το οτι υπαρχει θρησκευτικο παραληρημα πανο
    δεν ειναι αποδειξη οτι οποιοσδηποτε συζηταει για την θρησκευτικη του πιστη ,παραληρει.
    οντως οι θρησκειες βασιζονται σε δογματα και ακριτη πιστη και οχι σε λογικες διεργασιες, αυτο δεν τις καθιστα παραληρηματα, αλλα επιλογη του καθενα..σου θυμιζω οτι κανεις δεν διωκεται για την πιστη του στον πολιτισμενο κοσμο, ποσο μαλλον να λοιδωρειται!!!!
    αντιθετα εσυ,αν και δηλωνεις αθεος(χριστιανος) θα επρεπε να ξαναδεις τις αντιδρασεις σου στο σχετικο ποστ που αναφερεσαι και την συνεχεια του στο σημερινο,την αμετροεπεια και τους παραλογισμους που εξεφρασες, τις κατηγοριες και τις συνομωσιολογιεγια εγκαθετους, για το απλο γεγονος οτι ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣΠΟΥ ΑΠΤΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΩΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΩΝ ΔΟΞΑΣΙΩΝ!!!!!

    χαλαρωσε και ζητα βοηθεια για την εντονη ανησυχια που νοιωθεις και εχει σαν συμπτωμα την συγγραφικη σου διαρροια στο φορουμ,τις επιθεσεις κατα ανυπαρκτων εχθρων και τα ασχετασεναρια περι συνομωσιων εναντιον σου, αλλα σιγουρα και την δικη σου δυστυχια, αλλα σταματα να ενοχλεις τον καθενα που εκφραζει απλα και ειρηνικα την αποψη του με τα ατελειωτα και προσβλητικα παραληρηματα σου

  14. #14
    Originally posted by λίτσα
    Originally posted by πανος12345
    Originally posted by λίτσα
    άλλα διαβάζεις άλλα καταλαβαίνεις.....
    δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί σου...
    είσαι άξιος της μοίρας σου....
    καλα θα κανεις λιτσα !
    ουτε εγω θα ξανασχοληθω με κανενα σας πρσωπικα γιατι αν ηθελα να το κανω θα πηγαινα σε ενα σαιτ γνωριμιων !
    εδω ομως ειναι δημοσιο φορουμ
    καταλαβαινεις τη διαφορα η οχι?
    κρίνο είμαι εδώ για να μοιράζομαι πράγματα και να παίρνω πράγματα.....
    όταν γράφω κάτι και αυτό στην συνέχεια παραποιείται για να βγάλει ο κάθε πάνος το μένος του με συγχωρείς αλλά προσπαθώ με νύχια και με δόντια να μείνω αμέτοχη....
    για το συγκεκριμένο θέμα εμείς οι δυο έχουμε διαφωνήσει έτσι δεν είναι;;;;
    ποτέ όμως δεν μου επιτέθηκες και δεν σου επιτέθηκα φραστικά.....
    κρατήσαμε και οι δύο τις ισορροπίες ή κάνω λάθος;;;;
    τώρα όμως αυτό δεν γίνεται.....
    εσύ ξέρεις πολύ καλά τις απόψεις μου για αυτό το θέμα και αν έχω προσπαθήσει ποτέ να τις περάσω σε κανεναν....
    δεν δέχομαι όμως να με λένε δημοσίως δημόσιο κίνδυνο επειδή τυγχάνει να παίρνω κάποια φάρμακα...
    εσύ στην θέση μου τί θα έκανες;;;;
    μήπως ήταν λάθος που μοιράστηκα μαζί σας τις εμπειρίες μου;;;;
    μήπως να αρχίσω να χάνω και την εμπιστοσύνη μου στο φόρουμ;;;;
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Απαγορεύονται ερμηνείες και διαγνώσεις μέσω του φόρουμ.

  15. #15
    Originally posted by Remedy
    το οτι υπαρχει θρησκευτικο παραληρημα πανο
    δεν ειναι αποδειξη οτι οποιοσδηποτε συζηταει για την θρησκευτικη του πιστη ,παραληρει.
    οντως οι θρησκειες βασιζονται σε δογματα και ακριτη πιστη και οχι σε λογικες διεργασιες, αυτο δεν τις καθιστα παραληρηματα, αλλα επιλογη του καθενα..σου θυμιζω οτι κανεις δεν διωκεται για την πιστη του στον πολιτισμενο κοσμο, ποσο μαλλον να λοιδωρειται!!!!
    αντιθετα εσυ,αν και δηλωνεις αθεος(χριστιανος) θα επρεπε να ξαναδεις τις αντιδρασεις σου στο σχετικο ποστ που αναφερεσαι και την συνεχεια του στο σημερινο,την αμετροεπεια και τους παραλογισμους που εξεφρασες, τις κατηγοριες και τις συνομωσιολογιεγια εγκαθετους, για το απλο γεγονος οτι ΕΝΑ ΜΕΛΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣΠΟΥ ΑΠΤΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΩΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΩΝ ΔΟΞΑΣΙΩΝ!!!!!

    χαλαρωσε και ζητα βοηθεια για την εντονη ανησυχια που νοιωθεις και εχει σαν συμπτωμα την συγγραφικη σου διαρροια στο φορουμ,τις επιθεσεις κατα ανυπαρκτων εχθρων και τα ασχετασεναρια περι συνομωσιων εναντιον σου, αλλα σιγουρα και την δικη σου δυστυχια, αλλα σταματα να ενοχλεις τον καθενα που εκφραζει απλα και ειρηνικα την αποψη του με τα ατελειωτα και προσβλητικα παραληρηματα σου
    στο αμεσως προηγουμενο ποστ σου ρεμνετυ απεδειξες ισως κατα λαθος οτι σκοπιμα χρησιμοποιεις εδω και καιρο εσυ και οι φιλες σου ψυχικα ασθενεις , προκειμενου να πιεσετε την διαχειρηση να κανει τι ? να πει σε ολους τους ασθενεις με ψυχαναγκασμο και παραληρημα να βγουν στους δρομους με τα αυτοκινητα τους η να αναβουν κερια πριν πεσουν στην μεθη ?
    αυτο το μηνυμα που σε εγραψα ανα στειλης μονη σου στον νικο !
    γιατι εγω το δικο μου το εστειλα απο χθες και περιμενω συντομα οριστικη λυση στο προβλημα της λειτουργιας αυτου του φορουμ κσι την προστασια της δημοσιας ασφαλειας !

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •